نرم افزار arena چیست؟به همراه اموزش کامل

kingworld

عضو جدید
کاربر ممتاز
ARENAبسته نرم افزاري براي شبيه سازي سيستم هاي گسسته پيشامد است كه توسط شركت Systems Modeling به بازار عرضه شده است . ARENS نرم افزاري كامل براي انجام مطالعات شبيه سازي است و تمام قدم هاي يك مطالعه شبيه سازي را پشتيباني مي كند . ARENA انعطاف پذيري زبان شبيه سازيSiman و قابليت هاي مدل سازي شي گرا را همزمان ارايه مي كند و در عين حال از آساني كاربردي محيط Microsoft Windows استفاده مي كند .
بهترین نرم افزار شبیه سازی و مدل سازی
نرم افزار Arena نرم افزار تخصصی رشته های مدیریت ، مهندسی صنایع ، تحقیق در عملیات (پژوهش عملیاتی یا OR ) ، کامپیوتر و تمام رشته هایی که به نحوی با شبیه سازی سروکار دارند می‌باشد.

معرفی علم شبیه سازی

شبیه سازی (Simulation ) علم و هنر ساختن مدلی (مدلسازی) از یک پروسه یا سیستم ،جهت ارزیابی و آزمایش راهبردها می‌باشد و روشی برای آگاهی از نتایج ایده های پیشنهادی قبل از اجرای آنهاست. شبیه‌سازی در واقع مدل کوچک شده از یک چیز واقعی یا وضعیت اجتماعی یا یک فرایند است و روشی موثر در بررسی بعضی ویژگی‌ها یا رفتارهای کلیدی در یک سامانه (System ) فیزیکی یا انتزاعی است. شبیه‌سازی در بسیاری مقوله‌ها از جمله مدل‌سازی سامانه‌های طبیعی و انسانی، برای کسب بینش و آگاهی حول نحوه کارشان، به کار می‌رود. در موارد دیگر از قبیل شبیه‌سازی فناوری برای بهینه‌سازی عملکرد، مهندسی ایمنی، آزمایش، آموزش و مهارت‌آموزی ‌استفاده می‌شود. از شبیه سازی می‌توان برای نمایش تاثیرات و عواقب نهایی شرایطی متفاوت (که مثلا در واقعیت برقرار نیست) یا بررسی تاثیر عوامل موجود بهره برد.
برای دانلود فایل آموزش نرم افزاز arena روی لینک زیر کلیک کنید

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملسی:gol:
برای آشنایی بیشتر با شبیه سازی و چطوری انجام میشه !!! از کجا میشه اطلاعات بیشتری بدست آورد

kingworld

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملسی:gol:
برای آشنایی بیشتر با شبیه سازی و چطوری انجام میشه !!! از کجا میشه اطلاعات بیشتری بدست آورد
من لینکی رو اینجا قرار میدم دانلود کنید یه فایل پاور پوینت هستش که بیشتر در مورد شبه سازی توضیح داده فک کنم به دردتون بخوره

http://ie.sharif.edu/en/courses/courses/fall2007/cis/resources/root/Arena-final.ppt

ermi.k

عضو جدید
آموزش آرنا

آموزش آرنا

با سلام
من خودم هم تازه دارم کار با این نرم افزار رو یاد می گیرم ولی می تونم بهتون پیشنهاد کنم که از فایلهای pdf موجود در محل نصب خود نرم افزار استفاده کنید. تمامی نکات مربوط به آموزش نرم افزار داخل این فایلها موجود است و به صورت کاملا جزیی تمامی قسمت های نرم افزار رو توضیح داده .
فقط در صورتی که مثال حل شده بیشتری نسبت به فایل های خودش دارید لطفا در اینجا قرار بدید تا بشه باهاشون تمرین کرد. در ضمن لطفا درصورتی که انتشارات کتاب آموزش آرنا رو هم می دونید بنویسید چون خیلی دنبال خریدش گشتم ولی پیدا نکردم.
مرسی

hoorvash

عضو جدید
سلام
من یک پروژه شبیه سازی بانرم افزار آرنا برای بیمارستان دارم
می خواستم بدونم میشه مریض ها رو به صورت درصدی بین واحدهای پاراکلینیک پخش کرد به طوری که جمع درصد ها (نه احتمال آنها ) از یک بیشتر بشه
یعنی یک مریض هم مثلا آزمایش میخواد هم رادیولوژی هم سونو. این باعث می شه جمع درصد بیماران از 100 بیشتر بشه و با chance نمی شه انجامش داد
اگر کمکم کنین خیلی ممنون می شم.

87673052

عضو جدید
سلام. ممنون. می‌خواستم بپرسم که توی arena از کدوم script برای کدنویسی استفاده می‌شه. در واقع با کدوم نرم‌افزار برنامه‌نویسی در ارتباط هست؟

esmaeilrezaei68

عضو جدید
ARENAبسته نرم افزاري براي شبيه سازي سيستم هاي گسسته پيشامد است كه توسط شركت Systems Modeling به بازار عرضه شده است . ARENS نرم افزاري كامل براي انجام مطالعات شبيه سازي است و تمام قدم هاي يك مطالعه شبيه سازي را پشتيباني مي كند . ARENA انعطاف پذيري زبان شبيه سازيSiman و قابليت هاي مدل سازي شي گرا را همزمان ارايه مي كند و در عين حال از آساني كاربردي محيط Microsoft Windows استفاده مي كند .
بهترین نرم افزار شبیه سازی و مدل سازی
نرم افزار Arena نرم افزار تخصصی رشته های مدیریت ، مهندسی صنایع ، تحقیق در عملیات (پژوهش عملیاتی یا OR ) ، کامپیوتر و تمام رشته هایی که به نحوی با شبیه سازی سروکار دارند می‌باشد.

معرفی علم شبیه سازی

شبیه سازی (Simulation ) علم و هنر ساختن مدلی (مدلسازی) از یک پروسه یا سیستم ،جهت ارزیابی و آزمایش راهبردها می‌باشد و روشی برای آگاهی از نتایج ایده های پیشنهادی قبل از اجرای آنهاست. شبیه‌سازی در واقع مدل کوچک شده از یک چیز واقعی یا وضعیت اجتماعی یا یک فرایند است و روشی موثر در بررسی بعضی ویژگی‌ها یا رفتارهای کلیدی در یک سامانه (System ) فیزیکی یا انتزاعی است. شبیه‌سازی در بسیاری مقوله‌ها از جمله مدل‌سازی سامانه‌های طبیعی و انسانی، برای کسب بینش و آگاهی حول نحوه کارشان، به کار می‌رود. در موارد دیگر از قبیل شبیه‌سازی فناوری برای بهینه‌سازی عملکرد، مهندسی ایمنی، آزمایش، آموزش و مهارت‌آموزی ‌استفاده می‌شود. از شبیه سازی می‌توان برای نمایش تاثیرات و عواقب نهایی شرایطی متفاوت (که مثلا در واقعیت برقرار نیست) یا بررسی تاثیر عوامل موجود بهره برد.
برای دانلود فایل آموزش نرم افزاز arena روی لینک زیر کلیک کنید

این فایل در دسترس نیست