نظرتون در مورد ازدواج موقت چیه

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستای عزیز نظرتون را درباره ازدواج موقت بفرمائید

Sahar*it

عضو جدید
می خواین وقتش بیشتر باشه خوب عقد کن دیگه :|
اصلا باش موافق نیستم :|

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازدواج موقت یعنی جلوگیری از گناه
گناهی که دو طرف را نابود میکنه

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام برشما

لطفا از زدن پست های اسپم خودداری فرمایید

برای اطلاع از قوانین به دفتر مشاوره در خصوص تاپیک های که جنبه مشاوره دارد مراجعه فرمایید

باتشکر

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هم با ازدواج موقت مخالفم هم با قوانینی که اینقد سادش کردن!

meshki_0pm0

عضو جدید
نظر من بسیار مساعد میباشد.گلستان میشود اگر این امر در جامعه محقق شود :)

alihasani

عضو جدید
به این سادگی ها هم نیست...
شرایط داره.
و در شرایط موجود فقط در حق خانم ها ظلم میشه.

اینشتین25

عضو جدید
از نظر من ازدواج موقت به طور کامل و تحت هر شرایطی حرام هست و هیچ کس نمی تواند این موضوع را از حالت حرام خارج کند ، اگه به زندگی پیامبر و گذشته ی تاریخ اسلام و پیشوایان دین و خلفاء راشدین (رض) نگاه بیندازیم، هیچ کدام از آن بزرگان ازدواج موقت نداشته اند ، پس نتیجه میگیریم که ازدواج موقت ،حرام اندر حرام است.

alihasani

عضو جدید
با سلام.
البته دوست من ما جایی نداریم که پیامبر یا امام ها ازدواج موقت نداشتن و فکر می کنم جایی دیدم که وجود داشته.
و تو پرانتز بگم که معمولا پیامبر کاری رو که انجام نمی دادند جز سنت پیامبر قرار نمی گرفت.
از نظر من ازدواج موقت به طور کامل و تحت هر شرایطی حرام هست و هیچ کس نمی تواند این موضوع را از حالت حرام خارج کند ، اگه به زندگی پیامبر و گذشته ی تاریخ اسلام و پیشوایان دین و خلفاء راشدین (رض) نگاه بیندازیم، هیچ کدام از آن بزرگان ازدواج موقت نداشته اند ، پس نتیجه میگیریم که ازدواج موقت ،حرام اندر حرام است.

pooya.king

عضو جدید
ازدواج موقت کاره درستیه:
به قول استادم: "انسان نیازهایی دارد،اگه این نیاز ها برطرف نشه،آدم با مشکل مواجه میشه
همونطور که وقتی تشنه هستی میری آب می خوری.
ازدواج موقت هم در پاسخ به نیاز جنسیه"،اما باید زیر نظر خانواده باشه تا از هیچ کدوم سو استفاده نشه!

elyana

عضو جدید
ازدواج موقت کاره درستیه:
به قول استادم: "انسان نیازهایی دارد،اگه این نیاز ها برطرف نشه،آدم با مشکل مواجه میشه
همونطور که وقتی تشنه هستی میری آب می خوری.
ازدواج موقت هم در پاسخ به نیاز جنسیه"،اما باید زیر نظر خانواده باشه تا از هیچ کدوم سو استفاده نشه!

اگه قرار باشه این وسط بچه ای بوجود بیاد چی؟تکلیف اون چی میشه؟

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازدواج موقت
یکی از سنت های اسلامیه که در قرآن هم تایید شده پس درسته و حتما مثبت و خوبه که برای نظر دادن در این مورد از تمام جنبه ها این امر بررسی بشه
حالا اینکه در طول تاریخ چی شده و چه استفاده هایی میکنند و چه برداشتهایی بماند
راستی چرا ما حلال الهی را حرام میکنیم وحرام الهی را حلال؟؟؟؟؟
امیر مومنین علی علیه السلام میفرمودند :
اگر .......به خاطر سبقت گرفتن بر من ازدواج موقت را حرام نمیکرد هیچ کسی زنا نمیکرد مگر کسی که انسانی شقی و بد بخت باشد

elyana

عضو جدید
ازدواج موقت
یکی از سنت های اسلامیه که در قرآن هم تایید شده پس درسته و حتما مثبت و خوبه که برای نظر دادن در این مورد از تمام جنبه ها این امر بررسی بشه
حالا اینکه در طول تاریخ چی شده و چه استفاده هایی میکنند و چه برداشتهایی بماند
راستی چرا ما حلال الهی را حرام میکنیم وحرام الهی را حلال؟؟؟؟؟
امیر مومنین علی علیه السلام میفرمودند :
اگر .......به خاطر سبقت گرفتن بر من ازدواج موقت را حرام نمیکرد هیچ کسی زنا نمیکرد مگر کسی که انسانی شقی و بد بخت باشد

