نقاشی های سه بعدی روی دیوار

نقاشی های سه بعدی روی دیوار

• عالی

رای: 14 58.3%
  • خوب

رای: 9 37.5%
  • متوسط

رای: 1 4.2%
  • بد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    24

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
تصاویر باور نکردنی از سیستم فاضلاب ژاپن

برای دیدن این تصویر در ابعاد واقعی اینجا را کلیک کنید، چراکه ابعاد واقعی این تصویر 780x500 می باشد !

برای دیدن این تصویر در ابعاد واقعی اینجا را کلیک کنید، چراکه ابعاد واقعی این تصویر 780x500 می باشد !

زاها

عضو جدید
این توی هنده من اینوبرای تحقیق معماری جهانم برداشتم اطلاعات زیادی راجع به تاریخش ندارم یعنی دارم ولی هنوزترجمه نکردم به یه جاهایی که رسوندمش براتون میذارم
منطقه‌ای شامل ۳۴ غار عظیم کنده شده در دل کوه. معابد و غارهای الورا همگی بخشی از میراث جهانی‌اند. طی ۵ قرن راهبان دین‌های هندو، بودا، و برهما-بودا سرتاسر لبه ۲ کیلومتری پرتگاهی طبیعی را کنده‌کاری کرده و معابد و پرستشگاه‌هایی را از دل کوه بیرون آورده و همه را با مجسمه‌های زیبایی تزیین کرده‌اند.

نمایی از حجاری‌ها و مجسمه‌های درون غارهای الورا. نماد گل لوتوس را هم روی سقف می‌بینید که یکی از نمادهای به کار رفته در هنر ایران باستان هم است.
شاهکار این معابد معبد کایلاسا (یا کایلاش) است. این معبد که وقف شیوا شده بزرگ‌ترین بنای یک تکه سنگ جهان است که ۷۰۰۰ کارگر طی ۱۵۰ سال آن را از دل سنگ ساخته‌اند. این بنا که به دست شاه کریشنای اول ساخته شد نمایی از کوهستان کایلاساست که اقامتگاه شیوا در کوهستان هیمالیا بوده است.
ساختن این بنای عظیم و کنده‌کاری این همه جزییات روی آن مستلزم درآوردن ۲۰۰ هزار تن سنگ از دل کوه بوده است! برای مقایسه خوب است بدانید که کایلاسا دو برابر مساحت بنای پارتنون در آتن را اشغال کرده و ارتفاعش نیز ۵/۱ برابر پارتنون است! دورتادور این بنا را جزییات بی‌نظیری از تصویرسازی وقایع کتاب‌های مقدس و افسانه‌ای رامایانا و مهابهاراتای هندی پوشانده است. می‌توان از تپه پشت این بنا بالا رفت و از بالا به عظمت حیرت‌انگیز آن نگاه کرد.

نمای معبد کایلاسا از بالای تپه
غارهای الورا شامل ۱۲ غار بودایی (متعلق به ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلادی)، ۱۷ غار هندو (۶۰۰-۹۰۰ م.)، و ۵ غار برهما-بودایی (۸۰۰-۱۰۰۰ م.) هستند.

n_h_1365

عضو جدید
سلام

سلام

واقعا" عالیه ، امیدوارم موفق باشی ،فکر می کنم اگه برای ترجمه وقت نداشته باشی بتونیم کمک کنیم(البته همه رو گفتم،با اجازه ی دوستان)

زاها

عضو جدید
واقعا" عالیه ، امیدوارم موفق باشی ،فکر می کنم اگه برای ترجمه وقت نداشته باشی بتونیم کمک کنیم(البته همه رو گفتم،با اجازه ی دوستان)
مرسی واقعالطف می کنین:gol: پس می تونم روکمکتون حساب کنم

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا زیباست.
چه رشته جالبی دارید. خوش به حالتون

سـعید

مدیر بازنشسته
اگر نمینوشتی هنگ کنگ من فکر می کردم که تهران خودمونه...!!!:D
آخه خیلی شبیه هم هستم...

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه عکس جالب از فرانسه

یه عکس جالب از فرانسه

موفق باشید. ;) :)

dara_ando

عضو جدید
فایل های pdf

فایل های pdf

:)معماران عزیز
برای اینکه از داشته های همدیگه بیشتر استفاده کنیم ازتون می خوام فایلهای pdf مفید و
قابل استفادتون رو در اختیار هم قرار بدیم.
برای شروع خودم یه فایل pdf کارهای رنزو پیانو رو برای همه در راپید شیر گذاشتم.
امیدوارم به دردثتون بخوره. شما هم هر چی دارید بزارید.;)
اینم لینکش:http://rapidshare.com/files/161780926/renzo_piano.rar

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پروژه جديدي در دوبي

پروژه جديدي در دوبي

اين هم پروژه جديدي در دوبي که قراره در سال 2010 افتتاح بشه.
عکسها کاملا گويا هستند و نيازي به توضيح اضافه ندارند!!

Ali 1900

عضو جدید
ممنون از عکس های زیباتون:gol:
ولی چه خرجی میکنن این عربا. دمشون گرم، حداقل میتونیم به عنوان یه آسیایی یا خاورمیانه ای بهشون افتخار کنیم.
اون از شهرشون و برجاشون اینم از متروشون

Schneider

مدیر بازنشسته
چقدر زیباست واقعا ؛
تصمیم گرفتم از این به بعد توی تالار بچه های معمای و عمران هم تایپیک بترکونم!!