همایش ها و کنفرانس های معماری

سـعید

مدیر بازنشسته
امتیاز و رتبه کاربران بعد از مطرح شدن 10 سوال

1- [FONT=&quot]Nazanin F.................................................سه امتیاز

[/FONT]
[FONT=&quot] 2- [/FONT] [FONT=&quot]dynamic[/FONT]....................................................دو امتیاز
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot] 3- [/FONT] [FONT=&quot]nooshafarin[/FONT]................................................دو امتیاز
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot] 4- [/FONT] [FONT=&quot]memolarch[/FONT]................................................یک امتیاز
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot] 5- [/FONT] [FONT=&quot]Pleiades.Arch[/FONT]............................................یک امتیاز
[FONT=&quot]

( ترتیب کاربران هم امتیاز بر اساس حروف الفباست )

( ملاک در پاسخ صحیح کاملترین و زودترین پاسخ است )
[/FONT]​

سـعید

مدیر بازنشسته
دوستان عزیز برای ایجاد محیطی علمی تر و جذاب تر به محض به پاسخ رسیدن سوال آخر , سوال جدید رو مطرح کنید تا تاپیک از سرعت خوبی برخوردار باشه....
هر شخصی میتونه سوال جدید رو مطرح کنه....

کسانی که سوال های مفیدی رو مطرح کنن به صلاح دید بنده و مدیر تالار در پایان هر ماه امتیاز دریافت خواهند کرد .

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال11

فرآيند تهيه نقشه هاي شناختي (cognitive map) را توضيح دهيد .
(به زبون خودموني )

تو ذهن انسان به دنبالش باشين .;)

اين موضوع از جذابترين موضوعاتيه كه مطالعه كردم ...
اگه تا سه روز به جواب نرسيديم منبعشو مي گم ;)

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال11

فرآيند تهيه نقشه هاي شناختي (cognitive map) را توضيح دهيد .
(به زبون خودموني )

تو ذهن انسان به دنبالش باشين .;)

اين موضوع از جذابترين موضوعاتيه كه مطالعه كردم ...
اگه تا سه روز به جواب نرسيديم منبعشو مي گم ;)

نقشهاي شناختي فرآيندیه که طی شكل گيري نقشه ها در ذهن آدم به وسیله تجربه مستقيم، شنيده هاي فردی از يه مكان و اطلاعات تصويری از یه محيط صورت می گیره . اين تصویرا شامل ظاهر مكان، موقعيت نسبي و ارزشهاي اون میشه. اما این نقشه ها ؛ یه نقشه دقیق واقعی نیست بلکه میشه گفت یه مدلی از واقعیته . چون تصاویریه که تو ذهن ما نقش می بنده . و این نقش بستن به ارزیابی و درک ما از محیط و ... بستگی داره. و البته اینکه ما چقدر اون تصاویر رو دقیق در حافظه امون ثبت کرده باشیم .
به قول كاپلان : نقشهاي شناختي به تشخيص اينكه فرد كجاست ، پيش بيني اينكه چه چيز رخ خواهد داد، ارزيابي خوب و بد وقايع و دانش اينكه چه اعمالي بايد انجام بشه ، ربط دارند.

نمی دونم پاسخم کامله یا نه ؟
اما سوال خیلی خوبی بود :gol:;)

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقشهاي شناختي فرآيندیه که طی شكل گيري نقشه ها در ذهن آدم به وسیله تجربه مستقيم، شنيده هاي فردی از يه مكان و اطلاعات تصويری از یه محيط صورت می گیره . اين تصویرا شامل ظاهر مكان، موقعيت نسبي و ارزشهاي اون میشه. اما این نقشه ها ؛ یه نقشه دقیق واقعی نیست بلکه میشه گفت یه مدلی از واقعیته . چون تصاویریه که تو ذهن ما نقش می بنده . و این نقش بستن به ارزیابی و درک ما از محیط و ... بستگی داره. و البته اینکه ما چقدر اون تصاویر رو دقیق در حافظه امون ثبت کرده باشیم .
به قول كاپلان : نقشهاي شناختي به تشخيص اينكه فرد كجاست ، پيش بيني اينكه چه چيز رخ خواهد داد، ارزيابي خوب و بد وقايع و دانش اينكه چه اعمالي بايد انجام بشه ، ربط دارند.