ازدواج موقت در ایران برا خانوما فقط به درد اونایی میخوره که قبلا متاهل بودن.به درد دخترای مجرد نمیخوره.اینو قبول دارین؟

1trust

عضو جدید
آموزه های دینی میگویند ازدواج تکامل جسمی روان وروحی است . اما صیغه کارکردش ازدواج نیست بلکه غذای جنسی است تحت چهارچوب؛ (ممکن است فردی به هر دلیلی نتوانسته ازدواج کند وامکان به گناه افتادنش هم هست)پس صیغه در جامعه لازم است چون نیاز زن و مرد را نمی شود رها کرد ولی ربطی به کارکرد خانواده ندارد.
خیلی چیزها در فقه الزاماایده آل نیست بلکه چهارچوب گذار است.
دختر باکره هم تو این categoryقرار نمیگیره پس به خانومام ظلم نمیشه

alihasani

عضو جدید
واقعیت اینجاست که نظر من و شما (البته میبخشید) درستی این مطلب رو تایید و تکذیب نمی کنه.
ولی خوب میشه با یکم مطالعه پیرامون این مطلب به صحت و سقم مطلب پی برد.
با اطلاعاتی که من برای خودم جمع آوری کردم، در بودن اون در اسلام شکی نیست و البته دلایلی هم در بودنش هست که شاید از حوصله بحث خارج باشه.
شاید بهتر باشه بگیم شرایطش چیه؟
البته شرمنده پرحرفی کردم...

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازدواج موقت در ایران برا خانوما فقط به درد اونایی میخوره که قبلا متاهل بودن.به درد دخترای مجرد نمیخوره.اینو قبول دارین؟

100%;)
این امر کرهت دارد برا دختران

و

یكی از بزرگان معاصر در ذیل ادله ای كه مبتنی بر نهی از متعه باكره است اینگونه می فرماید:« علت كراهت تمتع برای باكره ها ممكن است اموری از این قبیل باشد:
1 عیب برای خانوادة او بواسطة از بین رفتن بكارت و ننگ و عار برای دختر بواسطة تهمت های مردم.
2 دختر باكره ممكن است فریب خدعة مرد را بخورد و براحتی به خواستة او تن در دهد. و یا مصلحت واقعی خود را مورد توجه قرار ندهد.
3 - ممكن است این استمناع موجب شود كه مردان دیگر امتناع از پذیرش همسری دائمی او را نمایند

elyana

عضو جدید
100%;)
این امر کرهت دارد برا دختران

و

یكی از بزرگان معاصر در ذیل ادله ای كه مبتنی بر نهی از متعه باكره است اینگونه می فرماید:« علت كراهت تمتع برای باكره ها ممكن است اموری از این قبیل باشد:
1 عیب برای خانوادة او بواسطة از بین رفتن بكارت و ننگ و عار برای دختر بواسطة تهمت های مردم.
2 دختر باكره ممكن است فریب خدعة مرد را بخورد و براحتی به خواستة او تن در دهد. و یا مصلحت واقعی خود را مورد توجه قرار ندهد.
3 - ممكن است این استمناع موجب شود كه مردان دیگر امتناع از پذیرش همسری دائمی او را نمایند

خوب پس خوبه خودتون میگید.دیگه چرا از ازدواج موقت دفاع میکنید؟مگر اینکه فقط خودتون مهم باشید.اینجوریه؟

alihasani

عضو جدید
گفته شد برای دخترها کراهت داره نه برای زن ها.
در ضمن ازدواج دایمی بر موقت قطعا ارجحیت داره.
خوب پس خوبه خودتون میگید.دیگه چرا از ازدواج موقت دفاع میکنید؟مگر اینکه فقط خودتون مهم باشید.اینجوریه؟

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا میگیم :biggrin:
یا
میگن؟ :biggrin:
نه خدا میگههههههههههههههههههههههه:redface:
اونهم میگه کراهتتتتتتت داره ؟
شما فرض کن یه جیپ داریم یه کمری
میگه با هر کدوم برید تو بیابون مشکلی نداره ولی بهتر با جیپه بره نه کمری ok

بالا