همکاری گروهی جهت تهیه نقشه شابلون های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی

artur25

عضو جدید
سلام دوستان.. چه خوبه اینجا همه به هم کمک میکنیم :)
ممکنه شابلون ها رو ببرای من هم ارسال کنید؟ منم هرکمکی بر بیاد درخدمتم ..
راسی یه سوال؛ من برام کلاس رفتن برای آزمون طراحی مقدور نبود واس همین جزوه دوستم که مال یکی دو دوره قبل هیت رو گرفتم.. خب تغییرات جدید توی اون لحاظ نشده.. کسی اطلاعات یا جزوه ای داره که تغییرات جدید رو خیلی خلاصه و چکیده توی اون جمع کرده باشه؟
ممنون میشم شابلونارو واسه منم بفرستید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

riahi_arc55

عضو جدید
با سلام به همه دوستان

دوستان لازم میدونم یه تذکری بدم. در این سایت همیشه در طول سالیان گذشته جهت کمک به همدیگه از هیچ تلاشی فروگذار نبودیم. به صفحات 1 تا 5 این تاپیک و تاپیک های سالهای پیش اگر نگاهی بندازید متوجه پر بار بودن این سایت میشید. ولی متاسفانه عده ای برای خرید یه جزوه 20 هزار تومنی یا یه شابلون ، ایجاد دو دستگی در سایت کردن و مسیر تاپیک رو به انحراف کشوندن. اسم این تاپیک چیه؟ یار کشی برای خرید جزوه؟ یار کشی برای ساخت شابلون؟
ینی اینقد حقیر شدیم؟ واسه 20 هزار تومن؟ 30 تومن؟
در سالهای قبل از این خبرها نبود . هر کس وجودشو داشت میومدو اطلاعاتشو با بقیه شریک میشد . نه اینکه واسه یه جزوه و شابلون ناچیز 30 صفحه تاپیک رو هدر بده و وقت دیگران رو بگیره. لااقل برو و یه تاپیک جدا بساز. اسمشو بذار خرید و فروش جزوه و شابلون و مداد پاکن.... چرا روند یک تاپیکو به انحراف میکشی. یا بعضیا برای اینکه بشن عضو فعال و تعداد پستاشون بره بالا هر اطلاعات نادرستی که تو مغز خودشون فکر میکنن درسته رو اینجا میزارن و عده ای رو منحرف میکنن.
دوستان خواهشا با این کاراتون کیفیت این سایتو پایین نیارید.

sanaz_deldar

عضو جدید
دوست عزیز ممنون که درخواست خودتون رو محترمانه مطرح کردین . پیام های خصوصی خیلی زیادی برام اومده که درخواست فایل شابلون رو کردند باید عرض کنم مبنای ما برای تهیه فایل شابلون همکاری گروهی بوده و ابدا قصد فروش رو نداشتیم و نداریم . ولی با این وجود و با توجه به اینکه دوستان خیلی اصرار کردند ، من همینجا از بچه هایی که همکاری کردند میخوام تا نظرشون رو در مورد فروش شابلون به من پیام خصوصی کنند اگر همه راضی بودند از نظر منم مانعی نداره . دوستان توی تاپیک 3 نوع هستند . 1 - بچه هایی که همکاری کردند و فایل فرستادند ( اینا صاحب اصلی هستند ) 2 - دوستانی که مشورت دادن و نظر دادن 3- دوستانی که هیچ همکاری نکردند . بچه های شماره 1 فایل رو میگیرند و توی جنبه مالیش شریکند . دوستان شماره 2 فقط فایل رو میگیرند و دوستان شماره 3 فایل رو میخرند . اگر موافقین لطفا توی پیام خصوصی به من اعلام کنید تا براش برنامه ریزی کنم . با آرزوی موفقیت برای همه دوستان گلم

سلام
لطف میفرمایید بگین نتیجه این پیشنهادتون چی بوده؟ آیا امکان خریدش برای ما در این بازه زمانی کمی که تا امتحان مونده هست؟

vertex

اخراجی موقت
با سلام به همه دوستان

دوستان لازم میدونم یه تذکری بدم. در این سایت همیشه در طول سالیان گذشته جهت کمک به همدیگه از هیچ تلاشی فروگذار نبودیم. به صفحات 1 تا 5 این تاپیک و تاپیک های سالهای پیش اگر نگاهی بندازید متوجه پر بار بودن این سایت میشید. ولی متاسفانه عده ای برای خرید یه جزوه 20 هزار تومنی یا یه شابلون ، ایجاد دو دستگی در سایت کردن و مسیر تاپیک رو به انحراف کشوندن. اسم این تاپیک چیه؟ یار کشی برای خرید جزوه؟ یار کشی برای ساخت شابلون؟
ینی اینقد حقیر شدیم؟ واسه 20 هزار تومن؟ 30 تومن؟ یعنی کسی اگر برای ساخت شابلون همفکری کنه حقیره ؟
در سالهای قبل از این خبرها نبود . هر کس وجودشو داشت میومدو اطلاعاتشو با بقیه شریک میشد . نه اینکه واسه یه جزوه و شابلون ناچیز 30 صفحه تاپیک رو هدر بده و وقت دیگران رو بگیره. لااقل برو و یه تاپیک جدا بساز. اسمشو بذار خرید و فروش جزوه و شابلون و مداد پاکن.... چرا روند یک تاپیکو به انحراف میکشی. یا بعضیا برای اینکه بشن عضو فعال و تعداد پستاشون بره بالا هر اطلاعات نادرستی که تو مغز خودشون فکر میکنن درسته رو اینجا میزارن و عده ای رو منحرف میکنن.
دوستان خواهشا با این کاراتون کیفیت این سایتو پایین نیارید.
سلام دوست عزیز . صبح بخیر . پیشنهاد میکنم مطالب تاپیک رو مجددا بخونید . اینجوری نیست که یه عده تلاش کنند و آخرشم بقیه بیان نصیحت کنند و صحبت از پیشرفت علم و کمک و همیاری بزنند . مبنای ما برای ساخت شابلون کار گروهی و نفع گروهی بوده ولی بنده چیکار کنم که سیل پیام های خصوصی میاد که شابلون رو میخوان ؟ لطفا قبل از اینکه مطلبی رو به اشتراک بزارین دقت لازم رو بکنین . اینجا جای سخنرانی نیست . در مورد جزوه کار خیلی خوبی شد دوستانی که نمیتونستند به دلیل مشکلات مالی جزوه رو خریداری کنند حالا با کمک هم جزوه خریدند . در مورد شابلون هم چه بستری مناسب تر از این سایت که بچه ها تبادل نظر کنند برای ساخت شابلون . من فکر میکنم قصد شما از این پست اهداف دیگه غیر از چیزی هست که اشاره کردین . مثلا این جملات شما که در بالا با رنگ قرمز مشخص شدند اگر توهین نیست چه معنی دیگه ای میتونه داشته باشه ؟ به نظر بنده روند این تاپیک بسیار خوب و پربار بوده و فکر میکنم هدف شما هوچیگری و انحراف و ایجاد جر و بحث باشه تا بحث منحرف بشه . اگر هدف شما تذکر بود اینقدر الفاظ توهین آمیز به کار نمیبردین . در ضمن دوست من هیچکی اینجا دنبال عضو فعال بودن نیست ولی فکر کنم که شما این قضیه خیلی براتون مهمه که اشاره کردین . البته طبیعیه وقتی کاری به نتیجه میرسه عده ای هستند که زیر سوال ببرنش . من این پست رو خطاب به خودم و بچه هایی که برای شابلون زحمت کشیدند میدونم و پاسختون رو هم دادم . پس خواهشا پاسخ دیگه ای ندین . در ضمن پست شما رو به عنوان توهین به مدیران اطلاع میدم . متشکرم

vertex

اخراجی موقت
دوستان عزیز و مهندسین گرامی حقیقتا بنده اعصاب سر و کله زدن و جر و بحث کردن رو ندارم فردا صبح شابلون رو میدم برای برش لیزری ببینم مشکل نداشته باشه و فایلش رو هم همینطوری که گفتم به افرادی که توی ساختش کمک کردن میدم .در ضمن ظاهرا دوستان با فروشش موافقند . حالا اگر کسی سوالی داره یا درخواستی داره توی پیام خصوصی اعلام کنه . مثل اینکه برای بعضی ها این مطالب پر بار نیس و خودشون مطالب پر بارتری گذاشتن . پس دیگه وقت کسی رو نمیگیرم . همه دوستان موفق و موید باشند .

