همکاری گروهی جهت تهیه نقشه شابلون های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی

s.salar

عضو جدید
ببينيد صفحه ٩٠ بالاي صفحه ذكر شده ارتفاع نشيمن يا سالن در بيشتر از ٧٥ درصد سطح آن حداقل ٢٦٠ و در ساير فضاها ومابقي سطح ٢٤٠ به اين ترتيب وبا توجه به اينكه در صفحه ٣٦ چيزي در مورد اينكه يكي از طبقات ذكر شده پيلوت باشه چيزي نگفته ميتونيم همون ٣٠٦ رو بگيريم در واقع ما سه حالت داريم اما در تمام جزوات ٣٢٣ گرفتن حقيقتش نميدونم شايد هر سه درست باشه !!!!!
١- ٣٢٣ ارتفاع طبقات با ١٩ تا پله ١٧ سانت ضخامت سقف ٤٠
٢-٣١٥ ارتفاع طبقات با ١٨ تا پله ١٧/٥ سانت ضخامت سقف ٤٠
٣- ٣٠٦ ارتفاع طبقات با ١٨ تا پله ١٧ سانت ضخامت سقف ٤٠

vertex

اخراجی موقت
دیوار زیر زمین رو 20 بگیریم ؟ یا 30 ؟ واقعا ذهنم رو مشغول کرده همه جا 20 گرفتن ولی توی کلاس ها میگن 30 قضیه چیه؟

vertex

اخراجی موقت
ببينيد صفحه ٩٠ بالاي صفحه ذكر شده ارتفاع نشيمن يا سالن در بيشتر از ٧٥ درصد سطح آن حداقل ٢٦٠ و در ساير فضاها ومابقي سطح ٢٤٠ به اين ترتيب وبا توجه به اينكه در صفحه ٣٦ چيزي در مورد اينكه يكي از طبقات ذكر شده پيلوت باشه چيزي نگفته ميتونيم همون ٣٠٦ رو بگيريم در واقع ما سه حالت داريم اما در تمام جزوات ٣٢٣ گرفتن حقيقتش نميدونم شايد هر سه درست باشه !!!!!
١- ٣٢٣ ارتفاع طبقات با ١٩ تا پله ١٧ سانت ضخامت سقف ٤٠
٢-٣١٥ ارتفاع طبقات با ١٨ تا پله ١٧/٥ سانت ضخامت سقف ٤٠
٣- ٣٠٦ ارتفاع طبقات با ١٨ تا پله ١٧ سانت ضخامت سقف ٤٠
یه جایی خونده بودم ارتفاع طبقات نباید ار 2.70 کمتر باشه نمیدونم کمتر گرفتنش به صلاحه یا نه
17.5 که کنسل شده 17 درسته حالا یا 18 تا یا 19 تا مگه 19 ایراد داره؟

s.salar

عضو جدید
١٢٠ +٢٨٠ + ٣٢٠+٣٢٠+٣٢٠+١١٠=١٤٧٠
١٢٠+٢٨٩+٣٢٣+٣٢٣+٣٢٣+١١٠=١٤٨٨
طبق صفحه ٣٦ ارتفاع ١٤٩٠ مجازه به نظر من مورد دوم خوبه فقط ميمونه يه مشكل كه اگه همكف پيلوت نبود چي ؟! كه البته اين حالت بسيار بعيده
ضخامت ديوار زير زمين هم طبق مبحث ١٨ ، ٢٦ سانت ميشه گرفت اما دوستان سري گذشته ٢٠ گرفتن قبول شدن ، ٣٠ خيلي از فضارو ميگيره در
هرصورت اين مورد ضخامت ديوار زير زمينرو ميشه سر جلسه تصميم گيري كرد خيلي حساس نشيد

دناسا

عضو جدید
١٢٠+٢٨٩+٣٢٣+٣٢٣+٣٢٣+١١٠=١٤٨٨
طبق صفحه ٣٦ ارتفاع ١٤٩٠ مجازه به نظر من مورد دوم خوبه فقط ميمونه يه مشكل كه اگه همكف پيلوت نبود چي ؟! كه البته اين حالت بسيار بعيده
ضخامت ديوار زير زمين هم طبق مبحث ١٨ ، ٢٦ سانت ميشه گرفت اما دوستان سري گذشته ٢٠ گرفتن قبول شدن ، ٣٠ خيلي از فضارو ميگيره در
هرصورت اين مورد ضخامت ديوار زير زمينرو ميشه سر جلسه تصميم گيري كرد خيلي حساس نشيد
دوست عزیز من تا حالا همکف رو پیلوت فرض می کردم ولی الان با حرفای شما شک کردم ولی یه مطلبی هستش تو همون صفحه 36 ارتفاع کف تا کف یک ساختمون یک طبقه رو 3 متر درنظر گرفته پس 306 ارتفاع غیر قابل قبولی نمیتونه باشه.

s.salar

عضو جدید
دوست عزیز من تا حالا همکف رو پیلوت فرض می کردم ولی الان با حرفای شما شک کردم ولی یه مطلبی هستش تو همون صفحه 36 ارتفاع کف تا کف یک ساختمون یک طبقه رو 3 متر درنظر گرفته پس 306 ارتفاع غیر قابل قبولی نمیتونه باشه.
بله با توجه به ٤١٠ درساختمنهاي يك طبقه و بدون زيرزمين يعني ارتفاع كف تا كف ٣٠٠ ذكر شده با استناد به اين موضوع كه دوستمون دناسا فرمودن و اينكه با توجه به مبحث ١٨ ضخامت سقف رو ٣٠ ميتونيم بگيريم پس بنابرين:
١٢٠+ ٢٨٩+٣٠٦+٣٠٦+٣٠٦+١١٠=١٤٣٧
١٢٠+٣٠٦+٣٠٦+٣٠٦+٣٠٦+١١٠=١٤٥٤
اين ميشه در حالتي كه پيلوت باشه و حالتي كه طبقه داشته باشيم و ارتفاع مفيد طبقاتمون هم ٢٧٦ ميشه كه ارتفاع خوبيه پس اگه موافق باشيد همين كارو انجام بديم دوستان

s.salar

عضو جدید
دوستان اندازه درهارو بيايد با هم چك كنيم
در خواب ونشيمن ٩٠
در ورودي اصلي. ١٣٥
درب ورودي واحد وراه پله. ١١٠
درب سرويسها ٨٠
درب انبار ٨٠
درب موتورخونه آسانسور ٩٠
درب پشت بام. ١١٠
اگر موردي اشتباست بگيد لطفا

Architect Abbas

عضو جدید
در خواب ونشيمن ٩٠
در ورودي اصلي. ١٣٥
درب ورودي واحد وراه پله. ١١٠
درب سرويسها ٨٠
درب انبار ٨٠
درب موتورخونه آسانسور ٩٠
درب پشت بام. ١١٠
دوست عزيز در موتورخانه تاسيسات چقدره؟
همچنين جهت بازشوي درهاي به كدوم سمته؟رو به داخله يا رو به بيرون باز ميشنه؟

s.salar

عضو جدید
در خواب ونشيمن ٩٠. به داخل بازشو
در ورودي اصلي. ١٣٥. بازشو به بيرون
درب ورودي واحد وراه پله. ١١٠. واحد وطبقاتبه داخل طبقه همكف به بيرون
درب سرويسها ٨٠ به داخل اما سرويس معلولين به بيرون
درب انبار ٨٠. به بيرون
درب موتورخونه آسانسور ٩٠. روبه بيرون
درب موتورخانه تاسيسات ١٢٠ يا ١٣٥ روبه بيرون
درب پشت بام. ١١٠. ؟؟؟؟؟؟

s.salar

عضو جدید
[FONT=Tahoma, Calibri, Verdana, Geneva, sans-serif][/FONT]

[FONT=Tahoma, Calibri, Verdana, Geneva, sans-serif]

درب انبار ٨٠. به بيرون
درب پشت بام. ١١٠. ؟؟؟؟؟؟
اگر موردي اشتباست بگيد لطفا[/FONT]

s.salar

عضو جدید
بله با توجه به ٤١٠ درساختمنهاي يك طبقه و بدون زيرزمين يعني ارتفاع كف تا كف ٣٠٠ ذكر شده با استناد به اين موضوع كه دوستمون دناسا فرمودن و اينكه با توجه به مبحث ١٨ ضخامت سقف رو ٣٠ ميتونيم بگيريم پس بنابرين:
١٢٠+ ٢٧٢ +٣٠٦+٣٠٦+٣٠٦+١١٠=١٤٢٠
اين ميشه در حالتي كه پيلوت باشه و حالتي كه طبقه داشته باشيم و ارتفاع مفيد طبقاتمون هم ٢٧٦ ميشه كه ارتفاع خوبيه پس اگه موافق باشيد همين كارو انجام بديم دوستان
بچه ها اين عدد سبز اصلاح شده

سانی123

عضو جدید
دوست عزيز در موتورخانه تاسيسات چقدره؟
همچنين جهت بازشوي درهاي به كدوم سمته؟رو به داخله يا رو به بيرون باز ميشنه؟

درب موتور خانه دو لنگه و 150 روبه بیرون باز میشه.درب واحد معلولم همه رو به بیرون باز میشه و اندازه ها بیشتره

vertex

اخراجی موقت

درب انبار ٨٠. به بيرون
درب پشت بام. ١١٠. ؟؟؟؟؟؟
یه جدولی هست توی مبحث 4 آخر کتاب البته چاپ قدیم اندازه ها رو زده من میگم از همون استفاده کنیم.

