نوشته های ماندگار

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
زنان و دخترانی كه به عنوان داوطلب در جبهه های جنگ خدمت ميكردند و كشته می شدند ممكن بود لقب شهيد داشته باشند ولی خيابانی به اسم آنها نام گذاری نمیشد.
زن در اين دنيا، يعنی شخصيت خصوصی زن، بالاتر از هر چيز، در پی عشقه يا به عقيده من بايد باشه – و هر چی كه از عشق حاصل ميشه.
ما كسانی را كه دوست داريم ميكشيم. چون خودخواه هستيم و چون آنها را نمی فهميم.

📚نامه ای به دنیا:
اسماعیل فصیح

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
💬 با تعجب و شگفتی، احساس افسوس و ناراحتی به او دست داد که به او می گفت جست و جویش برای یافتن پدر و مادرش به زودی پایان خواهد یافت. تا زمانی که به دنبال آنان می گشت، خود را آماده ی گرسنگی و مریضی کرده بود؛ اما حالا که جست و جو تمام شده بود، خاطره ی چیزی که بر او گذشته و تغییراتی که کرده، او را اندوهگین می ساخت.

📗 امپراتوری خورشید
👤 جی جی بالارد

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
💬 می ترسم توانم احساس مخصوص مسافرت در زمان را شرح دهم. آن بطور فزاینده ای ناخوشایند است. درست مانند احساسی است که در یک راه آهن پیچاپیچ به انسان دست می دهد - یک حرکت با شتاب علاج ناپذیر. من همچنین آن حس ترسناک پیش بینی کننده یک تصادم قریب الوقوع را نیز داشتم. در حینی که به سرعت خود می افزودم شب به دنبال روز مانند بال زدن یک بال سیاه می آمد..

📗 ماشین زمان
👤 هربرت جورج ولز

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
صبر کردن به معنای ماندن و انتظار کشیدن نیست. به معنای آینده‌نگر بودن است !

صبر چیست ؟ به تیغ نگریستن و گل را پیش چشم مجسم کردن است، به شب نگریستن و روز را در خیال دیدن است ...

عاشقانِ خدا صبر را همچون شهد شیرین به کام می‌کشند و هضم می‌کنند. می‌دانند زمان لازم است تا هلال ماه به بدر کامل بدل شود ...

📚ملت عشق
_ الیف شافاک

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
کاترین: از حرفهای من ناراحت نشو ما هردو یکی هستیم نباید عمدا بین خودمون سوءتفاهم به وجود بیاریم.
فردریک: چه جوری؟
کاترین: آدمهایی که همدیگر رو دوست دارند مخصوصا بین خودشون سوءتفاهم بوجود میارند و دعوا می کنند بعد یهو می بینند که دیگه همدیگر رو دوست ندارند.
فردریک: ما دعوا نمی کنیم.
کاترین: نباید هم دعوا کنیم چون اگر توی این دنیا اتفاقی بین منو تو بیفته همدیگرو از دست میدیم، اونوقت میفتیم دست دیگران ...!

📚وداع با اسلحه
_ارنست همینگوی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
IMG_20240412_005358_241.jpg

▪️در این دنیا، همه چیز دست خود آدم است، حتی عشق، حتی جنون، حتی ترس ...

▫️آدمیزاد می‌تواند اگر بخواهد کوه ها را جا به جا کند
می‌تواند آب‌ها را بخشکاند
می‌تواند چرخ و فلک را به هم بریزد

▪️آدمیزاد حکایتی است
می‌تواند همه جور حکایتی باشد: حکایت شیرین، حکایت تلخ، حکایت زشت ... و حکایت پهلوانی!

▫️بدن آدمیزاد شکننده است، اما هیچ نیرویی در این دنیا، به قدرت نیروی روحی او نمی‌رسد، به شرطی که اراده و وقوف داشته باشد!

📚سووشون
_سیمین دانشور

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
▪️فرزندی پدید نیاورید مگر زمانی که قادر باشید آفریننده‌ای بیافرینید. بی‌حساب بچه‌دار شدن اشتباه است، بچه‌دار شدن برای کاستن از تنهایی خویش غلط است، هدف دار کردن زندگی با تولید چون خودی اشتباه است.

▫️و اشتباه است اگر با تولید مثل، در صدد رسیدن به جاودانگی باشیم، تنها به این دلیل که نطفه، حاوی بخشی از آگاهی ماست!

📚وقتی نیچه گریست
_اروین د یالوم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
▪️بعضی چیزاست که تو هیچوقت نباید تحملشون کنی
بعضی چیزاست که هرگز نباید تحملتو از دست بدی و اونا رو قبول کنی

▫️چیزایی مثل بی عدالتی، بی حرمتی، بی شرفی و ننگ. فرقی نمیکنه چقدر جوان یا پیر باشی و این بخاطر شهرت یا پول نیست
بخاطر چاپ عکست در روزنامه یا موجودیت در بانک نیست.

