نمی دانم دوست داشتن چیست!!!

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون آجی جوون

گلابتون

مدیر بازنشسته
واقعا دوست داشتن چيست؟؟؟؟؟
كاش همينطور بود...نميدونم چرا واسه هركس دوست داشتن معني و مفهومي خاص داره
شايد اين نگاههاست كه باهم متفاوته...
اما وقتي اوني رو كه عاشقشي اوني رو كه ميپرستي ...حتي به اندازه نصف تو و احساس تو هم عاشقت نيست...
اونوقت دلت..................................

مرسي آبجي جون مطلب خيلي قشنگي بود.

لاوي

عضو جدید
نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما می‌دانم كه این روزها، بیش از هر زمان دیگری، حس می‌كنم كه به تو نزدیكم و با تو احساسی مشترك دارم.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما می‌دانم كه هنگامی كه غمی در دل داری، من نیز غمگینم و زمانی كه شادی، از شادی تو شاد و خوشحالم.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما می‌دانم كه دلم می‌خواهد همیشه شاد باشی، لبخند بزنی و از حس خوب رضایت و شادمانی، لبریز شوی.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما گاهی احساس می‌كنم كه به حضور و وجود تو، سخت محتاجم و برای بودن تو، احساس دلتنگی می‌كنم.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما می‌دانم كه همواره، همه‌ی خوبی‌ها را برایت آرزو دارم و می‌خواهم كه هیچ بدی و اندوهی به تو نزدیك نشود.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما انگار به شنیدن صدایت عادت كرده‌ام و بعد از گفت‌وگو با تو، حسی از سبكی و آرامش می‌یابم.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما می‌دانم كه برای وجود تو، برای احساسات و عقاید تو، برای آن چه نزد تو محترم است، احترام قائلم.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما می‌دانم كه دلگیر شدن از تو را بلد نیستم و می‌خواهم كه تو نیز از من، دلگیر و ناخرسند نباشی.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما می‌دانم كه هر بار نشانه‌ای از تو می‌بینم، تصویر تو در پیش چشمانم نقش می‌بندد.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما گذشت لحظه‌هایی كه برای دیدن تو در انتظار به سر می‌برم، برایم دشوار است.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما حس می‌كنم كه با تو می‌شود حرف زد، از تو می‌شود شنید و با تو می‌توان، زندگی را فهمید.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما می‌دانم كه می‌شود، خوبی‌ها را در وجود تو كشف و پیدا كرد و از بودن این خوبی‌ها در وجود تو، خشنود و خوشحال بود.

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما می‌دانم كه اگر آرزویی هست، با تو خوب‌تر است، اگر سفری هست، با تو خوش‌تر است، اگر سخنی هست، با تو دلنشین‌تر است، اگر دشواری‌ای هست، با تو آسان‌تر است، اگر سكوتی هست، با تو خوشایندتر است، اگر اندوهی هست، با تو سبك‌تر است، اگر خیالی هست، با تو شیرین‌تر است و اگر امیدی هست، با تو پر رنگ‌تر است.....

نمی‌دانم دوست داشتن چیست! اما یك نفر گفت: « این احساسی كه نسبت به او داری، یعنی این كه دوستش داری...»

و من نمی‌دانم، آیا او واقعاً درست می‌گوید، یا من دوست داشتن را هنوز نشناخته‌ام......؟!!!!

کاش همه ما معنی واقعی دوست داشتن رو میفهمیدیم
کاش خوب درک میکردیم که دوست داشتن با معیارهای دنیا جور در نمیاد..
کاش میفهمیدیم دوست داشتن حساب دودوتا چهارتا نیست
کاش بغض های زندگی رو قاطی دوست داشتن ها نمیکردیم..
کاش اگه کسی دوستمون داره باور کنیم
کاش اگه کسی سفره دلش رو صادقانه برامون وا کرد..با غرورمون لهش نکنیم..
کاش ادعا نکنیم که درک میکنیم و اصلا درک نکنیم..
کاش بجای فهمیدن دوست داشت ..بدنبال لجبازی و مقابله به مثل نباشیم
کاش اگه خواستیم کسی رو له کنیم ادعا نکنیم.."محترمانه ردت میکنم"
کاش بفهمیم...بفهمیم ..بفهمیم... و ادعا نکنیم
...
..
آبجی جان متشکرم...یه دنیا

