نحوه ترسیم کد ارتفاعی در نقشه پلان

amir3833

عضو جدید
من دانشجویه ترم اول عمران هستم میخوام واسه رسم فنی کد ارتفاعی بزنم تو پلان اصلا بلد نیستم تو رو خدا راهنمایی کنید فرداباید کارم رو تحویل بدم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arghavanii

عضو جدید
من دانشجویه ترم اول عمران هستم میخوام واسه رسم فنی کد ارتفاعای بزنم تو پلان اصلا بلد نیستم تو رو خدا راهنمایی کنید فرداباید کارم رو تحویل بدم

اگه بخوای تو پلان نما کد ارتفاعی بزاری باید مثلا یه مثلث متساوی الاضلاع کوچک و برعکس بکشی و موازی با ساق هم یک خط کوچک رسم کنی که راس مثلث و خط ( که به سمت پایین هست) برابر با ارتفاعی باشه که میخوای مثلا ارتفاع زیر قاب پنجره یا ابتدای پله یا هرچی.. مثلا می نویسی 3.98+ متر یا 1.25- . اول هم باید یک خط رو برای برای خط افق یا تراز انتخاب کنی و ارتفاع اون رو 0.00 در نظر بگیری و ارتفاع های بقیه رو با اون بسنجی.
اگه بخوای تو پلان معماری کد ارتفاعی بزاری باید هر قسمت مثلا فضای آشپزخانه، اتاق ها و ... باید جداگانه نیوو رسم کنی ( یه دایره کوچک رسم کن و اون رو با دو خط به 4 قسمت تقسیم کن و دو قسمت رو بروی هم رو سیاه کن بعد یکی از خط ها رو ادامه بده) کنار خطی که ادامه دادی با توجه به ارتفاعی که صفر در نظر گرفتی کد ارتفاعی رو می نویسی (دقیقا مثل بالا)
امیدوارم توضیحاتم به اندازه کافی رسا باشه. موفق باشی
111111.PNG22121212.PNG

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا