نوشته های ماندگار

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
وقتی گرسنه ای یه لقمه نون خوشبختیه.
وقتی تشنه ای یه قطره آب خوشبختیه.
وقتی خوابت میاد یه چرت کوچیک خوشبختیه.
خوشبختی یه مشتی از لحظاته....یه مشت از نقطه های ریز که وقتی کنار هم قرار می گیرن یه خط رو می سازن.

📚فریاد مورچه ها:
محسن مخملباف

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی گرسنه ای یه لقمه نون خوشبختیه.
وقتی تشنه ای یه قطره آب خوشبختیه.
وقتی خوابت میاد یه چرت کوچیک خوشبختیه.
خوشبختی یه مشتی از لحظاته....یه مشت از نقطه های ریز که وقتی کنار هم قرار می گیرن یه خط رو می سازن.

📚فریاد مورچه ها:
محسن مخملباف
چه قشنگ🌹

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
جنون محض است زنی اجازه بدهد عشقی در دلش جرقه بزند که اگر پاسخی نگیرد کل زندگی‌اش را می‌بلعد. اگر هم علنی شود و پاسخ بگیرد از باتلاقی سر درمی‌آورد که راه خروج ندارد.پس گوش کن جین ایر .به رای محکمه‌ات گوش بسپار . فردا با تکه‌ای گچ تصویر خودت را بکش بی‌کم و کاست. بدون دستکاری هیچ کدام از عیب‌هایت . هیچ خط زشتی را از قلم نینداز

#جین_ایر
#شارلوت_برونته

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
برای نوشتن رمان به قوه ی تخیل نیازی نداری. فقط یک خاطره. رمان ها با ترکیب کردن خاطرات نوشته می شوند.

از کتاب 📕 سربازان سالامیس
#خاویر_سرکاس

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
خود را سرزنده نگاه داشتن در گیر و دارِ یک کارِ دلگیر و بی‌اندازه پُرمسئولیت، کم هنری نیست: و البته، چه چیزی ضروری‌تر از سرزندگی؟ کاری که شادمانی در آن دست اندر کار نباشد هرگز درست از آب درنمی‌آید. تنها دلیل نیرومندی، سرشاریِ نیروست.

#غروب‌_بت‌ها
#فریدریش_نیچه

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
موسیقی بخشی از سفری عمیق و درونی است، بخشی از سفری خدایی به آن سوی چیزها، به آن سوی دیگر جاودانگی دنیا.انسان سه سفر مهم در دل طبیعت، سفری فراسوی آسمان و سفری هم به درون خویشتن. انسان برای رسیدن به انسانیت، باید دست کم یکی از این راه‌ها را طی کند. در این سفرها انسان تنهاست، هیچ کس نمی‌تواند کمک چندانی به دیگری بکند. آن هنگام که انسان به درون خود می‌رود، به سوی طبیعت می‌رود و به سوی خدا، تنهاست. فقط چشم خودمان می‌تواند کمک‌مان کند و به ما بیاموزد تا درون خویش را ببینیم. به تنهایی باید طبیعت را به سخن گفتن واداریم و به او گوش بسپاریم، به تنهایی باید خدا را بیابیم؛ نه خدای دین‌دارها و صوفیان خشکه مقدس، خدای ما، خدایی که بعدها باید ببینید و بشناسید، خدای موسیقیدان؛ البته اگر موفق شوید او را ببینید و بشناسید.

#شهر_موسیقیدان‌های_سپید
#بختیار_علی

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
ممکن است روش خلع سلاح را نپسندید، زیرا وقتی کسی از شما انتقاد میکند، احساس خشم می کنید و صدایی در درون شما فریاد برمیاورد: حق با من است، حق دارم از خودم دفاع کنم؛ اگر تسلیم این ندای درونی شوید و این وسوسه همیشه قدرتمندی است، تن به جدلی بی فایده و تقریبا همیشه بی سرانجام میدهید. بحث و جدل با انتقاد کننده تقریبا هرگز به نتیجه نمیرسد، اما در تایید منتقد حرف زدن همیشه موثر است و تاثیر جادویی دارد.

📕 کتاب :از حال بد به حال خوب
✍ اثر : #دیوید_برنز

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
وقتی به پشت سر و به آن ماه ها نگاه میکنم، متوجه می شوم که پشت سر هریک از کسانی که در کتابفروشی زندگی میکرد روحی با فاصله ای اندک می پلکید. احتمالا به خاطر همین بود که همه مان این همه مدت در کنار هم در کتابفروشی ماندیم. وقتی به حرف جرج فکر میکنم که میگفت کتابفروشی از ملحقات کلیسای نوتردام است، میبینم این حرف کاملا واقعیت دارد. شکسپیر و شرکا بیش از هر چیز دیگری یک سرپناه است، درست مثل کلیسای آن سوی رودخانه؛ جایی که صاحبش به همه اجازه میدهد آنچه را که لازم دارند بگیرند و آنچه را که میتوانند ببخشند

#شکسپیر_و_شرکا
#جرمی_مرسر

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
مشکل، انتخاب بین بد و بدتر بود. و فارغ از این‌ که کدام را انتخاب کنی، آنها تکه‌ای از وجودت را جدا خواهند کرد. تا آن هنگام که چیزی از تو باقی نخواهد ماند ... و اکثر مردم تا سن بیست‌ و پنج سالگی دیگر چیزی از وجودشان باقی نمانده است. ملتی نفرینی، از بیشعورهایی که رانندگی می‌کنند، غذا می‌خورند، بچه‌دار می‌شوند و هر کاری را به بدترین شکل ممکن انجام می‌دهند. مانند رای دادن به کاندیداهایی که آن ها را یاد خودشان می اندازد.

#ساندویچ_ژامبون
#چارلز_بوکفسکی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
داشتنِ چیزی برای گفتن و نداشتنِ کسی برای شنیدن خیلی وحشتناک است. اوج بی‌کسی...

📖 جنگجوی عشق؛ گلنن دویل ملتن.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
رنج از نظر لویناس همانا حقیقت بودن است. امکان هیچ گریز و عقب نشینی از آن وجود ندارد. حدت رنج نیز ناشی از همین مسئله است؛ سوژه امری را تجربه میکند که نمیتواند از تجربه آن عقب نشینی کند و این درست همان چیزی است که در افتادگی سوژه در زندگی و هستی را نمایان می سازد سوژه هر آن احساس میکند که دارد نابود میشود. اما نیستی ناممکن است. هیچ راهی پیش روی سوژه نیست؛ فقط رنج وجود دارد و باید از سر گذرانده شود. بر خلاف هایدگر که این تجربه را در زندگی به سوی مرگ و خود مرگ می یابد لویناس بر رنج تأکید دارد. از نظر لویناس سوژه با تجربه رنج به سرحدات ممکن خویش میرسد این سوژه از حدودش تجاوز میکند و منفعل است.

📚زمان و دیگری
_امانوئل لویناس

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
در سال هایی که جوان تر و به ناچار آسیب پذیر تر بودم پدرم پندی به من داد که تا به امروز در سرم می چرخد و تکرار می شود. او گفت: «هر وقت دلت خواست کسی را نقد کنی، یادت باشد که در این دنیا، همه‎ مردم امکانات تو را نداشته اند.»
کاش هروقت که زبانمان خواست به تحقیر، انتقاد تند و زهردار، یا فخرفروشی از هرنوعش! بچرخد، این جمله را به ذهنمان بیاوریم...

📚گتسبی بزرگ
_اسکات فیتسجرالد

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
بهش گفتم : زندگی ما زندگی جالبیه هُما. بینِ تراژدی محض و کمدی ناب، دائم داره پیچ و تاب می خوره!
یعنی یه جورِ غم انگیز، خنده داره.
یا شایدم یک جورِ خنده دار، غم انگیز باشه...

📚 کافه پیانو
_فرهاد جعفری

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
می‌بینی؟ مثل ستاره پخش‌مان کرده‌اند توی این صفحه سیاه که هر کدام‌مان جایی برای خودمان سوسو بزنیم که مثلا هستیم.
اما نمی‌دانیم در کدام منظومه می‌چرخیم،
برای چی می‌چرخیم، و چقدر می‌چرخیم...

📚فریدون سه پسر داشت
_عباس معروفی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
گاهی رفتارهای کوچک تاثیر عمیقی بر سرنوشت ما و اطرافیان ما می‌گذارند.
ما را به هم نزدیک تر می‌کنند،
نباید اهمیت شان را دست کم گرفت،
سرنوشت خیلی چیزها به همین حرکت‌های کوچک بستگی دارد.

📚تو این فکرم که تمومش کنم
_ایان رید

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
بخشیده‌ام!
شما هم اگر بخواهید می‌توانید ببخشید، آدم زمین نیست که بتواند بار همه‌ی این تلخی‌ها را به دوش بکشد.

📚نیمه تاریک ماه
_ هوشنگ گلشیری

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
- پس هیچوقت عاشق نشدی؟
قاطعانه پاسخ داد: نه
- چرا؟
چون هیچ‌کدومشون تو نبودی ...

📚قسم به این زندگی
_ رنه کارلینو

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
حتی اگر عشق خریدنی هم بود،
باز هم نمی‌توانستم آن‌ را به دست بیاورم٬ چون پول نداشتم!

📚عقاید یک دلقک
_ هاینریش بل

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
«مارشال! بخش عمده‌ای از زندگی تو حول موفقیت مادی، پول درآوردن و چیزهاییه که باعث پول درآوردن می‌شه - مثل مجسمه‌هات و مجموعه‌های هنری‌ت - می‌چرخه. ظاهراً این پوله که تو رو معنی می‌کنه و به زندگی‌ت معنی می‌ده. تو می‌خوای این مسئله نماد تو باشه، می‌خوای این خلاصه‌ی زندگی‌ت باشه؟ تا حالا به این فکر کردی که دلت می‌خواد روی سنگ قبرت چی بنویسن؟ دوست داری این مشخصه‌ها رو روی سنگ قبرت بنویسن، دوست داری بنویسن که همیشه در حال پول جمع کردن بوده؟» مارشال پلکی زد و قطره‌ای اشک از چشمانش سرازیر شد. «سؤال سختیه کَرول.»

📚 دروغگویی روی مبل

_ اروین د. یالوم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
نگفته بودم؟!
نگفته بودم دنیا بی رحم تر از آن است
که تو دوست داشتن را از امروز به فردا عقب بی اندازی؟
نگفته بودم قدر بودن هایمان را بدانیم؟!
گاهی دیر می شود برایِ گرفتنِ دستی؛
نشاندنِ بوسه ای از سر عشق، رویِ پیشانیِ اقبالی بلند!
نگفته بودم؟!
گفته بودم جانم!
این دنیا به یک باره می بلعد
ویران می کند
و تو به خودت می آیی
می بینی چه دیر شد و عزیزت دیگر در کنارت نیست!
دیر می شود گاهی
دیر!

📚عهد شکستن کار من نیست
_عادل دانتیسم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺗﻨﻬﺎ ﺁﻓﺮیده‌ای است ﮐﻪ ﺗﻮﺍﻧﺎﯾﯽ ﭼﯿﺮﻩ ﺷﺪﻥ ﺑﺮ ﻏﺮﺍﯾﺰ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﺩ. ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﻋﯿﻦ ﺣﺎﻝ میﺗﻮﺍﻧﺪ ﺁﻥ‌ﻫﺎ ﺭﺍ ﺳﺮﮐﻮﺏ، ﺩﮔﺮﺳﺎﻥ ﻭ ﺟﺮﯾﺤﻪ‌ﺩﺍﺭ ﮐﻨﺪ ﻭ میﺩﺍﻧﯿﻢ هیچ‌گاه ﺣﯿﻮﺍﻥ، ﺧﻄﺮﻧﺎﮎ‌ﺗﺮ ﺍﺯ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﺯﺧﻤﯽ می‌ﺷﻮﺩ ﻧﯿﺴﺖ!
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﻏﺮﺍﯾﺰ ﺳﺮﮐﻮﺏ ﺷﺪه می‌ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺮ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﭼﯿﺮه ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﻭﯼ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﺒﺎﻫﯽ ﺑﮑﺸﺎﻧﻨﺪ!

📚 انسان و سمبول هایش
_ کارل گوستاو یونگ

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
حسادت احساس وحشتناکی است به هیچ یک از رنج ها شبیه نیست،
زیرا در آن هیچ گونه شادی یا حتی غم واقعی وجود ندارد
فقط رنج میدهد و بس، نفرت انگیز است ...!

📚روزهای برمه:
جرج اورول

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
بخش مهمی از یک زندگی خوب بیشتر از این‌که در گرو تلاش برای رسیدن به سعادت مطلق باشد، به دوری جستن از حماقت، بی‌فکری و گرایش‌های عامه‌پسند است. آنچه زندگی شما را غنی‌تر می‌کند، چیزهایی نیستند که به آن اضافه می‌کنید، بلکه آن چیزهایی هستند که از آن حذف می‌کنید.

