همکاری گروهی جهت تهیه نقشه شابلون های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی

الهام مدرسی

عضو جدید
دوستای گلم اینم تقدیم به شما ، فک کنم این یکی دیگه درست باشه سعی کردم به همه آفستا و حتی ضخامت خطا توجه کنم
اونجاهایی که برش میخوره رو فرض کردم با راپیده .5 و خطهای نمارو با .3 و .1
امیدوارم به دردتون بخوره
[video]http://s5.picofile.com/file/8146277042/elham_tarahi.dwg.html[/video]

الهام مدرسی

عضو جدید
در مورد شابلون ها لازم می دونم توضیح مختصری بدم:
فرض کنید قصد داریم دیوارهای روبه روی یک فضارو بکشیم خب وقتی ما قلممون رو داخل شابلون قرار می دیم در واقع داریم دیوار برش خورده رو می کشیم ، چون قلم داخل قرار داره از هر طرف دیوار یک میل ( تقریبا) کوچکتر از ابعاد قرار داده شده ی شابلون کشیده می شه در نتیجه وقتی دوخط دیوارو می کشیم حاصل کار دو میل کوچکتر در میاد. 4. شابلون = 2. واقعی (البته با راپید .5)
این از دیوار ها، حالا فضای اتاق بین دو دیوار خارج از برش شابلون قرار داره که با آفست شدن دیوارها، 2 میل به طول یا عرض فضا اضافه می شه 2.8 شابلون= 3 واقعی
امیدوارم تونسته باشم واضح موضوعو بیان کنم

saraafsoon

عضو جدید
در مورد شابلون ها لازم می دونم توضیح مختصری بدم:
فرض کنید قصد داریم دیوارهای روبه روی یک فضارو بکشیم خب وقتی ما قلممون رو داخل شابلون قرار می دیم در واقع داریم دیوار برش خورده رو می کشیم ، چون قلم داخل قرار داره از هر طرف دیوار یک میل ( تقریبا) کوچکتر از ابعاد قرار داده شده ی شابلون کشیده می شه در نتیجه وقتی دوخط دیوارو می کشیم حاصل کار دو میل کوچکتر در میاد. 4. شابلون = 2. واقعی (البته با راپید .5)
این از دیوار ها، حالا فضای اتاق بین دو دیوار خارج از برش شابلون قرار داره که با آفست شدن دیوارها، 2 میل به طول یا عرض فضا اضافه می شه 2.8 شابلون= 3 واقعی
امیدوارم تونسته باشم واضح موضوعو بیان کنم
الهام جان خسته نباشی اماجندتاسوال
1-چرادیواردوراسانسور0.20نیست
2-برش پلرو18 سانتی گرفتین اگه برش لیزری بخوره میشه17.5یعنی میخواین ارتفاع پلرو18 بگیرین؟
3-هرابعادی واسه دردادین کوچیکترازابعادواقعی میشه وقتی برش میخوره

الهام مدرسی

عضو جدید
الهام جان خسته نباشی اماجندتاسوال
1-چرادیواردوراسانسور0.20نیست
2-برش پلرو18 سانتی گرفتین اگه برش لیزری بخوره میشه17.5یعنی میخواین ارتفاع پلرو18 بگیرین؟
3-هرابعادی واسه دردادین کوچیکترازابعادواقعی میشه وقتی برش میخوره
اون توضیحاتی رو دادم برای درها و بقیه جاها هم صدق می کن شما وقتی در رو می کشید در واقع باکشیدن دو تا دیوار این ور و اون ورش این فاصله رو ایجاد می کنیو و چون دستتون داخل قسمت برش خوردس پس فاصله بیشتر از شابلون در میاد
در کل من فک می کنم اینجوری درست در میاد منتهی تا شابلونو درست نکنم نمی تونم با اطمینان بگم
برش پله هم 18 گرفتم هم 17

pishgam_9999

عضو جدید
سلام به همه دوستان
بخاطر یه کار اجرایی تو دفتری که کار میکنم خیلی سرمون شلوغ بود و نتونستم طبق قولم چهارشنبه یا پنجشنبه فایل شابلونو بزارم . امروز نشستم و روش کار کردم و فک میکنم که این شابلون بدرد آزمون بخوره .
یه موضوعی رو که فهمیدم اینه که این شابلون فقط میتونه تو قسمتی از طرح سرعت رو بالا ببره و اگر ما بلد نباشیم طراحی کنیم هیچ شابلونی به دردمون نمیخوره.
شابلون فقط کشیدن مبلمان و ماشین و پله و آسانسور رو سریعتر میکنه و واسه طراحی باید تمرین کرد.
البته ممکنه بتونم در آینده این شابلونو تکمیلترش کنم ولی چون بچه های دیگه آزمون دارن سریعتر جمعش کردم. و به نظرم میتونه کمک کنه.

فقط خط های سفید رو بگید برش بزنه و خطهای قرمز رو فقط دسن بکنه.
فایلو نگاه کنید اگه مساله ای بود بگید تا رفعش کنیم ولی با توجه به برش اولی که داشتم امیدوارم که جوابگوی کار باشه.

مشاهده پیوست shablon 0000.rar

پیوست ها

• shablon 0000.rar
    60.8 کیلوبایت · بازدیدها: 1
آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
همه دوستان خسته نباشید انشالله بتونید در این زمینه به یه نتیجه مفید برسید اگر نظری نمیدم چون در این قسمت اطلاعات کافی در مورد آفست و ...ندارم...و کار خودمم تا حد نقص داشته....اینجا همتون ماشالله مهندسین حرفه ای شدید....
ولی پیشگام کاملا درست میگه...من پیش تر هم گفتم شابلون معجزه نمیکنه....تنها میخواد 30-40 مین در زمان صرفه جویی کنه.....همین....تمام شما باید قدرت و سرعت فکر رو افزایش بدید که اونم تنها و تنها و تنها و تنها تمرین تمرین تمرین ...تمرین که میگم تمرین درست...هر کاری رو تا کامل نقصهاشو رفع نکردید نرید سر تمرین بعدی....و نکته دگ اینکه اینجا دوستان کارهاشونو میزارند کارشونو بگیرید خط بکشید سعی کنید روی فکر دوستان هم فکر کنید کار اونها رو با کمترین تغییرات به بهترین شکل در بیارید....واقعا معجزه میکنه....

hamedzjg

عضو جدید
سلام به همه دوستان بخاطر یه کار اجرایی تو دفتری که کار میکنم خیلی سرمون شلوغ بود و نتونستم طبق قولم چهارشنبه یا پنجشنبه فایل شابلونو بزارم . امروز نشستم و روش کار کردم و فک میکنم که این شابلون بدرد آزمون بخوره .یه موضوعی رو که فهمیدم اینه که این شابلون فقط میتونه تو قسمتی از طرح سرعت رو بالا ببره و اگر ما بلد نباشیم طراحی کنیم هیچ شابلونی به دردمون نمیخوره.شابلون فقط کشیدن مبلمان و ماشین و پله و آسانسور رو سریعتر میکنه و واسه طراحی باید تمرین کرد.البته ممکنه بتونم در آینده این شابلونو تکمیلترش کنم ولی چون بچه های دیگه آزمون دارن سریعتر جمعش کردم. و به نظرم میتونه کمک کنه.فقط خط های سفید رو بگید برش بزنه و خطهای قرمز رو فقط دسن بکنه.فایلو نگاه کنید اگه مساله ای بود بگید تا رفعش کنیم ولی با توجه به برش اولی که داشتم امیدوارم که جوابگوی کار باشه. مشاهده پیوست 224005
خسته نباشید..کارتون یه ایده جالب داشت که خطوط دسن رو آوردید تو کارتون..خیلی جالب بود و خلاقانه.. کار خانوم الهامم که ضخامتهای مختلف خطوط رو درنظر گرفته بودن تو آفست خطوط خیلی جالب بود..خسته نباشید و ممنون.

