هماهنگ و هم گام برای ارشد 95

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
یههههههههههههههههههههههنی جواب ها رو نبینیم؟

تازه جواب ها که کافی نیست.....هست؟

جواب ها رو دیدم درصدهام خیلی بد شده......انگار شماره سوالا رو اشتباه زدم یا پاسخنامه ای که من دیدم گزینه ها رو رعایت نکرده.
شایدم قسمتم سال دیگس.......سال دیگه هم پایه ام...

شیمیست عکاس

عضو جدید
من که فعلا جرات نمیکنم برم ببینم.دوست دارم یهو نتیجه م و ببینم.فعلا هنوز خستگی این چند ماه ازتنم بیرون نرفته که بخوام اعصاب خودم و بریزم بهم!!!بعد اینکه قطعا بعضی سوالا غلط بوده.مجبورن حذف کنن اونا رو و خب درصدا تغیرر میکنه

*مینا*

کاربر فعال شیمی
جواب ها رو دیدم درصدهام خیلی بد شده......انگار شماره سوالا رو اشتباه زدم یا پاسخنامه ای که من دیدم گزینه ها رو رعایت نکرده.
...

سلام
مگه شما پاسخ نامه ات رو داری؟
من از روی سوالایی که سازمان سنجش داده گزینه هایی رو که سر جلسه زده بودم رو درآوردم الان منتظر جوابا هستم، ببینم چی به چیه خیلی هم می ترسم :-S ، شما از کجا دیدی جوابارو ؟

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
مگه شما پاسخ نامه ات رو داری؟
من از روی سوالایی که سازمان سنجش داده گزینه هایی رو که سر جلسه زده بودم رو درآوردم الان منتظر جوابا هستم، ببینم چی به چیه خیلی هم می ترسم :-S ، شما از کجا دیدی جوابارو ؟

با سلام
جواب ها رو از سایت
[url]http://www.chemdep.com

:(
[/URL]

آخرین ویرایش:

*مینا*

کاربر فعال شیمی
با سلام
جواب ها رو از سایت
http://www.chemdep.com

:(

خیلی ممنون
من دانلود نمونه رو دیدم ... نخریدم ...
فقط نمی دونم دقت کردی یا نه ولی تو سایت سنجش دفترچه A رو گذاشتن ، این جا دفترچه B رو ... نمیدونم شاید شاید شاید جواباتو جابه جا چک کرده باشی ...
به هر حال امیدوارم نتیجه ات بهتر از اونی باشه که فکرشو الان می کنی:gol::gol:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
خیلی ممنون
من دانلود نمونه رو دیدم ... نخریدم ...
فقط نمی دونم دقت کردی یا نه ولی تو سایت سنجش دفترچه A رو گذاشتن ، این جا دفترچه B رو ... نمیدونم شاید شاید شاید جواباتو جابه جا چک کرده باشی ...
به هر حال امیدوارم نتیجه ات بهتر از اونی باشه که فکرشو الان می کنی:gol::gol:
بله اشتباه کرده بودند.برا آلی گروه دی و برا بقیه گروه بی رو گذاشتند.ولی من هم خرابکاری کردم و آلی رو خیلی اشتباه (غلط )زدم:(

آخرین ویرایش:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
سنجش نتایج اولیه رو منتشر کرد.
همونطوری که پیش بینی می کردم.تو آلی خرابکاری کردم.تهران قبول نمیشم.تا اردیبهشت باید دل یکدله کنم و تصمیم بگیرم شهرستان بزنم یا نه؟
برا همه آرزوی موفقیت دارم.

دوستدارتان:فرزانه

شیمیست عکاس

عضو جدید
سلام
سنجش نتایج اولیه رو منتشر کرد.
همونطوری که پیش بینی می کردم.تو آلی خرابکاری کردم.تهران قبول نمیشم.تا اردیبهشت باید دل یکدله کنم و تصمیم بگیرم شهرستان بزنم یا نه؟
برا همه آرزوی موفقیت دارم.

دوستدارتان:فرزانه

به نظر من شرایط روحی و زندگیت و خوب بسنج.اگه مثلا کار خیلی خوبی داری حیفه بری شهرستان.ولی اگه نه،که برو به نظرم.بستگی به شهرشم داره.ایشالا که جای نزدیک قبول میشی اگه خدای نکرده تهران نشد.....باور کن امروز داشتم فکر میکردم اینقدر هوای تهران آلوده ست،همون بهتر که بریم شهرستان..باور کن ریه هامون سالمتر میمونه تا اینکه هی تو تهران با آلودگی و شلوغی بخوایم دست و پنجه نرم کنیم

آخرین ویرایش:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
گفته بودم :( رفتیم تا سال دیگه ، یا شهرستان و اونم از نوع دورش

mr.red33

عضو جدید
یه سوال داشتم
یکی از دوستام شیمی آلی رتبه اش شده 140، کجا قبول میشه؟ اولویتش هم امکاناته شیمی آلی تو اون دانشگاهه (تبریز هم واسش دوره) کجا ها رو انتخاب کنه و ...
پیشاپیش مرسی :smile:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم
یکی از دوستام شیمی آلی رتبه اش شده 140، کجا قبول میشه؟ اولویتش هم امکاناته شیمی آلی تو اون دانشگاهه (تبریز هم واسش دوره) کجا ها رو انتخاب کنه و ...

از دانشگاه های خوب شروع کنه ....امیر کبیر و...سطحشون پایینه و بعصی شهرستان ها از امیر کبیر و...بالاترند.

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم
دانشگاه تهران، شهید بهشتی، خواجه نصیر (فقط با بلالایی)، پژوهشگاه شیمی

شیمیست عکاس

عضو جدید
با 140 آلی،شانس شبانه دانشگاه تهران و داره.مدرس هم احتمالا روزانه نیاره .ولی بهشتی احتمالش واسه روزانه بالاست.ولی خوارزمی که حتما روزانه میاره.

دانشگاه تهران، شهید بهشتی، خواجه نصیر (فقط با بلالایی)، پژوهشگاه شیمی

Abbasq

عضو جدید
سلام بر شما شیمی دان های عزیز
من واقعاً تو انتخاب رشته ام موندم
من 850 تجزیه و 910 معدنی شدم.آخرین رتبه های قبولی که پرسیدم به نظر میرسه تجزیه بوعلی و معدنی صنعتی اصفهان رو میارم...حالا من موندم کدوم رو اول بزنم؟به تجزیه علاقه مندم ولی فکر کنم به خاطر دانشگاه اصفهان ارزش داشته باشه ریسک کنم و معدنی رو انتخاب کنم؟با توجه به اینکه ملایر و شهر کوچکی هستم احتمالاً بعد از انتخاب شهر همونجا هم موندگار بشم و از اونجا که همدان صنعت خاصی نداره به نظرتون بهتر نیست صنعتی اصفهان رو انتخاب کنم ؟ممنون از شما

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من 850 تجزیه و 910 معدنی شدم.آخرین رتبه های قبولی که پرسیدم به نظر میرسه تجزیه بوعلی و معدنی صنعتی اصفهان رو میارم...حالا من موندم کدوم رو اول بزنم؟به تجزیه علاقه مندم ولی فکر کنم به خاطر دانشگاه اصفهان ارزش داشته باشه ریسک کنم و معدنی رو انتخاب کنم؟با توجه به اینکه ملایر و شهر کوچکی هستم احتمالاً بعد از انتخاب شهر همونجا هم موندگار بشم و از اونجا که همدان صنعت خاصی نداره به نظرتون بهتر نیست صنعتی اصفهان رو انتخاب کنم ؟ممنون از شما

تبریک دوست عزیزف
این که کجارو بزنید انتخاب خودتونه! معدنی که بازار کار درست حسابی نداره! از طرفی صنعتی اصفهان هم خیلی سخت گیره اگه تحمل سخت گیری را دارید اونجا رو بزنید.

شیمیست عکاس

عضو جدید
سلام دوست عزیز.نکن با خودت این کارو به نظر من!حیف تجزیه نیست؟!اونم دانشگاه بوعلی همدان که شاید بی اغراق بهترین دانشگاه شیمی ایران باشه.حتی بهتر از شریف،ولی خب شریف به خاطر شریف بودنشه که اسم در کرده اما تو شیمی بوعلی کم از دانشگاهای تهران نداره.اونم رشته تجزیه که انتخاب اول بچه هاست و بازار کارش به نسبت بهتره.

تبریک دوست عزیزف
این که کجارو بزنید انتخاب خودتونه! معدنی که بازار کار درست حسابی نداره! از طرفی صنعتی اصفهان هم خیلی سخت گیره اگه تحمل سخت گیری را دارید اونجا رو بزنید.

شیمیست عکاس

عضو جدید

سلام دوست عزیز.نکن با خودت این کارو به نظر من!حیف تجزیه نیست؟!اونم دانشگاه بوعلی همدان که شاید بی اغراق بهترین دانشگاه شیمی ایران باشه.حتی بهتر از شریف،ولی خب شریف به خاطر شریف بودنشه که اسم در کرده اما تو شیمی بوعلی کم از دانشگاهای تهران نداره.اونم رشته تجزیه که انتخاب اول بچه هاست و بازار کارش به نسبت بهتره.

شیمیست عکاس

عضو جدید
خواهش میکنم دوست عزیز.به نظر من که حتی شبانه تجزیه می ارزه به روزانه معدنی.البته تو کشور عزیزمون که متاسفانه فعلا اوضاع بازار کار معدنی جالب نیست.ولی خارج از کشور وضع متفاوته.ایشالا که قبول بشید و موفق باشید و از همه مهمتر از انتخابتون هم راضی باشیددددددددددددددد
مرسی دوستان
خود من هم تجزیه رو خیلی بیشتر دوست دارم و منتظر تایید شما بودم تا با اطمینان انتخاب کنم :smile:

شیمیست عکاس

عضو جدید
دوستان یه سوال :نظرتون راجع به آموزش شیمی تربیت دبیر شهید رجایی چیه؟تاجایی که من میدونم آموزش شیمی جای رشد نداره و مقطع دکتری هم نداره.نظر شما چیه؟

شیمیست عکاس

عضو جدید

کلا یه سواله که ذهنم و این چند روز خیلی مشغول کرده.ما این همه گرایش داریم تو رشته مون.اونوقت بچه هامون فقط دنبال آلی و تجزیه اند.یعنی انگار رقابت فقط سر این دو رشته ست!!!کسی زیاد به غیر این دو رشته دنبال رشته دیگه ای نیست.چرا واقعااااااا؟؟؟.مثلا شیمی دریا یا پیشرانه.خود من هیچی از این دو رشته نمیدونم.مخصوصا از شیمی دریا.اگه دوستان اطلاعی از نمره یا رتبه قبولیش دارن ممنون میشم بیان اینجا بگن.واینکه مثلا کسی که شیمی دریا خونده کجا باید مشغول به کار شه؟!!

*مینا*

کاربر فعال شیمی
سلام
بچه ها میشه بگید از کجا مطمعنید که برا چه گرایشی بازار کار هست و برا چه گرایشی بازار کار نیست؟
این همه می گن کاربردی کارش خوبه و ... من خیلی از بچه های ارشد کاربردی بیکار رو دیدم ...
به نظر من کار داشتنو نداشتن به آدمش و البته قسمت بستگی داره ...
منم رتبه هام طوریه که معدنی تبریز رو میارم و آلی دانشگاه های درجه دو ... ولی معدنی رو انتخاب کردم

اینم یه لینک خوب و وسوسه گر
معرفی شیمی معدنی

ببینید چیا نوشته برا بازار کارش ...
فارغ التحصیلان رشته شیمی معدنی در مراکز علمی و پژوهشی می توانند به بررسی
- کاتالیزورها
- شیمی آلی – فلزی
- صنایع معدنی
- مطالعات الکتروشیمیایی کمپلکس های معدنی
- نانو ذرات بپردازند و نیز در صنایع مختلفی مانند استخراج مواد شیمیایی از منابع معدنی تولید انواع مواد شوینده ضدعفونی کننده پاک کننده و… مشغول به کار شوند.
هم چنین مانند دیگر گرایش های شیمی می توانند در – طرح، نظارت و اجرای طرح‌های تحقیقاتی کوچک و بزرگ شیمیایی، ارائه خدمات در آزمایشگاه‌های کنترل کیفی، ارائه خدمات آموزشی در سطح دانشگاهها وعهده‌دار شدن مسوولیت هدایت آزمایشگاه‌ها، ارائه خدمات در کارخانجات پتروشیمی، پلاستیک، لاستیک، رنگ و رزین، الیاف، صنایع غذایی، صنایع دارویی، بهداشتی و شوینده‌ها باشند.

آخرین ویرایش:

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال :نظرتون راجع به آموزش شیمی تربیت دبیر شهید رجایی چیه؟تاجایی که من میدونم آموزش شیمی جای رشد نداره و مقطع دکتری هم نداره.نظر شما چیه؟

آموزش شیمی اصلن به درد نمیخوره!
در مورد شیمی دریا، ببینید درستان که تمام میشه برای شروع به کار باید نزدیک به دریا یا دریاچه ای جایی باشید. تو این رشته بیشتر به بررسی املاح دریا، کاربردش و اینا میپردازن. تو خارج مواد آلی حاصل از موجودات دریایی را استخراج و سنتز میکنن. رشته قشنگیه ولی اطلاعات شخص من در موردش کمه.
اما پیشرانه، جونت کف دستته! بعد هر جا میری میگن این پیشرانه خونده و برای نظام کار کرده و این داستانا. خارج کشور رفتن برات سخت میشه امااااااا نونت تو روغنه چون فارغ التحصیلش کمه.

موفق باشی

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها میشه بگید از کجا مطمعنید که برا چه گرایشی بازار کار هست و برا چه گرایشی بازار کار نیست؟
این همه می گن کاربردی کارش خوبه و ... من خیلی از بچه های ارشد کاربردی بیکار رو دیدم ...
به نظر من کار داشتنو نداشتن به آدمش و البته قسمت بستگی داره ...
منم رتبه هام طوریه که معدنی تبریز رو میارم و آلی دانشگاه های درجه دو ... ولی معدنی رو انتخاب کردم

اینم یه لینک خوب و وسوسه گر
معرفی شیمی معدنی

ببینید چیا نوشته برا بازار کارش ...
فارغ التحصیلان رشته شیمی معدنی در مراکز علمی و پژوهشی می توانند به بررسی
- کاتالیزورها
- شیمی آلی – فلزی
- صنایع معدنی
- مطالعات الکتروشیمیایی کمپلکس های معدنی
- نانو ذرات بپردازند و نیز در صنایع مختلفی مانند استخراج مواد شیمیایی از منابع معدنی تولید انواع مواد شوینده ضدعفونی کننده پاک کننده و… مشغول به کار شوند.
هم چنین مانند دیگر گرایش های شیمی می توانند در – طرح، نظارت و اجرای طرح‌های تحقیقاتی کوچک و بزرگ شیمیایی، ارائه خدمات در آزمایشگاه‌های کنترل کیفی، ارائه خدمات آموزشی در سطح دانشگاهها وعهده‌دار شدن مسوولیت هدایت آزمایشگاه‌ها، ارائه خدمات در کارخانجات پتروشیمی، پلاستیک، لاستیک، رنگ و رزین، الیاف، صنایع غذایی، صنایع دارویی، بهداشتی و شوینده‌ها باشند.

سلام مینا خانم

برای شیمی کار هست، به نظرم فارغ التحصیلاش کم کاری میکنن! من تو رشته های مختلف دیدم طرف اصلن نمیدونه شیمی را چطوری مینویسن بعد برا خودش تولیدی مواد شیمیایی داره و پول پارو میکنه. باید نیاز بازار را بدونیم و روش کار کنیم. کار بلد باشی کار همیشه هست.

اما در مورد رشته معدنی، رشته ای نیست که بشه گفت بچه ها بتونن با سواد دانشگاهی کار پیدا کنن، البته دانشگاه تبریز چون صنعتی کار میکنه بچه هاش خوبن. مثلا نوشتین کاتالیزور! یه بار برین از همین دانشجوهای معدنی بپرسین این کاتالیزورهای صنعتی رو چطوری میسازن! بعد میفهمین چی میگم. دانشگاه فقط دنبال مقاله س. خودتون باید تلاش کنید تا از استادا یا منابع دانشگاهی اطلاعات بکشید بیرون.

موفق باشید

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

آموزش شیمی اصلن به درد نمیخوره!
در مورد شیمی دریا، ببینید درستان که تمام میشه برای شروع به کار باید نزدیک به دریا یا دریاچه ای جایی باشید. تو این رشته بیشتر به بررسی املاح دریا، کاربردش و اینا میپردازن. تو خارج مواد آلی حاصل از موجودات دریایی را استخراج و سنتز میکنن. رشته قشنگیه ولی اطلاعات شخص من در موردش کمه.
اما پیشرانه، جونت کف دستته! بعد هر جا میری میگن این پیشرانه خونده و برای نظام کار کرده و این داستانا. خارج کشور رفتن برات سخت میشه امااااااا نونت تو روغنه چون فارغ التحصیلش کمه.

موفق باشی
در مورد پیشرانه تجربیاتمو بگم، من خودم خیلی دلم میخواست برم اونجا، چون بورس میشدم و کار داشتم، تمام مراحلشو رفتم، 5 بار مصاحبه شدم، مصاحبه اطلاعاتی جدا، عقیدتی جدا، سیاسی با فرمانده سپاه استان جدا، منطقه ای جدا که گزینشش به صورت استانیه، برا معاینات پزشکیم تمام جاهای بدنو چک می کنن، دندون پزشکی، چشم و گوش و روانشناسی و رادیولوژی کل بدن و شنوایی سنجی و یه سری تست دیگه، یه شب رو مجبور شدم تو پارک بخوابم برا همین معاینات، خلاصه یه دفترچه میدن که در اصل برا خلبانیه اما باید همشو انجام بدی...این مراحلش بود.
اما برا اینکه بری اونجا باید با نظام حال کنی یا بهتر بگم بله قربان گو باشی و با اینکه همیشه تحت کنترل باشی مشکلی نداشته باشی، در غیر اینصورت نری بهتره و من به همین خاطر نرفتم، من قبول شدم حتی 3 هفته بعد از شروع ترم بم زنگ زدن که بیا و همین ترم دانشجو محسوب میشی اما من کلا بیخیال شدم.
اما همونطور که علی گفت نونت تو روغنه، توی مصاحبه اطلاعاتیم تهش ازشون پرسیدم میگن بری اونجا نمیتونی مقاله پابلیش کنی و سفر خارج از کشور بری، چطوریه؟ گفت تو میری صنایع هوایی ،انقد تامینت میکنن که نیاز به این کارا نداری، در مورد سفر گفت درصورتی که سفرت دلیل منطقی مثلا زیارتی پزشکی یا پژوهشی باشه مشکلی نداره تازه حمایتتم میکنن. اما راستشو بخواین من که باور نکردم:D
راستی رتبه من 270 بود. اینم بگم پیشرانه اگه میخواین برین، برین امام حسین که بورس میکنه، مالک اشتر بورس نمیکنه اما اگه خودتو نشون بدی و بفهمن شاخی وزارت دفاع میگیردت، از طرفی توی این ارگانها امکانات پژوهشی به صورت هدایت شده و بسیار کنترل شده به صورت عالی در اختیارته.
ببخشید پرگویی کردم اما برا این گفتم چون اون موقع خودم خعلی دنبال یه منبعی بودم که بفهمم چی به چیه کی به کیه؟!! :D;)

بالا