sam architect

عضو جدید
دوستان عزیز و مهندسین گرامی حقیقتا بنده اعصاب سر و کله زدن و جر و بحث کردن رو ندارم فردا صبح شابلون رو میدم برای برش لیزری ببینم مشکل نداشته باشه و فایلش رو هم همینطوری که گفتم به افرادی که توی ساختش کمک کردن میدم .در ضمن ظاهرا دوستان با فروشش موافقند . حالا اگر کسی سوالی داره یا درخواستی داره توی پیام خصوصی اعلام کنه . مثل اینکه برای بعضی ها این مطالب پر بار نیس و خودشون مطالب پر بارتری گذاشتن . پس دیگه وقت کسی رو نمیگیرم . همه دوستان موفق و موید باشند .
مهندس واقعا از شما بعیده ول کن این حرفارو بزار براخودشون بگن مهم نیست که مهم محبت و بزرگواری جنابعالیه که دارید تلاش میکنید به بچه ها کمک کنید واینکه نتیجه زحماتت رو به کسایی بدی که به شما کمک رسوندنو نظرشون رو گفتن بنظر بنده بهترین کاره. چرا که با همفکری دوستان به نتیجه میرسه .من از شما در همینجا تشکر ویژه میکنم و زحمات شمارا ارج مینهم ممنونم.

mohamad313

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان.یه پیشنهاد دارم که نمیدونم استفاده از اون درسته یا نه. اگر با کمک همدیگه بیایم استاندارد فضاها رو در بیاریم مثلا برای فضاها، عرض، طول، ارتفاع،اندازه در، طرف بازشو و مشخصات خاصه دیگه ای که داره. بعد بیایم همه اونا رو روی مقوا جداگانه بکشیم و از روی مقوا جدا کنیم،بعد روی هر تیکه از مقوا هم اسم اون فضا و استانداردهاش رو بنویسیم، می توانیم روز آزمون با کنار هم قرار دادن مقواها که همان فضاها می شن سریعتر به جواب چیدمان فضاهابرسیم.این روش رو(همون جدا کردن مقواها)یکی از اساتید در دوره کارشناسی برای یکی از طرحامون بهمون گفت.حالا نمیدونم این روش برای این آزمون جواب میده یا نه.لطفا دوستان نظر بدین.با تشکر

s.salar

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان.یه پیشنهاد دارم که نمیدونم استفاده از اون درسته یا نه. اگر با کمک همدیگه بیایم استاندارد فضاها رو در بیاریم مثلا برای فضاها، عرض، طول، ارتفاع،اندازه در، طرف بازشو و مشخصات خاصه دیگه ای که داره. بعد بیایم همه اونا رو روی مقوا جداگانه بکشیم و از روی مقوا جدا کنیم،بعد روی هر تیکه از مقوا هم اسم اون فضا و استانداردهاش رو بنویسیم، می توانیم روز آزمون با کنار هم قرار دادن مقواها که همان فضاها می شن سریعتر به جواب چیدمان فضاهابرسیم.این روش رو(همون جدا کردن مقواها)یکی از اساتید در دوره کارشناسی برای یکی از طرحامون بهمون گفت.حالا نمیدونم این روش برای این آزمون جواب میده یا نه.لطفا دوستان نظر بدین.با تشکر

سلام
به نظر من اینکاررو نکنید چون هیچکدوم از فضاها اندازه ثابتی نداره اندازه فضاها بستگی به طرح هر شخص داره اینطوری وقتتون رو از دست میدید وسر در گم میشید خودتون راحتتر میتونید پلانتونو در بیارید.

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
تذکر نکات فراموش شده ...

تذکر نکات فراموش شده ...