📚هنر خوب زیستن:
رولف دوبلی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
اگر کسی از فردا هراس دارد به خاطر این است که نمی‌داند چگونه حال را بسازد و وقتی کسی نمی‌داند چگونه حال را بسازد، به خود می‌گوید که فردا خواهد توانست آن را بسازد و این چرند است زیرا فردا همیشه بدل به امروز می‌شود، متوجه هستید؟

📚ظرافت جوجه تیغی:
موریل باربری

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
همان شب اولین داستانم را نوشتم.
نیم ساعت طول کشید.
داستان دلگیر کوتاهی بود درباره مردی که فنجانی جادویی پیدا کرد و فهمید که اگر تویش اشک بریزد اشکها بدل به مروارید میشوند.
اما هر چند از مال دنیا چیزی نداشت، شاد وخندان بود و کمتر اشک میریخت، پس در صدد برآمد راه هایی پیدا کند و غمگین شود تا بتواند با اشکهایش ثروتمند شود.
همانطور که مرواریدها تلنبار میشد، طمعش گل کرد.
داستان به اینجا ختم میشد که مرد کارد به دست روی کوهی از مروارید نشسته است و بی اختیار در فنجان اشک میریزد و جسد همسر مقتولش در دستهای اوست ...

📚بادبادک باز:
خالد حسینی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
دو راه پیش رو داری:
یا از تجربه دیگران که قبلا تاوانش را پرداخته اند بگذری.
یا تاوان راهی را بپردازی که بعدا برای دیگران تجربه خواهد شد
تجربه، راهیست که تاوانش را پس داده.
و تاوان، راهیست که تجربه اش را پس خواهد گرفت.

📚 قانون های نانوشته:
شهرام شریف پیران

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
‌من، عزیز دلم، از تو جدا بشوم؟
من که اینجا پشتِ میزم در آرزوی رویِ تو مشرف به مرگ هستم؟
امروز موقعی که بیرون، توی راهرویِ تاریک، دستم را می‌شستم چنان در فکر تو دست و پا می‌زدم که برای آرام کردنِ خودم نزدیک بود در اثر تاریکیِ هوا به بیرونِ پنجره قدم بگذارم. این است حال و روزِ من...

📚نامه به فلیسه:
فرانتس کافکا

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
آدمیزاد فراموش کاره
وقتی درد داره، قیل و داد میکنه، داد میکشه و بعد یادش میره
درد که همیشه درد نمیمونه یا درمون میشه
یا آدم بهش انس میگیره ...!

📚خواب زمستانی:
گلی ترقی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
تنها محبت است که کهنه نمی‌شود.
همه چیز طراوت خودش را از دست می‌دهد. تازگی همه‌چیز، به کهنگی و پوسیدگی می‌گراید. زیباترین چهره‌ها، زیر چروک‌های پیری دفن می‌شود. گَرد تیرۀ پیری، درخشنده‌ترین چشم‌ها را از لَوَندی و فطانت می اندازد.
ولی محبت... نه!

📚بیهودگی:
احمد محمود

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺗﻨﻬﺎ ﺁﻓﺮیده‌ای است ﮐﻪ ﺗﻮﺍﻧﺎﯾﯽ ﭼﯿﺮﻩ ﺷﺪﻥ ﺑﺮ ﻏﺮﺍﯾﺰ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﺩ. ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﻋﯿﻦ ﺣﺎﻝ میﺗﻮﺍﻧﺪ ﺁﻥ‌ﻫﺎ ﺭﺍ ﺳﺮﮐﻮﺏ، ﺩﮔﺮﺳﺎﻥ ﻭ ﺟﺮﯾﺤﻪ‌ﺩﺍﺭ ﮐﻨﺪ ﻭ میﺩﺍﻧﯿﻢ هیچ‌گاه ﺣﯿﻮﺍﻥ، ﺧﻄﺮﻧﺎﮎ‌ﺗﺮ ﺍﺯ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﺯﺧﻤﯽ می‌ﺷﻮﺩ ﻧﯿﺴﺖ!
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﻏﺮﺍﯾﺰ ﺳﺮﮐﻮﺏ ﺷﺪه می‌ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺮ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﭼﯿﺮه ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﻭﯼ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﺒﺎﻫﯽ ﺑﮑﺸﺎﻧﻨﺪ!

📚 انسان و سمبول هایش
_ کارل گوستاو یونگ