نظر سنجی: برای ازدواج فقط عشق کافی می باشد:

نظر سنجی: برای ازدواج فقط عشق کافی می باشد:

• مجموع رای دهندگان
    39
  • نظرسنجی بسته .

alireza niazi

عضو جدید
تحقیقات جدید دانشمند ان استرالیایی نشان از این موضوع دارد که عشق برای ازدواج کردن و داشتن یک زندگی موفق کافی نیست و عوامل دیگری نیز در این امر دخیل هستند.
کتر «ربکا کیپن» و پروفسور «بروس چاپمن» از محققان دانشکده ملی استرالیا هستند که در تحقیقات خود روی دو هزار و 500 زوج بین سال های 2001تا 2007 میلادی به این نتیجه دست یافتند که عشق برای ازدواج و داشتن یک زندگی خوب کافی نیست.
در این تحقیق آمده است؛ احتمال طلاق در بین زوج هایی که شوهر 9 سال بزرگ تر از همسر خود باشد یا آنکه بیش از 25سالگی ازدواج کرده باشند، دو برابر بیشتر از دیگر زوج ها است.

عشق و محبت دوطرفه، پول و سرمایه مالی مناسب، اخلاق صحیح و درست از دیگر عوامل مرتبط با زندگی پایدار در میان زوج ها است.

عشق و محبت دوطرفه، پول و سرمایه مالی مناسب، اخلاق صحیح و درست از دیگر عوامل مرتبط با زندگی پایدار در میان زوج ها است. گفته می شود زوج هایی که در زندگی خود پایدار باشند تنها قادرند زندگی خوب و درخور توجهی برای فرزندان خود فراهم کنند و به آنان نیز درست زندگی کردن را بیاموزند.
دکتر «پنگ یو» یکی دیگر از محققان دانشکده ملی استرالیا معتقد است حدود 90 درصد زوج ها در استرالیا و برخی از کشورهای اروپایی و امریکایی به دلیل آنکه اکثراً دور از هم زندگی می کنند یا به عبارتی با کار خود ازدواج کرده اند، خیلی زود از یکدیگر طلاق گرفته و به فکر زندگی جداگانه می افتند.
منبع-تماشاگران

sama jooon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه صد البته درسته که عشق نمیتونه جای همچیرو تو زندگی پرکنه
تو زندگی باید ارامش روحی باشه..اخلاقه خوب..صداقت، وفاداری، اعتماد متقابل، شکاک نبودن، و....... خیلی چیزای دیگه هستن که باید تو زندگی همراه عشق باشن..یعنی عشق هم خودش یکی از
چیزهایی هست که باعث تدواوم زندگی میشه اما به تنهایی کافی نیست.

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بستگی داره تعریفمون از عشق چی باشه..........اگه عشق واقعی باشه آره کافیه....عشق واقعی همه اینایی که آبجی سما گفت رو داره.اخلاقه خوب..صداقت، وفاداری، اعتماد متقابل، شکاک نبودن، و.......

alireza niazi

عضو جدید
هیچ کسی به پول اشاره نکرد
چرا همه فکر میکنن پول ملاک خوبی نیست
درسته که میگن پول داشتن خوشبختی نمیاره ولی بی پولی بدبختی میاره

behzad_civil2020

عضو جدید
سلام
خیلی ممنون از اینکه این نظر سنجی رو گذاشتین
:smile:
ولی بنظر من وجود داشتن عشق واقعی بین زوج باعث میشه که هر مشکلی که بوجود بیاد، با نیروی عشق حل بشه.

behzad_civil2020

عضو جدید
اینکه صد البته درسته که عشق نمیتونه جای همچیرو تو زندگی پرکنه
تو زندگی باید ارامش روحی باشه..اخلاقه خوب..صداقت، وفاداری، اعتماد متقابل، شکاک نبودن، و....... خیلی چیزای دیگه هستن که باید تو زندگی همراه عشق باشن..یعنی عشق هم خودش یکی از
چیزهایی هست که باعث تدواوم زندگی میشه اما به تنهایی کافی نیست.

waaaaaaaaaaaaay
na ghashy shear yazmisiz...
cox naz & gozal sher yazmisiz..
coxli sowondom bo shear dan..
alariz agrimasin..
tashakorlar
:smile::smile:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ان شاء الله در آینده نچندان دور قراره..

ایشالا ایشالا
دست دست...
آخ جون یه عروسی افتادیم...:w33:
ایشالا همه ی جوونا برن سر آشیونشون
با عشق و ایمان برن
شمام همین طور دوست عزیز....:w23:

عشق در کنار یه ایمان محکم....

m sadeq

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق آدمو کور میکنه
یه ذره واس چاشنی عقلو قاتیش کرد

alireza niazi

عضو جدید
من ان شاء الله در آینده نچندان دور قراره..

واسه همین این حرفو میزنم
اینقدر زندگی بالا پایین داره عشق فقط یک اصل که لازمه زندگی هست و لی شرط کافی نیست خیلی چیزای دیگه هم هست که کم کم توی شرایط خاص بوجود میآید
یعنی نمیشه یک الگوی خاصی برای زندگی پیاده سازی کرد

aaj6551

عضو جدید
چیزای مهم برای ازدواج خوب و موفق
1)شغلی که درامد کافی برای اداره یه زندگی حداقلی را داشته باشه...بهتر زندگی آینده دختر در شان زندگی که در خانه پدرش بوده باشه نه کمتر
2)مسکن مناسب برای تازه عروس ها
3)لوازم زندگی مناسب برای عروس و داماد
4)خانواده خوب...خانواده ای که مرود قبول طرف مقابل باشه..حداقل ویژگی های ظاهری و مالی
5)کفیت..یعنی ویژگی های ابتدایی مثه قد،سن،وزن،تحصیلات،قیافه،رنگ مو،طرز صحبت کردن،لحجه،فرهنگ،اداب،رسوم،اعتقادات مذهبی،اعتقادات سیاسی،طرز فکر،نوع نگاه طرف به جنسیت.....و...........
6)در پایان می تونم بگم عشق .که اخرین مورد لازمه
ولی متاسفانه شما ها اول عشق را فراهم میکنین بعد تو بقیه موارد می مونین .چون وجود ندارن.واون عشق هم به دلیل جور نشدن اسباب لازم و کافی به سردی می گراید و ..............
به نظر من عشق فقط 10 درصد برای اغاز یه زندگی زنا شویی .بقیه اش اسباب دیگس.......که در بچه های امروزی فقط اسباب عشق جوره که اونم به دلیل نداشتن نون آب به نفرت تبدیل میشه......
عشق مال داستان هاست
در دنیای واقعی اون جوری که فکر میکنین معنی پیدا نمیکنه

alireza niazi

عضو جدید
1)شغلی که درامد کافی برای اداره یه زندگی حداقلی را داشته باشه...بهتر زندگی آینده دختر در شان زندگی که در خانه پدرش بوده باشه نه کمتر
4)خانواده خوب...خانواده ای که مرود قبول طرف مقابل باشه..حداقل ویژگی های ظاهری و مالی
5)کفیت..یعنی ویژگی های ابتدایی مثه قد،سن،وزن،تحصیلات،قیافه،رنگ مو،طرز صحبت کردن،لحجه،فرهنگ،اداب،رسوم،اعتقادات مذهبی،اعتقادات سیاسی،طرز فکر،نوع نگاه طرف به جنسیت.....و...........
ولی متاسفانه شما ها اول عشق را فراهم میکنین بعد تو بقیه موارد می مونین .چون وجود ندارن.واون عشق هم به دلیل جور نشدن اسباب لازم و کافی به سردی می گراید و ..............
به نظر من عشق فقط 10 درصد برای اغاز یه زندگی زنا شویی .بقیه اش اسباب دیگس.......که در بچه های امروزی فقط اسباب عشق جوره که اونم به دلیل نداشتن نون آب به نفرت تبدیل میشه......
عشق مال داستان هاست

این دیگه خیلی بی انصافیه
اول عشق باید باشه من گفتم یک اصل لازمه ی زندگیه ولی کافی نیست
ببین دقیقا مثل یک ماشین میمونه
شما اول باید ماشینو داشته باشی حالا میتونی براش آپشن انتخاب کنی
یعنی این مواردی که شما اشاره کردید جزو بعدی زندگی می باشد

aaj6551

عضو جدید
این دیگه خیلی بی انصافیه
اول عشق باید باشه من گفتم یک اصل لازمه ی زندگیه ولی کافی نیست
ببین دقیقا مثل یک ماشین میمونه
شما اول باید ماشینو داشته باشی حالا میتونی براش آپشن انتخاب کنی
یعنی این مواردی که شما اشاره کردید جزو بعدی زندگی می باشد
این چیزاست که میتونه عشق را هدایت کنه
عشق نمی تونه بی خونگی را تحمل کنه
عشق نمیتونه گشنگی را تحمل کنه
عشق بی کاری را بر نمی تابد
عشق نقص طرف را درمقابل کمال دیگران تحمل نمیکنه
مثلا شما به عشق یه پسر 16 ساله به یه دختر 21 ساله را عشق حقیقی می دونی؟؟؟؟
من ابدا عشق نمیدونم بلکه هوس محضه

mahla-s

عضو جدید
عشق همه چیز زندگی نیست..انتخاب باید اول عاقلانه باشه بد عاشقانه..
خیلیا بودن واسه همین که فقط جز عشق چیزی تو زندگی ضربه خوردن...

mahla-s

عضو جدید
این چیزاست که میتونه عشق را هدایت کنه
عشق نمی تونه بی خونگی را تحمل کنه
عشق نمیتونه گشنگی را تحمل کنه
عشق بی کاری را بر نمی تابد
عشق نقص طرف را درمقابل کمال دیگران تحمل نمیکنه
مثلا شما به عشق یه پسر 16 ساله به یه دختر 21 ساله را عشق حقیقی می دونی؟؟؟؟
من ابدا عشق نمیدونم بلکه هوس محضه

حرف شما خیلی منطقیه!!عشق لازم هستش ولی کافی نیست..
حالا این پسره 16 ساله به اون 21 ساله رو از کجا اوردی..؟:D

behzad_civil2020

عضو جدید
ایشالا ایشالا
دست دست...
آخ جون یه عروسی افتادیم...:w33:
ایشالا همه ی جوونا برن سر آشیونشون
با عشق و ایمان برن
شمام همین طور دوست عزیز....:w23:

عشق در کنار یه ایمان محکم....

خیلییی ممنون
مرسی
ان شاء الله همه جونامون خوشبخت و پیروزو موفق باشن....
:smile::D

behzad_civil2020

عضو جدید
عشق مال داستان هاست

ولی به نظر من عشق واقعی وجود داره
من هم در گذشته فکر میکردم عشق در کتابا و داستانا و فیلم هاست.....
ولی این طور نیست...
صبر کنید،گذر ایام و روزگار، خودش عشق آدمو جلوی پاش میذاره.
من به این حرفم اعتقاد دارم
:smile:

sky walker1

عضو جدید
به نظر من عشق تنها کافی نیس ولی وقتی آدمی عاشق شد دیگه دس کشیدن از احساسش آسون نیس عاشق بشی تا تهشو میری حتی اگه شرایط لازمو برا ازدواج نداشته باشین

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نه دیگه وقتی تو موقعیتش قرار بگیری فقط فکر میکنی که عشق کافیه
الان همه میگن خیر ولی باید تو موقعیتش ببینی
من توی موقعیتشم میگم نه
عشق تنها کافی نیست
یه چند وقت که بگذره اون عشق فرو نشین میشه
ادم میفهمه نه خبری نیست عشق هم فقط عشق بعد ازدواج

sahara2

کاربر فعال
عشق مهمه، ولي وقتي جايي براي خواب نداشته باشي، چيزي براي خوردن نداشته باشي كه پول لازمه ي ايناست. عشق هم يواش يواش از يادت ميره.

WOMIS

عضو جدید
چراعشق؟؟دوست داشتن که بهتره چون مثل عشق یه دفعه نمیادو یه دفعه هم نمیره!

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
عشق مهمه، ولي وقتي جايي براي خواب نداشته باشي، چيزي براي خوردن نداشته باشي كه پول لازمه ي ايناست. عشق هم يواش يواش از يادت ميره.
بله یاد این حرف میفتیم که
طرف گشنگی نکشیده تا عشق و عاشقی یادش بره

ولی عالمی داره واسه خودش من فکر میکنم هرکسی حداقل یه بار اینو تجربه میکنه تو زندگیش تجربه ی عشقی که به ازدواج ختم نمیشه!!