هر کی آذربایجانشو دوست داره بسم الله...

arasbaran

عضو جدید
من ایرانمو دوست دارم اما دوست ندارم ببینم که جلو چشام فرهنگ وزبانم نابو د میشه ای ترکای ایران زمین خودتونو به اون راه نزنید شاید خیلی نمونده که ببینیم استعمار فارسی زبان مادریمونو از بین برده اگه مدرسه به زبان خودمونو بگیریم شاید بشه زبان مادریمونو حفظ کنیم چون برا نگه داشتن یه زبان اون زبان باید نوشته بشه
اینو از ته دل میگم اگه بشه جونمو میدم ولی اجازه نمیدم که جلوی چشم فرهنگمو آیینمو زبانمو از بین ببرن شاید تنهایی نتونم کاری کنم ولی حداقل با وجدانی راحت میمیرم که من تلاشمو کردم حالا میخوام هرکی که دوست داره خودشو فرهنگشو زبانشو دریاچه ارومیه شو جنگلهای قره داغشو تبریزشو آذربایجانشو بسم الله ...
بیاین تو اعلام موجودیت کنین و یه جمله از ته دل برا آذربایجان عزیز بنویسین

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
من ایرانمو دوست دارم اما دوست ندارم ببینم که جلو چشام فرهنگ وزبانم نابو د میشه ای ترکای ایران زمین خودتونو به اون راه نزنید شاید خیلی نمونده که ببینیم استعمار فارسی زبان مادریمونو از بین برده اگه مدرسه به زبان خودمونو بگیریم شاید بشه زبان مادریمونو حفظ کنیم چون برا نگه داشتن یه زبان اون زبان باید نوشته بشه
اینو از ته دل میگم اگه بشه جونمو میدم ولی اجازه نمیدم که جلوی چشم فرهنگمو آیینمو زبانمو از بین ببرن شاید تنهایی نتونم کاری کنم ولی حداقل با وجدانی راحت میمیرم که من تلاشمو کردم حالا میخوام هرکی که دوست داره خودشو فرهنگشو زبانشو دریاچه ارومیه شو جنگلهای قره داغشو تبریزشو آذربایجانشو بسم الله ...

بسله نیر قلبیمده سونسوز حؤرمت آذربایجانا
ایسترم دونیادا من حریت آذربایجانا
سانمایین اؤز یوردومون اسرارینا بیگانه یم
من اونون سودای عشقیندن بوجور دیوانه یم
شمعه بنزر ،دؤوره سینده فیرلانان پروانه یم
قویمارام اصلا قویولسون منت آذربایجانا
شاعیرم بیر بولبولم من آشیانیم دیر وطن
سیرگاهیم دیر افقلر ، خوابگاهیم دیر چمن
چؤلده بیتمیش لاله لر،داغلاردا آچمیش یاسمن
هر بیری وئرمیش یئنه بیر زینت آذربایجانا
من خیانت ائتمه دیم مرحوم اولان اجدادیما
ارث تک وئردیم بو یوردو قهرمان ائولادیما
حفظ ائدیب بو اؤلکه نی باش ایمه سین جلادیما
اونلارین آوازی وئرسین شهرت آذربایجانا

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
And olsun Atıla atamın adına
Alp ərsəlan kimi ər salanlara

Babəkin ala qızıl qanına
Səttar xan kimi mərd adamlara
Bağırxan,Nayıb,Nəbi xanlara
Qoymarıq Elin bayraqı yata
İgidin qanı lap heçə bata

satren

عضو جدید
من ترك ها رو دوست داشتم چون نميشناختمشون
حالا
دوسشون دارم چون يكيشونو ميشناسم
زبونتون واقعااااااا قشنگه . منم چند كلمه ياد گرفتم

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میه بیز گویوخ دیلیمیز آرادان جده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:w11::w11::w11::w11::w11:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترکها اگه ترک باشن باید خودشون خودشون رو نگه دارن نه حکومت نه دولت نه ایکس نه ایگرگ و الانی هم که دارن رو به زوال و نابودی میرن تقصیر خودشون هست وسلام نه کسی دیگر

میرحسین موسوی هم در دوران انتخابات "حق آموختن زبان مادری" برای اقوام رو در برنامه هاش اعلام کرد
و این یکی از دلایل روشنی بود که ما تفاوت ایشون رو با باقی کاندیداها حس کردیم
و من به شخصه واقعا به این حقیقت باور دارم

راستی
اراجیف مشتی نادان، تحریک شده و یا اجیرشده رو هیچگاه به کلیت فارس زبانان و ... تعمیم ندیم
بهتره به جای محکوم کردن اقدامات کسانی که از روی نادانی به اقوام توهین می کنن، به زمینه ها بپردازیم
من یک بار مقاله ای در این مورد قرار دادم و باز هم تکرار خواهم کرد اون متن رو
این یک سیاست بنیادی از سوی حاکمیت هست که از طریق کانال های قدرتمندی مثل صدا و سیما تزریق میشه

موفق باشیم

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
میرحسین موسوی هم در دوران انتخابات "حق آموختن زبان مادری" برای اقوام رو در برنامه هاش اعلام کرد
و این یکی از دلایل روشنی بود که ما تفاوت ایشون رو با باقی کاندیداها حس کردیم
و من به شخصه واقعا به این حقیقت باور دارم

راستی
اراجیف مشتی نادان، تحریک شده و یا اجیرشده رو هیچگاه به کلیت فارس زبانان و ... تعمیم ندیم
بهتره به جای محکوم کردن اقدامات کسانی که از روی نادانی به اقوام توهین می کنن، به زمینه ها بپردازیم
این یک سیاست بنیادی از سوی حاکمیت هست که از طریق کانال های قدرتمندی مثل صدا و سیما تزریق میشه

موفق باشیم
اینا که گفتی تبلیغات بود؟
ما تورکیم خاتمی چرا به ما آریایی میگفت؟
ما تمدن 7000 ساله داریم هاشمی چرا ما رو تو تبریز روستا نشین خطاب کرد؟
ما این راه رو خیلی وقت پیش رفتیم

ashkyurdi

عضو جدید
آذربايجان منيم ائليم
آذربايجان منيم ديليم
دوراسالار دیلیم دیلیم
باشقا دیلا چونن دییر

Sarp

مدیر بازنشسته
راستی

موفق باشیم
بابا کلیت چیه آخه ؟

مثلا شهریار یه شعر داره که "فارس تهرانی خر توئی یا من " و امثال این متون و سخنان !
اینا هیچ کدوم مخاطبشون عامه مردم فارس نیست که :surprised:

فکر کن من الان بخوام در مورد ترک و فارس صحبت کنم ! حالا من باید مخاطبم کی باشه ؟ یه نفر خاص ؟
چنین نفر خاصی وجود داره ؟
مسلما نه !
من که میگم فارس مطمئنم منظورم تو و امثال تو نیستین . :w16:

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
بابا کلیت چیه آخه ؟

مثلا شهریار یه شعر داره که "فارس تهرانی خر توئی یا من " و امثال این متون و سخنان !
اینا هیچ کدوم مخاطبشون عامه مردم فارس نیست که :surprised:

فکر کن من الان بخوام در مورد ترک و فارس صحبت کنم ! حالا من باید مخاطبم کی باشه ؟ یه نفر خاص ؟
چنین نفر خاصی وجود داره ؟
مسلما نه !
من که میگم فارس مطمئنم منظورم تو و امثال تو نیستین . :w16:
ولی من دقیقا سران نهضت سبز و قرمز رو میگم