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام
از فعالیت ها و زحمات همه ی دوستانی که به هر شیوه ( با قدمی یا قلمی) در جهت تهیه ی شابلون ها زحمت کشیدن صمیمانه تشکر می کنم و خسته نباشید میگم.
به اطلاع شما عزیزان میرسونم که جهت تسهیل در دسترسی به فایلها و آرشیو مناسب اونها، یک تاپیک مجزا برای قرارگیری اونا آماده شده که یک نسخه از این فایل ها رو اونجا کپی کردم .

تاپیک مورد نظر :
[h=1]تاپیک: نقشه شابلون های مورد نیاز در جلسه آزمون نظام مهندسی | فقط فایل[/h]
اگر باز هم فایل مناسبی هست که میشه در اونجا قرار داد ، اطلاع بدید که رسیدگی کنم.
موفق و پیروز باشید .:gol:

الهام مدرسی

عضو جدید
سلام
دوستای گلم توی فایل شابلونا برای نمای خطوت پله ( فاصله ای که برای ایجاد پله ها، برش خورده) .08 و .07 فک می کنم اگر این فاصله رو به 1. تغیر بدیم راپید راحتتر داخلش قرار بگیره و تو فاصله پله ها هم تاثیری نداره

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
به نظر من هر سه نمونه شابلون خوب و کامل هستن ازین سه نمونه کدومو بسازیم/؟
من که فردا میرم یکیشو میدم برش بزنن .شابلون باید باهاش تمرین کنی نباید بندازیم روزهای اخر ;)

وسعت

عضو جدید
بچه ها برای برش می روید انقلاب؟
هزینه برش چقد می افته حدودا....ادرس و شماره جایی که می روید لطفاااااااااااااااااااااااااااا

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آقا من پیگیر این تاپیک بودم اول خواستم از vertex بگیرم بعد دیدم شما دارین اینجا کار میکنید امیدوار شده بودم . حالا اینا رو دیدم دوباره نا امید شدم البته زحمت کشیدین شما هم ولی :( آقا من هر چی میخوام با این ورتکس پیام بدم نمیشه چرا ؟

الان شابلون بچه ها با مال آقای ورتکس چه فرقی داره؟
130 تومن هزینه ی اضافس، و اینکه خیلی از اون موارد اصلا وقت نمیشه ازشون استفاده کرد، ایشون اخراج شدن

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من پیگیر این تاپیک بودم اول خواستم از vertex بگیرم بعد دیدم شما دارین اینجا کار میکنید امیدوار شده بودم . حالا اینا رو دیدم دوباره نا امید شدم البته زحمت کشیدین شما هم ولی :( آقا من هر چی میخوام با این ورتکس پیام بدم نمیشه چرا ؟
چرا الان دوباره ناامید شدی مهندس ؟ مگه شابلون چه ایرادی داره ؟ یا شما ازشابلون چی میخوایین که توش نیست؟ مگه اینکه پول اضافی داشته باشید بخوای 130 تمن بدی شابلون !!!!!!!!!!!!

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم من از بچه ها شنیدم شاید امسال دوبلکس باشهه یکی از واحد ها

برای شابلون نمی خواین یه پله دوبلکس با برش در نظر بگیرین ؟

hamedzjg

عضو جدید
بچه ها برای برش می روید انقلاب؟
هزینه برش چقد می افته حدودا....ادرس و شماره جایی که می روید لطفاااااااااااااااااااااااااااا

مرکز اصلی برش تو خیابون پامناره..من اگه بخوام برم میرم همون پامنار ... کار برش ماکت پایان نامه منو اینجا که آدرس و شماره میزارم انجام داد..مرد خوبی بود، کارش ساخت تندیس بود ولی نمیدونم هنوز هست یا نه : خ شریعتی-بالاتر از سه راه طالقانی-پ193 ..............شماره: 77639189
ولی مرکز اصلیش همون پامناره

الهام مدرسی

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز
من از همه فایلا یه شکل به عنوان نمونه برش زدم همشون یه ایرادایی داشتن بهمین دلیل با کمک ایرادای اونا یه فایل جدید آماده کردم حالام دادمش واسه برش اگه خوب شده بود حتما تقدیم می کنم;)

معار 65

عضو جدید

mm.ai

عضو جدید
سلام آقا باقر عزیز - ببخشید میشه یکم راجبه شابلون ها بیشتر توضیح بدید -باید از چه جایی تهیه کنیم -شما تو عکسی که گذاشتی ماکتشو زدی ؟؟؟؟؟

bagher66

عضو جدید
سلام آقا باقر عزیز - ببخشید میشه یکم راجبه شابلون ها بیشتر توضیح بدید -باید از چه جایی تهیه کنیم -شما تو عکسی که گذاشتی ماکتشو زدی ؟؟؟؟؟

فایل اتوکدیش که گذاشتم همونو ببر بهش بگو رو پلکسی 1.5 میلی برات برش بزنه اگه 1.5 نداشت رو 2 میل من خودم رو 2 میل برش زدم قیمت برشش هم 20 تومن هست . اندازش 21 در 29.7 هست که موقع برش 2 تا A5 در میاد ،بهش بگی اندازه کاغذ A4 که یکصدم برش بخوره

shahbazi.shayest

عضو جدید
سلام دوستان من یک شابلون درست کردم بس نظیره دقیقا بر اساس مباحث همه ابعاد حتی ابعاد فضا ها را هم دارد هر کس می خواهد پیام دهد .قیمت فقط ۱۰ هزار اونم فقط به خاطر زمان زیادی که صرفش کردم، در ضمن فایل واژگان کلیدی ابان برای نظارت رو هم با نصف قیمت می دهم

modabber.23

عضو جدید
شابلون نتیجه زحمت خودتونه می تونید به هر قیمتی بفروشید ولی به هیچ عنوان اخلاقی نیست واژگان کلیدی رو بفروشید.​

سلام دوستان من یک شابلون درست کردم بس نظیره دقیقا بر اساس مباحث همه ابعاد حتی ابعاد فضا ها را هم دارد هر کس می خواهد پیام دهد .قیمت فقط ۱۰ هزار اونم فقط به خاطر زمان زیادی که صرفش کردم، در ضمن فایل واژگان کلیدی ابان برای نظارت رو هم با نصف قیمت می دهم

f.m.s.art

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله ardalansh http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
آقا من پیگیر این تاپیک بودم اول خواستم از vertex بگیرم بعد دیدم شما دارین اینجا کار میکنید امیدوار شده بودم . حالا اینا رو دیدم دوباره نا امید شدم البته زحمت کشیدین شما هم ولی http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/frown.gif آقا من هر چی میخوام با این ورتکس پیام بدم نمیشه چرا ؟

من شماره آقای ورتکس رو دارم اگه شابلون رو بخوایید می تونم بهتون شمارشون رو بدم من واسه آزمون قبل ازشون گرفتم با اینکه قبول نشدم ولی تو سریع کشیدن خیلی کمکم کرد

bagher66

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله ardalansh http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

من شماره آقای ورتکس رو دارم اگه شابلون رو بخوایید می تونم بهتون شمارشون رو بدم من واسه آزمون قبل ازشون گرفتم با اینکه قبول نشدم ولی تو سریع کشیدن خیلی کمکم کرد

اولا من قبول شدم ،ثانیا این شابلون فقط چیزهایی ترسیم کردم که تو آزمون به کار میاد،برو اونو بخر شمارشو که داری زنگ بهش بزن .......

سلام عکسشو بذار ببینیم

بالا