دناسا

عضو جدید
١٢٠+300+٣٢٣+٣٢٣+٣٢٣+١١٠=1490
مهندس من یه چیزی به ذهنم رسید به اون دوتا عدد قرمز رنگ که اصلاح کردم نگاه کنید، من گفتم باشه همکف مسکونی باشه ولی من تو همکف حداقل ارتفاع رو رعایت میکنم حتی 40 سانت هم برا سقف کم کنیم باز260 میمونه که به عنوان حداقل برا مسکونی مجازه و اینطوری میشه باقی طبقات رو براحتی 323 گرفت

s.salar

عضو جدید
١٢٠+300+٣٢٣+٣٢٣+٣٢٣+١١٠=1490
مهندس من یه چیزی به ذهنم رسید به اون دوتا عدد قرمز رنگ که اصلاح کردم نگاه کنید، من گفتم باشه همکف مسکونی باشه ولی من تو همکف حداقل ارتفاع رو رعایت میکنم حتی 40 سانت هم برا سقف کم کنیم باز260 میمونه که به عنوان حداقل برا مسکونی مجازه و اینطوری میشه باقی طبقات رو براحتی 323 گرفت
بله با توجه به ٤١٠ درساختمنهاي يك طبقه و بدون زيرزمين يعني ارتفاع كف تا كف ٣٠٠ ذكر شده با توجه به مبحث ١٨ ضخامت سقف رو ٣٠ ميتونيم بگيريم پس بنابرين:
١٢٠+ 272+٣٠٦+٣٠٦+٣٠٦+١١٠=1420
اين ميشه در حالتي كه پيلوت باشه و حالتي كه طبقه داشته باشيم و ارتفاع مفيد طبقاتمون هم ٢٧٦ ميشه كه ارتفاع خوبيه پس اگه موافق باشيد همين كارو انجام بديم دوستان اینطوری یه شابلون برای پله بیشتر نیاز نداریم بچه ها ضخامت 30 مجازه مبحث 18 رو لطفا ببینید

vertex

اخراجی موقت
[
بله با توجه به ٤١٠ درساختمنهاي يك طبقه و بدون زيرزمين يعني ارتفاع كف تا كف ٣٠٠ ذكر شده با توجه به مبحث ١٨ ضخامت سقف رو ٣٠ ميتونيم بگيريم پس بنابرين:
١٢٠+ 272+٣٠٦+٣٠٦+٣٠٦+١١٠=1420
اين ميشه در حالتي كه پيلوت باشه و حالتي كه طبقه داشته باشيم و ارتفاع مفيد طبقاتمون هم ٢٧٦ ميشه كه ارتفاع خوبيه پس اگه موافق باشيد همين كارو انجام بديم دوستان اینطوری یه شابلون برای پله بیشتر نیاز نداریم بچه ها ضخامت 30 مجازه مبحث 18 رو لطفا ببینید

به نظر من ضخامت سقف 40 بهتره ولی 30 هم اشتباه نیست . با 2 تا شابلون پله موافقین؟ چیز خاصی هم نیست .

mraha107

عضو جدید
سلام واسه ازمون اذر92اگه پله هارو17تا17سانتی میذاشتیم توکارمون مشکل سازمیشدچون ارتفاعی که بایدپایین بریم میشد1.69 وطول رمپ 11.6درمیومدکه باعث میشدپارکینگ هاجواب نده.من فک میکنم بایدحساب کنیم ببینیم کدوم حالت توکارمون باتوجه به ارتفاع و... بهترجواب میده اون حالت راانتخاب کنیم

vertex

اخراجی موقت
دوستانی که توی بحث شابلون شرکت نمیکنند انتظار نداشته باشند که آخر کار توی نتایج شریک باشن .

soudabeh.k

عضو جدید
vertex عزیز حق دارین
آخه دقیقا معلوم نیست به کجا رسیده
اگه کمکی بر میاد بگین

soudabeh.k

عضو جدید
بچه ها کسی تا الان توی کد واسه شابلون چیزی کشیده؟
بگین که بقیه دوباره کاری نکنن
الان من دارم برش پله میکشم ..اگه کسی کشیده بزاره بقیه هم ببینیم

بالا