نقدی بر احکام اسلام

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
پایگاه اطلاع رسانی آیت اله العظمی محمد تقی بهجت:

كافر چه كسى است؟ حكم تماس با اهل كتاب چيست؟

ج. تعريف كافر در مسأله ى 110 رساله آمده است و اهل كتاب هم، كافر و نجس اند.

نظر اسلام را درباره ارمنى، مسيحى، كليمى، يهودى و زرتشتى بفرماييد.
ج. همه كافر بوده و نجس هستند.

حكم دست دادن با مسيحيان چيست؟
ج. مثل ساير كفّار هستند.

آيا مى توان با اهل كتاب معاشرت داش
ت و از طعام آن ها استفاده كرد؟

ج. آن ها كافر و نجس هستند.

سوال تاپیک: فکر میکنید اگر غیر مسلمان ها این ها رو بخونند چه تصویری از اسلام پیدا میکنند؟!

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
100% مطالبی که نوشتی کذب و دروغ هستند!
رساله رو چک کردم، هیچکدوم نبود!!!
برادر با سند تاپیک بزن.

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز

ج. مثل ساير كفّار هستند.

سوال تاپیک: فکر میکنید اگر غیر مسلمان ها این ها رو بخونند چه تصویری از اسلام پیدا میکنند؟!

آنها نجسند .... نمی توانند این مطالب را بخوانند :biggrin::biggrin::biggrin:

nena_921

عضو جدید
آیت الله بهجت رو مسلمون حساب نکن
اون خیلی افراطی بود
نه اینجورم نیست . افراطی بودنش ربطی به این نداره که بخواد احکام خدارو نادیده بگیره و از خودش حکم صادر کنه . من تا حالا هیچ جا و از هیچ مرجع تقلیدی نه ندیدم و نه شنیدم این حرفارو . حتی در مورد اون قبیله هایه آفریقایی که هنوز سنگ و مجسمه می پستنم همچین فتوایی من ندیدم چه برسه به اهل کتاب.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم تاپیکت خیلی یا لجبازانه و یا خیلی بی خردانه بود

نقدی بر فتوای یه مجتهد نه نقدی بر احکام اسلام

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس مجتهد افراطی هم داریم.خدا رو شکر عاقبت فهمیدیم که مراجعم مثل ما آدم معمولین و خطا میکنند
پس چه لزومی به تبعیت از یه آدم مریض روانی داریم؟
من اصلا نمیدونم نجس یعنی چی؟چرا الکل که ضدعفونی میکنه نجس هست؟

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من آدم باید به عقلش رجوع کنه که آیا عقل رد میکنه یا نه اکثر مسایل فقحی و شرعیبا عقل نمیخونن :w12:
هر چند الان یه سری از دوستان میگنن چون این مسایل آسمونین:w15:

• Like
واکنش ها: eder

nena_921

عضو جدید
خوب استفاده از رساله در جایی واجب میشه که آدم با عقل و منطق نتونه جوابی برایه مسئلش پیدا کنه نه اینکه صبح تا شب سرشو بندازه تو کتاب که اینجارو چیکار کنم ، اونجارو چیکارکنم. و یه مشکل دیگه ای هم که هست به نظرمن بعضی از فتواها باید بروز بشه . مثلا شطرنج اول حرام بود اما بعد فتوا دادن اشکالی نداره . اگه قرار بود مراجع طبق 1400 ساله پیش فتوا بدن که ماهم مثله سنیا فقط همون سه چهارتا مرجع و قبول داشتیم . اصلا با اینهمه کتب ائمه دیگه نیازی به مرجع نداشتیم . نمی دونم شایدم من اشتباه می کنم این فقط نظرم بود که گفتم.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
عجیبه :surprised::surprised:

آخرین ویرایش:

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اینجورم نیست . افراطی بودنش ربطی به این نداره که بخواد احکام خدارو نادیده بگیره و از خودش حکم صادر کنه . من تا حالا هیچ جا و از هیچ مرجع تقلیدی نه ندیدم و نه شنیدم این حرفارو . حتی در مورد اون قبیله هایه آفریقایی که هنوز سنگ و مجسمه می پستنم همچین فتوایی من ندیدم چه برسه به اهل کتاب.

با جمله اولت موافقم
تو جمله آخرت اون قبیله های آفریقایی میشه بیشتر توضیح بدی؟؟؟
فتواهاشونو کجا مینویسند ؟ روسنگ؟؟ بعد شما کجا دیدی ؟؟:smile:

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
100% مطالبی که نوشتی کذب و دروغ هستند!
رساله رو چک کردم، هیچکدوم نبود!!!
برادر با سند تاپیک بزن.
دوست ارزشی من چرا جبهه میگیرید؟! مطبی که گزاشتم پاسخ به سوالاتی بوده که مردم از ایشون پرسیده بودن و ایشون هم جواب داده لینک مستقیمش رو من براتون اینجا میزارم:gol:
http://bahjat.org/fa/index.php?option=com_content&task=view&id=1096&Itemid=61

اسم تاپیکت خیلی یا لجبازانه و یا خیلی بی خردانه بود

نقدی بر فتوای یه مجتهد نه نقدی بر احکام اسلام
1. معرف دین مراجع اون دین هستند مخصوصا در اسلام که مردم از اونها تقلید کامل میکنند.

2. به غیر از آیت اله بهجت آیت الله خمینی و خوئی هم همین فتوا رو دادند و حتی اهل کتاب رو هم نجس و ناپاک معرفی کردند.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا من هم دوست دارم نظر شما را در این باره بدونم:

A Church in Czech Republic Made of Muslim Bones?

http://en.wordpress.com/tag/sedelik-czech-republic/
In the city of Sedelik of the Czech Republic, there is an interesting church.

This church is not made of wood,

nor it is made of cement, nor it is made of metal, but instead it is made of parts of Muslims.
In the year of 1218, the Pope of that time, to show pride, ordered the construction of a church bringing the bones of Muslims killed for its construction.
The order was sent to the country by bringing the bones of 40,000 Muslims.

Some like Mr Ikram Khan however say that these are not Muslim bones but are actually

bones of people who died in a plague. They wanted burial at this “holy” site and thus

this monument.

حال کردی داداش با کلمه : :mad:interesting church.

http://alaiwah.wordpress.com/2009/12/26/a-church-in-czech-republic-made-of-muslim-bones/

یک مسلمون وقتی اینا رو میبینه چی باید فکر بکنه؟

خدا پدر و مادر ایت الله بهجت بیامرزه. نه؟؟؟؟؟؟؟

بهتره کمی دلمون برای خودمون بسوزه.

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز

http://en.wordpress.com/tag/sedelik-czech-republic/

nor it is made of cement, nor it is made of metal, but instead it is made of parts of Muslims.
In the year of 1218, the Pope of that time, to show pride, ordered the construction of a church bringing the bones of Muslims killed for its construction.

Some like Mr Ikram Khan however say that these are not Muslim bones but are actually

bones of people who died in a plague. They wanted burial at this “holy” site and thus

this monument.

http://alaiwah.wordpress.com/2009/12/26/a-church-in-czech-republic-made-of-muslim-bones/

چه ربطی به موضوع تاپیک داشت.
حالا یکی یک غلطی کرده چه ربطی به اسلام داره؟؟؟
اگر قرار به مظلومیت باشه.که همین اسلام باعث شد که کل ملت زیان ببینندو به کل جهان حمله کردند

Belle Fille

عضو جدید
البته اصلا جای تعجبی نداره که همچین خزعبلاتی رو گفته باشه. از کی تا حالا این حکومت اقلیت ها رو آدم حساب کرده؟!!!!
اقلیت ها در جمهوری اسلامی شهروند درجه ی دو به حساب می یان. یعنی همین که بهشون حق زندگی داده می شه باید خدا رو شکر کنن!!!
البته این قاعده شامل بعضی فرقه ها نمی شه. مثلا کشتن بهایی ها ثواب هم داره. و آزار و اذیت درویشان و تخریب خانقاه ها شون از افتخارات اینا محسوب می شه.
خب تقصیر خودشونه دیگه از ابتدا روش مسلمون ها همین بوده! یا به آیین مقدس ما ایمان بیار یا مثل صدر اسلام شمشیر عدل!!! اسلام شامل حالشون می شه(مثل هزاران تن از نیاکان ما که در حمله ی تازیان در جنگ قادسیه و غیره کشته شدند) و اگه خیلی بهشون لطف کنند مثل الان مثل یک موجود پست تر از خودشون باهاش رفتار می کنن...

حالا بماند که این جنتی که الان به درک واصل شده خودش از چه مشکلات روحی روانی عدیده رنج می برده !!!

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

this monument.

اگر دین اونها خوب بود که خدا یک پیغمبر دیگه نمیفرستاد، اونا بد ما هم باید بد باشیم؟! مطمعنا دلم برای خودم سوخته که همچین تاپیکی زدم;)

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا هر کسی یه حرفی میزنه سریع گیر میدین به اسلام
این حرفا حرف یه ادمه که جایز الخطا هستش
و وقتی که خودشون میان مرجع تقلید رو باب میکنن میشه این که یه نفر میاد و به جای اینکه بگه این شخص اشتباه کرده میگه اسلام اشتباه کرده
استارتر عزیز برو به قران مراجعه کن و ببین که ایا حرفای این اقا با قران میخونه یا نه؟
اگه با قران در تناقض بود دلیل نمیشه که اسلام اشتباه کرده
پس گناه شخص رو به پای دین نذارید:gol::gol:

Mohsen_1111

عضو جدید

ج. مثل ساير كفّار هستند.

سلام
با فرض اینکه شما قرآن رو قبول دارید
طبق آیه ای 28 سوره توبه
"ای کسانی که ایمان آورده اید محققا بدانید که مشرکان نجس اند . . ."
همونطور که شما می دونید مسیحیان به تثلیث اعتقاد دارن (اگر اطلاعاتتون راجه به تثلیث کامل هست که هیچ وگرنه از اینجا می تونید اطلاعات مفیدی رو با ذکر منابع معتبر از خود مسیحیت بدست بیارید )
قرآن هم این رو تایید می کنه :
"آنان که به خدائی مسیح پسر مریم قائل شدند براستی کافر شدند در صورتی که مسیح به بنی اسرائیل گفت:خدائی را که آفرینندۀ من و شماست بپرستید که هرکس به او شرک آورد خدا بهشت را بر او حرام سازد و جایگاهش در آتش دوزخ باشد و ستمکاران(مشرکان وکافران) عالم را هیچ کس یاری نخواهد کرد البته کسانی که سه خدا را قائل شدند(اب وابن وروح القدوس را خدا گفتند) کافر گردیدند.وحال آنکه جز خدای یگانه خدائی نخواهد بودواگر از این گفتار(تثلیث وقول به اقانیم ثلاث)زبان نبندند،البته آن کافران را عذابی دردناک خواهد رسید."
مائده72و73
خوب دوست من اگر مسیحیان مسیح رو خدا می دونن و قرآن هم این رو شرک اعلام می کنه و در جایی دیگه می فرماید مشرکین نجس هستند پس حضرت آیت الله بهجت ره حرفی غیر از قرآن نزده که شما اینطور موضع گیری می کنید
البته مسیحیت یه دین الهیه و از جانب خداست ولی نه این مسیحیت تحریف شده بلکه مسیحیتی که انجیل بارنابا روایت می کنه که قطعا عالمان مسیحی این اجازه رو نخواهند داد که مسیحیان راجع به این انجیل چیزی بدونن
در مورد بقیه ادیان هم اگر تحقیق کنید به همین نتیجه خواهید رسید:gol::gol::gol:

جواب تاپیک: چطور برای مسیحیان مهم نیست که شما در مورد طرز تفکرشون (تثلیث) چی فکر می کنی؟؟؟

به نظر من آدم باید به عقلش رجوع کنه که آیا عقل رد میکنه یا نه اکثر مسایل فقحی و شرعیبا عقل نمیخونن :w12:
هر چند الان یه سری از دوستان میگنن چون این مسایل آسمونین:w15:

اگر اینطور بود دیگه خدا واسه چی پیامبرا رو فرستاد
عقل شرط لازمه ولی کافی نیست

من نمیدونم چرا هر کسی یه حرفی میزنه سریع گیر میدین به اسلام
این حرفا حرف یه ادمه که جایز الخطا هستش
و وقتی که خودشون میان مرجع تقلید رو باب میکنن میشه این که یه نفر میاد و به جای اینکه بگه این شخص اشتباه کرده میگه اسلام اشتباه کرده
استارتر عزیز برو به قران مراجعه کن و ببین که ایا حرفای این اقا با قران میخونه یا نه؟
اگه با قران در تناقض بود دلیل نمیشه که اسلام اشتباه کرده
پس گناه شخص رو به پای دین نذارید:gol::gol:

همونطور که دیدید حرف ایشون عین کلام خداست :gol::gol::gol:

آخرین ویرایش: