هدفتون از اینکه مهندس برق قدرت شدین چیه و چه آینده ای واسه خودتون می بینید

rashidishahram

مشاور صنعت برق
سلام به همه ی بابا برقی ها و مامان برقی ها
ااول اینکه خیلی ممنونم از همه کسایی که اومدن و تو این پست نظرشون رو گفتن که بقیه استفاده کنن .مخصوصا باتجربه هاش
من الان دانشجوی ترم ششم هست و الان که دارم می نویسم تو فرجه امتحاناتمم . من رتبه ام رو مرز بود . یعنی به سختی برق قبول شدم . علاقه هم بعد از وارد شدنم به دانشگاه ایجاد شد . تا چند هفته قبل هم فقط به فکر ارشد گرفتن بودم که یهو این فکر افتد به سرم که فعلا قید ارشد رو بزنم و بعد از فارغ التحصیلی برم سربازی و بعدش وارد بازار کار شم . تو فکر اینم که تهران یا اصفهان استارت بزنم . اگه نشد میرم عسلویه . بالاخره باید از یه جایی شروع کنم دیگه . میدونم با این وضعیت بیکاری راه سختی دارم ولی مجبوریم دیگه
مشکل من الان اینه که نمیدونم باید رو چه زمینه هایی کار کنم که بتونم واسه پیدا کردن کار حداقل بتونم به صاحب کار نشون بدم . میگن باید نرم افزار بلد باشی ولی نمیدونم چی ؟!!!!! آخه ماشالله تا دلت بخواد نرم افزار زیاده واسه رشته برق.
یا امید زیاد میخوام دل بدم به کار و برم دنبالش . انشالله منم بتونم یه مهندس رشیدی بشم واسه خودم .
ببخشید پرحرفی کردم ولی اگه میشه منو راهنمایی کنین و اصلا بگین ارشد رو ول کردم(فعلا) کار درستیه یا نه؟! ممنون:D

سلام
سعی کن خودت باشی نه مهندس رشیدی به قول شما. اونوقت می بینی خیلی از رشیدی و امثال اون بالاتری. بنده خودم رو اینقدر قابل این حرفها نمیدونم و فقظ دوستان لطف دارن من هم خیلی کاستی ها توی کارم دارم و اونهایی که میشناسن میدونن که نهایتا در حد بقیه هم دوره ای ها خودم هستم و شاید هم پایین تر از خیلی ها. خیلی دوستان موفق هستند که بهشون افتخار می کنم. سعی کنین خودتون باشین و با توجه به شرایط خودتون تصمیم بگیرین. ان شاا.. موفق باشین.

r.anvar

عضو جدید
سلام.منم مثل شماسردرگمم
شهرمون نیروگاه سیکل ترکیبی زدن.امیدوارم بتونم بعداتمام تحصیل اونجامشغول شم

powengin89

عضو جدید
سلام ،به نظرتون برای بازار کار اهمیت میدن کدوم دانشگاه درس خوندی؟

آخرین ویرایش:

2353290

عضو جدید
با سلام خدمت دوستاناینکه من بعد از فارغ التحصیل تو چه زمینه ای فعالیت خواهم کرد نمیدونم.ولی مطمئنا وارد صنعت میشم تا پشت میز نشینی.شاید هم در زمینه ی درایوها فعالیت کردم.انشاالله..........

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستاناینکه من بعد از فارغ التحصیل تو چه زمینه ای فعالیت خواهم کرد نمیدونم.ولی مطمئنا وارد صنعت میشم تا پشت میز نشینی.شاید هم در زمینه ی درایوها فعالیت کردم.انشاالله..........

سلام
دوست عزیز الان دیگه میزی نمونده که بریم پشتش بشینیم! شایسته سالاری خیلی کمه و رابط بیداد میکنه تو اشتغال و استخدام
امیدوارم بتونید با درک و تفهیم درسایی که میخونید بتونید وارد صنعت شده و موفق باشید;)

kamyabshabrandi

عضو جدید
سلام ممنون از پستتون و ببخشید که دیر جواب دادم. به قول شما پست من 2 سال پیش بود و الان شرایط بدتر از موقعی هست که من اون پست رو زدم. در این مورد با شما موافقم ولی در ارتباط با اینکه فرمودید پارس جنوبی راه اندازی شده بود قبول ندارم چون پارس جنوبی اوج فعالیتهاش بین سال 79تا83 بود و پیشرفت داشتن. من هم که گفتم اون موقع کار نبود به نسبت زمان زدن پست و نوشتن مطلب درست گفتم . مثالی که زدم تعداد امار اگهی استخدام در روزنامه ها بود.
ولی الان فرمایش شما صحیح هست که کار به نسبت 2 سال پیش کمتر شده و در این شرایط تاسیس شرکت و پیمانکاری به صلاح نیستو مطالبات شرکتهای پیمانکاری هم بالاست.
جناب آقای مهندس پارسا رو هم که فرمودین میشناسم مدیر عامل پارس تابلو و ایشون هم جزء افراد موفق هستن و قابلیتها و توانایی های منحصر بفردی دارن. ایشون هم کسی هستن که کار افرین بوده و سختس های زیادی کشیدن که از خودشون قابل شنیدن هست که قسمتی رو من از خود ایشون شنیدم.
حرف های همه دوستان درسته باور کنید وضعیت اقصادی تغییر چندانی نکرده من کسانی رو میشناسم که همون فارغ التحصیل 77 بودن الانم به گرد پای اقای رشیدیان نمی رسن ولی باور کنید دانشگاه های اون موقع مثل الن فارغ التحصیل نداشت مثلا توی سال 87 کل کشور 80 نفر کاردانی به کارشناسی پذیرش داشت اونم داشگاه غیر انتفاعی هدف حالا 4-5 هزار نفر فقط انتظارات رو بالا بردن هیچ کاری هم فراهم نکردن

چشم آقای مدیر من هم می گویم. ولی ممکنه بگین زیاد حرف زدم.

من رشته برق رو انتخاب کردم چون رتبه 3 رقمی داشتم و شناخت دقیقی از برق هم اون موقع نداشتم . دانشگاه که اومدم آشنا شدم. تو دانشگاه هم همش دنبال کامپیوتر و نرم افزار و کار بودم. امتحان هم شب امتحانی بود همش ولی به رشته ام قدرت علاقمند شدم. یادمه فارغ التحصیل که شدم و تسویه حسابم رو گرفتم ساعت 4 بعد از ظهر بود روی یکی از نیمکتهای دانشگاه نشستم تنهای تنها و به این فکر کردم که خوب حالا می خوام چیکار کنم. سربازی؟ کار آینده؟ و ... هدفم چیه؟ دو ساعت تمام فکر کردم و جوابم را یافتم برگشتم خوابگاه تو راه هم فکر کردم و هر چی فکر می کردم بیشتر مصمم می شدم نمی خواستم سر بار کسی باشم نمی خواستم به خاطر کار دنبال پارتی باشم. فروردین 77 بود اون موقع بیکاری غوغا می کرد و مثل الان نبود. نمی خواستم به خاطر کار هی آزمون استخدامی شرکت کنم و منتظر نتیجه باشم. همیشه بدم می اومد از کسایی که اینجوری بودند می خواستم مثل اونها نباشم می خواستم مهندس باشم نه اینکه فقط اسمم مهندس باشه و خودم هیچی. از این مهندسا بدم می اومد. اونایی که مهندس شده بودند و صبح با سرویس می رفتند سر کار و عصری بر می کشتند تا موقعی که بازنشته شوند با یک حقوق که نصفشو کرایه خونه بدن نصفش هم قبوض برق و ... سوادشون هم بعد یک مدت ته بکشه و دیگر فرقی نکنند با کسی که مدرک مهندسی هم نداره و کار اونا رو انجام میده. دوست داشتم وقتی بهم می گن مهندس خودمم احساس کنم مهندسم نه یک کارمند ساده میرزا بنویس و پشت میز نشین. البته یک موقع جسارت به کسی نباشه ولی اینها واقعیته. من دانشگاه تبریز بودم. همون موقع دو تا پیشنهاد کار داشتن تو تبریز. قبول نکردم چون مثل همینایی بود که گفتم. تصمیمی که گرفته بودم و هر لحظه مصمم تر می شدم این بود که بیام تهران. در حالی که هیچ آشنایی نداشتم و حتی خیابونا رو هم نمی شناختم. می خواستم رو پای خودم وایستم این قدم اول موفقیت بود اگه قدم اول رو موفق می شدم بعدش کار آسانتر بود. حتی کمک بابام رو هم قبول نکردم. گفتم باید خودم رو پای خودم وایستم اگه می خوام اونی باشم که دوست دارم. 5 سال واسه خودم وقت تعیین کردم که موقعیتمو تو تهران تثبیت کنم با خودم گفتم اگه موفق شدم ادامه می دم و گرنه می فهمم که نمی تونم و اهلش نیستم حداقل بعد افسوس نمی خورم. خیلیها گفتند سخته نمی تونی و ... ولی من تصمیمم را گرفته بودم بخدا توکل کردم و اومدم و شروع کردم. در سال دوم اولین کار پیمانی رو امتحان کردم سال سوم از این 5 سال خونه خریدم و موقعیتم تثبیت شد یعنی دو سال زودتر از موقعی که برای خودم تعیین کرده بودم و این امیدواریمو بیشتر کرد. تا سال 5 کار کردم بازم و سعی کردم تجربمو بیشتر کنم. البته کل ایران رو تو این مدت گشتم. برای برنامه 5 ساله دوم تصمیم گرفتم برای خودم کار کنم و شرکت بزنم. (یادمه سال سومی که کار می کردم یک مدیر پروژه داشتیم 12 سال سابقه داشت گفتم چرا واسه خودت کار نمی کنی گفت نمی شه سخته گفتم من اگه 10 سال سابقه داشتم و واسه خودم کار نکردم خیلی بی عرضه ام البته دوستان با سابقه ببخشند قصدم توهین یا خود ستایی نیست ولی تو این تالار قرار شده واقعیت رو بگیم و اینو صرفا می گم بخاطر اینکه دوستان اعتماد بنفس بیشتری داشته باشند و نگران نباشند.) از شرکت محل کارم استعفا دادم خیلی سعی کردن قانعم کنند رئیس بخش برق منو فرستاد پیش سهامداران شرکت. -شرکت جزء یکی از معتبر ترین شرکتها ی ایرانی است- اونا گفتند بمونم و مدیر پروژه بشم و کلی پیشنهادهای دیگه ولی من تصمیمم قطعی بود. در اومدم همون موقع یکی از شرکتهایی که قبلا براش کار کرده بودم منو خواست واسه یک پروژه نفتی. شرایط پروژه رو که دیدم قبول کردم بازم صبر کنم دو سال از 5 سال دوم برنامه ام رو با اونا بودم. بعد دو سال در اومدم و شرکت خودم رو ثبت کردم. بعد یک سال اولین کارم رو گرفتم یعنی سال سوم از برنامه 5 ساله ام. و الان در سال آخر هستم. شرکت تثبیت شده و کلیه رشته هایی مهندسی مرتبط با نفت گاز را داره . الان هم در فکر برنامه 5 سال بعدی هستم. می خوام ارتباطات بین المللی شرکت رو بیشتر کنم و نیروهای جوانتر را جذب کرده و تجربیات خودم را نیز منتقل کنم. تصمیم دارم دانش ساخت تجهیزاتی را که در ایران کار نشده به ایران منتقل کنم و .... اگر خواست خدا بود. البته من در این 10 سال همیشه توکلم به خدا بوده و هیچوقت از راه درست بخطا نرفته ام و خدا را شکر می کنم که سالم کار کرده و دینی به کسی بابت هیچ چیز ندارم که مجبور به انجام کاری باشم که دوست ندارم. پس یادتان باشد که هر چه می خواهید فقط از خدا بخواهید و از راه راست دور نشوید. خوشحالم که برق خوندم و با این که کارهای دیگه هم می کنم ولی دوست دارم از چیزایی که تو برق یاد گرفتم استفاده کنم و حداقل به تازه کارها منتقل کنم تا از بین نره.
یادم توی یک پروژه بزرگ یک شرکت بین الملل نفتی رو مجبور کردم یا طرح منو قبول کنه یا 300000 دلار خسارت بده بابت اقزایش هزینه طرح و اونا طرحمو قبول کردن. توی یک پروژه دیگه هم ناظر خارجی شرکت روی مدارک محاسبات اشکالی گرفته بود که تمام پروژه زیر سوال می رفت و من طبق IEC براش ثابت کردم که اشتباه می کنه و قبول کرد اشتباهشو. پس دوستان جدید زیاد نگران نباشند و بدونن که مهندسای ایرانی اگه بخوان در دنیا حرف واسه گفتن دارن و می تونن جلو برند و موفق شوند. بخاطر همین معرفی شدم به همون شرکت فرانسوی برای طراحی و نطارت روی طراحی انها در همون کشور اروپایی.
بازم ببخشید.

چنان کار کن که انگار 1000 سال زنده خواهی بود و چنان زندگی کن که انگار یک ساعت دیگر نخواهی بود.

سلام آقای رشیدی.خیلی خوشحالم که با آدم با انگیزه و خبره ای چون شما در این تالار آشنا شدم.راستش رو بخواید میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم.منم همرشته ی شما هستم.مهندسی برق_قدرت.از دانشگاه باهنر کرمان.فارغ التحصیل مرداد91.اهل رفسنجان هستم.از مرداد91 دنبال کارم.اما هنوز پیدا نکردم.میدونین چرا؟ چون همجنس شما نیستم.خانم هستم.و فکر میکنم حداقل شما که مدت زیادی تو کار هستید اطلاع دارید که که تو مملکت ما اصلا کاری ندارن توچی بلدی همینکه میبینن خانم هستی کاری باهات ندارن.میگن ما خانم نمیخوایم.باور کنید من تا قبل از اینکه دنبال کار بگردم به هیچ وجه این حرفا رو قبول نداشتم ولی از وقتی که دنبال کار میگرم بکلی اعتمادبنفسمو از دست دادم..اولین انگیزم هم کسب تجربه وکار بلد شدنه.جوری که حداقلش از اول ایقد تجربه کسب کنم به هر قیمتی که محتاج بنی بشری نباشم.دلم میخواد جوری بشم که مثل شماکار بیاد دنبالم.باور کنید حتی حاضرم یه مدت برای کسب تجربه مجانی کارکنم ولی نمیدونم کجا برم دنبال کار بگردم.با این دیدگاه کارفرماها.تابستونای بین ترمای دانشگاهیم هم یه بار رفتم plcs7 siemens از فنی حرفه ای کرمان یاد گرفتم.یه بار کلاسای matlabجهاد دانشگاهی رو رفتم.کارآموزیمو تو شرکت کرمان تابلو گذروندم.و پروژه ی کارشناسیم هم ساخت دستگاه کنترل از راه دور وسایل برقی با اس ام اس بودبا نرم افزارavr وgsm modem sim900. الان بشدت نا امید وافسرده ام.و بشدت محتاج راهنمایی شما.

سلام آقای رشیدی.خیلی خوشحالم که با آدم با انگیزه و خبره ای چون شما در این تالار آشنا شدم.راستش رو بخواید میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم.منم همرشته ی شما هستم.مهندسی برق_قدرت.از دانشگاه باهنر کرمان.فارغ التحصیل مرداد91.اهل رفسنجان هستم.از مرداد91 دنبال کارم.اما هنوز پیدا نکردم.میدونین چرا؟ چون همجنس شما نیستم.خانم هستم.و فکر میکنم حداقل شما که مدت زیادی تو کار هستید اطلاع دارید که که تو مملکت ما اصلا کاری ندارن توچی بلدی همینکه میبینن خانم هستی کاری باهات ندارن.میگن ما خانم نمیخوایم.باور کنید من تا قبل از اینکه دنبال کار بگردم به هیچ وجه این حرفا رو قبول نداشتم ولی از وقتی که دنبال کار میگرم بکلی اعتمادبنفسمو از دست دادم..اولین انگیزم هم کسب تجربه وکار بلد شدنه.جوری که حداقلش از اول ایقد تجربه کسب کنم به هر قیمتی که محتاج بنی بشری نباشم.دلم میخواد جوری بشم که مثل شماکار بیاد دنبالم.باور کنید حتی حاضرم یه مدت برای کسب تجربه مجانی کارکنم ولی نمیدونم کجا برم دنبال کار بگردم.با این دیدگاه کارفرماها.تابستونای بین ترمای دانشگاهیم هم یه بار رفتم plcs7 siemens از فنی حرفه ای کرمان یاد گرفتم.یه بار کلاسای matlabجهاد دانشگاهی رو رفتم.کارآموزیمو تو شرکت کرمان تابلو گذروندم.و پروژه ی کارشناسیم هم ساخت دستگاه کنترل از راه دور وسایل برقی با اس ام اس بودبا نرم افزارavr وgsm modem sim900. الان بشدت نا امید وافسرده ام.و بشدت محتاج راهنمایی شما.

LEO K

عضو جدید
سلام
راستش من امسال ترم 6 هستم و انتخاب گرایش کردم و قدرتی شدم
و راستش درواقع میخوام الکترونیک قدرت برم
دلیلم هم این بود که قدرت به ادم دید عملی میده
راستش تو ایران تقریبا هیچ رشته ای دید عملی و کاربردی ندارن و من بیشتر هم به خاطر علاقه و هم برای دیدعملی رفتم قدرت

rashidishahram

مشاور صنعت برق

سلام
اینکه انگیزه تون کسب تجربه و کار یاد گرفتنه خوبه ولی اینکه میگین چون خانم هستین بهتون کار نمیدن این رو نباید قبول کنین خودتون. خیلی از خانمهای موفق را میشناسم کافیه یه سر سایت linkedin رو ببینین و خانمهای مهندس رو ببین توی چه شرکتها و سمتهایی که کار نمیکنن. بهترین راه برا کار پیدا کردن اینه که با شرکتهایی که میشناسین صحبت کنین که به عنوان کار آموز باهاشون کار کنین. نمونه اش همین شرکت کرمان تابلو که گفتین. خیلی شرکت خوبیه بچه هاش هم همه خوب هستن بخصوص که خانم مهندس هم زیاد می گیره و شما که اونجا کارآموز بودین این رو میدونید احتمالا و و دوره هایی که رفتین اونجا میتونین استفاده کنین. چون در این زمینه پروژه هایی دارن.
یه بار خانم مهندس تازه کاری سال 83 برای کارآموزی اومد پیش ما که 1 سال هم سابقه کار داشت اونم در زمینه نصب و راه اندازی نیروگاهای کوچک در سایتهای مختلف ولی بازم قبول کرد بیاد پیش ما کارآموزی حتی بدون حقوق ولی الان راضیه که این کار رو کرد و برای خودش مهندس خوبی شده و میدونه دیگه تا 30 سال آینده برنامه اش چیه.
اصلا اعتماد به نفستون رو از دست ندید و خسته هم نشید. مطمئنا موفق میشید.

contorl da

عضو جدید
میخواستم تعیین گرایش کنم و سال اول هستم. می خوام بدانم باتوجه به اینکه سه سال
دیگه مدرکمو میگیرم . به لحاظ مدرکی و فرمهای استخدامی دولتی و خصوصی بین
گرایش قدرت و کنترل ،همچنان گرایش قدرت بیشتر هست یا گرایش کنترل هم به
اندازه ای می رسد که چندان تفاوتی این دو گرایش از لحاظ مدرکی و فرمهای
استخدامی نداشته باشد . ایا اینقدر فاصله هست که قید کنترل را بزنم(صرفا مدرک و تقاضاهای استخدامی نه تخصص و علاقه )

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی-فیزیک-مردانه بودن-سخت و خشک بودن این رشته منو جذب کرد:que:

shaian0311

عضو جدید
با عرض سلام خدمت جامعه مهندسین
بنده 2سال هست که فارق التحصیل شدم اکنون هم در اصفهان یک دفتر فنی مهندسی دارم و در زمینه اتوماسیون کار می کنم
اینده به نظر من در ایران تدارم برای هم تصمیم دارم به عراق به سفارش یکی از دوستان برم و انجا مشغول به کار شوم.

pouyan-asgharian

عضو جدید
پاسخها جالب و خوندنی بودند....من الان ترم 6 برق هستم و اگه خدا بخواد میخوام واسه ارشد بخونم...منم مثل اکثر بچه های برق با توجه به رتبه و ... وارد شدم اما اوایل زیاد خوشم نمیومد چون من علایق دیگه داشتم اما الان واقعا این رشته رو دوس دارم و شاید این حرف شعار باشه اما واسه پول نمیخوام ادامه تحصیل بدم.پول رو از شغل آزاد هم میشه در آورد.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوات ها جالب بود همه رو خوندم
اولش علاقه نداشتم کم کم و به خصوص وقتی رفتم سر کار علاقه مند شدم. آینده ای در اینجا برای خودم نمی بینم فعلا دنبال ارشد هستم وقتی تموم بشه مثل خیلی از هم دوره ای هام می رم.

Engineer Power

عضو جدید
من اولا علاقه داشتم به برق از دوران راهنمایی و بعدشم برق رو یه رشته ای با بار علمی زیاد و بازار کار خوب میدونستم بخاطر همین هدفم برق شد.آینده هم دست خوده فرد هست که چه آینده ای رو برای خودش رقم بزنه ولی با کارشناسی ارشد آینده بهتری فک کنم داشته باشیم.

Optimus Prime

عضو جدید
دوستان هدف خودشونو از اینکه مهندس برق شدن و اینکه دوست دارن در آینده چیکار کنن تو این تاپیک بگن. آیا دوست دارید کارمند بشید و یک حقوق ثابت بگیرید؟ واسه خودتون می خوایید کار کنید برنامه تون چیه و چه دیدی نسبت به آینده خودتون دارید.
من برای انتخاب رشته، هیچ شهودی از رشته های مختلف نداشتم. و زمان کافی هم برای تحقیق نداشتم.
و با توجه به این تو ریاضی، فیزیک و برنامه نویسی خوب بودم، یه مقداری به سمت این رشته متمایل شدم.
در آخر بنابر توصیه ی آشنایان و دوستان، رشته ی برق رو انتخاب کردم. (البته بعضی ها هم رشته ی پزشکی رو پیشنهاد کردن.)
توی دانشگاه ما انتخاب گرایش در آخر ترم 5 صورت می گیره. و اکثر بچه ها - تا اون جایی که من دیدم - یکی از دو گرایش مخابرات یا قدرت رو انتخاب می کنند.
علاوه بر این، تعداد استاد های این دو گرایش بیشتر از گرایش های دیگه (مهندسی پزشکی، سیستم های دیجیتال، کنترل و الکترونیک) است.
الآن اصلا شهودی ندارم که چه گرایشی می خوام برم، و این رو هم نمی دونم که در آینده چه کاری می خوام انجام بدم. تنها چیزی که می دونم اینه که می خوام (و باید) اپلای کنم.
استاد شدن و کار تحقیقاتی رو دوست دارم و همین طور کار صنعتی رو.
درباره آینده این رو میدونم که مستقیما به تلاش امروزم بستگی داره.
برنامه ام هم درس خوندن، ورزش و می خوام از ترم دو، کار کردن رو هم شروع کنم.

morteza gold

عضو جدید
داداش شما که اینقدر سابقه کار داشتی و رزومه خوبی داری میشه مارو راهنمایی کنی که آیا داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای داشتن شغلی بهتر لازمه یا بهتره که با اکتفا به مدرک کارشناسی وارد بازار بشیم و سابقه کار برای خودمون جور کنیم؟؟؟/

Ramin2e

عضو جدید
سلام دوستان من تازه با این سایت آشنا شده ام و هم تازه کارشناسی برق رو تموم کردم می خواستم بگم که من اوایل فکر میکردم که اگه بتونم درسمو تموم کنم و تا جایی برسونم پیدا کردن کار برام اسون خواهد بود و...... ولی حالا که تا حدی جلوتر اومدم و می خوام کاری رو همراه با ادامه تحصیل داشته باشم ، می بینم که با اینکه علاقه زیادی به رشته ام دارم ولی سر درگم شده اام و نمی دونم برای پیدا کردن کار از کجا باید شروع کنم ، به کجا برم و ازکی کمک بخوام و .... . خواهش میکنم کمک و راهنمایی کنید .از اینکه زیاد حرف زدم معذرت خواهی میکنم و خواهش میکنم کمک و راهنمایی کنید .خیلی ممنون %

hosein.metro

عضو جدید
سلام من ترم یک دانشگاه ازد هستم....راستش تلاش درست و حسایی نردم برای دانشگاه دولتی....:redface:

احساس خیلی بدی دارم احساس می کنم هیچ اینده ای ندارم...

همه میگن دانشگاه ازاد اخرش بی کاری هست!

حس خیلی بدیه!:confused:

mester mohandes

عضو جدید
Re: هدفتون از اینکه مهندس برق قدرت شدین چیه و چه آینده ای واسه خودتون می بینید

با سلام
من تو زمینه احداث و نگهداری شبکه های توزیع فعالم و اونقدر کار زیاده که اجبارا کارها رو رد میکنم و سرمایه هم نمیخاد چرا که چند ماهه که هر کی ساختمان میسازه باید نقدا پولو به پیمانکاری مثل من بده و منم فقط مدیریت میکنم و کارها رو اکیپ های دست دوم انجام میدن

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

AMIN4EVER

عضو
سلام دوستان من تازه با این سایت آشنا شده ام و هم تازه کارشناسی برق رو تموم کردم می خواستم بگم که من اوایل فکر میکردم که اگه بتونم درسمو تموم کنم و تا جایی برسونم پیدا کردن کار برام اسون خواهد بود و...... ولی حالا که تا حدی جلوتر اومدم و می خوام کاری رو همراه با ادامه تحصیل داشته باشم ، می بینم که با اینکه علاقه زیادی به رشته ام دارم ولی سر درگم شده اام و نمی دونم برای پیدا کردن کار از کجا باید شروع کنم ، به کجا برم و ازکی کمک بخوام و .... . خواهش میکنم کمک و راهنمایی کنید .از اینکه زیاد حرف زدم معذرت خواهی میکنم و خواهش میکنم کمک و راهنمایی کنید .خیلی ممنون %

منم یکم همچین شدم .
یه اشتباهی کردم اون موقع که هنرستان بودم باید میرفتم دنبال کار عملی . فردا فردا کردیم آخر الان کارشناسی رو هم گرفتیم .
اشتباهم این بود که با کافی نت و گیم نت خودمون مشغول شدم ولی در عمل پول ناچیزی به دستم اومد چون برا خودم نبودش .

خلاصه الان هم دنبال پارتی هستم ولی پارتیت باید کلفت باشه که سخت گیر میاد .
میگن شرکت بزن ولی سرمایه باید داشته باشی و کمی هم کار عملی کرده باشی به نظرم راحت تری .

الان هم که بخای شاگردی کنی نمیشه خیلی سخته .
مگر اینکه پیش یه دوست کار کنی .

حرفه ای ترا منم کمک کنن .

Smart Grid

عضو جدید
دوستان هدف خودشونو از اینکه مهندس برق شدن و اینکه دوست دارن در آینده چیکار کنن تو این تاپیک بگن. آیا دوست دارید کارمند بشید و یک حقوق ثابت بگیرید؟ واسه خودتون می خوایید کار کنید برنامه تون چیه و چه دیدی نسبت به آینده خودتون دارید.
من با افتخار میگم که مهندس برق قدرت هستم و از اینکه این رشته رو واسه تحصیل و کار انتخاب کردم خیییییییلییییییی راضیم!! در اینجا میخوام به دو تا از دلایل این انتخابم اشاره کنم:
یکی از دلایلی که باعث شد به این رشته جذاب رو بیارم، کمک کردن به آینده بشر و محیط زیست بود! خودتون خوب میدونید که نیروگاه های سوخت فسیلی گازهای گلخانه ای منتشر میکنن و این یکی از دلایل اصلی گرم شدن کره زمینه! از طرفی سوخت این نیروگاه ها تجدیدناپذیره و بالاخره یه روزی تموم میشه.. من میخوام با ترویج و توسعه انرژی های پاک و تجدیدپذیر این مشکلاتو حلش کنم!
دلیل دیگه واسه این انتخابم کمک به اقتصاد کشورمه! هر ساله توو بخش توزیع مقدار قابل توجهی انرژی (میلیاردها تومان) به دلایل ساختاری این شبکه تلف میشه! من میخوام با گسترش تولید پراکنده انرژی الکتریکی، شبکه های هوشمند و... این مشکل بزرگ رو تا اون جایی که امکانش هست برطرف کنم.

rashidishahram

مشاور صنعت برق
داداش شما که اینقدر سابقه کار داشتی و رزومه خوبی داری میشه مارو راهنمایی کنی که آیا داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای داشتن شغلی بهتر لازمه یا بهتره که با اکتفا به مدرک کارشناسی وارد بازار بشیم و سابقه کار برای خودمون جور کنیم؟؟؟/
سلام. ممنون از لطفتون ولی مسلما تحصیلات هر چی بهتر باشه بهتره ولی به شرطی که از اون چیزی که خوندی استفاده کنی ولی داشتن مدرک بالاتر لزوما به معنی داشتن شغل بهتر نیست. شغل چیزی هست که شما تعیین میکنین و تحصیلات هم کمکتون میکنه. بر مبنای هدف گذاریتون حرکت کنید.

بالا