نمی دونم پاسخم کامله یا نه ؟
اما سوال خیلی خوبی بود :gol:;)
عالي بود ...:gol:
من فكر نمي كردم به اين زودي به جواب برسيم ;)
يه توضيح مختصر هم اضافه ميكنم :
در واقع در اين فرآيند ذهن ما اطلاعات مذكور را كسب مي كند ، رمز دار مي كند ،ذخيره مي نمايد ، به ياد مي آورد و رمزگشايي مي كند.....;)

درسته عزيزم ....;)

لطفا دوستان سوال 12 رو مطرح كنن....

آخرین ویرایش:

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال شماره 12 :

برای حفاظت از ساختمان های فلز دریایی و پل ها از زنگ زدگی چه روش هایی وجود داره و مناسبترینشون کدومه ؟

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

کدخدا

مدیر بازنشسته
سوال شماره 12 :

برای حفاظت از ساختمان های فلز دریایی و پل ها از زنگ زدگی چه روش هایی وجود داره و مناسبترینشون کدومه ؟
یکیش استفاده از فولاد کورتن یا آلیاژهای کروم نیکل فولاد ،یکی دیگش شن پاشی ،بعدی هم حفاظت کاتدی دیگه چیزی یادم نمیاد

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم فقط دفا مونده كه خانم مهندس بشم...فردا صبح هم كنكور ارشد دارم...
خيلي دلم ميخواست كنترل پروژه امتحان بدم اما حتي يه نفر هم تاييد نكرد..
همه گفتند معماري
خلاصه امسال معماري دادم اما اصلا نخوندم....
ان شالله که خانم مهندس بشی عزیزم اما با لیسانس معماری به کسی مهندس نمی گن چون این رشته قبلا کارشناسی ارشد پیوسته بوده و به آنها مهندس میگن و ما متعاقب دو تکه شدن این مسیر تحصیلی با لیسانس ،مظلومانه مشمول لقب کارشناس مهندسی معماری میشویم متاسفانه (به امید قبولی ارشد)

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان تو دفتر مدیریت تالار کسی هست که جواب ارباب رجوع رو بده؟
زرناز جان یه نگاه به تاپیکای جدید بنداز! اوضاع تالار واقعا به هم ریخته یه فکر بکننننننن!!!مرسیی!

کسانی که راندو و اسکیس یاد دارند بیان تو و به آنهایی که یاد ندارند یاد بدهند
این تاپیک باید حذف شه.

اینا هم باید منتقل بشه به راندو در معماری:

آموزش راندو (http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/multipage.gif 1 2 3)
تكنيكهاي راندو در معماري
تكنيك هاي راندو در معماري 2
نقد فضا(بیان معماری 2)
نقد فضا(بیان معماری 2)

دست و پنجولت درد نکنه.....

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال شماره 12 :

برداشتن زنگ های سطحی با پارچه زبر، ضد زنگ، سند بلاست sand blast که همون پرتاب ماسه س، استفاده از فولاد روی اندود(گالوانیزه) که فکر کنم این آخری از همه بهتره

*sara_sgh*

عضو جدید
سلام دوستان...
من فارغ التحصیل کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت از دانشگاه تهران هستم...
خوشحالم که در جمع دوستان هستم...
اگر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم بتونم کمک کنم...

موفق باشید...
سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی معماری هستم تازه فارغ التحصیل شدم کارشناسی ارشدمو می خوام مدیریت پروژه و ساخت شرکت کنم می خواستم اگه زحمتی نیست منابعی که داشتیدر. معرفی کنید کلا یه خورده توضیح بدید
ممنون

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال شماره 12 :

به صورت پاشیدن ماسه تحت فشار به فلز

یکیش استفاده از فولاد کورتن یا آلیاژهای کروم نیکل فولاد ،یکی دیگش شن پاشی ،بعدی هم حفاظت کاتدی دیگه چیزی یادم نمیاد

برداشتن زنگ های سطحی با پارچه زبر، ضد زنگ، سند بلاست sand blast که همون پرتاب ماسه س، استفاده از فولاد روی اندود(گالوانیزه) که فکر کنم این آخری از همه بهتره

همه مواردی که عرض کردین درسته دوستای گلم ، ممنونم . :gol:

همه ی اینها روش هایی هستند که برای این منظور استفاده میشه .

به اضافه پاشیدن خاک شیشه و رنگ با دستگاه تحت فشار و همچین استفاده از انواع پوشش ها که مناسبت ترینشون پوشش های قیری هستند ( رنگ های قیری غلیظ شده یا قیر زغالی ) .
پوشش های قیری حداقل در 3 لایه استفاده میشند و اگر در معرض تابش آفتاب باشند ، باید از مواد قیری آلومینیوم دار استفاده بشه .

مناسب ترین و معمول ترین روش : پاشیدن مواد ماسه ای و خاک شیشه و رنگ با دستگاه تحت فشار هست .

tiny memar

عضو جدید
سلام من هم تازه اين ترم تمام شدم البته پايان نامه مانده ولي واسه اسكيس فوق نگرانم
آزاده جان ميشه به من كمك كنيد:cry: آخه من اصلا دستم قوي نيست ولي ذهنم بد نيست
راندو و شيت بنديم قوي نيست
مي خوام حتما سراسري قبول شم كارشناسي ناپيوسته آزاد شيراز خواندم
امسال هم كنكور شركت كردم ولي برنامه دارم كه سال ديگه حتما قبول شم;)فقط نگران اسكيسم........

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راستش اين مطلبي كه خوندم برام جالب بود ...
نمي دونم درسته پرسيدنش يا نه

سوال 13

(به نظرتون) شباهت و تفاوت معماري و سينما در چيه؟

در دو جمله بگين كافيه
البته بديهيه ...منبع ندارم... چند جا خوندم منبع اينترنتي شو مي ذارم اگه لازم شد;)
سعيد جان ببين اگه اشكالي داره سوال ، عوضش كنم ...
يه تنوعيه به نظرم.....

آخرین ویرایش:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راستش اين مطلبي كه خوندم برام جالب بود ...
نمي دونم درسته پرسيدنش يا نه

سوال 13

(به نظرتون) شباهت و تفاوت معماري و سينما در چيه؟

در دو جمله بگين كافيه
البته بديهيه ...منبع ندارم... چند جا خوندم منبع اينترنتي شو مي ذارم اگه لازم شد;)
سعيد جان ببين اگه اشكالي داره سوال ، عوضش كنم ...
يه تنوعيه به نظرم.....

من فکر میکنم معماری و سینما هر دوشون فرهنگ یه کشور رو معرفی میکنن و جزیی از هنر یه ملت هستن. اگه معماری تو یه فیلم سینمایی نشون داده بشه جایی که شخصیت های فیلم دارن زندگی میکنن هویت میگیره.

از دو جمله هم بیشتر شد!

سـعید

مدیر بازنشسته
من فکر میکنم معماری و سینما هر دوشون فرهنگ یه کشور رو معرفی میکنن و جزیی از هنر یه ملت هستن. اگه معماری تو یه فیلم سینمایی نشون داده بشه جایی که شخصیت های فیلم دارن زندگی میکنن هویت میگیره.

از دو جمله هم بیشتر شد!
چون سیمین از من خواسته تا جواب ها رو کنترل کنم با اجازتون جواب های این سوال رو من چک میکنم..

دوست عزیز جوابتون متاسفانه کامل نبود...

nimaart

کاربر بیش فعال
مسابقه خانه ای برای سال 2050

مسابقه خانه ای برای سال 2050

نمایشگاه بین اللملی تبریز در ادامه همایش ها و سمینارهای علمی، تحقیقی و آموزشی خود هم زمان با چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات ، لوازم و مصالح ساختمانی اقدام به برگزاری مسابقه معماری تحت عنوان خانه ای برای سال 2050 نموده است.

از اساتید و دانشجویان دعوت می شود آثار خود را حداکثر تا تاریخ 3/2/88 به آدرس: تبریز، کیلومتر 3 جاده تهران _ محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز امور تشریفات ارسال نمایند.

جهت ثبت نام فرم مورد نظر موجود در سایت نمایشگاه به آدرس http://www.tabrizfair.ir/ را تکمیل کرده و به شماره فاکس :

0411 - 6373850_ 60

یا ایمیل :

Tabrizfair.farhang@yahoo.com

ارسال نمایید.

اعضای هیئت داوری :

دکتر فرخ باور ، دکتر شالی امینی ، مهندس رفیعی ، فرهاد گوران و جمال سوزنده مقدم + مهندس فرهاد احمدی

دبیر علمی :

مهندس علی خیابانیان