با سلام و احترام حضور دوستان خوب ِ و فعال در تالار معماری و بالاخص نظام مهندسی
پس از ساعتها کار مداوم ، پست های تاپیک تفکیک شد و به این تاپیک منتقل شد که دوستان راحت تر بتونن به فعالیتشون ادامه بدن و همچنین تاپیک های غیر مرتبط تحت شعاع قرار نگیره.
با توجه به حواشی ِ پیش اومده در این تاپیک و برخی تاپیک های گروهی (در چند روز قبل که منجر به صدور اطلاعیه شد) که بیشتر، نشأت گرفته از عدم رعایت قوانین وضع شده در تالار معماری بوده و هست ، لازم دونستم که توضیحاتی رو به صورت دوستانه حضورتون عرض کنم :

1. ابتدا نظر شما عزیزان رو به دیدن و مطالعه ی این اطلاعیه جلب میکنم :
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon14.gif اطلاعیه شماره 11 - ممنوعیت طرح مباحث ِ "خرید و فروش جزوات،کتب،نرم افزارها و ..." در تالار معماری
با مطالعه ی این اطلاعیه و همچینن اندکی تدبر و تعمق، در خواهیم یافت که وقتی که مدیران و اکثر کاربران قدیمی و جدید سایت بدون هیچ چشمداشت و پاداش ِ مادی به صورت شبانه روزی دارن تلاش میکنن که این چنین بستر مناسبی رو برای فعالیت فردی و گروهی کاربران عزیز فراهم کنن ، به طریق اولی از همه ی اعضای محترم هم انتظار میره که به این قوانین که در رأسش "نشر علم به صورت رایگان" برای جامعه ی علمی - مهندسی ایران هست، پایبند بوده و با رعایتش به خود و دیگران و ارزش ها و اهداف باشگاه مهندسان احترام بگذراند.
اگر بحث استفاده ی مادی و مالی از اطلاعات و امکانات سایت و این همه کاربر عضو در باشگاه باشه (حدود 750000نفر) ، آیا ما نمیتونیم با ایجاد محدودیت های فراوان در دسترسی به بخش ها و تالار ها و فایل های باارزش مثل خیلی از سایت های مشابه استفاده ی مالی ببریم ؟!
امیدوارم با رعایت و احترام به قوانینی که در جهت رفاه اعضای محترم باشگاه وضع شده، دیگه شاهد چنین قضایایی در تالار معماری نباشیم و نیازی به تذکر و یادآوری این قوانین نباشه.

2. مطلب بسیار مهم بعدی ، نحوه ی اظهار نظر شخصی یا تذکر قوانین یا یادآوری ِ مطالبی به دوستانمون، در محیط عمومی هست. ترجیحا سعی کنید اکثر این موارد رو به مدیران ارجاع بدید که رسیدگی کنند.
گفتار حق و صحیح، اگر با ادبیاتی خشن و تهاجمی بیان بشه ، تاثیر زیادی در مخاطب نخواهد داشت ؛ و ای بسا در مقابل ، یک گفتار ناصحیح ، با بیان دوستانه و شیرین تاثیرگذار باشه.
لطفا همیشه و همه جا ، ضمن نپرداختن به حواشی، با احترام متقابل و ادبیاتی دوستانه با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم . مخصوصا در مواردی که طرف مقابل رو نمیشناسیم و با روحیاتش آشنا نیستیم .

3. تخلفی که در اکثر پست ها مشاهده شد ، قرار دادن آدرس ایمیل در پست ها هست که همیشه به دوستان (به خصوص اعضای تازه وارد) تذکر داده میشه. برخی از پست ها ویرایش شد و برخی دیگر رو به زودی رسیدگی میکنم.
با توجه به تجربیات ما در این زمینه ، همیشه این قبیل امور باعث دردسرهایی برای کاربران در خارج از محیط باشگاه هست. اتفاقات خارج از محیط باشگاه در حیطه ی مدیریت و توانایی های ما نیست و در صورت بروز هر گونه مشکلی باشگاه هیچ گونه مسئولیتی در این موارد نخواهد داشت. به قوانین کلی باشگاه رجوع کنید :
قانون شماره 13) برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از تالارها استفاده نمایید . در صورتی كه مستقیما با یك كاربر از طریق ایمیل ، چت و یا هر طریقه ی دیگری ارتباط داشته باشید سایت هیچ گونه تعهدی در مقابل بوجود آمدن مشكالات احتمالی نخواهد داشت.

لازم به یادآوری است که تذکر موارد بالا ، صرفا برای این تاپیک نبود، بلکه جنبه ی عمومی داشت.
و در آخر برای همه ی شما عزیزان، آرزوی موفقیت و سربلندی در این آزمون های علمی و سایر مراحل زندگی می کنم .
از صبر و حوصله ی شما در مطالعه ی این موارد ، سپاسگزارم.
شاد و تندرست باشید . :gol:

1393/03/17

vertex

اخراجی موقت
شابلون ها

شابلون ها

با سلام و عرض ادب و خسته نباشید . بالاخره برش نهایی رو زدم . ببخشین خیلی دیر شد ولی نمیخواستم شما بعدا توی درد سر بیفتین هر چی باشه برش لیزری مشکلات خاص خودش رو داره . و مثلا ممکنه یهو یجای کارتون کنده بشه کلا . در هر صورت من تا 11 امشب کاری کردم که برش لیزری باز بمونه ( آقاهه شاکی شده بود ) و مشکلاتش رو بر طرف کردم و برش زدم . دوستان هر اطلاعاتی میخوان پیام خصوصی بزارن در خدمتم اگر هم درخواست فایل شابلون رو دارن همونجا مطرح کنند . همگی موفق باشین.
shablon vertex with other.jpg

saedeh.arch

عضو جدید
با سلام و عرض ادب و خسته نباشید . بالاخره برش نهایی رو زدم . ببخشین خیلی دیر شد ولی نمیخواستم شما بعدا توی درد سر بیفتین هر چی باشه برش لیزری مشکلات خاص خودش رو داره . و مثلا ممکنه یهو یجای کارتون کنده بشه کلا . در هر صورت من تا 11 امشب کاری کردم که برش لیزری باز بمونه ( آقاهه شاکی شده بود ) و مشکلاتش رو بر طرف کردم و برش زدم . دوستان هر اطلاعاتی میخوان پیام خصوصی بزارن در خدمتم اگر هم درخواست فایل شابلون رو دارن همونجا مطرح کنند . همگی موفق باشین.
مشاهده پیوست 211852
سلام،واقعا خسته نباشیییید.اینا عاااااالین.همه چی توشون هست.عالی شدن.مرسی از این همه زحمتی ک کشیدی و حالام اینجوری در اختیار همه میذاری.واقعا ممنون.

vertex

اخراجی موقت
موارد موجود در شابلون

موارد موجود در شابلون

دوستان این موارد رو در شابلون ها قرار دادم :
1 - برش پله از هر دو سمت
2 - برش باکس آسانسور و موتورخانه از دو سمت
3 -جانمایی باکس پله و آسانسور در 2 حالت
4 - فلش و نرده پله
5 - کد ارتفاعی ( نیوو )
6 - آّجکت تیپ بندی درب و پنجره
7 - آبجکت انتخواب متریال در نما
8 - کد ارتفاعی در مقطع
9 - داکت ها
10 - نور گیر ها
11 - خط مقطع
12 - خط چین درز انقطاع و ضخامت طبقات در نما
13- آکس بندی
14 - ضخامت کف 30 و 40 و دیوار 20 و 10 و همچنین نرده 5
15 - فلش آبرو بام
16- 5 نمونه ستون
17 - 7 نمونه درب
18 - دو نمونه پنجره به همراه okb
19 - علامت شمال و فلش ورودی سواره و پیاده
20 - میز و صندلی ناهار خوری به 3 شکل و صندلی صبحانه
21 - مبلمان پذیرایی به 3 صورت
22 - تخت خواب 1 نفره و 2 نفره و میز و صندلی مطالعه
23 - مبلمان آشپزخانه ( اجاق گاز . سینک )
24 - مبلمان حمام ( 2 نمونه زیر دوشی )
25 - مبلان سرویس بهداشتی ( توالت ایرانی و فرنگی همچنین روشویی )
26 - یک نمونه اتومبیل ، یک نمونه پرسوناژ و یک نمونه درخت برای نما
27 - پله 30 سانتی در پلان
28 - هاشور رمپ مستقیم و قوسی
29 - جک معلول به همراه علامت معلولین
30 - رمپ معلول به طول 3 و 4 و 5
31 - هاشور ( دور باکس پله و برش خورده ها در مقطع و دیوار در پلان همچنین هاشور کف و دیوار سرویس و آشپزخانه و تراس )
32 - مثلث پارک اتومبیل
بعضی اندازه ها به صورت عدد در جایی که نیاز بود روی شابلن حک شده . مثلا ابعاد نورگیر ها همچنین ارتفاع کف تا کف طبقات و پاگرد و اندازه درب و پنجره و رمپ و داکت و ...)
همچنین طبقات و ارتفاع ها طوری طراحی شدن که در کشیدن مقطع راهنما باشن . اعداد کد ارتفاعی برای دسترسی بهتر و سریعتر روی کف طبقات و پاگرد ها نوشته شده .
برای همه دوستان گلم آرزوی موفقیت توی امتحان چند روز آینده رو دارم . امیدوارم تونسته باشم سهم کوچکی در موفقیت دوستان داشته باشم .

