هر ترم، ۸ دانشجو خودکشی می‌کنند

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفتاب: معاون مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: هر ترم حدود ۸ نفر از دانشجویان این دانشگاه اقدام به خودکشی می‌کنند.

مهرداد دشتی، با اشاره به افزایش مصرف سیگار در دوران امتحانات اظهارکرد: دانشجویان در این دوران به مصرف موادی همچون ریتالین، شیشه و تریاک روی می‌آورند.

وی با اشاره به تاثیر فوق‌العاده این مواد در ابعاد فکری، عاطفی و جنسی مصرف کننده، افزود: یادگیری مهارت‌های زندگی و مشاوره تحصیلی در طول ترم مهم‌ترین دانشجویان در این دوران به مصرف موادی همچون ریتالین، شیشه و تریاک روی می‌آورند.

راه‌کار برای جلوگیری از مصرف مواد در دانشگاه است.

دشتی مهمترین معضل این مرکز با افکار خودکشی دانشجویان این دانشگاه را، ضعف دانشجویان از نظر مهارت‌های فردی، مدیریت استرس، مدیریت زمان، مهارت حل مساله و خودشناسی دانست.

معاون مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان در دسترس بودن مواد مخدر را عامل دیگر مصرف مواد توسط دانشجویان دانست و گفت: فرد مصرف کننده در دانشگاه نباید احساس امنیت کند.

وی در ادامه رابطه گرم و صمیمی اساتید و دانشجویان در دانشگاه را بزرگترین سرمایه در زمینه‌های روحی و روانی و عامل ایجاد حس غلبه بر ضعف دانشجویان دانست.

دشتی با اشاره به دیگر مشکلات دانشجویان در دوران امتحانات، راهکار مقابله با ناهنجاری‌ها در دانشگاه‌ها را ایجاد رابطه موثر، و یادگیری ضرورت زندگی اجتماعی در برخورد با طبقه‌ها و اقشار مختلف جامعه دانست.

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
WoW:surprised:
حالا هرچقد بــــــــــد
دیگه اینقد بد نیست که !
ای بابا بیخیال!:w06:
چقد آمارهای بد میدید:w00:
من امید میخوام یکی به من انگیزه بده:cry:

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
WoW:surprised:
حالا هرچقد بــــــــــد
دیگه اینقد بد نیست که !
ای بابا بیخیال!:w06:
چقد آمارهای بد میدید:w00:
من امید میخوام یکی به من انگیزه بده:cry:

انگیزه:
هنوز زنده ای!
اصفهان درس نمیخونی!
تو در حال حاضر اصفهان نیستی!
زنده ای هنوز!
ارسال پست سیاسی ممنوع میباشد(خود سانسوری)!

tatu_lover1366

عضو جدید
آدم وقتی مسئولیتی رو قبول کرد باید تا آخرش بره وگرنه چرا باید اصلا قبولش کنه،مجبورش نکردن که
وقتی دید نمیتونه بیخیال شه و انصراف بده،دیگه چرا خودکشی

Drarash

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

آدم وقتی مسئولیتی رو قبول کرد باید تا آخرش بره وگرنه چرا باید اصلا قبولش کنه،مجبورش نکردن که
وقتی دید نمیتونه بیخیال شه و انصراف بده،دیگه چرا خودکشی

وحشت و نگراني از سرزنش هاي خانواده و اطرافيان بعد از انصراف !
نگراني از آينده شغلي و زندگي بعد از اين كار !

دوستاني دارم كه شب امتحان به دليل سنگيني كتاب ها و درس ها ، دستهايشان كاملا قفل ميشه ! شايد باور كردني نباشه ، اما اين اتفاق رو زياد ديدم ...

من كه از ايران مي رم ، حالا امسال نشه ، سال ديگه ، به هر حال دارم ميرم ...
اميدوارم بقيه بچه ها هم اوضاعشون مساعد بشه ...:gol:

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره تو دانشگاه صنعتی اصفهان 1 ماهه پیش یکی خودکشی کرد ، بنده خدا درسش خیلی خوب بود.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول یک بنده خدایی که میگفت دانشگاه های ما پویا و در عرصه های علمی روز به روز قله ها رو فتح میکنیم! فکر کرده برای دسته کورا داره حرف میزنه بابا ما خودمونم دانشجوییم میدونیم اطرافمون چی میگزره... خود کشی ها و اعتیاد های شب امتحانی به ریتالین و ... رو میبینیم... اونوقت بهش میگن دروغ گو ناراحت میشه.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
همش تقصیر اساتید عقده ایه ماست که هیچی نمیفهمن!
شما صنعتی اصفهان درس میخونید؟
تعریفهای خیلی بدی ازش شنیدم.
میگن استاداش اصلا حاضر نیستند نمره خوب به بچه ها بدهند و همه نگران نمره و مشروطی هستند.
امان از دست کسانی که تا به یک جای کوچکی میرسند خودشون رو گم میکنند.
اینا با این کاراشون چی میخوان تحویل جامعه بدن ؟یک مشت ادم عقده ای یا متخصص؟:mad:
هیچیمون سر جاش نیست.:(

lvlaster

عضو جدید
ب دوستان اصفهانی لیموقع برنخوره و لی نه اینکه از خودشون انتظار ایجاد کردند،به محض اینکه مشکل کوچکی هم پیش بیاد سریع دست به کارهای غیرمعقول میزنند که البته از اعتماد به نفسشونه

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشبختانه من اونجا درس نمیخونم.
اما این ترم استادی داشتم که افتخارش این بود که 15، 16 ساله به کسی 20 نداده!

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما صنعتی اصفهان درس میخونید؟
تعریفهای خیلی بدی ازش شنیدم.
میگن استاداش اصلا حاضر نیستند نمره خوب به بچه ها بدهند و همه نگران نمره و مشروطی هستند.
امان از دست کسانی که تا به یک جای کوچکی میرسند خودشون رو گم میکنند.
اینا با این کاراشون چی میخوان تحویل جامعه بدن ؟یک مشت ادم عقده ای یا متخصص؟:mad:
هیچیمون سر جاش نیست.:(
داداش من دانشگاه صنعتی هستم ولی توی این 6 ترم فقط یکبار اونم یک ماهه پیش شنیدم کسی خودکشی کرده شاید منظور همه ی دانشگاههای کشور بوده .
خوب دانشگاه صنعتی چهارمین دانشگاه برزگ ایران هست و سختگیری در آن فوق العاده بالاست اما قبولی های ارشد از این دانشگاه از علم و صنعت و امیر کبیر هم بالاتره .

آخرین ویرایش:

zbzbj

عضو جدید
به نظر من بهتره اساتيد و مسئولاي اين دانشگاه در رفتارهاي خودشون تغييرات زيادي بدن وگرنه اين روند افزايش خواهد يافت هيچكي به فكر ما دانشجوهاي بدبخت نيست يه مشت استاد بي جنبه آوردن فكر مي كنن خيلي مي دونن اساتيد گرامي سختگيري نشانه فهم زياد شما نيست لطفا تجديد نظر فرماييد:cool::mad::mad::cry: