نمونه های مدلسازی و رندرینگ:3DMAX

نمونه های مدلسازی و رندرینگ:3DMAX

• متوسط

رای: 1 100.0%
  • خوب

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

g architecture

عضو جدید
نمی دونم چند وقته با مکس کار میکنی ولی کارهات بد نیستند

موفق باشی;)
یکی دو سالی میشه ممنون از نظراتتون.اگه با راهنماییاتون کمک کنید ایرادای کارم رو برطرف کنم ممنون میشم.

پیوست ها

• kitchen10002.jpg
    kitchen10002.jpg
    31.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Mahtab.r

عضو جدید
سلام...این نمونه کاره جدیدم ....ایراداشو بگیرین ....منون ....امتیاز یادتون نره....راستی اگه کسی هست که گردوندنه دوربین و تو فضای مکس بلده....می شه بهم یاد بده.....؟؟؟؟:(:(:(:(:(
من نتونستم نمونه کارت رو ببینم .
در مورد سوالت هم :
اول باید جای دوربین را در صفحه مشخص کنی .
دوم باید یک خط ( یا هر چیز دیگه ایی ) در صفحه ایجاد کنی ، که این خط همان مسیر برای دوربینت هست .
سوم باید دوربین و خط را با هم Attach کنی.
چهارم در Modify دوربین رفته و به ترتیب زیر عمل کنی :
1- Motion
2- Traje
3-Conver from
با یکم دقت ، همه این گزینه هارو پیدا می کنی ( به ترتیب در زیر هم دیگه هستن. )
بعد از انتخاب Conver from باید مسیر (همان خط ) را انتخاب کنی .
الآن مسیر و دوربین با هم Mattch شده و برای دیدنش می تونی از گزینه Animation استفاده کنی .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ایمان قریشی

عضو جدید
نظر شخصی

نظر شخصی

یکی دو سالی میشه ممنون از نظراتتون.اگه با راهنماییاتون کمک کنید ایرادای کارم رو برطرف کنم ممنون میشم.

کارت خوبه تقریبا.فرت متریال نداره؟ارتفاع دوربینت درست کن.مگر ناظرت بجه باشه!
نور هالوژنت دیده میشه اما خودش کوش؟

Mahtab.r

عضو جدید
این کار فقط با وی ری هست و من نورپردازی و متریال و دوربینش رو کار کردم .چون غالبا مدل سازی کارای معماری پیچیدگی نداره و من اینو برای تمرین تو جوونی انجام دادم.
چرا برای اون ستاره های آسمون از photoshop هم استفاده کردم.

به هر حال که خیلی عالیه .
چقدر طول کشید که این نرم افزارو یاد گرفتی ؟
آسون تر از 3Dmax هستش ؟

کدخدا

مدیر بازنشسته
به هر حال که خیلی عالیه .
چقدر طول کشید که این نرم افزارو یاد گرفتی ؟
آسون تر از 3Dmax هستش ؟
وی ری یه پلاگین که همراه مکسه کلیاتش یه مقدار شبیه ولی تو جزییات متفاوته!
والا زیاد طول کشیده هر روزم چیز جدید یاد می گیرم ازش چون کلاس نرفتم سخت بود ولی بالاخره شد.

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....یه نمونه دیگه از کارم و بهتون نشون بدم....خوشحال میشم نظرتونم بگید....;)_;)_;)_:smile:
آفرین کارهات خیلی خوبه ولی هنوز روی سایه ها مشکل داری روی unwrap map کردن آبجکت ها هم مشکل داری مدل های اور موشن هم خوبه اسفاده کردی ولی باید متریال های خودت هم خیلی قوی کنی تا با اونها مچ بشن ولی کار هات خیلی خوبه بازم آفرین ...
شما مکس رو فقط برای معماری یاد گرفتی؟ بهتره توی همه زمینه ها باهاش کار کنی فقط با معماری خودت رو محدود نکن
مکس 2009 با وی ری 2009 زیاد خوب کار نمیکنه مثلا vray dirt اصلا روش کار نمیکنه و... بهترین ورژن مکس
2008 64 بیت با وی ری 64 بیت هست ولی اگه با منتال کار میکنی مکس 2010 بهترین هست
موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hani_0t

عضو جدید
نمونه کار مکس - V-Ray

نمونه کار مکس - V-Ray

سلام :smile:
اینم 2تا از کارای من که با v-ray رندر شده
جزییات تایم رندر رو یادم نیست چون ماله 1 ساله پیشه تقریبا ... موقع جوونیا که حوصله این کارا رو داشتیم ... :w05:

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزییات تایم رندر رو یادم نیست چون ماله 1 ساله پیشه تقریبا ... موقع جوونیا که حوصله این کارا رو داشتیم ... :w05:

آفرین معلومه هم نور پردازی و هم ترکیب رنگها رو خوب میشناسی فقط تو عکس دوم زاویه لنز دوربینت زیاد بازه به خاطر همین ساعت که گرد بوده شکلش به هم ریخته سطل آشغال هم همینطور

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mahtab.r

عضو جدید
می گم که همه کارات فوق العادست .
تصمیم گرفتم که منم یاد بگیرم .البته 3dmax بلدم (کلاس رفتم ) اوایل هم خیلی ذوق و شوق داشتم، ولی کم کم ازش فاصله گرفتم .کارای 3dmax من محدود شده به 3 تا خونه ، البته متریال جالبی نداره .
اگه بدونم که وی ری هیچ ربطی به 3dmax نداره خب ، خیلی وست دارم که یاد بگیرم .
نرم افزارش رو نصب می کنم .کم کم شروع می کنم به یاد گرفتنش .
ممنون میشم اگه کمکم کنی .

hani_0t

عضو جدید
کارت قشنگ شده کدخدا جان
تو آبجکتها یه سری درختها رنگهاش زیاد طبیعی نیست... عین این درختی که شما گذاشتی...
و اگه یه مقدار خیلی کمی به این آجرهایی که جزییاتشون معلومه، displace اعمال میکردی بهترتر میشد :دی
البته شما خودت استادی.... ;)

hani_0t

عضو جدید
سلام .
من یه چیزی بگم؟
vray چیه؟
( خب نمی دونم چرا می زنید؟!):cry:

یه برنامه جانبی ( plug in ) که بطور جدا رو مکس نصب میشه و تنظیمات مربوط به نورپردازی ، دوربین ، متریال و تنظیمات رندر مخصوص vray به مکس اضافه میشه
که کار حرفه ایی تر و با کیفیت تری رو بهتون تحویل میده

کدخدا

مدیر بازنشسته
کارت قشنگ شده کدخدا جان
تو آبجکتها یه سری درختها رنگهاش زیاد طبیعی نیست... عین این درختی که شما گذاشتی...
و اگه یه مقدار خیلی کمی به این آجرهایی که جزییاتشون معلومه، displace اعمال میکردی بهترتر میشد :دی
البته شما خودت استادی.... ;)
آخه برادر من displace پدر سیستم رو در میاره به خاطر همین نذاشتم در من خودم اون درخت نخلا رو قبول ندارم ولی خیلی وقت نداشتم و نتونستم اون نخلی که تو اهواز پیدا می شه رو بذارم و این نخل که معمولا تو جزایر پیدا می شه رو گذاشتم.به نظر خودم چیزی که کم داره یه کم کثیفیه آجرهاست.

hani_0t

عضو جدید
آخه برادر من displace پدر سیستم رو در میاره به خاطر همین نذاشتم در من خودم اون درخت نخلا رو قبول ندارم ولی خیلی وقت نداشتم و نتونستم اون نخلی که تو اهواز پیدا می شه رو بذارم و این نخل که معمولا تو جزایر پیدا می شه رو گذاشتم.به نظر خودم چیزی که کم داره یه کم کثیفیه آجرهاست.

خب اگه به کل کار displace بدی آره
ولی اگه به همین قسمت ورودی که جزییاتش معلومه بدی می ارزه !

hani_0t

عضو جدید
بعد از ساعت ها جستجو فایلی رو که تایمش رو نوشته بود یافتم :D
اتاق خوابب کودک 7 ساعت !!! بخاطر موکتش که مقداری displace داشت
اتاق خواب والدین هم 2 ساعت و نیم ;)

farshid_hashemi

عضو جدید
کارت عالیه

کارت عالیه

این یکی تا باقیش.
کدخدای عزیز کارت عالیه...
فقط یه نکته... دوستانی که vray کار می کنن معمولا کارشون شدیدا وابسته به مدل های آماده و متریال رو همون مدل هاست. من کمتر کاریو دیدم که یه کار طراحی معماری باشه و رندر خوبی هم از کار در اومده باشه... معمولا کار های ایرانی خوشه چینی از مدل های evermotion هستن. اگه کار رندر خارجی دارین بذارین اینجا تا نظر بدیم....:eek:

آخرین ویرایش:

farshid_hashemi

عضو جدید
hdri

hdri

اینم یه کار جدید.
کار خوبیه. ولی دیتایل نداره و متریال هاتم کار شده نیستن. یه نکته ی دیگه ... بجای این آسمون اسموکی می تونی از vray hdri استفاده کنی.البته بهترین نتیجه برای آسمون همون عکس طبیعیه آسمونه. اگه انیمیشن باشه بهتره از hdri استفاده کنی.
ولی کارت در کل عالیه. فقط خودتو محدود نکن به چیزایی که بلدی.:eek:

