نظر درباره رشته...

agreen_heart

عضو جدید
اگه میشه درباره عمران نقشه برداری توضیحاتی در خصوص بازار کار و اینکه دروس و کارشان دشوار است یا نه بپرسم.

سلام دوستم
عمران نقشه برداری در واقع رشته ی چندان خوبی نیست
البته که این نظر شخصیه
ولی خب من هم موقع انتخاب رشتم گفتن هر چی میزنی بزن
اینو نزن
البته
شاید هم ربطی نداشته باشه ها

شغلش که قربونش برم سخت نیست
فقط انگار کم گیر میاد
و همین سخت نبودنشم یکی از دلایل کم درآمدیشه
آخه کسی که کارش فقط اون دوربین باشه
خب به اندازه ی همونم حقوق میگیره دیگه
عمران نقشه با عمران عمران مثل اینکه 40 واحد اختلاف داره(البته میترسم یادم رفته باشه اشتباه کرده باشم)

کدوم دانشگاه قبول شدی؟ واسه خودت پرسیدی دیگه؟
تهران ؟ خواجه نصیر؟

آخرین ویرایش:

Masoodvahid

عضو جدید
سلام

سلام

دروسش که اصلا سخت نیست . یعنی درس های هیچ رشته ای سخت نیست . اگه هم از کسی شنیدی سخته بدون همون قضیه ی دوران تحصیله که می گفتن مثلا حسابان سوم دیگه آخره ریاضیه و حتما داغون می شی ولی دیدی که چیزی از ریاضی 2 از نظر سختی سر نبود . اینم دقیقا مثل همونه.(البته نه دقیق دقیق)

فرهنگ

مدیر بازنشسته
بازار کار جالب نیست
دروسشون سخت نیست
کارشون رو نمیدونم؟
بچه های فنی نظر مساعدی ندارن و لی اینا همه نسبیه و بستگی به خودت داره که چه دانشجویی باشی.

agreen_heart

عضو جدید
تهران قبول شدم. ولي از چند تا مهندس عمران پرسيدم گفتن ده برابر عمران-عمران درامد داره.درضمن ليسانسش خيلي کمه فقط داشگاههاي تهران-خواجه نصير-اصفهان و زنجان دارن
تازه واسه هرکار عمراني اول يه نقشه بردار لازمه. حالا نميدونم شما چرا برعکس فکر ميکنيد . تازه ميگن کاردانيش ماهي بيشتر از يه ميليون درامد داره حالا چه برسه به کارشناسي و کارشناسي ارشد!!! :eek:

Masoodvahid

عضو جدید
بابا ما که گفتیم

بابا ما که گفتیم

بابا ما که گفتیم اولین شرط تو انتخاب رشته و دانشگاه علاقه است . خوب اگه علاقه داری دیگه شک نکن .

دوستم آزاد چی قبول شدی؟
خب من
پیشنهاد میکنم همینو بری
من خودم تهرانم
خب ببین دانشگاه تهران بدترین رشتشم ارجحیت داره
و اگه موفق باشی تو همه چیز موفق میشی;)
اگر نقشه برداری ،نقشه کشی داخل ساختمان هم باهاش باشه قطعا میتونه رشته ی خوبی باشه
ولی من دقیقا میدونم نقشه برداریا واحد و درسی به نام نقشه کشی ندارن

من اگه نقشه برداری تهران و برق شریف شانس داشتم قبول شم قطع نقشه یا تهران رو میومدم!!
دوستم بهترین دانشگاهه
اینو از دانشجوا بپرسی
خود شریفی ها هم قبول دارن;)
اینیم که ما میگیم دید دانشجواست که اصلا خبری از شغل و زمینه ی اون ندارن
ولی خب من قبلا هم گفتم این دید طبیعتا بی دلیل هم ایجاد نشده

البته از عمران که بهتر نیست دیگه! به هیچ وجه!
ولی رو حرف ما تصمیم نگیر
من دوستای زیادی تو نقشه برداری تهران دارم
میپرسم ببینم واقعا زمینه ی شغلیش چطوره
میام میگم
ولی به نظر من از دست ندش
فقط نظر پرسیدنه این یا هنوز تصمیم نگرفتی بری یا نه؟!!!

آخرین ویرایش:

rozeta

عضو جدید
سلام .من چندان در مورد رشته نميدونم اما ديدم كه بچه هاي رشته هاي ديگه دارند از بيكاري كار بچه هاي عمران را در شركت هاي خصوصي انجام ميدند و وضع كارشون طوريه كه وقت كم ميارند.از نظر درآمد هم خوبه 0فقط اينو بدون كه همه ي رشته ها زحمت يافتن كار را دارند.اما اين رشته به پاي مكانيك نميرسه .از فارغ التحصيلاي عمران هم بپرس

فرهنگ

مدیر بازنشسته
تهران قبول شدم. ولي از چند تا مهندس عمران پرسيدم گفتن ده برابر عمران-عمران درامد داره.درضمن ليسانسش خيلي کمه فقط داشگاههاي تهران-خواجه نصير-اصفهان و زنجان دارن
تازه واسه هرکار عمراني اول يه نقشه بردار لازمه. حالا نميدونم شما چرا برعکس فکر ميکنيد . تازه ميگن کاردانيش ماهي بيشتر از يه ميليون درامد داره حالا چه برسه به کارشناسي و کارشناسي ارشد!!! :eek:

هم دانشگاهی
دانشگاه تهران که محشره.بی خیال حرفا شو.
علاقه داری برو.

بالا