نحوه پیدا کردن کار

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من فارغ التحصیل رشته معماری هستم (دانشگاه غیر دولتی). می خواستم بدونم کسانی که تجربه کاری دارن می تونن راهنمایی بفرماین چجوری می تونم یه کار تقریبا مناسب پیدا کنم؟ (با رشته تخصصیم مرتبط باشه یا نه زیاد مهم نیس)

- سایت های کاریابی قابل اطمینان هستن؟

-اصلا رزومه ندارم!

-به نظرتون درسته برم یه شرکتی بگم داوطلبانه براتون کار کنم و در عوض تجربه کسب کنم؟

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. لطف کردین وقت گذاشتین دوست عزیز:gol:.

مهارتم تو نرم افزار یه جوریه که گلیم خودم و از آب کشیدم بیرون، تو تحویل پروژه ها و غیره. اما اینکه برا یه جا کار کنم فک نکنم خوب باشه. اتوکدم سریعه، فک نکنم چیزی باشه که بلد نباشم، دو بعدی، سه بعدی، دستورای کیبوردی و غیره رو بلدم.

تری دی مکس هیچی بلد نیستم (یکم کار کردم الان چیزی یادم نیس). اسکچاپمم هم خوبه اما حرفه ای نیس. فتوشاپمم معمولیه اما یادم رفته چطوری باهاش کار کنم.

تو بخش طراحی هم ذاتا طراحی داخلیم خوبه، پلان و نقشه کشیمم خوبه (طراحی و نقشه کشی خونه رو خوب یاد گرفتم)

راستش علائق خاصی ندارم متاسفانه. یعنی الان بیشتر رو مود بی خیالی هستم. چیز خاصی برام ارزشمند و مهم و دوس داشتنی نیس. معماری رو هم بر طبق علاقه انتخاب نکردم.

شهرمونم کوچیکه. اکثرا معمارای اینجا دستیار دارن و به کسی نیاز ندارن، خیلی از کارارو هم مهندسین عمران به عهده میگیرن و باز دستیار دارن.

به نظرتون میشه یکی دو ماهه نرم افزار یاد گرفت و وارد بازار کار شد؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو اون مورد که میگید اکثر معمارای اینجا دستیار دارن ' با شما يکم حرف دارم.
گیرم که همه معمار ها دستیار داشته باشن. آیا هیچ معماری با دستیارش حرفش نمیشه که عذرش رو بخواد و دنبال دستیار جدید بگرده؟
آیا اینایی که شرکت های جور واجور دارن ' هیچوقت دنبال یه نفر نمیگردند که تو کار های دفتری کمکشون بکنه؟
آیا اونایی که شرکت های جدید تاسیس میکنند دنبال همکار نمیگردند؟
آیا فکر کردی که خود شما هم میتونی یه شرکت طراحی مهندسی تاسیس کنی؟
و هزار تا آیا های دیگه که بعدا بهشون اشاره خواهم کرد.
تا بحال فکر کردی که یه کارت ویزیت برای خودت داشته باشی که توش شماره تماس و ایمیل و اینا باشه که بین صاحبان کار پخش بکنی که اگه اونا همین فردا اگه نیاز به همکار داشتند بتونن سریعا با شما تماس بگیرند ؟
پس اولین کار اینه که یه کارت ویزیت داشته باشی که همه جا پخش کنی تا اگه کسی نیازمند به کار با شما باشه بتونه پیداتون بکنه. (این شد اولین کار) که باید انجامش بدی.
تا بعد*

حقیقتش اینه که واقعا به شخص دیگه ای نیاز ندارن. برا همین گفتم. یه جا کارآموزی می رفتم، خود مهندس، همسر و دخترش بودن (عمران و معمار)، دو تا دستیار داشت (معمار) یه دونم معاون (معمار) و یه دونم بچه خواهر همسرش (معمار)......تعداد شرکتایی که هستن هم خیلی کمه. اکثر پروژه هارم افراد غیر مهندس اداره می کنن. آدمایی که اصلا مدرک مهندسی ندارن.

راجع به تاسیس شرکت هم خودم بهش فک کردم، اینطوری که اصلا نمی تونم از پسش بر بیام. چون نه تجربه ش رو دارم نه اعتماد به نفسش رو

ببخشید کارت ویزیت و بعد از یاد گرفتن تری دی درست کنم؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثر کسانی که دنبال طراحی نمای مغازه یا آپارتمان هستند از طریق نت دنبال طراح خوب میکردند. شما بعد از اینکه این تری دی مکس رو بخوبی یاد گرفتید میتونید براحتی توسط یه تبلیغات ساده از سرتاسر کشور کار بگیرید. در این مورد هم بعدا بیشتر توضیح خواهم داد.

متوجه شدم. پس من باید تری یاد بگیرم...فک کنم بتونم سریع یاد گیرم. اعتماد به نفسمم برا کار بالا می بره فک کنم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا تو خود شهر شما سازمان نظام مهندسی یا شعبه اش وجود داره ؟
بله هست. ولی من اصلا نرفتم ببینم چجوریه. حتی عضوم نشدم
در مورد کار بصورت رایگان برای کسب تجربه نظر من بشدت منفی است. اینم لازم شد بگید تا علتش رو بیشتر توضیح بدم.
منم دودل بودم بابت کار بدون دستمزد. شما گفتین دیگه متوجه شدم
درمورد رزومه که گفتی ندارم ' من بنظرم میاد که داری و خوبشم داری. همان مهارت هایی که در مورد اتوکد و طراحی داخلی و همه اون اون مهارت های خوبی که داری, اونا رزومه شماست که لازمه اونا رو پشت همان کارت ویزیت بنویسی که اصل رزومه همان هایی است که شما دارید.
شما لطف دارین. فک کنم تا تری دی یاد بگیرم اینارم بتونم یکم ارتقا بدم.
سایت های کاریابی هر چه کار خوب گیرشون بیاد میدن به آشنا ها و فک و فامیل خودشون و هر چه سفارش به دردنخور دارن, برا بقیه تعارف میکنن.بنابراین اگه کاریابی شناس داشته باشی شاید بتونه کمک کنه و الا به درد نمیخورن.
نه آشنا ندارم تو کاریابی.