farshid_hashemi

عضو جدید
کار خوبیه. ولی دیتایل نداره و متریال هاتم کار شده نیستن. یه نکته ی دیگه ... بجای این آسمون اسموکی می تونی از vray hdri استفاده کنی.البته بهترین نتیجه برای آسمون همون عکس طبیعیه آسمونه. اگه انیمیشن باشه بهتره از hdri استفاده کنی.
ولی کارت در کل عالیه. فقط خودتو محدود نکن به چیزایی که بلدی.:eek:

http://www.www.iran-eng.ir/%3Ca%20href=http://f.imagehost.org/view/0915/1pi%20target=_blank%3E[img]http://f.imagehost.org/0915/1pi.jpg
http://www.www.iran-eng.ir/%3Ca%20href=http://i.imagehost.org/view/0633/51%20target=_blank%3E[img]http://i.imagehost.org/0633/51.jpg

http://www.www.iran-eng.ir/%3Ca%20href=http://f.imagehost.org/view/0915/1pi%20target=_blank%3E[img]http://f.imagehost.org/t/0915/1pi.jpg

آخرین ویرایش:

farshid_hashemi

عضو جدید
displace

displace

اگه displace پدر سیستم رو در میاره میتونی از normal map استفاده کنی. اینترنتو سرچ کن حتما بدرد می خوره..... یه نکته ی دیگه در مورد displace اینه که نتظیمات پیش فرضش بالاست. میشه از قسمت سیستم level و subdivision رو کنترل کرد( همون طور که می دونید!)
و نکته مهمتر استفاده از modifyer برای displacement به جای displacement materiale.
مثل هر modifier دیگه ای میشه به آبجکت مورد نظر assign کرد. این کار سرعت displace رو شدیدا افزایش میده( در حدددد لامبورگینی)
این هم یه رندر قدیمی(2 سال پیش) پروژه بازآفرینی تصوری رب رشیدی تبریز..

آخرین ویرایش:

Neo_2007_k

عضو جدید
سلام لطفا به این دوتا کاره من هم نظر بدین
همه کار فقط 20 دقیقه طول کشیده.رندر معمولی منتال ری گرفتم

پیوست ها

• sdddfdf.jpg
    sdddfdf.jpg
    50.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • sadasd.jpg
    sadasd.jpg
    98.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای کارت عالیه دوست من . فقط نور تصویر اول کمی زیاده وگرنه فوق العاده شده
در مورد کار اول دوستمون باید بگم که مکس همچین خروجی نمیده و این دوستمون با مهارت هایی که دارن و مطمئنا به راحتی هم بدست نیاوردن این کار رو ادیت کردن تا نقاطی که نور زیاده over exposur شده رو بیشتر نور داده تا به تصاویر دوربین های دیجیتالی نزدیک تر باشه و کار ریل بشه .

Neo_2007_k

عضو جدید
در مورد کار اول دوستمون باید بگم که مکس همچین خروجی نمیده و این دوستمون با مهارت هایی که دارن و مطمئنا به راحتی هم بدست نیاوردن این کار رو ادیت کردن تا نقاطی که نور زیاده over exposur شده رو بیشتر نور داده تا به تصاویر دوربین های دیجیتالی نزدیک تر باشه و کار ریل بشه .
نه من فکر کنم که کار مکس ، اما انگار دوسته ما از یک نور مجازی به غیر از نور خورشید استفاده کرده که اینجور شده . فکر کنم نور آمی گذاشته.بهتره خودشون توضیح بدن
اما من میگم کاره مکس

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Hell.boy

عضو جدید

پسر دمت گرم تو باز گفتی پیری.کارت درسته رفیق

hani_0t

عضو جدید
ممنون از توجهتون.... همونطور که می بینید کارام ویژگی معمارانه ایی نداره ... و فقط چیدمان مبلمان و rendering , lighting هست

در مورد عکس اول هم از نور مجازی استفاده نکردم ... نور مجازی تو همچین کاری و با این موقعیت زمانیش کار رو خراب میکنه
همونطور که 3d art گفتن ، برا شدت نوری که خورشید ایجاد میکنه و درصدی هم چشم زدگی به همراه داره از فتوشاپ استفاده کردم ، وگرنه مکس یه نور flat از نظر چشم زدگی بهتون تحویل میده

hani_0t

عضو جدید
سلام دوست عزیز

میشه در مورد کارت کمی توضیح بدی و بگی که vray چیه ؟ ممنون
V-Ray : یه برنامه جانبی هست که رو مکس نصب میشه و بعد تنظیمات : rendering , material , lighting , camera .... مخصوص vray به مکس اضافه میشه و بهتون کار حرفه ایی و با کیفیت و طبیعی تحویل میده

froghiy

عضو جدید
سلام خسته نباشید یه کار دارم که هنوز کار زیاد داره اما چون دیروز قول امروز رو دادم پس میذارمش زمان رندر 1 ساعت نوع نور بیرون سان لایت داخلی ویری

پیوست ها

• 10.jpg
    10.jpg
    44.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0