آبجی

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا دوست داشتن چيست؟؟؟؟؟
كاش همينطور بود...نميدونم چرا واسه هركس دوست داشتن معني و مفهومي خاص داره
شايد اين نگاههاست كه باهم متفاوته...
اما وقتي اوني رو كه عاشقشي اوني رو كه ميپرستي ...حتي به اندازه نصف تو و احساس تو هم عاشقت نيست...
اونوقت دلت..................................

مرسي آبجي جون مطلب خيلي قشنگي بود.

سلام مامانی:love:

ممنون از توضیحاتت :w36:

آبجی

عضو جدید
کاربر ممتاز

کاش همه ما معنی واقعی دوست داشتن رو میفهمیدیم
کاش خوب درک میکردیم که دوست داشتن با معیارهای دنیا جور در نمیاد..
کاش میفهمیدیم دوست داشتن حساب دودوتا چهارتا نیست
کاش بغض های زندگی رو قاطی دوست داشتن ها نمیکردیم..
کاش اگه کسی دوستمون داره باور کنیم
کاش اگه کسی سفره دلش رو صادقانه برامون وا کرد..با غرورمون لهش نکنیم..
کاش ادعا نکنیم که درک میکنیم و اصلا درک نکنیم..
کاش بجای فهمیدن دوست داشت ..بدنبال لجبازی و مقابله به مثل نباشیم
کاش اگه خواستیم کسی رو له کنیم ادعا نکنیم.."محترمانه ردت میکنم"
کاش بفهمیم...بفهمیم ..بفهمیم... و ادعا نکنیم
...
..
آبجی جان متشکرم...یه دنیا

سلام دوست خوبم

:cry: ممنون به امید روزی که این ای کاش ها به واقعیت تبدیل بشن و ای کاشی دیگه نباشه :w05:

خواهش میشه :w27:

lo30

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستی كلام زیباییست كه هركس دركش كرد ، تركش نكرد

M.Ghane

متخصص شطرنج باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
[URL="http://mohsenatish.parsiblog.com/Posts/670/13+%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87+%d8%af%d8%b1+%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af+%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa+%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%86/"]13 نکته در مورد دوست داشتن[/URL]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1.دوستت دارم، نه بخاطر شخصیت تو ،بلکه بخاطر شخصیتی که من در هنگام با تو بودن پیدا میکنم.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2.هیچکس لیاقت اشکهای تو را ندارد و کسی که چنین ارزشی دارد باعث اشک ریختن تو نمی شود.[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3.اگر کسی تو را آنطور که میخواهی دوست ندارد، به این معنی نیست که تو را با تمام وجودش دوست ندارد.[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4.دوست واقعی کسی است که دستهای تو را نگیرد ولی قلب تو را لمس کند.[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5.بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگذ به او نخواهی رسید.[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]6.هرگز لبخند را ترک نکن ،حتی وقتی ناراحتی،چون هر کس امکان دارد عاشق لبخند تو بشود.[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]7.تو ممکن است در تمام دنیا فقط یک نفر باشی ولی برای بعضی افراد تمام دنیا هستی.[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]8.هرگز وقت خود را با کسی که حاضر نیست وقتش را با تو بگذراند،[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]نگذران.[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]9.شاید[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]خدا خواسته است که ابتدا بسیاری افراد نا مناسب را بشناسی و سپس شخص مناسب[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]را. به این ترتیب وقتی او را یافتی بهتر میتوانی شکر گذار باشی[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]10.به چیزی که گذشت غم نخور ،به آنچه که پس از آن آمد لبخند بزن.[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]11.همیشه[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]افرادی هستند که ترا می آزارند.با این حال همواره به دیگران اعتماد کن .[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]فقط مواظب باش ،به کسی که تو را آزرده دوباره اعتماد نکنی[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]12.خود را به فرد بهتری تبدیل کن و مطمئن باش که خود را می شناسی،قبل از اینکه کس دیگری را بشناسی و انتظار داشته باشی او تورا بشناسد.[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]13.زیاد از حد خود را تحت فشار نگذار، بهترین چیزها در زمانی اتفاق می افتند که انتظارش را نداری[/FONT]​

آخرین ویرایش:

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
love story

love story

مقایسه ی عشقو دوست داشتن از دکتر شریعتی:gol:

عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی
دوست داشتن پیوندی خود آگاه و از روی بصیرت روشن و زلال
عشق بیشتر از غریزه آب می خورد و هرچه از غریزه سر زند بی ارزش است
دوست داشتن از روح طلوع می کند و تا هرجا که روح ارتفاع دارد همگام با آن اوج می گیرد
عشق با شناسنامه بی ارتباط نیست، و گذر فصل ها و عبور سال ها بر آن اثر می گذارد
دوست داشتن در ورای سن و زمان و مزاج زندگی می کند
عشق طوفانی و متلاطم است
دوست داشتن آرام و استوار و پر وقار وسرشار از نجابت
عشق جنون است و جنون چیزی جز خرابی و پریشانی “فهمیدن و اندیشیدن “نیست
دوست داشتن، دراوج، از سر حد عقل فراتر میرود و فهمیدن و اندیشیدن را از زمین می کند و باخود به قله ی بلند اشراق می برد
عشق زیبایی های دلخواه را در معشوق می آفریند
دوست داشتن زیبایی های دلخواه را در دوست می بیند و می یابد
عشق یک فریب بزرگ و قوی است
دوست داشتن یک صداقت راستین و صمیمی، بی انتها و مطلق
عشق در دریا غرق شدن است
دوست داشتن در دریا شنا کردن
عشق بینایی را می گیرد
دوست داشتن بینایی می دهد
عشق خشن است و شدید و ناپایدار
دوست داشتن لطیف است و نرم و پایدار
عشق همواره با شک آلوده است
دوست داشتن سرا پا یقین است و شک ناپذیر
از عشق هرچه بیشتر نوشیم سیراب تر می شویم
از دوست داشتن هرچه بیشتر، تشنه تر
عشق نیرویی است در عاشق ،که او را به معشوق می کشاند
دوست داشتن جاذبه ای در دوست ، که دوست را به دوست می برد
عشق تملک معشوق است
دوست داشتن تشنگی محو شدن در دوست
عشق معشوق را مجهول و گمنام می خواهد تا در انحصار او بماند
دوست داشتن دوست را محبوب و عزیز میخواهد و می خواهد که همه ی دلها آنچه را او از دوست در خود دارد، داشته باشند
در عشق رقیب منفور است،
در دوست داشتن است که:”هواداران کویش را چو جان خویشتن دارند”
عشق معشوق را طعمه ی خویش می بیند
و همواره در اضطراب است که دیگری از چنگش نرباید
و اگر ربود با هردو دشمنی می ورزد و معشوق نیز منفور می گردد
دوست داشتن ایمان است و ایمان یک روح مطلق است
یک ابدیت بی مرز است ، که از جنس این عالم نیست
دکتر علی شریعتی

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
....just just just lov

....just just just lov

just love
در باغ ” بی بر گی ” زادم .. و در ثروت فقر غنی گشتم … و از چشمه ی ایمان سیراب شدم … و در هوای دوست داشتن ، دم زدم … و در آرزوی آزادی سر بر داشتم … و در بالای غرور ، قامت کشیدم … و از دانش ، طعامم دادند … و از شعر، شرابم نوشاندند … و از مهر ، نوازشم کردند … و ” حقیقت ” دینم شد و راهِ رفتنم … و ” خیر ” حیاتم شد و کارِ ماندنم … و ” زیبایی” عشقم شد و بهانه ی زیستنم … مجوعه اشعار دکتر علی شریعتی ، ص ۱۶۲ و از محموعه آثار ۱۳ ، ص ۶۶ آنکه معترض نیست، منتظر نیست...​

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
آه ه............

آه ه............

عشقو ایمان
ایمان بی عشق اسارت در دیگران است و عشق بی ایمان اسارت در خود.
ایمان بی عشق تعصبی کور است و عشق بی ایمان کوری متعصب!
عشق بی ایمان های و هوایی است برای هیچ و عطشی است به سوی سراب و شتاب دیوانه واری است به سوی فریب و دروغی است که آن را نمیشناسی مگر به آن برسی و چون به آن برسی و چون به آن رسیدی همچون سایه ای موحوم محو می گردد و جز خاکستر یاس و بیزاری و نفرت بر جا نمی ماند.
عشق بی ایمان تا هنگامی هست که معشوق نیست و چون هست شد نیست میگردد.این عشق با وصال پایان میگیرد و آن عشق با وصال آغاز.
ایمان بی عشق همچون محفوظاتی است که در انبار حافظه محبوس است و علمی جامد و مرده است و با روح در نمی آمیزد و این است که عالمی پدید می آید جاهل و میبینیم که چه بسیارند و چه زشت،و ایمان بی عشق نیز زندانی است پر از زنجیر و غل و بند که روح را می میراند و دل را ویرانه می سازد و زندگی کلمه ای بی معنی میگردد و انسان لفظی مهمل و آثارش عبارت است از ریش و تسبیح و مهر نماز و انگشتر عقیق و طهارت دقیق و
وعشق بی ایمان،آثارش عبارت است از زیر ابرو برداشتن و قروغمزه استعمال کردن و رنگ های مختلفه به خود مالیدن و پشت چشم نازک کردن و اخم های مکش مرگ مادر مواقع خاصی حواله کردن و غیره که همه متوجه اسافل اعضا است و بس که قلمرو این عشق از این مرز نمی گذرد.
و اما ایمان پس از عشق!چه بگویم؟
همین ایمان بی عشق که موهوماتی زشت و بی روح و منجمد است و همین عشق بی ایمان که جوش و خروش و شر و شور های فصلی از زندگی اشت که با پیری یا ازدواج یا کم غذایی یا قرض یا پست اداری یا یک نامزد پولدار دیگری که پدری دارد حاجی و پا به مرگ منتفی میشود و چه میگوییم؟حتی در اوج طغیانش اگر توی خیابان زهرابت گرفت و ناراحتت کرد آن را فراموش میکنی

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
پر میشوم

پر میشوم

پر می شوم ، پر میشوم ، پر می شوم ، پر می شوم….
و که می داند که پر شدن یعنی چه ؟
پر شدن یک انسان خالی یعنی چه؟
بارش بارانی تندر آسا ، صاعقه زن ، با قطره های سرد و درشت بر کشتزاری تشنه ، زرد و خشک که در کویری سوخته و ساکت عمری در انتظار باران سر به آسمان برداشته است،
چه حادثه ای است؟
که می داند؟
که می داند ؟ که می داند؟
من می دانم مهراوه !
من می دانم ای باران تند بهاری !
ای ابر باران خیز اسفندی که دامن پر از بهارت را ناگاه بر سرم افشاندی !
ای ابر سفید سبکبال اسفندی که ندانستم از کدامین افق آمدی؟
از کدامین دریا به نیروی آفتاب دوست داشتن بر خواستی:gol:
و بر بالای سرم چتر سپید مهر افراشتی
و با ناز انگشتان بارانت آن تک درخت خشک بی برگ و باری که از قلب تافته ی کویری ساکت و سوخته قامت کشیده بود و سر به دوزخ برداشته بود باغش کردی
و در همه ی جنگل های زمین طاق!
من میدانم مهراوه ی من ! من و…. تو نمی دانی و تو نمی توانی دانست
که تو گل نازی که در گلخانه رو ئیده ای
و من می دانم که در طوفان روئیده ام
که سیلی ها خورده ام از باد و تبر ها خورده ام از هیزم شکنان ،
که روئیده کویرم و تنها و تنهای تنها…..

سالها پیش دل من که به عشق ایمان داشت
تا نغمه ی جانبخش تو از دور شنید
اندرین مزرع آفت زده ی شوم حیات
شاخ امیدی کاشت
چشم بر راه تو بودم که تو کی می آیی
بر سر شاخه ی سرسبز امید دل من