نصب پرچم امارات در محدوده آبی کشورمان

mojtaba007

کاربر فعال
کاربر ممتاز
نصب پرچم امارات در محدوده آبهای مرزی و سکوی گازی کشورمان به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس،"عبدالله کعبی" با انتقاد از ورود اماراتی‌ها به آب‌های کشور گفت: ایران و امارات قراردادی را بسته بودند که بر اساس آن ایران به امارات گاز بفروشد. نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از این قرارداد، اماراتی‌ها بدون کسب مجوزو در اقدامی غیرقانونی سکویی برای انتقال گاز در چند مایلی جزیره ابوموسی و در کنار سکوی مبارک در حوزه سلیمان ایجاد کردند. وی با بیان این که این سکو در آب‌های سرزمینی ایران ساخته شده است، ادامه داد: نکته آن است که اماراتی‌ها به جای پرچم ایران، پرچم امارات را روی این سکو نصب کرده‌اند. عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که اقدام اماراتی‌ها به نفع کشور نیست، افزود: دولت ایران و به‌ویژه وزارت امور خارجه باید نسبت به این موارد حساس باشد، اما ظاهرا وزیر امور خارجه نسبت به اقدام اماراتی‌ها و حتی رفتار آنها در مورد جزایر سه گانه ایرانی انفعالی عمل کرده است؛ بر این اساس ما وزیر خارجه را برای پاسخگویی نسبت به رفتار منفعلانه در برابر اماراتی ها به کمیسیون احضار خواهیم کرد. عبدالله کعبی در نطق میان دستور خود نیز از این موضوع انتقاد کرد و گفت: در حالی که اماراتی‌ها در آب‌های ایران سکو زده‌اند، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه در آخرین دیدار خود با مقام‌های اماراتی، مذاکره‌هایی داشته است، اما به این برخورد اماراتی‌ها اعتراضی نکرده است

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نصب پرچم امارات در محدوده آبهای مرزی و سکوی گازی کشورمان به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس،"عبدالله کعبی" با انتقاد از ورود اماراتی‌ها به آب‌های کشور گفت: ایران و امارات قراردادی را بسته بودند که بر اساس آن ایران به امارات گاز بفروشد. نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از این قرارداد، اماراتی‌ها بدون کسب مجوزو در اقدامی غیرقانونی سکویی برای انتقال گاز در چند مایلی جزیره ابوموسی و در کنار سکوی مبارک در حوزه سلیمان ایجاد کردند. وی با بیان این که این سکو در آب‌های سرزمینی ایران ساخته شده است، ادامه داد: نکته آن است که اماراتی‌ها به جای پرچم ایران، پرچم امارات را روی این سکو نصب کرده‌اند. عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که اقدام اماراتی‌ها به نفع کشور نیست، افزود: دولت ایران و به‌ویژه وزارت امور خارجه باید نسبت به این موارد حساس باشد، اما ظاهرا وزیر امور خارجه نسبت به اقدام اماراتی‌ها و حتی رفتار آنها در مورد جزایر سه گانه ایرانی انفعالی عمل کرده است؛ بر این اساس ما وزیر خارجه را برای پاسخگویی نسبت به رفتار منفعلانه در برابر اماراتی ها به کمیسیون احضار خواهیم کرد. عبدالله کعبی در نطق میان دستور خود نیز از این موضوع انتقاد کرد و گفت: در حالی که اماراتی‌ها در آب‌های ایران سکو زده‌اند، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه در آخرین دیدار خود با مقام‌های اماراتی، مذاکره‌هایی داشته است، اما به این برخورد اماراتی‌ها اعتراضی نکرده است
لینک نداره خبرتون؟؟؟؟؟؟؟؟

eng.b.ch

عضو جدید
وقتی رییس سارمان انرژی اتمی بشه وزیر امور خارجه!! و رییس سابق تربیت بدنی بشه سرپرست وزارت
نفت و هزار تا انتصاب کارشناسی شده ی دیگه .. دیدن این مطالب خیلی دور از ذهن نیست .
ز شیر شتر خوردن و سوسمار عرب را به جایی رسیده است کار
که تاج کیانی کند آرزو تفو بر تو ای چرخ گردون تفو

simiar

عضو جدید
زود قضاوت نکنین ؛ انصافاً دولت برای وجهه و اعتبار کشور در مرزهای آبی جنوب عملکردش بد نبوده. فکر می کنم دارین مسئله رو بیش از حد بزرگ میکنین.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب کاری کرده اند !!

چاه مکن بهر کسی
اول خودت بعد کسی
بیشترتر لطفا آقا بابک میشه توضیح بدین...
چاه برای کی کندیم مگه؟
شما موافقی خلیج فارس رو ذره ذره ببرن؟

زود قضاوت نکنین ؛ انصافاً دولت برای وجهه و اعتبار کشور در مرزهای آبی جنوب عملکردش بد نبوده. فکر می کنم دارین مسئله رو بیش از حد بزرگ میکنین.

ولی این خبر نگران کنندست... کاش در این مورد هم اقدام جدی ببینیم ...

simiar

عضو جدید
چاه برای کی کندیم مگه؟

ولی این خبر نگران کنندست... کاش در این مورد هم اقدام جدی ببینیم ...

حق با شماست ولی امارات ریزتر از این حرفاست!
اگه این حرکت رو کشوری مثل عربستان با اون قدرت سیاسی و اقتصادی و لابی های قوی در مجامع بین المللی انجام میداد نگران کننده بود .
به نظر من اهمیتش زیاد نیست! البته نه اینکه بی اهمیت باشه. من مطمئنم اگه ادامه داشته باشه برخورد میشه.

مثلاً اگه در مورد جزایر سه گانه طرفمون عربستان بود اوضاع به همین سادگی نبود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Sarp

مدیر بازنشسته
عادت دارن
چاه برای کی کندیم مگه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ahmadkarimi26

عضو جدید
وای دوباره بحث سیاسیو دوباره.....................
من هم میگم اید پرچمشون رو بیاریم پایین

Sarp

مدیر بازنشسته
من پست جناب simiar رو که شما تایید کردین به خودم نمی گیرم :victory:

-----------------
بیشتر توضیح نمی دین یعنی ؟ من هنوز متوجه منظورتون از اون دوتا پست اول نشدم :question:
خب شما هم اگه عادت به این کار زشت داشته باشین باید به خودتون بگیرین :دی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب شما هم اگه عادت به این کار زشت داشته باشین باید به خودتون بگیرین :دی

خوشبختانه نه، ندارم، برا همین هم ابدا به خودم نمی گیرم :victory:
البته شما هم اینو خوب می دونین ،
مگه اینکه خلافش رو بخواین اثبات کنین(اونم محاله، چون وجود نداره )
----------------------
بگذریم،
اما از اونجایی که چند بار ازتون پرسیدم و جوابی نگرفتم ،حس می کنم قصد ندارین به سوالم در مورد پست هاتون جوابی بدین...
موفق باشین مدیر جان!

shahram1159

عضو جدید
حالا هی حرص منو دربیار 2 تا اخطار گرفتم ببینم اخزش اخراجم می کنن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تجاوز دریایی امارات به حریم سرزمینی ایران تكذيب شد

تجاوز دریایی امارات به حریم سرزمینی ایران تكذيب شد

بله متاسفانه این اتفاق ظاهرا رخ داده

نصب پرچم امارات بر روی سکوی گازی ایران!

بایستی منتظر نشست مطبوعاتی سخنگوی وزیر امور خارجه بود ........... و توضیحات مهمانپرست در این باره
سخنگوی دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران خبر منتشر شده در برخی رسانه ها به نقل از نمایندگان مجلس مبنی بر تجاوز دریایی امارات به حریم سرزمینی ایران را رد کرد.
به گزارش مانا،
"رامین مهمانپرست" در نشست خبری هفتگی خود با نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی که امروز سه شنبه در محل وزارت امور خارجه برگزار شد درخصوص خبر منتشر شده به نقل از نمایندگان مجلس مبني بر تجاوز دریایی امارات به حریم سرزمینی ایران و نصب پرچم این کشور بر یکی از سکوهای نفتی ایران در حوالی جزیره ایرانی بوموسی را رد كرد و گفت: اخباری که در رابطه با جزیره بوموسی مطرح می شود از دقت کافی برخوردار نیست.
وی افزود: هر نکته ای که وجود داشته باشد توسط مسئولان سیاست خارجی با دقت دنبال می شود.
سخنگوی وزارت خارجه گفت: رسانه‌هایی که به این موضوعات دامن زده اند به دنبال اختلاف و طرح مسائل غیر واقعی هستند.
مهمانپرست تاکید کرد: جزایر سه گانه، جزایر ایرانی است و به ایران تعلق دارد و در مسیر برنامه ها موضوعات را دنبال می کند.

منبع : http://www.mana.ir/news/?uiq=20583

حال بایستی منتظر مدارک ارائه شده از جانب نماینده محترم بود

امیدواریم بحث اراضی کشور ناشی از جدال سیاسی نباشد و نشود

نکته قابل تامل این است که خبر مربوطه رو بیشتر با تحلیلهای مثل همیشه مغرضانه خودشون رسانه های بیگانه و ضد انقلاب منعکس کردن !!!!!!!!