نحوه حذف اطلاعات از فایل های باینری یا txt

rf.ariyapoor

عضو جدید
دوستان اگه ما یه فایل باینری داشته باشیم که توش یه سری اطلاعات داریم و میخوایم مثلا یه سری از اطلاعات رو که وسط فایل قرار داره پاک کنیم چه کار باید بکنیم

مثلا 10 تا رکورد تو یه فایل باینری ذخیره کردیم حالا میخوایم رکورد 6 امی رو حذف کنیم باید چه طور این کارو بکنیم ؟

Baran*

مدیر بازنشسته
می خوای حذف منطقی باشه یا واقعا می خوای اطلاعات از داخل فایل پاک بشه..؟

rf.ariyapoor

عضو جدید
جای دیگه مطرح کردم به جواب رسیدم ممنون

اونجور که من فهمیدم واسه حذف منطقی باید یه کلید مانند تو رکورد داشته باشیم که اگه خواستیم حذف بشه اون رو True می کنیم

واسه حذف واقعی هم باید کل اطلاعات رو خونده و مثلا تو یه لینک لیست بریزیم تغییرات رو تو اون لینک لیست بدیم و بعد اون لیست رو روی اطلاعات قدیمی ذخیره بکنیم

اگه روش دیگه ای هست ممنون میشم راهنماییم کنید

gate_crasher

عضو جدید
راه دیگه استفاده از یه فایل کمکی هست به این صورت که تک تک رکورد ها رو از فایل اصلی می خونی و به فایل کمکی منتقل می کنی وقتی به رکورد مورد نظر رسیدی اون رو به فایل کمکی منتقل نمی کنی در اخر فایل کمکی رو جایگزین فایل اصلی می کنی.

sevdash

عضو جدید
پیشنهاد

پیشنهاد

راه دیگه استفاده از یه فایل کمکی هست به این صورت که تک تک رکورد ها رو از فایل اصلی می خونی و به فایل کمکی منتقل می کنی وقتی به رکورد مورد نظر رسیدی اون رو به فایل کمکی منتقل نمی کنی در اخر فایل کمکی رو جایگزین فایل اصلی می کنی.

اگه بشه اشاره گر انتهای فایل رو تغییر داد ، اول یه شیفت تو فایل بدیم بعد اشاره گر رو به اندازه یه رکورد کم کنیم

مجیدرحیمی

عضو جدید
سلام دوستان میخوام پسوند یه فایلمو عوض کنم نمیخوام از کانورت استفاده کنم ایا راهی دارد میخوام .exe بکنمش؟؟

بالا