نگاه شما: ابتکار جالب زوج جوان در مبلمان منزل

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در اینجا تصاویری از منزل یک زوج جوان را می‌‌بینید که به جای هزینه کردن برای مبلمان‌های چند میلیونی و نیز مخارج پشت سر آن مانند تغییر مدل و تعویض پارچه رومبلی و... ابتکار جالبی کرده‌اند که می‌تواند راهکار مناسبی برای صرفه‌جویی اقتصادی در آغاز زندگی زوج‌های جوان باشد:
استفاده از تخت سنتی و کرسی به جای مبلمان!
نشستن روی این تخت‌ها، بسیار راحت‌تر از مبلمان است و فرد می‌تواند به آسانی بر آن تکیه کرده و چهار زانو بزند و به این تعبیر قرآنی که می‌فرمایند، مؤمنان در بهشت روی تخت‌ها تکیه داده و روبه‌روی هم می‌نشینند بسیار نزدیک است و انسان احساس راحتی و صمیمیت بیشتری می‌کند. این چند تخت و کرسی (میز) با هزینه کمتر از چهارصد هزار تومان آماده شده است. از میز آن به عنوان کرسی در فصل سرما می‌توان استفاده کرد که خواص درمانی بسیاری برای کرسی آمده است.
به جای استفاده از فرش‌های صنعتی و ماشینی که زیان‌های بسیاری دارد و تولید آنها از مواد نفتی و شیمیایی وارداتی و مضر صورت می‌گیرد که باعث وابستگی به دیگر کشورها می‌شود و نیز گران‌قیمت هم هستند، از فرش سنتی با بهای مناسب و نیز گلیم استفاده شده است . الیاف طبیعی مانند فرش دستباف یا گلیم و گبه و نمد، باعث دفع الکتریسیته ساکن و مضر و ضد سودا هستند و باعث لطافت پوست می‌شوند که بعکس الیاف ماشینی و صنعتی که مواد اولیه آن عموما از بایرن آلمان وارد می‌شود و تجهیزات و دستگاه های آن وارداتی است، مضر بوده و سودا زاست و باعث ناآرامی بدن می‌شود.
البته ای کاش خونه سرامیک نبود، چون بدن رو سرد می‌کند و مناسب نیست .... اما چاره‌ای نبود.
کرسی سنتی که دوکاره است . در فصل گرما میز است و در فصل سرما، یک کرسی جانانه و عالی که برای دردهای مفصلی و حتی کم خونی عالی است. (در کرسی از پایین پا بدن گرم شده و مغز استخوان که در لگن است و مرکز خون‌سازی است فعال شده و باعث بهبود کارکرد خون‌سازی در بدن می‌شود. همچنین باعث تسریع گردش خون شده و سودای بدن را نیز کم می‌کند و البته باعث افزایش حافظه و رفع مشکلات هورمونی می شود. برای کاهش قند خون نیز برای افراد دیابتی نتایج خوبی ثبت شده است). به جای بوفه که حقیقتا یک کالای زائد و تجملاتی است و صرفا برای نمایش دارایی‌ها و لوازم عموما لوکس استفاده می‌شود، از کتابخانه استفاده شده که جنبه کاربردی و فرهنگی دارد. بوفه‌ها هم به لحاظ خود آن و هم وسایل تزئینی کم مصرف آن هزینه‌بر بوده و مروج فرهنگ مصرف گرایی و تجملاتی است؛ افزون بر این که جاگیر است و در حمل و نقل و اسباب‌کشی، باعث زحمت شده و به طور کلی یک وسیله غیر ضروری و اضافه برای منزل بوده و امید است از فرهنگ مردم کنار رود.
آب نمای طبیعی با صدای زیبای آب که بسیار آرامش بخش است
استفاده از ظروف سالم و سنتی به جای ظروف مضر و صنعتی در آشپزخانه منزلشان

فرستنده: نام مستعار عسل پاک

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دلم میسوزه واسه تو بهنام که اینقد ساده ای فک میکنی اینا ندارن یا صرفه جویی میکنن ... اینا زدن تو کار وسایل قدیمی و آنتیک و سنتی اونوقت برداشت تو چیه ......الان مده طرف میلیارده داره خونشو میکنه پره چیز های سنتی ....

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دلم میسوزه واسه تو بهنام که اینقد ساده ای فک میکنی اینا ندارن یا صرفه جویی میکنن ... اینا زدن تو کار وسایل قدیمی و آنتیک و سنتی اونوقت برداشت تو چیه ......الان مده طرف میلیارده داره خونشو میکنه پره چیز های سنتی ....

کامران عزیز من که موافق بودن یا مخالفتم رو نگفتم...خبر بود داخل تالار ارسالش کردم

در ضمن هیچی مشخص نیست..شاید اینجور که تو میگی نیست.شاید هم باشه.

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم از همین تعجب کردم
همه اینا عتیقه محسوب میشه. میدونی فرش دستباف چقدر قیمت داره؟!
کامران عزیز من که موافق بودن یا مخالفتم رو نگفتم...خبر بود داخل تالار ارسالش کردم

اون بخاری چیکار میکنه اون وسط؟!پس کرسیشون کووو؟؟؟اگه تلویزیون سیاه سفیده قدیمیا هم داشته باشن درست میشه!

گلسا2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا جالب بود میسی عمو بهنام
اون قابلمه ها عتیقه نیشتن؟

hfvhidld

عضو جدید
من که خوشم اومد
اینا معلوم بوده مایه دارن چون اون سرمه دوزی که رو کرسی انداخته خودش قیمت بالایی داره
کاااااااااااش خونه ما هم همینجوری بود:D

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز

خو برادر من اسم تایپیکت آدم رو دچار اشتباه میکنه .. اینا اونقدر دارن که از رو سیری و مد دارن این کارا میکنن خوبه نظر خودتم آخرش بدی بگی یکی اونقدر داره که داره خونشو میکنه موزه یکی هم یه کارتون گیرش نمیاد شبها بندازه زیرش بخوابه ........