نیازمند "زنگ تربیت" در مدارس هستیم!

irpersian20

عضو جدید
سلام،
باید در کلیه ی مقاطع مدراس و حتی یک درس سه واحدی در دانشگاه ها به تربیت اختصاص پیدا کنه. فارغ از هرگونه مسائل سیاسی و ... .
معلم ها و اساتید این درس باید همگی دوره دیده و ترتبیت شده رشته های مرتبط با این درس باشد.
آیا ریاضی و فیزیک و علوم و جغرافیا و ... . برای ما کافی بوده و خواهد بود؟
اگر کافی بوده این سقوط فرهنگی و اخلاقی ما ناشی چیست؟

نیازهست هر هفته یک زنگ به درس "تربیت" اختصاص پیدا کند.
به ما یاد دهد.ابتدایی ترین موارد تا موارد پیشرفته را به ما یاد دهد.
یاد دهد چطور رفتار کنیم. به ما آداب و معاشرت یاد دهد. احترام به بقیه افراد جامعه را یاد دهد.
یاد دهد در صورت کمبود یک چیز در جامعه به آن حمله ور نشویم. چطور با دست خودمان خودمان را بدبخت نکنیم.
زندگی نامه و چگونگی موفقیت افراد را تشریح کنند. یاد دهد برای منافع شخصی خودمان به همه چیز و همه کس حمله ور نشویم و همه چیز را زیر پا نگذاریم.
به ما یادآوری کند انسان فانی است .
باور بفرمائید ما ابتدایی ترین موارد را هنوز بلد نیستیم،هنوز همه جا آشغال پرت میکنیم. هنوز فکر میکنیم هیچ مسئولیت ی در قبال جامعه نداریم.
به ما یاد دهند اگر قیمت جنسی را 100 درصد افزایش دادیم، خوشحال نباشیم احساس زرنگی بهمون دست نده.، چونکه انعکاس آن به خودمان و خانواده خودمان در یک چرخه کوتاه مدت برمیگردد.
وقتی سرما میخوریم یا مریضی واگیردار مبتلا هستیم به جای اینکه در منزل بنشینیم و استراحت کنیم تا زودتر خوب شویم.بیرون میرویم و بقیه را هم مبتلا می کنیم. و ... .
ما را نصیحت نکنند،تبعات و آینده رعایت نکردن همه این موارد را به ما بگویند.

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
زنگ پرورشی تو مدرسه به همین نیت بوده ولی همش به بطالت میگذشت نهایت بحث راجع روابط دختر و پسر بود

irpersian20

عضو جدید
زنگ پرورشی تو مدرسه به همین نیت بوده ولی همش به بطالت میگذشت نهایت بحث راجع روابط دختر و پسر بود

نه این طور زنگ ها فایده نداره. باید فارغ از مسائل سیاسی-مذهبی و ... . باشه. نباید معلم یا استاد افکار منفی و رفتار غلطش رو تزریق کنه.
ما هر چه بدختی میکشیم از دست معلمان و استادان هست. چون این معلمان اگر رفتار مناسب و آموزنده داشتند.سنگ هم باشه توی این 10-15 سال درس خوندن درست میشه.
این معلمان خودشان باید سر این کلاس "تربیت " حاضر شوند.

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حرف شمارو قبول دارم ولی این مسایل با هم قاطی میکنن
از اداب معاشرت نمیگن ولی تا دلتون بخاد از حجاب و احترام به بزرگتر میگن ولی نمیگن چه جوری احترام بذارن و چکار کنن فقط به همین جمله بسنده میکنن
البته زمان ما یه اتحادیه ای بود به نام اینده سازان که یه مربی داشت که تحصیلاتش راجع روانشناسی و جامعه شناسی بود
تو اون کلاسها راجع مستقل شدن و رفتار خانومها تو اجتماع با ما صحبت میکردن ...

irpersian20

عضو جدید
من حرف شمارو قبول دارم ولی این مسایل با هم قاطی میکنن
از اداب معاشرت نمیگن ولی تا دلتون بخاد از حجاب و احترام به بزرگتر میگن ولی نمیگن چه جوری احترام بذارن و چکار کنن فقط به همین جمله بسنده میکنن
البته زمان ما یه اتحادیه ای بود به نام اینده سازان که یه مربی داشت که تحصیلاتش راجع روانشناسی و جامعه شناسی بود
تو اون کلاسها راجع مستقل شدن و رفتار خانومها تو اجتماع با ما صحبت میکردن ...

من چندین فرد نزدیک می شناسم که معلم هستند و از نظر من فاقد صلاحیت هستند برای تدریس و تربیت بچه ها.
اینها از کدام صافی رد میشوند؟ این آموزش و پروش و بچه ها مملکت اگر درست بار بیان این وضع درست نمیشه.
این مشکلات امروز ناشی از همان تربیت و رفتار ناصحیح معلمان و اساتید چندین دهه پیش هست.
آیا این انصاف هست که به هر بهانه ای مثل حقوق و ... . بخواهیم تدریس نکنیم؟ از کار بدزدیم؟
باید ببینیم چه کسی تدریس میکنه؟ از کجا اومده؟ چه سابقه ای داره؟ چرا اومده تدریس کنه؟
نصیحت کردند فایده نداره.کار باید هدفمند باشه.
انسان روز ی که به دنیا میاد . کوچک ترین چیز را هم بلد نیست. آموزش میبینه تا درست انجام بده. پس معلمان آموزش صحیح نمیدهند که خروجی این شکل هست.

hesam72

عضو جدید
والا هم تو مدرسه زنگ پرورشی داشتیم ک بیشتر شبیه کلاس ترتیل قران بود بعدم تو دانشگاه ی کلاس تربیت اسلامی داشتیم اونم 3واحد!...این چیزا رو روزی هزاربار تو مدرسه ها و رسانه ها میگن...مشکل از جای دیگست!
این چیزاییم ک گفتی معمولا نشون دهنده بی فرهنگیه ک از همون بی سوادی و خونواده طرف شروع میشه....نقش خونواده تو این مسائلی ک گفتی پررنگتره اگه قراره تربیتی هم تو این زمینه باشه باید از خونواده شروع بشه...!

irpersian20

عضو جدید
والا هم تو مدرسه زنگ پرورشی داشتیم ک بیشتر شبیه کلاس ترتیل قران بود بعدم تو دانشگاه ی کلاس تربیت اسلامی داشتیم اونم 3واحد!...این چیزا رو روزی هزاربار تو مدرسه ها و رسانه ها میگن...مشکل از جای دیگست!
این چیزاییم ک گفتی معمولا نشون دهنده بی فرهنگیه ک از همون بی سوادی و خونواده طرف شروع میشه....نقش خونواده تو این مسائلی ک گفتی پررنگتره اگه قراره تربیتی هم تو این زمینه باشه باید از خونواده شروع بشه...!

اتفاقا از نظر مشکل از خانواده ها نیست/.
خانواده چطور تشکیل میشه؟ من دانش آموز و 20-30 سال پیش میرم ازدواج میکنم و تشکیل خانواده میدم.
اگر خانواده بلد نیستند تربیت بدهند پس من نباید الان بتونم آب را با لیوان بخورم. غذا را با قاشق بخورم. پس نباید بلد باشم بند کفشم رو ببندم؟
بعد از سن 7 سالگی بچه چند ساعت به غیر از ساعت خواب در خانه هست و مدرسه؟ میبینم بیشتر اوقات در مدرسه هست. یعنی الگو اون معلمش هست!!!
چرا از بچه های دبستانی بپرسی دوست داری چیکاره بشی . هیچ کدامشون دوست ندارن معلم بشن؟

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم این چیزا رو خانواده ها باید با رفتارشون به بچه ها یاد بدن ....در سیستم آموزشی ما با 2-3 واحد که چه عرض کنم با 30-40 واحد هم کاری از پیش نمیره!

irpersian20

عضو جدید
به نظرم این چیزا رو خانواده ها باید با رفتارشون به بچه ها یاد بدن ....در سیستم آموزشی ما با 2-3 واحد که چه عرض کنم با 30-40 واحد هم کاری از پیش نمیره!
از اول دبستان تا آخر دبیرستان باید این موضوع باشه.
اصولا در سنین پائین حرف شنوی و یادگیری رفتار و تربیت از خارج از خانه بهتر پاسخ میدهد تا داخل خانه.
اصولا فرزندان از گوش کردن به حرف پدر مادر چه خوب و چه بدش سر باز میزنند.
بعد از سن 7 سالگی بچه چند ساعت به غیر از ساعت خواب در خانه هست و مدرسه؟ میبینم بیشتر اوقات در مدرسه هست. یعنی الگو اون معلمش هست!!!

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اول دبستان تا آخر دبیرستان باید این موضوع باشه.
اصولا در سنین پائین حرف شنوی و یادگیری رفتار و تربیت از خارج از خانه بهتر پاسخ میدهد تا داخل خانه.
اصولا فرزندان از گوش کردن به حرف پدر مادر چه خوب و چه بدش سر باز میزنند.

معلما در طول دوران تحصیل دائما عوض میشن ....اما این پدر و مادرن که همیشه جلو چشم بچه هستن ..و اونها میتونن به عینه از رفتار پدر و مادرها چیزی یاد بگیرن و بازگشت اون رفتار رو هم به عینه ببینن!
بعدم در مورد مشابه این همه در مدارس به زنگ دینی و قرآن اختصاص داشته ..الان به فارغ التحصیلای دانشگاهها نگاهی بندازین...چند درصد اون اموزه ها رو اجرا میکنن؟؟؟

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زنگ تربیت!!!

فایده نداره... من ی چی میگم شما ی چیزی می شنوی!

تو دوره راهنمایی و دبستان پنجم ششم چون به قول خودمون تازه دم در میارن بچه ها اونم مدارس پسرانه اوضاع تاسف باره!

با ی زنگ چیزی حل نمیشه... هر چی حرف زشته که تو تاریخ نشنیدی ازشون یاد میگیری اصن یه کارایی میکنن عجیب!

ما تو کلاسمون داشتیم وقتی راهنمایی بودیم بلانسبت دوستان واسه خندوندن بچه ها تفریحی شورتشو میاورد پایین :sweatdrop:

بقیه سوت میکشیدن :d ینی دیگه عادی بود برا همه! :d

شما الان کافیه بری تو فروم ها بگردی با دو نفر صحبت کن سنشو هم نپرس دوتا حرف باش میزنی سومی یه حرف بد بهت

میزنه بعد بهش میگی چن سالته میگه 15- 14 ... و کمتر

انواع چاقو پنجه بکس تبرزین خنجر ترقه باروت با خودشون میاوردن مدرسه! دوره ی ما

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاثیری که بچه ها تو محیط اموزشی از همکلاسی ها و اساتید خودشون میگیرن از خانواده بیشتره
درواقع پذیرش بچه ها از معلمها بیشتر از پدرومادره
خیلی وقتا پیش میاد که به کسی میگیم فلان چیز درسته ولی اون رو حرف معلمش اصرار میکنه
یه دوره چند ماهه توی چندین مدرسه طرح محیط زیست برگزار شده بود ومن به عنوان مربی این طرح سر کلاسها و مدارس زیادی رفتم
به وضوح میدیدم که مدارسی که مدیر ومعلمهای باحوصله و فهمیده تری داشتند دانش اموزها از لحاظ رفتاری وتربیتی سطح بالاتری داشتند

f.babaei

عضو جدید
من خودم سرکلاسای هنرستان رفتم واسه تدریس وبا قاطعیت میگم که صد درصد مشکلات ورفتارای بچه ها از خانوادشون نشئت میگیره و وقتی هم پدرو مادرشو میبینی وحرف میزنی کملا حق رو به بچه میدی که بی تربیت باشه!
یعنی من خودمو بکشم وهر روز واسشون نیم ساعت وقت بزارم و نصیحتشون کنم وبهشون شخصیت واحترام بدم با بیرون رفتن از هنرستان همش نابود میشه!

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که بدیهی است اول تاثیرپذیری بچه ها از خانواده است ...
خمیرمایه اون بچه از خانواده شکل میگیره ...
اگر خانواده ای آداب ابتدایی فرهنگی و معاشرتی را آموزش ندیده و بچه هم مطابق اون رفتار می کنه ...

2 نهاد تاثیر گزار جامعه یعنی اموزش و پرورش و صدا و سیما دست به کار شوند ...
اینکه می فرمایید فرهنگیان خودشان معضل اخلاقی و عدم صلاحیت هستند و بچه بیشتر وقتشو در مدرسه میگذرونه ... صحیح ...
اگر 10 % فرهنگیان فاقد اخلاق مناسبند بقیه به لحاظ تربیتی و اخلاقی مورد تایید هستند ...

اکثر فرزندان این خانواده ها تحصیلکرده و باسواد و به لحاظ رفتاری نرمال هستند ...

نظر من این است که صدا و سیما با کمک روانشناسان زبده برنامه های آموزشی خانواده ها رو بیشتر پخش کند ...

مشاوره تربیتی مدارس که فقط مذهبی آموزش میدهند ... جای بیشتری برای تربیت و اخلاق بگذارند ....

دخالت مذهبیون کمتر و دخالت روانشناسی و دانشگاهیان بیشتر باشه ...