▪️فقط از تحمل این قبیل چیزا باید امتناع کنی...

📚 ناخوانده در غبار
_ویلیام فاکنر

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
با خودمان می گوییم، عادت می کنیم و با صراحت زیادی، این جمله را تکرار می کنیم. آن چیزی که هیچ کس نمی پرسد، این است که: "به چه قیمتی عادت می کنیم؟"

📖دخمه
👤ژوزه ساراماگو

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
دنیا رو آدم‌هایی که مرتکب بدی میشند خراب نمیکنند،
دنیا رو کسایی از بین می‌برند که بدون کوچکترین واکنشی نظاره می‌کنند ...

📖خیانت اینشتین
👤اریک امانوئل اشمیت

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
IMG_20240412_005729_164.jpg

اگر قرار است روزی از زندگی لذت ببریم
امروز همان روز است
امروز باید همواره شگفت انگیزترین روز زندگی ما باشد.

📖سرودهاى سعادت
👤توماس دریر

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
ما از ترس طرد شدن مدعی شدیم کسی هستیم که نبودیم. ترس از طرد شدن تبدیل به ترس از مطلوب نبودن شد. سرانجام ما به کسی تبدیل شدیم که در حقیقت نیستیم. تبدیل به رونوشتی شدیم از باورهای مادر، پدر، جامعه و مذهب.

📚چهار میثاق:
دون میگوئل روئیز

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
من یاد گرفتم در هر زمانی و با هر سرمایه ای می توان شکست خورد. در آن موقع ارزش بالای اطلاعات و هوش مالی را شناختم و فهمیدم میزان ثروت هر کس به میزان آگاهی و بصیرت او از مسائل مالی بستگی دارد نه به میزان پولی که در جیب اوست.

📚هوش مالی:
رابرت کیوساکی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
یک عمر در انتظاری تا بیابی آن را که درکت کند
و تو را همان گونه که هستی بپذیرد،
و عاقبت در می یابی که او از همان آغاز خودت بوده ای ...!

📚یادداشت های مرد فرزانه:
ریچارد باخ

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
چه خوب است که انسان روحی را یافته باشد تا در میان آشوبِ طوفان بتواند در دامنش بخزد. پناهگاهی اطمینان‌بخش که در آن به انتظار آرامش ضربان قلب خود نفسی برآورد.
بزرگترین شادی را در آن بیابد که خود را به اختیار او گذارد، احساس کند که رازدارش اوست، اختیاردارش اوست. زیبایی‌های جهان را با حواس او در آغوش کشد، با قلب او از زندگی کام گیرد، حتی با او رنج ببرد... آه رنج کشیدن با دوست، شادیست!

📚ژان کریستف:
رومن رولان

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
💬 اکنون می دانم چیزی که انسان را تبدیل به یک احمق می کند، این است که حتی نتواند به نصیحت خوب خودت گوش کند.

📗 روشنایی در ماه اوت
👤 ویلیام فاکنر

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
من اگر می‌دانستم زندگی دایره‌ایست که باید در آن چرخید و رقصید و کامی از لذت‌هایش گرفت، هرگز نه می‌جنگیدم و نه کسی را از خود می‌رنجاندم و نه به هر اتفاق خوب، با تردید نگاه می‌کردم. و کمی به خودم و آدم‌های زندگی‌م فضا می‌دادم تا آزادانه دقیقه‌های بودن‌شان را آنطور که دل‌شان می‌خواهد زندگی کنند، نه آنطور که من می‌خواهم.

من اگر میدانستم زندگی آفرینشِ فضایی سرخوشانه از بودن است، به تمام بایدها پشت می‌کردم و رها می‌شدم.

رها و رها و رها...

📚من از چهل سالگی می‌ترسم
_شیما سبحانی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
آدمیزاد فراموش کاره
وقتی درد داره، قیل و داد میکنه، داد میکشه و بعد یادش میره
درد که همیشه درد نمیمونه یا درمون میشه
یا آدم بهش انس میگیره ...!

📚خواب زمستانی:
گلی ترقی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
💬 «چارلز» و «آن» اشراف زاده به اجبار به ازدواج یکدیگر در می آیند . « چارلز» بی تعهد ، از زندگی خانوادگی هیچ نمی داند ولی « آن » مهربان و باگذشت است ، چارلز معشوقه خود « لوئیس » را بر همسر خود ترجیح می دهد ، در همین حال « لوئیس » که موقعیت خود را در خطر می بیند برای همسر« چارلز» پاپوش درست می کند و او را به زندان باستیل می اندازد .دراین هنگام ، خدمتکار مخصوص چارلز به حقایق دست می یابد و..

📗 عروس فرانسوی

👤 آیولین آنتونی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
گفت مردم می‌گویند من آدمی کم‌حرف و گوشه‌گیر هستم. جواب دادم: راستش هیچ‌وقت حرف زیادی ندارم که بزنم برای همین ساکت می‌مانم.

بیگانه
آلبر کامو

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
آدم خوبه كه گريه كنه. من خودم گريه كردن رو خيلى دوست دارم. باعثِ تسكينِ روح ميشه. البته به شما گفته باشم من گريه رو تا پيش از ساعتِ دوازده شب دوست دارم. ميدونى؟ تا اون ساعت آدم گريه مى‌كنه كه تسكين پيدا كنه ولی از اون ساعت به بعد، فقط برایِ نجات گريه مى‌كنه!

#شبی_در_تهران
#محمد_چرم‌شیر

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
این توفان به مردم یاد می‌دهد که تنها به خودشان اهمیت بدهند، فقط فرصت نجات زندگی خودشان را داشته باشند. فرصت نکنند دوست‌هایشان را از دل آتش بیرون آورند، حتی فرصت نکنند آثار ارزنده خود را در امان نگه دارند. من نویسنده‌هایی را دیده‌ام که کتاب‌هایشان اسیر دست باد بود، اما بی‌خیال فقط می‌نگریستند. نقاشی‌هایی را دیده‌ام که تابلو و رنگ و قلم موهایشان را با می‌برد و آن‌ها فقط تماشاگر بودند. همه فقط به فکر نجات زندگی خود بودند.

#شهر_موسیقیدان‌های_سپید
#بختیار_علی

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
وقتی کسی را دور انداختیم دیگر نباید سعی کنیم اشتباهاتش را تشریح کنیم و فقط هنگامی دنبال چراها و اشتباهات او می‌رویم که هنوز او را کاملا دور نینداخته باشیم ...

از کتاب 📕زندگی ، جنگ و دیگر هیچ
#اوریانا_فالاچی

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
بیاموزید بدون سرزنش کردن، احساس خود را ابراز کنید.بیاموزید که با حالتی گشوده و غیرتدافعی به یار خود گوش کنید.به شریک زندگی خود فضای ابراز وجود بدهید. ایجاد فضا برای خود و دیگران بسیار مهم است. عشق نمی تواند بدون فضا شکوفا شود.

#تمرین_نیروی_حال
#اکهارت_تله

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
«عشق بدترین خبرچین است چون به شما القا می‌کند که ابدی و پابرجاست -تصور پایان زندگی‌تان راحت‌تر از تصور پایان عشق است؛ و از آن‌جایی که عشق بدون صمیمیت هیچ است و صمیمیت بدون شریک شدن هیچ است و شریک شدن بدون صداقت هیچ است، باید تمام رازها را برملا کنید چون بی‌صداقتی در صمیمیت همه‌چیز را زیر سؤال می‌برد و به تدریج عشق باارزش شما را مسموم می‌کند.»

📚جزو از کل
_استیو تولتز

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
تجربه‌ی عشق، هیچ‌گاه اشتباه نیست و هر آدمی که شما با او عشق را تجربه کردید، یکی‌ از مهم‌ترین، باارزش‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین انسان‌هایی‌ست که وارد زندگی‌تان شده است؛ حتی اگر نتیجه‌ی عشق، آن چیزی نیست که‌ می‌خواستید، فقط بدانید، شما «عشق» را با آن‌ فرد تجربه کردید، پس شما با قلب و تمام ناهشیارتان و تمام وجود درونی‌تان دوستش دارید.
حتی اگر از دستش داده باشید.
«عشق» باارزش‌ترین و دردناک‌ترین اتفاقی‌ست که یک انسان می‌تواند با تمام وجودش تجربه کند.

پونه مقیمی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
مطمئن بودم که اگر کسی فقط و فقط در لحظات حال زندگی کند و با علاقه‌مندی کامل به هر گلی که سر راهش است، نگاه کند و هر درخششی را که بر روی هر لحظهٔ گذرا می‌رقصد گرامی دارد، آن‌وقت است که زندگی در برابرش خلع سلاح می‌شود.

📚گرگ‌ بیابان
_هرمان‌ هسه

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
این استنتاجِ مستتر کماکان برای بسیاری از افغان‌ها موجب نگرانی شده است: تحصیل زنان می‌تواند باعث آسیب به جامعه شود و نهایتاً به پایان بشریت بینجامد. لذا بهتر است اندیشهٔ زنان در تاریکی بماند، درغیراین‌صورت، افکار عجیب‌وغریب پیدا خواهند کرد.

📚زنان زیرزمینی کابل
_جنی نوردبرگ

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
توی بهشت هم اگر بی رضایت خودت بروی
برایت بدل میشود به جهنم.
چرا روزگار را به خودت سخت میکنی، آقا معلم؟
اگر دل ببندی،
هر خراباتی یک بهشت است ...!

📚نفرین زمین:
جلال آل احمد