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام

به نظر میرسه در حال حاضر کاریابی ها موثرترین شیوه و اولین قدم برای پیدا کردن کار باشن. برای پیدا کردن آدرس و شماره تلفن کاریابی ها می تونین به اداره کار شهر خودتون مراجعه کنید و بگید که لیست کاریابی ها رو می خواید. (البته ممکن هست بعضی از استان ها روی نت هم اسامی کاریابی ها رو گذاشته باشن ولی اگر روی نت نبود این لیست به صورت آماده به مراجعه کننده ها در اداره کار داده میشه.

براتون آرزوی موفقیت می کنم:gol:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

به نظر میرسه در حال حاضر کاریابی ها موثرترین شیوه و اولین قدم برای پیدا کردن کار باشن. برای پیدا کردن آدرس و شماره تلفن کاریابی ها می تونین به اداره کار شهر خودتون مراجعه کنید و بگید که لیست کاریابی ها رو می خواید. (البته ممکن هست بعضی از استان ها روی نت هم اسامی کاریابی ها رو گذاشته باشن ولی اگر روی نت نبود این لیست به صورت آماده به مراجعه کننده ها در اداره کار داده میشه.

براتون آرزوی موفقیت می کنم:gol:

سلام. ممنون از لطفتون. باشه، حتما مراجعه می کنم:w27:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید خانم ayja من داشتم به پستاتون جواب میدادم، چون حرفام زیاد بود، متاسفانه پستاتون پاک شده:(

ببخشید من خواستم تو پیجتون بابت وقتی که گذاشتین و راهنماییم کردین تشکر کنم متاسفانه پیجتون بسته س و پیام خصوصی هم نمیشه ارسال کرد. سوالای مرحله اولی که گذاشتین رو یادداشت کردم، متاسفانه نتونستم سوالای مرحله دوم رو یادداشت کنم چون جوابشون رو کامل می خواستم همینجا تایپ کنم.

به هر حال خیلی ممنونم که لطف کردین و پست گذاشتین:w27::gol:

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید خانم ayja من داشتم به پستاتون جواب میدادم، چون حرفام زیاد بود، متاسفانه پستاتون پاک شده:(

ببخشید من خواستم تو پیجتون بابت وقتی که گذاشتین و راهنماییم کردین تشکر کنم متاسفانه پیجتون بسته س و پیام خصوصی هم نمیشه ارسال کرد. سوالای مرحله اولی که گذاشتین رو یادداشت کردم، متاسفانه نتونستم سوالای مرحله دوم رو یادداشت کنم چون جوابشون رو کامل می خواستم همینجا تایپ کنم.

به هر حال خیلی ممنونم که لطف کردین و پست گذاشتین:w27::gol:
اومدم که ببینم شما اومدی یا نه. بعد دیدم شما آخرین پیشنهاد رو جواب دادین و برای اون نظرات و سئوالات من که یه نصف روز براشون وقت گذاشته بودم هیچ جوابی یا نظری ندادین .فک کردم شاید نخواستین. چون حتی یه یادداشت هم نذاشته بودید که مثلا بعدا میخواید جواب بدین و اینا.. بناچار حذفشون کردم. من هم از شما تشکر میکنم و براتون آرزوی موفقیت دارم. خدا نگهدارتون

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
اومدم که ببینم شما اومدی یا نه. بعد دیدم شما آخرین پیشنهاد رو جواب دادین و برای اون نظرات و سئوالات من که یه نصف روز براشون وقت گذاشته بودم هیچ جوابی یا نظری ندادین .فک کردم شاید نخواستین. چون حتی یه یادداشت هم نذاشته بودید که مثلا بعدا میخواید جواب بدین و اینا.. بناچار حذفشون کردم. من هم از شما تشکر میکنم و براتون آرزوی موفقیت دارم. خدا نگهدارتون
منتندی از همه پستا تشکر کردم بعد چون همیشه لست سین رو نشون میده اول لست سین رو جواب دادم (اینم بگم که یادم رفت از اول نقل قول بگیرم، مثه پستای اولم)، بعد نشستم دونه دونه پستاتون رو جواب بدم (از اول) چون گفتین ناقص جواب دادم که متوجه شدم پاکشون کردیم. پست شما بود ولی کاش حذفشون نمی کردین:(. ممنون از لطفتون و وقتی که گذاشتین:w27::gol:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منتندی از همه پستا تشکر کردم بعد چون همیشه لست سین رو نشون میده اول لست سین رو جواب دادم (اینم بگم که یادم رفت از اول نقل قول بگیرم، مثه پستای اولم)، بعد نشستم دونه دونه پستاتون رو جواب بدم (از اول) چون گفتین ناقص جواب دادم که متوجه شدم پاکشون کردیم. پست شما بود ولی کاش حذفشون نمی کردین:(. ممنون از لطفتون و وقتی که گذاشتین:w27::gol:
بسیار خوب . حالا دونه دونه جلو میریم تا ببینیم خدا چی میخواد.
نکته اول اینه که : حالات روحی انسان تو مواقع عادی همینه که شما هم الان دارید. ولی برای اینکه آماده کارکردن بشید لازمه که تو این حال و هوای روحی تان تغییر ایجاد کنید. یعنی تبدیل شدن از حالت معمولی به یه حالت پویا و پرسشگر .
میدونی معنی این که گفتم چیه؟
معنیش اینه که وقتی میخوایم دنبال کار باشیم باید حالات روحی خودمان هم کاری باشه. کار کردن نیازمند یه تیپ روحی و جسمی مختص به خودشه. این حالت شبیه رفتار های ما تو دوران تحصیل و اینا نباید باشه. شما حتما طرز لباس پوشیدن و نوع برخورد خانمهای شاغل تو بانک و یا ادارات را دیده ای. اینا تو محیط کار همان لباسی رو نمیپوشن که مثلا تو مهمانی میپوشن. یا نوع نگاه و گفتگو هایشان متفاوت تر از همان نگاه و گفتگویشان تو بقیه جاهاست. از نظر روحی هم شرایط شان با سایر مواقع فرق میکنه. میدونی چرا اینا رو میگم؟ اینا هم جزو همان رزومه مورد نیاز هست. یعنی کارفرمایان معمولا در ابتدا با توجه به همین چیزا در مورد کارجو قضاوت میکنند.
مورد دوم حالت پرسشگر بودن و سمج بودن هست.
یعنی وقتی میری تو یه شرکت و بهتون نه میگن , نباید فکر کنید که دیگه کار پیدا نمیشه. نباید فک کنید که کار سخت گیر میاد. بلکه باید با سماجت و امید همش بگردید و دست از تلاش برندارید تا موفق بشید.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لازمه همیشه به جزئیات اهمیت بدهید. من یه جا گفتم :
ممکنه یه موسسه ای فعلا به کار شما نیاز نداشته باشه و بهتون نه بگه . این اتفاق پایان کار نیست. ممکنه همین فردا با همکارش به مشکل بخوره و اونم بره و بخواد از شما دعوت بکار بکنه. برای این روش لازمه شما کارت ویزیت داشته باشید و تو اولین برخورد بهش بدی . حتی اگه نخواست , باید بهش بگید : کارت پیشتون باشه شاید در آینده کارتون زیاد شد , اونوقت با من تماس بگیرید و .....
در مورد شهر محل سکونت پرسیده بودم که جواب ندادید.
چندین مورد از محل هایی که میتونستید مراجعه کنید براتون نوشته بودم که اصلا توجه نکرده بودید که من چرا اونا رو نوشته بودم. از جمله :
سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس
شرکت های کامپوزیت کار
شرکت های طراحی نمای ساختمان
شرکت های طراحی داخلی و دکوراسیون
روابط عمومی شهرداری
اداره زیبا سازی شهرداری
ممکنه این مکان ها نیازمند فردی با تخصص شما باشند . یا حتی به یه نفر مثل شما برای دفتر روابط عمومی و یا سایر بخش ها نیاز داشته باشند. پس لازمه مدام بهشون مراجعه بکنی و مسئله رو آنقدر پیگیری بکنی که بالاخره یه جایی رو بتونی پیدا بکنی و جذب بشی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محل کار همانطور که از اسمش پیداست جایی برای کار کردن هست.
شرایط یه نفر که میخواد کار بکنه چه جوری باید باشه ؟
1- داشتن تسلط کامل به تایپ با سرعت بالا
2- تسلط به نرم افرار هایی که تو محل کار تعریف شده.
3- داشتن فن بیان
4- داشتن پشتکار
5- رعایت حریم همکاری و داشتن قدرت امانتداری و حفظ اسرار محل کار
6- داشتن ظاهری کاملا ساده و با ارایش بسیارکم و نداشتن زینت های رایج مثل دراز کردن ناخن و مواردی نظیر این چیزا.
7- داشتن مهارت در یادگیری سریع کار های محوله
8- داشتن قدرت بیان در جواب دادن به مراجعین و تلفن ها
9- رعایت دقیق ساعات کار
10- داشتن خلاقیت در انجام بهتر و صحیح تر و منظم تر کار ها
11- داشتن مهارت در روابط عمومی
12- رعایت حریم همکاری با همکاران و پرهیز از دوستی با انها
13- تطابق دادن رفتار با معیار های محیط کار
14- پرهیز از هر نوع کنجکاوی در محیط کار
15- رعایت دقیق موازین و قوانین

