نکته ای جالب در زبان انگلیسی!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

در زبان انگلیسی واژه های

FriEND (دوست)

BoyfriEND (دوست پسر)

GirlfriEND (دوست دختر)

BestFriEND (بهترین دوست)

همگی سه حرف END (خاتمه) را بهمراه دارند.

اما کلمه FamILY (خانواده) سه حرف ILY را دارد که همان مخفف

"I Love You" می باشد

و جالب است بدانید :

FAMILY= Father And Mother I Love You

بابت زدن تاپیک ممنون ولی محتواش تقریباً چرند بود. Family در انگلیسی قرون وسطی به صورت familie نوشته می‌شد و در اصل از کلمه‌‌ی لاتین familia (و آن هم از famul) اقتباس شده است.
در مورد friend هم اولاً وقتی friend به end ختم می‌شه، هر کلمه‌ای که آخرش friend داشته باشه هم مسلما به end ختم می‌شه پس تا اینجاش کار شاخی نبود. friend ریشه‌ی آلمانی داره (friunt)

دختر خاله نگفته بودی تافل هم داری:D
دوست عزیز تافل مدرک نیست، امتحانی هست بین 0 تا 120 نمره که هر کسی با هر سطح سوادی 190 دلار پول خرج می‌کنه و این امتحان رو می‌ده.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
اضافه کنم یه همچین چیزی در مورد News ساخته بودند که مخفف North East West South هست (که باور کردنش هم آسونتره، یعنی چهارگوشه که به اخبار هم میخوره) ولی این کلمه قبلاً به صورت newis برگرفته از لاتین nova (جمع novum) نوشته می‌شده و ربطه به جهت‌های جغرافیایی نداره

متأسفانه همه چیز رو خیلی زود باور و قبول می‌کنیم و این خیلی بده

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بابت زدن تاپیک ممنون ولی محتواش تقریباً چرند بود. Family در انگلیسی قرون وسطی به صورت familie نوشته می‌شد و در اصل از کلمه‌‌ی لاتین familia (و آن هم از famul) اقتباس شده است.
در مورد friend هم اولاً وقتی friend به end ختم می‌شه، هر کلمه‌ای که آخرش friend داشته باشه هم مسلما به end ختم می‌شه پس تا اینجاش کار شاخی نبود. friend ریشه‌ی آلمانی داره (friunt)

دوست عزیز تافل مدرک نیست، امتحانی هست بین 0 تا 120 نمره که هر کسی با هر سطح سوادی 190 دلار پول خرج می‌کنه و این امتحان رو می‌ده.
دوست خوبم من مطلبو از سایت معتبر گرفتم شاید فرمایش شما در رابطه با نیوز صحیح باشه ولی زمانی که منبع موثقی برای مطلبی که رائه داده میشه وجود داشته باشه
فکر کنم میشه بهش استناد کرد مثه اونا که باتوجه به منابع ما ازمون نقل قول میگیرن
به هرحال فکر نمیکنم زودباوری لقب مناسبی باشه
چون اصل معنا و مفهوم و بیان احساسی این ماجراست چون علم به صحت یا عدم صحت این داستان تغییری تو دانسته ها و ندانسته های ما نداره:gol:
از حضورتون گرمتون سپاس گذارم:gol:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم من مطلبو از سایت معتبر گرفتم شاید فرمایش شما در رابطه با نیوز صحیح باشه ولی زمانی که منبع موثقی برای مطلبی که رائه داده میشه وجود داشته باشه
فکر کنم میشه بهش استناد کرد مثه اونا که باتوجه به منابع ما ازمون نقل قول میگیرن
به هرحال فکر نمیکنم زودباوری لقب مناسبی باشه
چون اصل معنا و مفهوم و بیان احساسی این ماجراست چون علم به صحت یا عدم صحت این داستان تغییری تو دانسته ها و ندانسته های ما نداره:gol:
از حضورتون گرمتون سپاس گذارم:gol:

بله شاید این یدونه چیز تأثیری توو دانسته‌های ما نداشته باشه ولی همینکه 20 نفر بدون پرسیدن منبع باور میکنند خوب نیست
من هم حرفام رو از روی منبع زدم (یکیش دیکشنری وبستر) ممنون میشم منبعتون رو بذارید کما اینکه حتی سایت های خبری و رسمی ایران هم ید طولایی توو کپی پیست دارند (رجوع کنید به ستاد مبارزه با چرندیات فیسبوک)
متقابلا ممنون :gol:

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بله شاید این یدونه چیز تأثیری توو دانسته‌های ما نداشته باشه ولی همینکه 20 نفر بدون پرسیدن منبع باور میکنند خوب نیست
من هم حرفام رو از روی منبع زدم (یکیش دیکشنری وبستر) ممنون میشم منبعتون رو بذارید کما اینکه حتی سایت های خبری و رسمی ایران هم ید طولایی توو کپی پیست دارند (رجوع کنید به ستاد مبارزه با چرندیات فیسبوک)
متقابلا ممنون :gol:
این اصلا صحیح نیست شما بخاطر تائید و رد یه حرف یه ملتو یه کشورو زیر سوال ببرید...
منبع من از سایتو وبلاگو مجله نبود از یه کتاب زبانشناسی بود که فعلا در اختیار ندارم
در اولین دسترسی حتما با ذکر اسم کتاب اسم نویسنده سال انتشار کتاب و انتشارات شما و سایر دوستانو مطلع میکنم:gol:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اصلا صحیح نیست شما بخواطر تائی و رد یه حرف یه ملتو یه کشورو زیر سوال ببرید...
منبع من از سایتو وبلاگو مجله نبود از یه کتاب زبانشناسی بود که فعلا در اختیار ندارم
در اولین دسترسی حتما با ذکر اسم کتاب اسم نویسنده سال انتشار کتاب و انتشارات شما و سایر دوستانو مطلع میکنم:gol:

پس من هم ادامه ی بحث رو نگه میدارم به بعده معرفی شما.

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالب بود منو یاد قدیما انداخت من متوجه این نکته شده بودم و تو کلاس زبان مطرحش کردم یادش ب خیر ب خاطر این نکته خیلی جالب استاد ازم کنفرانس کلاسی نخواست و نمرمو کامل داد

Hojjat.66

عضو جدید

در زبان انگلیسی واژه های

FriEND (دوست)

BoyfriEND (دوست پسر)

GirlfriEND (دوست دختر)

BestFriEND (بهترین دوست)

همگی سه حرف END (خاتمه) را بهمراه دارند.

اما کلمه FamILY (خانواده) سه حرف ILY را دارد که همان مخفف

"I Love You" می باشد

و جالب است بدانید :

FAMILY= Father And Mother I Love You

خیلی عالی و جالب بود...

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی جالب بود منو یاد قدیما انداخت من متوجه این نکته شده بودم و تو کلاس زبان مطرحش کردم یادش ب خیر ب خاطر این نکته خیلی جالب استاد ازم کنفرانس کلاسی نخواست و نمرمو کامل داد
چه استاد خوبی
از این نکات زیادن
مثه زبان خودمون;)