آخرین ویرایش:

سائ

عضو جدید
با سلام و عرض ادب و خسته نباشید . بالاخره برش نهایی رو زدم . ببخشین خیلی دیر شد ولی نمیخواستم شما بعدا توی درد سر بیفتین هر چی باشه برش لیزری مشکلات خاص خودش رو داره . و مثلا ممکنه یهو یجای کارتون کنده بشه کلا . در هر صورت من تا 11 امشب کاری کردم که برش لیزری باز بمونه ( آقاهه شاکی شده بود ) و مشکلاتش رو بر طرف کردم و برش زدم . دوستان هر اطلاعاتی میخوان پیام خصوصی بزارن در خدمتم اگر هم درخواست فایل شابلون رو دارن همونجا مطرح کنند . همگی موفق باشین

سلام .خسته نباشید.میشه خواهش کنم فایل کد شابلون رو واسم بفرستید؟؟ممنونتون میشم

mohamad313

عضو جدید
1 - برش پله از هر دو سمت
4 - فلش و نرده پله
5 - کد ارتفاعی ( نیوو )
8 - کد ارتفاعی در مقطع
9 - داکت ها
10 - نور گیر ها
11 - خط مقطع
13- آکس بندی
15 - فلش آبرو بام
16- 5 نمونه ستون
17 - 7 نمونه درب
31 - هاشور ( دور باکس پله و برش خورده ها در مقطع و دیوار در پلان همچنین هاشور کف و دیوار سرویس و آشپزخانه و تراس )
32 - مثلث پارک اتومبیل
بعضی اندازه ها به صورت عدد در جایی که نیاز بود روی شابلن حک شده . مثلا ابعاد نورگیر ها همچنین ارتفاع کف تا کف طبقات و پاگرد و اندازه درب و پنجره و رمپ و داکت و ...)
همچنین طبقات و ارتفاع ها طوری طراحی شدن که در کشیدن مقطع راهنما باشن . اعداد کد ارتفاعی برای دسترسی بهتر و سریعتر روی کف طبقات و پاگرد ها نوشته شده .
برای همه دوستان گلم آرزوی موفقیت توی امتحان چند روز آینده رو دارم . امیدوارم تونسته باشم سهم کوچکی در موفقیت دوستان داشته باشم .

ممنون دوست عزیز بابت زحمتتان و وقتی که گذاشتید. میشه راهنمای استفاده از این شابلون ها رو هم بذارید.مثلا اون شابلون کوچیکه؟در ضمن آیا این شابلون طبق مقررات امسال تهیه شده است؟مثلا ارتفاع پله و کف پله رو چند گرفتین؟با تشکر

vertex

اخراجی موقت
ممنون دوست عزیز بابت زحمتتان و وقتی که گذاشتید. میشه راهنمای استفاده از این شابلون ها رو هم بذارید.مثلا اون شابلون کوچیکه؟در ضمن آیا این شابلون طبق مقررات امسال تهیه شده است؟مثلا ارتفاع پله و کف پله رو چند گرفتین؟با تشکر
سلام دوست من.. بله کاملا با ضوابط امسال تهیه شده .اون شابلون هاشور هستش . ارتفاع پله 17 کف پله 30 . شابلون کاملا اندازه های دقیق رو میده

آخرین ویرایش:

vertex

اخراجی موقت
شابلون

شابلون

بالاخره آمادش کردم . خیلی دقیقه خودم از خودم خوشم اومد :redface:

http://www.www.www.iran-eng.ir/asset.php?fid=183120&uid=420444&d=1402264282

vertex

اخراجی موقت
موارد موجود در شابلون

موارد موجود در شابلون

1 - برش پله از هر دو سمت
4 - فلش و نرده پله
5 - کد ارتفاعی ( نیوو )
8 - کد ارتفاعی در مقطع
9 - داکت ها
10 - نور گیر ها
11 - خط مقطع
13- آکس بندی
15 - فلش آبرو بام
16- 5 نمونه ستون
17 - 7 نمونه درب
32 - مثلث پارک اتومبیل

bahar-spring

کاربر بیش فعال
1 - برش پله از هر دو سمت
4 - فلش و نرده پله
5 - کد ارتفاعی ( نیوو )
8 - کد ارتفاعی در مقطع
9 - داکت ها
10 - نور گیر ها
11 - خط مقطع
13- آکس بندی
15 - فلش آبرو بام
16- 5 نمونه ستون
17 - 7 نمونه درب
32 - مثلث پارک اتومبیل
معذرت؛ من در گروهتون نبودم، ولی یه سوال دارم
آفست ها رو از هر طرف 0.04 گرفتید؟
- برای پلان پله میشه یک در میان پله هارو پر و خالی بگیریم؟ دقیق میشه؟ یا همون افست خطوط بهتر جواب میده؟

mohamad313

عضو جدید
سلام دوست من.. بله کاملا با ضوابط امسال تهیه شده .اون شابلون هاشور هستش . ارتفاع پله 17 کف پله 30 . شابلون کاملا اندازه های دقیق رو میده

ممنون از اینکه وقت میذارین و جواب میدین.هاشور کجا؟آخه تو عکس یه سری مستطیله که کنار هم چیده شده.چه جوری میشه هاشور زد؟در ضمن بابت خرید بهتون ایمیل زدم.ممنون میشوم جواب بدین.با تشکر

tofanesard

عضو جدید
شرایط دریافت فایل به چه شکل هستش؟ (پیام فرستادم نمیدونم چرا جواب ندادین جناب vertex)
در ضمن هزینه برش لیزریش چقدر شد؟

vertex

اخراجی موقت
شرایط دریافت فایل به چه شکل هستش؟ (پیام فرستادم نمیدونم چرا جواب ندادین جناب vertex)
در ضمن هزینه برش لیزریش چقدر شد؟
پاسختون رو نوشتم برش هم بستگی به جاش داره ولی دقیقه ای 600 میگیرن 400 هم دیدم ولی دستگاهش باید دقت 0.01 میلیمتر رو داشته باشه . من یه جا رو پیدا کردم که دستگاهش جدیده و کارم رو راه میندازه

riahi_arc55

عضو جدید
یعنی مهندس ارتفاع پله 18 کارایی نداره من شابلون برش پله 18 درست کردم

اگر ارتفاع پله 18 باشه مشکلی نداره به شرطی که کف پله 28 سانت باشه.و تعداد پله 18 عدد.
ولی اگه 17 بود میتونه کف پله 30 باشه- ساده ترینش 17 هستش.ولی تعداد پله باید 19 تا باشه و ارتفاع طبقه 323 سانتیمتر.
ارتفاع پله باید به میزانی باشد که مجموع اندازه کف پله و دو برابر ارتفاع پله بین 63 تا 64 سانت باشد.
به بند 4-5-1-7-1 صفحه 52 از مبحث 4 مراجعه کنید.
موفق باشید

بالا