نمونه های رندر مربوط به:VRAY FOR SKETCHUP

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقای یگانگی کاش یکم رو کارا نظر بدین تا بتونیم عیب هاشو برطرف کنیم.پیشاپیش ممنون

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
به بنده لطف دارید. اما کلا تو رندر معماری هدف واقعی شدنه که به چندتا عامل بستگی داره، اولا و قبل از رندر ، خوب دیدن محیط و به خاطر سپردن تا هنگان رندر بتونید قیاس کنید و همچنین دوربین خوبی بگذارید که ترکیبی که میبینید قشنگ باشه.... اما بعد از مدلینگ صحیح (نه سنگین نه کم جزئیات) توی رندر این عوامل مهمن، اول تکسچر خوب ، به کیفیت مناسب (نه زیاد نه خیلی کم و ضمنا با رنگ و تکسچر واقعی) دوم نور پردازی مناسب و تنظیم صحیح نور ، نه کم نه زیاد نه لبه های خیلی شارپ نه خیلی محو.. سوم تنظیمات رندر صحیح ( یا بهتره بگم موتور رندر مناسب) و نهایتا پردازش تصویر با فتوشاپ و .... فقط عده کمی هستن که رندر خالصشون خوب باشه

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به بنده لطف دارید. اما کلا تو رندر معماری هدف واقعی شدنه که به چندتا عامل بستگی داره، اولا و قبل از رندر ، خوب دیدن محیط و به خاطر سپردن تا هنگان رندر بتونید قیاس کنید و همچنین دوربین خوبی بگذارید که ترکیبی که میبینید قشنگ باشه.... اما بعد از مدلینگ صحیح (نه سنگین نه کم جزئیات) توی رندر این عوامل مهمن، اول تکسچر خوب ، به کیفیت مناسب (نه زیاد نه خیلی کم و ضمنا با رنگ و تکسچر واقعی) دوم نور پردازی مناسب و تنظیم صحیح نور ، نه کم نه زیاد نه لبه های خیلی شارپ نه خیلی محو.. سوم تنظیمات رندر صحیح ( یا بهتره بگم موتور رندر مناسب) و نهایتا پردازش تصویر با فتوشاپ و .... فقط عده کمی هستن که رندر خالصشون خوب باشه
ممنون از وقتی که میذارید اقای یگانگی
واقعا جامع گفتید.فقط یه مسئله.پردازش با فتوشاپ احتیاج به مهارت داره.ایا جزوه یا لینکی دارید که فتوشاپ رو طوری گفته باشه که به درد ما معمارا بخوره؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اقای یگانگی.من تو 2 تا پست قبل سعی کردم نکاتی که گفته بودید رعایت کنم. به نظر خودم بهتر از قبلیا شده.اگه میشه نظرتونو بگید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
بسیار بهتر شدن. یکم انعکاس کف زیادتر بشه جذابتر میشه. ترجیخا کمی رنگ به بعضی نورها بدین

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
تو پودیوم فقط رنگی رو بریزید رو نورتون (ورژنهای قدیمی که اینجور بود) اما تووی-ری ، جزو تنظیمات نوره

hadide

عضو جدید
خیلی خیلی ممنون!
ببخشید من یه چندتا سوال از vray داشتم.تعدادشون خیلی زیاده اما یه چندتاشونو می پرسم.اگه امکان داره به هر کدوم از اونها ک براتون مقدوره پاسخ بدین.
1-تنظیمات قسمتsetting default displacement بر روی همه ی متریال ها اعمال می شه یا صرفا متریال هایی که displacement آنها فعال باشد؟
2-primary multiplier و secondary multiplier در indirect illumination هر کدام چه کاری انجام می دن؟یعنی به کدام قسمت مدل اثر میذارن؟و هر کدام از گزینه هاشونو اگه امکان داره توضیح بدین.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
خیلی خیلی ممنون!
ببخشید من یه چندتا سوال از vray داشتم.تعدادشون خیلی زیاده اما یه چندتاشونو می پرسم.اگه امکان داره به هر کدوم از اونها ک براتون مقدوره پاسخ بدین.
1-تنظیمات قسمتsetting default displacement بر روی همه ی متریال ها اعمال می شه یا صرفا متریال هایی که displacement آنها فعال باشد؟
2-primary multiplier و secondary multiplier در indirect illumination هر کدام چه کاری انجام می دن؟یعنی به کدام قسمت مدل اثر میذارن؟و هر کدام از گزینه هاشونو اگه امکان داره توضیح بدین.
این تنظیمات رو همه متریالایی که دیسپلیس دارن اعمال میشه. اما جدا گونه شما وقتی دارید به متریالتون دیسپلیس میدید، شدتشو میتونید تنظیم کنید. (تو بیشتر نسخه های وی-ری باید قسمتیکه دسیپ داره رو با گروه کردن از بقیه مدل جدا کنید و لبه های داخلیشو سافت کنید).
تو رندر به وی-ری میگید که از هر کدام از الگوریتمای محاسبه نور محیطی چجور استفاده کنه و در پرایمری (الگوریتمی که وی-ری بیشترین نتیجه رو ازون میگیره) و سکندری (دومین الگوریتم انتخابیتون) میتونید با دادن ضرایب مختلف نتیجه رو به یکیشون بیشتر متمایل کنید.( خیلی مهم نیست، بهتره هردورو 1 بدید)

amin_120

عضو جدید
تنظیمات رندر خارجی

تنظیمات رندر خارجی

سلام
شما میتونید این فایل رو یه جا کپی کنید بعد در قسمت تنظیمات وی ری این فایل رو لود کنید و رندر بگیرید تمام

پیوست ها

• v-ray.rar
    2.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

dadashpoor

عضو جدید

alipiroozz

عضو جدید
جالبه .
يه نكته كه هست تو چند تا كار آخر هم هست اينه كه زياد تو نورپردازي وقت صرف نشده وگرنه كاراي جالبي هستن .

پست 111# جاي كتابخونت خيلي عاليه خيلي باهاش حال كردم .;)

dadashpoor

عضو جدید
جالبه .
يه نكته كه هست تو چند تا كار آخر هم هست اينه كه زياد تو نورپردازي وقت صرف نشده وگرنه كاراي جالبي هستن .

پست 111# جاي كتابخونت خيلي عاليه خيلي باهاش حال كردم .;)
.
.
.
.
درسته نور پردازی کار نشده
ادمی که واسش طراحی کردم اهل کتابه مدیریت مشاوره املاکه با جای مشخص :smile: