نظر شما در مورد مسابقات طراحی تالار معماری ؟! - تاپیک اطلاع رسانی

نظر شما در مورد مسابقات طراحی تالار معماری ؟! - تاپیک اطلاع رسانی

• سطح کیفی برگزاری و جنبه آموزشی مسابقات ایده آل اما داوری آن غیر اصولی است (توضیح می دهم)

رای: 0 0.0%
  • سطح کیفی برگزاری و جنبه آموزشی مسابقات پایین و داوری آن نیز غیر اصولی است ( توضیح می دهم)

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    14
وضعیت
موضوع بسته شده است.

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز نظرتون بسیار عالیه
من پیشنهاد میدم لول به لولش کنیم
مثلا من بشخصه نمیتونم توی یه مسابقه با دومان عزیز رقابت کنم. مطمئنا همه همین نظر رو دارن
این مسئله رو با صدیق هم در میون بذار
ممنون

دوست من قبول دارم جناب دومان خیلی قوی هستن و خیلی قوی هستن
اما ما هم اگه رقابت نکنیم که پیشرفت نمیکنیم چشم من خبر میدم
شمام به اون هایی که میشناسی اطلاع این تاپیک بده ازت ممنون میشم دوست عزیز

Javid64

عضو جدید
من رویت و کد و فتوشاپ و اسکچ آپ بلدم. از اصفهانم.
اینجور مسابقات را هم دوز درم!

sunshid

عضو جدید
به نظر منم اگه مسابقه دوباره راه بیوفته خیلی خوبه. هرچند که هنوز نتیجه مسابقه آخری (طراحی یک صندلی خلاقانه}معلوم نشده!!!!!!!!!!!!! انشاالله این دفعه که راه افتاد نتیجه هم داشته باشه

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و احترام
بچه ها شما ها که بزرگای این تالار رو میشناسید بهشون پیام بدید به نظرم باید دیگه کم کم راه بندازیم البته فکر میکنم تا جمع بشیم و اولین مسابقه معماری راه بندازیم بعد از تعطیلات سال جدید باشه
و راستی میخواستم اگه بشه از بچه بخوام نظر بدن و بگن اولین مسابقه معماری چی باشه
من خودم نظرم رو یک ویلاست البته اگه بچه ها قبول کنن بازم نظر شما و اکثریت در اولویت قرار داده میشه

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام با پیشنهاد دوم خیلی موافقم
خودم تهرانم و کد و مکس و اسکچ آپ و وی ری هم بلدم
اگه بشه یکی هماهنگ کنه با کسایی که تمایل دارن تو تیم باشن همدیگرو از نزدیک ببینیم و یه جلسه کوتاه داشته باشیم خیلی خوب میشه!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی الان هم موسسه میرمیران یه مسابقه خیلی جالب برگزار کرده که تاپیکشم تو تالار گذاشتم...میتونه شروع خوبی باشه

آخرین ویرایش:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم اگه مسابقه دوباره راه بیوفته خیلی خوبه. هرچند که هنوز نتیجه مسابقه آخری (طراحی یک صندلی خلاقانه}معلوم نشده!!!!!!!!!!!!! انشاالله این دفعه که راه افتاد نتیجه هم داشته باشه
آخه صندلی که معمارانه نیست...!!!بیشتر تو تخصص بچه های طراحی صنعتیه
امیدوارم اگه قرار مسابقه ای راه بیفته موضوعات حرفه ای تری انتخاب بشه

aseman.

عضو جدید
راستی الان هم موسسه میرمیران یه مسابقه خیلی جالب برگزار کرده که تاپیکشم تو تالار گذاشتم...میتونه شروع خوبی باشه
آره منم دیشب تو روزنامه خبرشو دیدم. تا آخر اسفند هم مهلت داره

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا سلام به همتون
بچه ها به نظر من هم باید یکم تخصصی تر باشه
به نظر من میتونیم یک مسابقه تو همین باشگاه خودمون ترتیب بدیم و اولین مسابقه هم طراحی ویلا باشه
من نمیدونم چه طوری این تاپیک را اطلاع رسانی کنیم پس به همه دوستانتون خبر بدید

توری

عضو جدید
یا سلام به همتون
به نظر من میتونیم یک مسابقه تو همین باشگاه خودمون ترتیب بدیم و اولین مسابقه هم طراحی ویلا باشه

سلام
ویلا خوبه، یک آپارتمان هم میتونه خوب باشه، چون موضوع مسکونی خیلی ملموس تره واسه ماها.
اگر خوش بین باشیم، فکر میکنید تووی دوران حرفه ایمون چند نفر بتونن استادیوم کار کنن، یا پروژهای بسیار بزرگ اینچنینی -البته باید تواناییش رو داشته باشیم اما خوب مسکونی رو مطمئنا یک روز همه مون باید کار کنیم-
چیزی هم زیاده تو تهران و ایران، زمین 500 متری، 60 درصد اجازه ساخت و... -یعنی روند و قوانین طراحی مشخصه-
به هذ حال؛ فعالیت های خوبیه اگر بتونیم پیگیرش باشیم و یا حتی به قول دوستمون از نزدیک با هم آشنا بشیم تا فشار کار و مسئولیت رو هم احساس کنیم.

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش رو بخواید من هم خیلی دوست دارم یک تیم بشیم و تو مسابقات شرکت کنیم
اما اگر دوستان حاظر به آشنایی خارج از فضای مجازی باشن
چون فضای مجازی توی ایران قابل اعتماد و برنامه ریزی نیست و نمی تونیم رو حرف بچه ها تو فضای مجازی فقط و فقط اکتفا کنیم

Rain City Boy

عضو جدید
به نظر من احتمال اینکه بشه از بچه های اینجا یه تیم درست کرد تقریبا صفره...
آخه یکی از شماله یکی از جنوب یکی از شرق یکی ازغرب!!!
قطعا برای شرکت تو یه مسابقه اونم تیمی باید کنار هم طرح رو پیش برد که با توجه به پراکندگی سکونتی بچه ها نمیشه!!!
به نظر من بهترین کار اینه که برای هر مسابقه...مثلا همین طراحی آرامگاه شمس تبریزی ...تو یه تاپیک مخصوص توی مطالعاتش به هم کمک کنیم...اگر هم شد توی فرایند ایده پردازی و طرح...اما طراحی دیگه خداییش نمیشه باید کنار هم باشیم!!!

توری

عضو جدید
راستش رو بخواید من هم خیلی دوست دارم یک تیم بشیم و تو مسابقات شرکت کنیم
اما اگر دوستان حاظر به آشنایی خارج از فضای مجازی باشن
چون فضای مجازی توی ایران قابل اعتماد و برنامه ریزی نیست و نمی تونیم رو حرف بچه ها تو فضای مجازی فقط و فقط اکتفا کنیم

سلام!
تهرانید شما؟ میتونیم قدم اول رو دوتایی برداریم، کتابخونه باغ فردوس یه جورایی پاتوق منه -البته برای مطالعات- میتونیم اگر پایه بودید اونجا قرار بزاریم و صحبت هارو انجام بدیم
اگر شد تیم جمع کنیم

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام و احترام
بچه ها شما ها که بزرگای این تالار رو میشناسید بهشون پیام بدید به نظرم باید دیگه کم کم راه بندازیم البته فکر میکنم تا جمع بشیم و اولین مسابقه معماری راه بندازیم بعد از تعطیلات سال جدید باشه
و راستی میخواستم اگه بشه از بچه بخوام نظر بدن و بگن اولین مسابقه معماری چی باشه
من خودم نظرم رو یک ویلاست البته اگه بچه ها قبول کنن بازم نظر شما و اکثریت در اولویت قرار داده میشه

یا سلام به همتون

سلام
ویلا خوبه، یک آپارتمان هم میتونه خوب باشه، چون موضوع مسکونی خیلی ملموس تره واسه ماها.
اگر خوش بین باشیم، فکر میکنید تووی دوران حرفه ایمون چند نفر بتونن استادیوم کار کنن، یا پروژهای بسیار بزرگ اینچنینی -البته باید تواناییش رو داشته باشیم اما خوب مسکونی رو مطمئنا یک روز همه مون باید کار کنیم-
چیزی هم زیاده تو تهران و ایران، زمین 500 متری، 60 درصد اجازه ساخت و... -یعنی روند و قوانین طراحی مشخصه-
به هذ حال؛ فعالیت های خوبیه اگر بتونیم پیگیرش باشیم و یا حتی به قول دوستمون از نزدیک با هم آشنا بشیم تا فشار کار و مسئولیت رو هم احساس کنیم.
سلام دوستای خوبم مرسی که انقدر برای مسابقات اشتیاق نشون میدید :gol:اما در مورد موضوع مسابقات دیدم که شاید بهتره یه توضیحی بدم که البته قبلا صدیق عزیز هم توضیح دادن اما انگار بعضی از بچه ها توجیه نشدن
ببینید برای شروع یه پروژه ای مثل مسابقه نمیشه یه هو شروع کرد از یه ویلا و یه چیز بزرگ اول باید از موضوعات کوچیکتر مثل همین صندلی و غیره شروع کرد تا اصلا ببینیم بچه ها چند مرده حلاجن چند نفر واقعا شرکت میکنن؟بچه هایی که شرکت کردن در چه سطحی هستن؟ دیدید که همین موضوع ساده صندلی رو هم که انتخاب کردیم هم تعداد شرکت کننده ها کم بود هم تعداد کارایی که واقعا جای داوری و بحث داشته باشه واااقعا نادر بود حالا فک کنید بیایم یهو بگیم طراحی یه اپارتمان مسلما نصف همین میزان هم شرکت نخواهند کرد مطمئن باشید بعد مدتی که اصلا قضیه مسابقه اونجور که میخوایم و در سطحی که در شان باشگاه باشه جا بیافته 100 % به این موضوعاتی که میگین هم میپردازیم(و حتی موضوعات خییلی جالب تر و متفاوتر که جنبه اموزشیش از مسابقش خیلی بیشتر باشه) اما اینو همیشه بدونید که سنگ بزرگ برداشتن نشونه ننداختنشه:gol:از همتون ممنونم که پیگیرین و منتظر تغییرات اساسی تو باشگاه باشین:smile:;):gol::gol::gol:

DDDIQ

مدیر ارشد
با سلام به همه دوستان هنرمند و مهندس عزیزم
و مثل همیشه از اشتیاق دوستان سپاسگزارم

سلام دوستای خوبم مرسی که انقدر برای مسابقات اشتیاق نشون میدید :gol:اما در مورد موضوع مسابقات دیدم که شاید بهتره یه توضیحی بدم که البته قبلا صدیق عزیز هم توضیح دادن اما انگار بعضی از بچه ها توجیه نشدن
ببینید برای شروع یه پروژه ای مثل مسابقه نمیشه یه هو شروع کرد از یه ویلا و یه چیز بزرگ اول باید از موضوعات کوچیکتر مثل همین صندلی و غیره شروع کرد تا اصلا ببینیم بچه ها چند مرده حلاجن چند نفر واقعا شرکت میکنن؟بچه هایی که شرکت کردن در چه سطحی هستن؟ دیدید که همین موضوع ساده صندلی رو هم که انتخاب کردیم هم تعداد شرکت کننده ها کم بود هم تعداد کارایی که واقعا جای داوری و بحث داشته باشه واااقعا نادر بود حالا فک کنید بیایم یهو بگیم طراحی یه اپارتمان مسلما نصف همین میزان هم شرکت نخواهند کرد مطمئن باشید بعد مدتی که اصلا قضیه مسابقه اونجور که میخوایم و در سطحی که در شان باشگاه باشه جا بیافته 100 % به این موضوعاتی که میگین هم میپردازیم(و حتی موضوعات خییلی جالب تر و متفاوتر که جنبه اموزشیش از مسابقش خیلی بیشتر باشه) اما اینو همیشه بدونید که سنگ بزرگ برداشتن نشونه ننداختنشه:gol:از همتون ممنونم که پیگیرین و منتظر تغییرات اساسی تو باشگاه باشین:smile:;):gol::gol::gol:

ابتدا از خانم مهندس هلن عزیز تشکر میکنم و از نظر ایشان سپاسگزارم و با فرمایشات ایشون کاملا موافق هستم
و همچنین از دوست عزیزمون

با سلام و خسته نباشید خدمت همه ی بچه های معمار باشگاه
من 2 تا پیشنهاد به ذهنم رسید بعد از کلی کم کاری که در باشگاه کردم گفتم شاید این تاپیک بد نباشه
1 اینکه یک مسابقه طراحی معماری برگذار کنیم و برای ورود به مسابقه مبلغی تعیین بشه و این مبلغ جمع شده به نفر اول برسه و طرح ها تو سایت توسط بچه های باشگاه داوری بشوند
2 اینکه یک تیم تشکیل بدیم ار بچه های باشگاه و تو مسابقات طراحی داخلی و خارجی شرکت کنیم که این هم میتونه رزومه خوبی باشه
نظر شما برام مهمه لطفا نظرات خودتون را صادقانه بیان کنید

جناب مهندس از نظراتتون سپاسگزارم
و در پاسخ شما و دیگر دوستان باید عرض کنم
راستش در واقع پیش از این با هدف ایجاد یک تیم قوی برای تالار و گسترش فعالیت های تالار معماری حتی به خارج از باشگاه این مسابقات طراحی ایجاد شد که هدف نهایی همین بود
[h=3]مسابقه طراحی شماره 1 – طراحی یک فنجان خلاقانهhttp://www.iran-eng.com/showthread.php/305823-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-1-%E2%80%93-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87[/h]مسابقه طراحی شماره 2 – طراحی یک صندلی خلاقانهhttp://www.iran-eng.com/showthread.php/312554-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-2-%E2%80%93-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87

و ایجاد هماهنگی نهایی تنها با شناخت حاصل میشه و صرفا اعلام آمادگی کافی نخواهد بود و همراهی تا پایان شرط هست
ما برای محک زدن این هماهنگی این مسابقات رو از موضوعات اسان و با همچنین با هدف آموزش آغاز کردیم ولی متاسفانه انتظار بیشتری مخصوصا اعضای قدیمی تالار داشتیم
تا بعد از اولین گامها بتونیم با طی کردن روند صعودی موضوعات این رو حتی به مسابقات سراسری در خارج از باشگاه گسترش بدیم
چون اینجا یک سایت با یک یا دو نویسنده نیست یک فروم با طیف مختلفی از اعضا هست و برای بودن هر فعالیتی نیاز به همراهی جمعی هست
و برای احیا شدن دوباره این مسابقه از تمامی دوستان صاحب نظر دعوت میکنم تا نظرات خودشون رو در رابطه با طرح های ارائه شده برای دومین مسابقه ارائه بدهند تا بتونیم این هدف رو به نتیجه برسونیم
سپاسگزارم

و مساله دیگری رو که لازم میبینم عرض کنم در حال حاضر نیز در فعالیت دیگر تالار نشریه معماری که بزودی شماره 1 ( البته با وقفه به دلیل پایان ترم و کنکور دوستان) ارائه خواهد شد نیز به همراهی شما دوستان عزیزم نیاز هست و دعوت میکنم مخصوصن از اعضای قدیمی و فعال تالار ما رو همراهی کنم چون این نشریه در انتها متعلق به همه ما خواهد بود
[h=3]اطلاع رسانی - فرخوان همکاری در نشریه آنلاین معماری[/h]
و در انتها همانطور که خانم مهندس هلن هم اشاره داشتند
و منتظر تغییرات اساسی تو باشگاه باشین
با انسجام بیشتر و تمرکز بر فعالیت ها با همکاری و همراهی شما دوستان عزیزم برنامه های زیادی برای هر چه بالاتر بردن سطح کیفی و حرفه ای تر کردن تالار داریم و امیدوارم در این مهم با ما هم قدم باشید

از همگی باز هم سپاسگزارم

__
ترکیب شد:warn:

sunshid

عضو جدید
آره دوستی منم باهات موافقم که مسابقه حرفه ای برگزار بشه.منظورم از عنوان کردن این موضوع این بود که مثل اون مسابقه کارمونو نصفه ول نکنیم و جدیت به خرج بدیم

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من به خاطر همین نرفتم تو اون تاپیک پیغام بزارم چون نمیخواستم صندلی طراحی کنم اما به هر دلیل ادغام کردند تاپیک ها رو
من نظرم اینه که درسته معمار میتونه صندلی یا هرچیز دیگه ای طراحی کنه اما اگه کمی تخصصی تر باشه بهتر هست به نظر من برای اولین مسابقه اگه ویلا باشه خیلی بهتر هست

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
من به خاطر همین نرفتم تو اون تاپیک پیغام بزارم چون نمیخواستم صندلی طراحی کنم اما به هر دلیل ادغام کردند تاپیک ها رو
من نظرم اینه که درسته معمار میتونه صندلی یا هرچیز دیگه ای طراحی کنه اما اگه کمی تخصصی تر باشه بهتر هست به نظر من برای اولین مسابقه اگه ویلا باشه خیلی بهتر هست
اما هژیر عزیز همونطور که قبلا هم من هم صدیق جان لطف کرد توضیح داد فک میکنی چند نفر مثل شما برای اولین مسابقه انقدر امادگی برای حضور در حد یه ویلا رو داشته باشن واقعا بالاخره وقتی مسابقه ای برگزار میشه تعداد شرکت کننده ها و سطحشم باید منطقی باشه دیگه؟اما بهت این اطمینانو میدم که به اونجاهام میرسه نگران نباشید اصلا:gol:;)

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما هژیر عزیز همونطور که قبلا هم من هم صدیق جان لطف کرد توضیح داد فک میکنی چند نفر مثل شما برای اولین مسابقه انقدر امادگی برای حضور در حد یه ویلا رو داشته باشن واقعا بالاخره وقتی مسابقه ای برگزار میشه تعداد شرکت کننده ها و سطحشم باید منطقی باشه دیگه؟اما بهت این اطمینانو میدم که به اونجاهام میرسه نگران نباشید اصلا:gol:;)

من که به شخصه انقدر که میتونم طراحی مثل ویلا و آپارتمان و یا هتل و .... داشته باشم نمیتونم تو طراحی یک صندلی موفق باشم

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من که به شخصه انقدر که میتونم طراحی مثل ویلا و آپارتمان و یا هتل و .... داشته باشم نمیتونم تو طراحی یک صندلی موفق باشم
دیگه هژیر جان شوخی نکن حالا ویلا و اپارتمانم فرضا بگیم هیچی اما(هتللللللللللل!!!!!!!!!!!!!!!!)هتل یه مبحث خیلییییی بزرگه که برای پایانامه باید ورش داشت فقط و چندین و چند ماه فقط مطالعه میطلبه که مسلما همچین چیزی از حوصله یه مسابقه خارجه!!!!!!!اگه صرفا منظورت یه طراحیه فرماله که بزنیم و در بریم اره شاید بشه هر دفعه تو مسابقات حتی موضوع های بزرگتر هم گفت اما هدف اینه که بار اموزشیش بیشتر باشه و حتی المکان همه تو هر ترم و سطحی که هستن بتونن شرکت کنن و تو حوصله یه مسابقه ای که نهایت مهلتش 2 هفته یا همین حدواست بگنجه!!!!

sunshid

عضو جدید
بچه ها پس چی شد؟! این تاپیک هم به تاریخ پیوست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیخواستم تاپیکی که زدم با این تاپیک ادغام بشه که شد
من از اول این تاپیک رو دیدم اگه میخواستم میومدم اینجا پست میزدم
من نمیخواستم صندلی طراحی کنم

DDDIQ

مدیر ارشد
من نمیخواستم تاپیکی که زدم با این تاپیک ادغام بشه که شد
من از اول این تاپیک رو دیدم اگه میخواستم میومدم اینجا پست میزدم
من نمیخواستم صندلی طراحی کنم

سلام دوست گرامی
جناب مهندس عذرخواهی میکنم عرایض بنده و همچنین توضیحات خانم مهندس هلن رو در پاسخ به پیشنهاد مطرح شده خودتون فکر میکنم به صورت کامل نخوانده باشید که باز هم به کنایه صحبت میفرمائید
آیا این تاپیک عنوانش مسابقه طراحی صندلی هست؟؟ عنوان این تاپیک : نظر شما در مورد
مسابقات طراحی تالار معماری , آیا غیر از این هست
و همانطور که از قوانین باید اطلاع داشته باشید تاپیک های موازی و هم راستا ترکیب خواهند شد !!

در توضیح فرمایشتون اگر دوباره به عرایض بنده در چند پست قبل تر از این توجه بفررمائید و همینطور به پست اول دو مسابقه اول برگزار شده بنده ت
اکید کردم چندین مرتبه که هدف ما تنها شروع بود! و با برنامه ای که تنظیم شده بود موضوعات مسابقه طراحی به موضوعات معمارانه تر و حرفه ای تری میرسید و به این گونه دوستان میتونستن از قوت و ضعف های یکدیگر اطلاع کسب کنن و سعی در تقویت توانایی و کمک به یکدیگر با هدف کلی آموزش در کنار مسابقه بود
باز هم عرض میکنم
انتخاب موضوعات از اسان به سخت مشورت شده با اساتید و دوستان و با توجه به تجربیات قبلی و نوع نگرش کاربران به محیط های مجازی سعی در جلب اعتماد برای مسابقات واقعی تر و حتی گسترده تر از محیط تالار معماری بوده!!
که باز هم عرض میکنم که این مسابقات پیگیری خواهد شد و اگر تمایل دارید میتوانید در موضوعات معمارانه تر و حرفه ای تر بعدی شرکت بفررمائید که حضور دوستان حرفه ای تری چون شما باعث خوشحالی خواهد بود

اگر باز هم مساله دیگری در این رابطه مد نظرتون هست بفرمائید در خدمتتون خواهم بود
سپاسگزارم

DDDIQ

مدیر ارشد
با سلام خدمت همه دوستان معمار و هنرمند عزیزم
سومین مرحله مسابقات طراحی معماری تالار با عنوان "
طراحی یک کلبه جنگلبانی" رو آغاز میکنیم
در انتخاب این موضوع درخواست و پیشنهاد دوستان و همچنین نزدیک بودن تاریخ آزمون اسکیس گروهی از اعضا تالار سعی شد موضوعی معمارانه تر و سبک که برای محدوده زمانی تعیین شده مناسب باشد , در نظر گرفته شود؛
امیدوارم با شرکت هرچه پربارتر در این دوره از مسابقات تالار معماری نیز همراهی بفرمائید
با تشکر و سپاس

تاپیک: مسابقه طراحی شماره 3- طراحی یک کلبه جنگلبانی

لازم به ذکر است به زودی در طی چند روز اینده یک سری مسابقات بسیار جالب نیز در رابطه با مدلسازی و طراحی سه بعدی در کنار این مسابقات آغاز خواهد شد !

وضعیت
موضوع بسته شده است.