نحوه ساخت مته

ebrahimsakht

عضو جدید
راست میگن این نحوه تولید انگشتیه . ولی من چند وقت پیش که در مورد ساخت مته از یکی از اساتید ساخت سوال کردم . تو پاسخ یه روش جالب براش گفت . حالا نمیدونم چقدرصحت داره .
روش به این صورته که اول میان مقطع مته رو رو دایره با دستگاه فرز تراش میدهند بعد با یه دستگاه اونو می پیچونند تا شکلش درست بشه .
نظر شماچیه ؟؟؟؟

-->ali<--

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راست میگن این نحوه تولید انگشتیه . ولی من چند وقت پیش که در مورد ساخت مته از یکی از اساتید ساخت سوال کردم . تو پاسخ یه روش جالب براش گفت . حالا نمیدونم چقدرصحت داره .
روش به این صورته که اول میان مقطع مته رو رو دایره با دستگاه فرز تراش میدهند بعد با یه دستگاه اونو می پیچونند تا شکلش درست بشه .
نظر شماچیه ؟؟؟؟

سلام والله من ساخت خوندم همچین روشی را ندیدم نه شنیدم
تولید مته در تعداد زیاد که فکر مبکنم دستگاه مخصوص داره برای ساخت تکی و مته های خاص هم از یه فرز معمولی با یه دستگاه تقسیم که روی میز فرز بسته میشه و یه سیسیتم انتقال نیرو به دستگاه تقسیم که گیتار نامیده میشه استفاده میشه
من توی کارگاه های مختلف مته ساختم اما با جنس های معمولی نه الیاژی

MOHAMAD-ARAB

عضو جدید
درست هست مته ها رو می پیجونند.انگشتی ها رو با روش براده برداری تولید میکنند

des

عضو جدید
سلام
تمام مارپیچهای دنیا رو ( مته یا هر چیز دیگه ) که به یه روش تولید نمیکنند.
ممکنه یه محصول 5 تا روش تولید داشته باشه که هر روش تو یه گوشه ی دنیا یا واسه یه مته با کارکرد بخصوص بصرفه باشه.
ممکنه یه جا مارپیچ فرز کاری کنند بعد سخت کاری کنند,
یا یه جای دیگه اول سخت کاری کنند و بعد مارپیچ سنگ بزنند,
یا به قول دوستمون صاف فرزکاری کنند بعد بپیچونند و بعد سختکاری کنند و آخرش سنگ بزنند,
یا با نورد و رولینگ , مارپیچش را با نیروی غلتک فشاری روش در بیارند و بعد سختکاری کنند و با سنگ پرداختش کنند
خلاصه دلیلی نداره یه روش تولید برای تمام مته های عالم وجود داشته باشه

یه سر به این آدرس بزنید ممکنه کمکتون کنه http://dsgn.ir

بالا