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با یه نگاه سطحی به پروفایل شما متوجه شدم که شما در عین مهربانی و داشتن صداقت بالا یه ایراد خیلی کوچیک هم دارید که برای صاحب کار شدن , قبلش باید اون ایراد رو از بین ببرید.
شما انسان بسیار با احتیاط و منظمی هستید و شاید همین خصیصه باعث شده که برای حل موضوعات بسیار جزئی هم از دیگران راهنمایی و کمک میخواهید. این خصیصه یکی از آفت های بزرگ در محل کار هست. شما اونجا برای حل کردن اون چیزهایی بکار گرفته میشوید که اونا رو تو سه سوت و بدون سئوال جواب حل کنید تا کار پیش بره . نه اینکه برای شکل انجام اون کار و یا نحوه انجام اون فرآیند مدام از کارفرما و یا همکاران سئوال کنید. اگه این کار رو انجام بدید , ممکنه عذر شما را بخواهند.
برای رسیدن به این مهارت قبل از پیدا کردن کار تمرین کنید که همه کار هایی را که در انجام اونا به مشکل برمیخورید تنها با اتکاء به تلاش و خلاقیت خودتان حل کنید و از خراب شدن کار نترسید. ممکنه برای حل یه موضوعی از اینترنت و یاسایر مرجع هاکسب اطلاع کنید که البته این کار لازمه . ولی شرطش اینه که ریسک پذیری در حل مشکلات و کار هارا یاد بگیرید و از ریسک کردن نترسید. اگر در این مورد مهارت نداشته باشید تو محیط کار به مشکل برمیخورید.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه موردی رو هم بصورت کاملا دوستانه و بدون نقض غرض به شما عرض میکنم که کاملا دوستانه است و امیدوارم موجب رنجش خاطر شریف شما نشه. میخوام بکمک این موردی که عرض میکنم به یه نتیجه مفید برسم.
درسته که مثلا داشتن پروفایل و نوع تکمیل اون توسط کاربر یه موضوع شخصی هست و ربطی هم به کسی نداره. ولی خوب باید از خودمون سئوال کنیم که این پروفایل چرا در منظر دید همه قرار داده میشه ؟ خوب برا اینه که بقیه دوستان با خواندن پروفایل در مورد بخشی از کاراکتر ما یه اشنایی ضمنی داشته باشند. من قبل از آشنایی با شما هر موقع اون عکس پروفایل شما رو میدیدم , یه لحظه احساس تلخی بهم دست میداد. پیش خودم میگفتم : این کاربر که مثلا مهندس معمار هم شده , اونوقت چرا دست از عالم دختر بچگی ش یا نمیدونم چی ؟؟؟؟؟ برنداشته و مثلا این عکس مسخره رو اینجا گذاشته که بیننده در مورد اون فرد چه جوری فکر بکنه؟ این فکر رو همیشه داشتم ولی همانطور که عرض کردم , اون مورد ها خصوصی هست و ربطی به من یا هیچکس نداره.
حالا نتیجه رو بهتون عرض میکنم.
اگر اون علوم مهندسی معماری که شما فارغ التحصیل اون رشته هستید , در شریان فکری و شخصیتی شما اثر خودش رو میگذاشت , باعث میشد شما مثل مهندس معمار فکر و عمل کنید., و قطعا بجای اون عکس ممکن بود که مثلا عکس یک شاهکار معماری رو اونجا میذاشتید.ظاهر فرد هم دقیقا همین حالت رو داره . باید ظاهر اون کسی که میخواد کار خوب گیرش بیاد , بسیار منطقی و وارسته و با حجب و وقار باشه تا مورد احترام شایسته واقع بشه. اینا تو مبحث کار خیلی مهم هست.

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آماده شدن برای کار کردن قبل از مهارت های علمی و تخصصی نیازمند داشتن مهارت های هایی است که بخشی از اونا رو براتون مینویسم.
در حوزه فردی ( مصمم و دارای انگیزه بالا )
درحوزه کاری ( مسلط به شناخت مسئله ,گزینه یابی , انتخاب بهترین گزینه )
در حوزه درون خانوادگی( متحول ساختن بنیادی ترین فرضیات ذهنی )
تجزیه تحلیل محیطی ( داشتن مهارت تحلیل فرآیند ها )
پایه گذاری جهت دهی به انجام چگونگی کار و فعالیت
کنترل و مدیریت استراتژی فردی و کاری
چنانچه مایل به ارائه توضیحات بیشتر در هر یک از موارد بالا بودید , لطفا اطلاع دهید تا بطور مشروح توضیح بدهم.

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار خوب . حالا دونه دونه جلو میریم تا ببینیم خدا چی میخواد.
نکته اول اینه که : حالات روحی انسان تو مواقع عادی همینه که شما هم الان دارید. ولی برای اینکه آماده کارکردن بشید لازمه که تو این حال و هوای روحی تان تغییر ایجاد کنید. یعنی تبدیل شدن از حالت معمولی به یه حالت پویا و پرسشگر .
میدونی معنی این که گفتم چیه؟
معنیش اینه که وقتی میخوایم دنبال کار باشیم باید حالات روحی خودمان هم کاری باشه. کار کردن نیازمند یه تیپ روحی و جسمی مختص به خودشه. این حالت شبیه رفتار های ما تو دوران تحصیل و اینا نباید باشه. شما حتما طرز لباس پوشیدن و نوع برخورد خانمهای شاغل تو بانک و یا ادارات را دیده ای. اینا تو محیط کار همان لباسی رو نمیپوشن که مثلا تو مهمانی میپوشن. یا نوع نگاه و گفتگو هایشان متفاوت تر از همان نگاه و گفتگویشان تو بقیه جاهاست. از نظر روحی هم شرایط شان با سایر مواقع فرق میکنه. میدونی چرا اینا رو میگم؟ اینا هم جزو همان رزومه مورد نیاز هست. یعنی کارفرمایان معمولا در ابتدا با توجه به همین چیزا در مورد کارجو قضاوت میکنند.
مورد دوم حالت پرسشگر بودن و سمج بودن هست.
یعنی وقتی میری تو یه شرکت و بهتون نه میگن , نباید فکر کنید که دیگه کار پیدا نمیشه. نباید فک کنید که کار سخت گیر میاد. بلکه باید با سماجت و امید همش بگردید و دست از تلاش برندارید تا موفق بشید.
وای ممنون که برگشتین:crying2:....کلیم وقت گذاشتین دوباره تایپ کردین:cry::gol:.....این پستتون رو کاملا گرفتم ینی چی...
لازمه همیشه به جزئیات اهمیت بدهید. من یه جا گفتم :
ممکنه یه موسسه ای فعلا به کار شما نیاز نداشته باشه و بهتون نه بگه . این اتفاق پایان کار نیست. ممکنه همین فردا با همکارش به مشکل بخوره و اونم بره و بخواد از شما دعوت بکار بکنه. برای این روش لازمه شما کارت ویزیت داشته باشید و تو اولین برخورد بهش بدی . حتی اگه نخواست , باید بهش بگید : کارت پیشتون باشه شاید در آینده کارتون زیاد شد , اونوقت با من تماس بگیرید و .....
در مورد شهر محل سکونت پرسیده بودم که جواب ندادید.
چندین مورد از محل هایی که میتونستید مراجعه کنید براتون نوشته بودم که اصلا توجه نکرده بودید که من چرا اونا رو نوشته بودم. از جمله :
سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس
شرکت های کامپوزیت کار
شرکت های طراحی نمای ساختمان
شرکت های طراحی داخلی و دکوراسیون
روابط عمومی شهرداری
اداره زیبا سازی شهرداری
ممکنه این مکان ها نیازمند فردی با تخصص شما باشند . یا حتی به یه نفر مثل شما برای دفتر روابط عمومی و یا سایر بخش ها نیاز داشته باشند. پس لازمه مدام بهشون مراجعه بکنی و مسئله رو آنقدر پیگیری بکنی که بالاخره یه جایی رو بتونی پیدا بکنی و جذب بشی.
عزیزم من به همه حرفاتون توجه کردم ولی فک نمکرم منظورتون اینه که اینجا جواب بدم، گفتم حتما میگید اینا سوالا و نکته هاست خودت حل و فصلش کن.
راجع به کارت ویزیت یه سوال داشتم خدمتتون. من اعتماد به نفسم خیلی کمه، ینی ندارم اصلا و با توجه به این که تو رشته م مهارت و تجربه آنچنانی ندارم به نظرتون کارت ویزیت داشته باشم یکم مسخره نیس؟ (ینی از نظر خودم اینجوریه که میگن اینو ببین کارت ویزیت داره! همش به این فک می کنم که فلان استادم خیلی حرفه موفقی داره ولی کارت ویزیت نداره یکم معذب میشم:w05:)
الان این محل هایی که لطف کردین بهش اشاره کردین رو من یاد داشت کردم که بهشون سر بزنم. فقط یه چیزی الان برم سراغشون یا بعد از اینکه مثلا یه ماه تری دیم رو خوب کردم؟ (شهرمم براتون ارسال می کنم )
محل کار همانطور که از اسمش پیداست جایی برای کار کردن هست.
شرایط یه نفر که میخواد کار بکنه چه جوری باید باشه ؟
1- داشتن تسلط کامل به تایپ با سرعت بالا
2- تسلط به نرم افرار هایی که تو محل کار تعریف شده.
3- داشتن فن بیان
4- داشتن پشتکار
5- رعایت حریم همکاری و داشتن قدرت امانتداری و حفظ اسرار محل کار
6- داشتن ظاهری کاملا ساده و با ارایش بسیارکم و نداشتن زینت های رایج مثل دراز کردن ناخن و مواردی نظیر این چیزا.
7- داشتن مهارت در یادگیری سریع کار های محوله
8- داشتن قدرت بیان در جواب دادن به مراجعین و تلفن ها
9- رعایت دقیق ساعات کار
10- داشتن خلاقیت در انجام بهتر و صحیح تر و منظم تر کار ها
11- داشتن مهارت در روابط عمومی
12- رعایت حریم همکاری با همکاران و پرهیز از دوستی با انها
13- تطابق دادن رفتار با معیار های محیط کار
14- پرهیز از هر نوع کنجکاوی در محیط کار
15- رعایت دقیق موازین و قوانین
مورد اول حله، 2 رو باید روش کار کنم حتما، با این کیفیت نمیشه، 3 هم حله (اگه نداشتن اعتماد به نفسم و به حساب نیاریم)، 4 هم حله، 5 خیلی حله چون کلا تو زندگیم یه نکته مثبتم که عالیه همینه فک کنم، 6 هم حله، 7 و آیجا جان من یکم باهاش مشکل دارم، فک نمی کنم آدمی باشم که زود یاد بگیرم، البته قبلنا خیلی خوب بودم الان نه، 8 عالی، 9 تا مورد آخری هم ینی راست کار خودمه، چون من ساعات کاری رو رعایت می کنم، حفظ حریم و عدم ارتباط بیجا و کنجکاوی و اینارم باز کاملا میدونم چجوریاس.
با یه نگاه سطحی به پروفایل شما متوجه شدم که شما در عین مهربانی و داشتن صداقت بالا یه ایراد خیلی کوچیک هم دارید که برای صاحب کار شدن , قبلش باید اون ایراد رو از بین ببرید.
شما انسان بسیار با احتیاط و منظمی هستید و شاید همین خصیصه باعث شده که برای حل موضوعات بسیار جزئی هم از دیگران راهنمایی و کمک میخواهید. این خصیصه یکی از آفت های بزرگ در محل کار هست. شما اونجا برای حل کردن اون چیزهایی بکار گرفته میشوید که اونا رو تو سه سوت و بدون سئوال جواب حل کنید تا کار پیش بره . نه اینکه برای شکل انجام اون کار و یا نحوه انجام اون فرآیند مدام از کارفرما و یا همکاران سئوال کنید. اگه این کار رو انجام بدید , ممکنه عذر شما را بخواهند.
برای رسیدن به این مهارت قبل از پیدا کردن کار تمرین کنید که همه کار هایی را که در انجام اونا به مشکل برمیخورید تنها با اتکاء به تلاش و خلاقیت خودتان حل کنید و از خراب شدن کار نترسید. ممکنه برای حل یه موضوعی از اینترنت و یاسایر مرجع هاکسب اطلاع کنید که البته این کار لازمه . ولی شرطش اینه که ریسک پذیری در حل مشکلات و کار هارا یاد بگیرید و از ریسک کردن نترسید. اگر در این مورد مهارت نداشته باشید تو محیط کار به مشکل برمیخورید.
اینو کاملا درست حدس زدید:redface:. اتفاقا بهش فک کرده بودم، می خواستم درستش کنم، فک کنم همین کارم به خاطر نداشتن اعتماد به نفسمه، فک کنم تو مسائل اداری یکم برام سوال پیش بیاد یا روال انجام یه کاری، وگرنه سوالای مربوط به نرم افزار رو اگه بهشون مسلط بشم فقط از نت کمک میگیرم، این سوال پرسیدنامم حتما کم می کنم تا تمرین بشه برام
یه موردی رو هم بصورت کاملا دوستانه و بدون نقض غرض به شما عرض میکنم که کاملا دوستانه است و امیدوارم موجب رنجش خاطر شریف شما نشه. میخوام بکمک این موردی که عرض میکنم به یه نتیجه مفید برسم.
درسته که مثلا داشتن پروفایل و نوع تکمیل اون توسط کاربر یه موضوع شخصی هست و ربطی هم به کسی نداره. ولی خوب باید از خودمون سئوال کنیم که این پروفایل چرا در منظر دید همه قرار داده میشه ؟ خوب برا اینه که بقیه دوستان با خواندن پروفایل در مورد بخشی از کاراکتر ما یه اشنایی ضمنی داشته باشند. من قبل از آشنایی با شما هر موقع اون عکس پروفایل شما رو میدیدم , یه لحظه احساس تلخی بهم دست میداد. پیش خودم میگفتم : این کاربر که مثلا مهندس معمار هم شده , اونوقت چرا دست از عالم دختر بچگی ش یا نمیدونم چی ؟؟؟؟؟ برنداشته و مثلا این عکس مسخره رو اینجا گذاشته که بیننده در مورد اون فرد چه جوری فکر بکنه؟ این فکر رو همیشه داشتم ولی همانطور که عرض کردم , اون مورد ها خصوصی هست و ربطی به من یا هیچکس نداره.
حالا نتیجه رو بهتون عرض میکنم.
اگر اون علوم مهندسی معماری که شما فارغ التحصیل اون رشته هستید , در شریان فکری و شخصیتی شما اثر خودش رو میگذاشت , باعث میشد شما مثل مهندس معمار فکر و عمل کنید., و قطعا بجای اون عکس ممکن بود که مثلا عکس یک شاهکار معماری رو اونجا میذاشتید.ظاهر فرد هم دقیقا همین حالت رو داره . باید ظاهر اون کسی که میخواد کار خوب گیرش بیاد , بسیار منطقی و وارسته و با حجب و وقار باشه تا مورد احترام شایسته واقع بشه. اینا تو مبحث کار خیلی مهم هست.
اصلا ناراحت نشدم عزیزم:gol:. ولی خب حق با شماس، من معماری رو همینجوری الکی انتخاب کردم، به رشته خاصی هم علاقه نداشتم، عکس پروفایلمم به خاطر علاقه زیاد به طراحی کفشه که از یکی دو سال بعد از تولدم شروع شده، ینی من 3 سالگی شروع کردم به طراحی کفش و لباس و کیف. همش هم دنبال این فرصتم که یه کاری پیدا کنم در کنارش یاز این طراحی کفش و لباس و ادامه بدم. البته یکم به سمت طراحی داخلی سوق دادم این مساله رو ولی همیشه تو فکرمه که یه روزی طراحی کفش و شروع کنم. البته اینم بگم پاراگراف آخرتون راجع به با وقار بودن و اینا رو خب بیرون و به تبع رعایت می کنم. جاهایی هم که کارآموزی رفتم مدیرا و رئیسام به این نکته و همچنین به نکته امانت داری من اشاره کردن :)
آماده شدن برای کار کردن قبل از مهارت های علمی و تخصصی نیازمند داشتن مهارت های هایی است که بخشی از اونا رو براتون مینویسم.
در حوزه فردی ( مصمم و دارای انگیزه بالا )
درحوزه کاری ( مسلط به شناخت مسئله ,گزینه یابی , انتخاب بهترین گزینه )
در حوزه درون خانوادگی( متحول ساختن بنیادی ترین فرضیات ذهنی )
تجزیه تحلیل محیطی ( داشتن مهارت تحلیل فرآیند ها )
پایه گذاری جهت دهی به انجام چگونگی کار و فعالیت
کنترل و مدیریت استراتژی فردی و کاری
چنانچه مایل به ارائه توضیحات بیشتر در هر یک از موارد بالا بودید , لطفا اطلاع دهید تا بطور مشروح توضیح بدهم.
انگیزه ندارم اصلا:cry: (برای هیچ کاری)، فک کنم حرکت و شروع کنم انگیزه هم دنبالش بیاد.
در حوزه کاری رو متوجه شدم
در حوزه خانوداگی رو راستش متوجه نشدم، منظورتون اینه که باید دیدم و به مسائل عوض کنم؟
تجزیه و تحلیل محیط کاری هم فک کنم راجع بهش تجربه ندارم، باید تو شرایطش قرار بگیرم، درسته؟
مورد بعدی رو خودم بهش رسیدم، خیلی بی برنامه شدم، می خوام یه برنامه برای کارام بنویسم
مورد آخرم راجع به خودم خیلی از مسائل و اترقا دادم که فک کنم تو محیط کاری به دردم بخوره وقتی تو یه سری شرایط خاص قرار بگیرم.
ayja عزیز این پست آخرتون رو من تا اونجایی که متوجه نشدم جواب دادم، نمی دونم برداشت های من از حرفاتون اونی که مد نظر شما بوده یا نه ولی بهشون اشاره کردم.

نمی دونم چجوری ازتون تشکر کردم، شما همه اینا رو مجبور شدین دوباره تایپ کنین:w05::w30:

واقعا لطف کردین چن روز برام وقت گذاشتین و این به این همه نکته اشاره کردین. (حرفام تموم نشده ها، نگین همه رو خوند رفت، اگه به نظرتون برداشتم متفاوت بوده حتما بگین تا حرف بزنیم)

بی نهایت از لطفتون ممنونم:w40::heart::gol:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید خیلی مطلب نوشتم و خسته تون کردم.
منم از استقبال گرم شما تشکر میکنم.
در ادامه در مورد اون بخش هایی که خواسته اید توضیح بیشتر بدم ' حتما تا فردا میام و جوابها رو براتون مینویسم. خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم آنهمه مهارت هایی رو که من نگرانش بودم درحد عالی داری. بقیه شم حلش میکنیم الان یه کاری دارم باید برم. شب میام و بقیه ش رو براتون توضیح میدم. بازم ممنون

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کار کردن با افراد در دو گروه سنی ممکن است. یه سری افراد جوان تحصیل کرده که در قالب یه واحد تولیدی و یا طراحی یا خدماتی کار میکنند.
گروه دوم شرکت ها یا موسساتی است که اعضای هیئت مدیره آنها مسن و از نظر سن و سال جا افتاده هستند.
برای افراد تازه کار بهتر است که در ابتدای کار با گروه دوم کار بکنند. چون این گروه دارای تجاربی هستند که یادگیری آن تجارب خیلی سودمند است. این گروه تمام قاعده های مرتبط با کارشان را بلد هستند. هم بلدند که با صبوری کار بکنند و هم مدیریت دخل و خرج کارشان را بخوبی انجام میدهند و شغلشان پایدار تر از گروه اول هست. ایراد این گروه نداشتن نوآوری و خلاقیت های خاص در کارشان است.
گروه اول در عین بی تجربه بودن کارشان را با خلاقیت و نوآوری توام میکنند ولی بعلت فقدان تجربه معمولا هزینه کارشان بیشتر از درآمدشان میشود و بعد از مدتی نمیتونن کار را ادامه دهند و به سمت کار های دیگر میروند تا زمانی که تجربه شون زیاد میشه و تبدیل به گروه دوم میشن.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید خیلی مطلب نوشتم و خسته تون کردم.
منم از استقبال گرم شما تشکر میکنم.
در ادامه در مورد اون بخش هایی که خواسته اید توضیح بیشتر بدم ' حتما تا فردا میام و جوابها رو براتون مینویسم. خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم آنهمه مهارت هایی رو که من نگرانش بودم درحد عالی داری. بقیه شم حلش میکنیم الان یه کاری دارم باید برم. شب میام و بقیه ش رو براتون توضیح میدم. بازم ممنون
این چه حرفیه عزیزم. شما ببخشید که من اسیرتون کردم این چند روزه.

راحت باشین. هر وقت وقت داشتین اینجا سر بزنین. من با کمال میل میام می خونم پستتون رو:w34:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد کارت ویزیت عرض میکنم که توش هر آنچه را که بلدی بنویس .
اگرم فعلا براتون سخت هست. فعلا کارت رو بیخیال شو ولی اون تری دی رو حتما خوب خوب یاد بگیر .

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد شماره 7 عرض میکنم که ؛ هر کارفرمایی یه سری سلیقه های خاص خودش رو داره. شما حتی اگه روش بهتری رو هم برای مثلا یه کاری کارفرما خواسته بلد باشید ' تا زمانی که بخوبی در شرکت جا نیفتاده اید ' اون روش خودتونو انجام ندین. بقول قدیمی ها چکش رو جایی بزنید که استاد میزنه و همانطور بزنید که او میزنه.
هر کاری به شما ارجاع داده میشه ' اول سلیقه ایشون رو بپرسید و به همان شکلی که ایشون میگه انجام دهید.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متحول ساختن بنیادی ترین فرضیه های ذهنی
همه ما هنگام تولد دارای پتانسیل های کامل برای زندگی در این جهان خلق میشویم. اما وقتی با تربیت های خانواده مواجه میشیم ' معمولا کسی از ما تست نمیگیره که ببینه چه قابلیت هایی داریم. برعکس اونا با تلقین های نابجای خودشان خیلی باور ها را به ما تحمیل میکنند و باعث میشن که ما نمیتونیم عین خودمان باشیم. خانواده و اطرافیان ندانسته باعث میشن که خیلی از استعداد های ما کور بشه و از بین بره. خیلی از تواناییهای ما را هم با اغراق هایشان خیلی والا تر از اونی که هستیم نشون میدن و ما هم گاها باورمون میشه و سربزنگاه کم میاریم.
باید خودمون در خلوت خودمون بنشینیم و ماهیت واقعی خودمان را کشف بکنیم و بر اساس توانمندی های خودمون برنامه ریزی کنیم.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد کارت ویزیت عرض میکنم که توش هر آنچه را که بلدی بنویس .
اگرم فعلا براتون سخت هست. فعلا کارت رو بیخیال شو ولی اون تری دی رو حتما خوب خوب یاد بگیر .
باشه پس فعا کارت و میذاریم کنار....فعلا تمرکز اصلی رو تری دی;)
در مورد شماره 7 عرض میکنم که ؛ هر کارفرمایی یه سری سلیقه های خاص خودش رو داره. شما حتی اگه روش بهتری رو هم برای مثلا یه کاری کارفرما خواسته بلد باشید ' تا زمانی که بخوبی در شرکت جا نیفتاده اید ' اون روش خودتونو انجام ندین. بقول قدیمی ها چکش رو جایی بزنید که استاد میزنه و همانطور بزنید که او میزنه.
هر کاری به شما ارجاع داده میشه ' اول سلیقه ایشون رو بپرسید و به همان شکلی که ایشون میگه انجام دهید.
باشه. اینم حل شد. آره یه کوچولو روش کار دستم بیاد بقیه ش رو میتونم انجام بدم.
متحول ساختن بنیادی ترین فرضیه های ذهنی
همه ما هنگام تولد دارای پتانسیل های کامل برای زندگی در این جهان خلق میشویم. اما وقتی با تربیت های خانواده مواجه میشیم ' معمولا کسی از ما تست نمیگیره که ببینه چه قابلیت هایی داریم. برعکس اونا با تلقین های نابجای خودشان خیلی باور ها را به ما تحمیل میکنند و باعث میشن که ما نمیتونیم عین خودمان باشیم. خانواده و اطرافیان ندانسته باعث میشن که خیلی از استعداد های ما کور بشه و از بین بره. خیلی از تواناییهای ما را هم با اغراق هایشان خیلی والا تر از اونی که هستیم نشون میدن و ما هم گاها باورمون میشه و سربزنگاه کم میاریم.
باید خودمون در خلوت خودمون بنشینیم و ماهیت واقعی خودمان را کشف بکنیم و بر اساس توانمندی های خودمون برنامه ریزی کنیم.

متوجه منظورتون هستم. این بخش برنامه ریزی خیلی سنگینه....خیلی سختمه برم طرفش:cry:....ولی حتما از کم شروع می کنم تا به طور کامل انجامش بدم

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در ذهن هر یک از ما ' باید ها و نباید های رنگ و وارنگی جا خوش کردن که هنوز برای خود ما هم روشن نشده که چرا خیلی چیز ها برای ما تو بخش باید های ذهنمون جا گرفتن و خیلی چیزا هم برامون نباید شده اند. بخش مهمی از این باید ونباید ها انتخاب خودمان نبوده اند. اینا به صورتهای مختلف به باور های ما تبدیل شده اند که شاید خیلی هاشون تو بحث کار وتلاش سد راه ما میشوند. لازمه در این مورد کمی کنکاش ذهنی انجام بدیم و یکم به خودمون بیشتر نزدیک بشید.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر به خودمون تلقین نکنیم که کارمون رو دوست داریم هرگز از کارکردنمون لذت نخواهیم برد.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر در محیط کارمون خلاقیت بیش از حد از خودمون نشون بدیم ' با حسد و احتمالا کینه همکاران مواجه خواهیم شد.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جهت پیدا کردن کار مناسب وقت خود را هدر ندهید. هیچ کاری مناسب نیست مگر کاری که بلد باشیم انجامش بدیم. و این بلد بودن ممکن نمیشه مگه اینکه برای هر کسی که کار میکنیم فک کنیم برای خودمون کار میکنیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا بحال فکر کردید که چرا 42 درصد فارغ التحصیلان بیکارند و 70 درصد شاغلین فارغ التحصیل در کار هایی مشغول هستند که ارتباطی به رشته تحصیلی شون نداره ؟
چرا 100 درصد کم سواد ها تا دیپلمه ها کار دارند و کار میکنند ؟
به این مورد فکر کردید؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ذهن هر یک از ما ' باید ها و نباید های رنگ و وارنگی جا خوش کردن که هنوز برای خود ما هم روشن نشده که چرا خیلی چیز ها برای ما تو بخش باید های ذهنمون جا گرفتن و خیلی چیزا هم برامون نباید شده اند. بخش مهمی از این باید ونباید ها انتخاب خودمان نبوده اند. اینا به صورتهای مختلف به باور های ما تبدیل شده اند که شاید خیلی هاشون تو بحث کار وتلاش سد راه ما میشوند. لازمه در این مورد کمی کنکاش ذهنی انجام بدیم و یکم به خودمون بیشتر نزدیک بشید.
حرفاتون واقعا درسته:cry:
اگر به خودمون تلقین نکنیم که کارمون رو دوست داریم هرگز از کارکردنمون لذت نخواهیم برد.
خیلی از موارد هستن که من باید به خودم تلقین کنم....اینم یکیشه فک کنم
اگر در محیط کارمون خلاقیت بیش از حد از خودمون نشون بدیم ' با حسد و احتمالا کینه همکاران مواجه خواهیم شد.
:crying2:من تو این شرایط قرار گرفتم ولی اصلا متوجه نشدم چجوری باید حل بشه....ینی خودمون رو ساده نشون بدیم کارفرما ازمون خسته نمیشه؟:(
جهت پیدا کردن کار مناسب وقت خود را هدر ندهید. هیچ کاری مناسب نیست مگر کاری که بلد باشیم انجامش بدیم. و این بلد بودن ممکن نمیشه مگه اینکه برای هر کسی که کار میکنیم فک کنیم برای خودمون کار میکنیم.
حق با شماس
تا بحال فکر کردید که چرا 42 درصد فارغ التحصیلان بیکارند و 70 درصد شاغلین فارغ التحصیل در کار هایی مشغول هستند که ارتباطی به رشته تحصیلی شون نداره ؟
چرا 100 درصد کم سواد ها تا دیپلمه ها کار دارند و کار میکنند ؟
به این مورد فکر کردید؟
راستش فک کردم. به اینکه بعضیا راحت میرن سر کار، کلی هم غر میزنن و از حقوقشونم راضی نیستن و به اینکه من همون کار و داشتم میبوسیدم میذاشتم رو جفت چشام

• Like
واکنش ها: ayja