ناموس .................... متنفرم

Miss Nini

عضو جدید
سلام....

هجده ساله بودم که مفهوم ناموس را بطور اتفاقی توی میدان ونک کشف کردم. مردم جمع شده بودند و نگاه می کردند.مرد تنومندی فریاد می زد و فحش می داد و زنی را که ناموسش بود روی زمین می کشید. روسری زن پس رفته بود و مرد انبوه موههای سیاه بلند زن را همچون کمندی دور مچ دست خود پیچیده بود تا فرار نکند و با نهایت قدرتش توی صورت زن می زد. زن زیبا بود ، خیلی زیاد زیبا بود ، با اینکه صورتش از ضرب کشیده های محکمی که مرد به آن می نواخت به رنگ خون در آمده بود یک جور زیبایی وحشی و هوسناک در چهره اش برق می زد . مرد نعره می زد و رو به رهگذر ها فریاد می زد ناموسش را دیده که از ماشین غریبه ای پیاده شده است و مردم با همدردی سر تکان می دادند. زن گیج بود و چشمهایش از ترس و ناباوری به دور دست خیره مانده بود . من نایستادم. از آدمهایی که این جور موقع ها می ایستند تا شب برای زن و بچه شان چیزی تعریف کنند عقم می گیرد. من رد شدم اما پاههایم می لرزید وتا مدتها صدای سیلی هایی که بر صورت آن زن نواخته شد مثل کابوس مرا دنبال می کرد.
دومین باری که مفهوم ناموس را فهمیدم تعریفهای دختر پسرخاله مادرم بود که برای ناموس مردی به زمین افتاد. تازه جدا شده بود و به خانه پدری اش پناه برده بود . نه خیانتی در کار بود و نه هیچ. دوستش سارا در بیمارستان بستری شده بود و کمی دیر تر از معمول به خانه بر می گشت. دم در که ماشین را پارک کرد شوهر سابقش به سمتش رفت ... ادامه اتفاق رو برام با لهنی سوزناک تر تعریف کرد :
انگار خیلی وقت بود که منتظر توی کوچه ایستاده بود دستهایش از عصبانیت می لرزید پرسید کجا بودی؟ احساس کردم که با خودش فکر کرده که پای مرد دیگری ( ناموس) در میان است. می توانستم توضیح بدم اما لزومی نداشت. او حتی دیگر شوهر من نبود. سوییچ را توی کیفم گذاشتم و تمام شهامتم را جمع کردم و برای اولین بار گفتم : راستش را بخوای دیگر به تو مربوط نیست! همسایه ها مهمانی شان تمام شده بود و دم در پر از آدم بود و من درست دم در خانه ی پدری ام بودم ، دلیلی نداشت بترسم. جمله ام تمام نشده بود که مچ دستم را گرفت و پیچاند و من روی زمین افتادم، دستبندم از دستم کنده شد و روی خاک و خل افتاد. انگار دیوانه شده باشد ، مرا روی زمین می کشید و به سمت ساختمان نیمه سازی که ته کوچه بود می برد.فریاد زدم و از مردم و از همسایه ها کمک می خواستم اما هیچ کس به روی خودش نیاورد. مرد مسنی هم قدم با ما تو کوچه قدم می زد ، التماس کنان کمک خواستم ولی مرد رویش را بر گرداند و به سرعت دور شد. آنها همسایه های ما بودند و آن منطقه یکی از بهترین منطقه های تهران بود. باورم نمی شد که هیچ کس به کمکم نخواهد آمد وتنها کسی که می تواند نجاتم دهد خودم هستم. نیرویم را جمع کردم و در یک فرصت مناسب با نهایت زورم توی شکمش لگد زدم. از درد خم شد و دستم را رها کرد و من تا خانه دویدم.روپوشم پاره شده بود و پایم زخم شده بود همسایه ها دم در ایستاده بودند و مرا نگاه می کردند هیچ کس هیچ چیز نگفت.
پس از این اتفاق و داستانی که شنیدم ، فهمیدم که مردم در امور ناموسی دخالت نمی کنند. بعد ها فهمیدم که چقدر از این مردم متنفرم. بعد ها فهمیدم که وقتی هجده سالم بود نباید از کنار آن زن با بی تفاوتی عبور می کردم و از خودم هم متنفر شدم.

آخرین باری که معنی ناموس را فهمیدم پنجشنبه 13 آبان سال 89 در میدان کاج تهران بود.باز هم پای ناموس در میان بود ولی این بار زنی کتک نخورد، این بار جوانی بر روی آسفالت در برابر چشم همان مردم جان داد.

همان مردمی که در مسایل ناموسی دخالت نمی کنند و ته دلشان این را جزو فضایل خود می دانند. همان مردمی که معنی ناموس را خیلی بهتر از من می دانند و می پذیرند که بخاطرش جانی فدا شود. همان مردمی که شب تخمه می شکنند و داستان را برای هم تعریف می کنند و می خندند.
همان مردمی که من از آنها متنفرم.
راستی من از کلمه ی ناموس هم متنفرم

AVINA

عضو جدید
اااااااااااااااااااااااااااو
چه کردی با من
نمیدونم چی بگم
منم دستام میلرزه.دلم درد میگیره و روزی هزار بار میمیرم

AVINA

عضو جدید
الان که فکر میکنم میبینم خیلی وقتها اینا حرفها وتعریف کردنا شد نقل مهمونیامون
کجای کاری عزیز جون
فیلم میگیرن در حد سینماییش برا هم پخش میکنن در حد سینما
.
ما
خیلی
عقب افتاده اییییییییم

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببينيد خانمها
همه چيز به طور منطقيش خوبه
نه كم كاري نه زياده كاري

مثلا يك ماشين براي انسان ساخته شده اما اگر با يرعت بالا بري جونتو ميگيره
اگر هم با سرعت پائين بري به دردت نميخوره

Miss Nini

عضو جدید
ببينيد خانمها
همه چيز به طور منطقيش خوبه
نه كم كاري نه زياده كاري

مثلا يك ماشين براي انسان ساخته شده اما اگر با يرعت بالا بري جونتو ميگيره
اگر هم با سرعت پائين بري به دردت نميخوره
یعنی چی یعنی بر بر بشینیم نگاهشون کنیم
هیچ کاری هم نکنیم

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن
من از ماجراي ميدون كاج خيلي ناراحت شدم
خيلي
و اگر يم نفر ادم با وجدان و شجاع اونجا ميبود حالاشايد دو خانواده داغ دار نبودن اما
اين اخر و عاقبتكسي هست كه ماشين غيرت و تعصبش رو زيادي تند برونه
http://shadfun.com/تصاویر-قصاص-عامل-جنایت-میدان-کاج

عدالت_1111

عضو جدید
کارت حرف نداشت عالی بود خیلی حال کردم ما یه همچین تایپیکایی لازم داریم خدایی دمت گرم

Miss Nini

عضو جدید
در ضمن
من از ماجراي ميدون كاج خيلي ناراحت شدم
خيلي
و اگر يم نفر ادم با وجدان و شجاع اونجا ميبود حالاشايد دو خانواده داغ دار نبودن اما
اين اخر و عاقبتكسي هست كه ماشين غيرت و تعصبش رو زيادي تند برونه
http://shadfun.com/تصاویر-قصاص-عامل-جنایت-میدان-کاج

واقعا یاهات موافقم100%

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی یعنی بر بر بشینیم نگاهشون کنیم
هیچ کاری هم نکنیم

منم ترجیح میدم این جور مواقع اعتراض کنم ...ولی اصولا مردم مثل اهل کوفه میمونن ...
یهو دیدی طرف یه چاقو هم تو شکم تو فرو کرد ... میدونی کار سختیه ...ولی باید به وظیفه انسانی عمل کرد و اعتراض کرد ...

alireza-1991

عضو جدید
که شنیدم ، فهمیدم که مردم در امور ناموسی دخالت نمی کنند. بعد ها فهمیدم که چقدر از این مردم متنفرم. بعد ها فهمیدم که وقتی هجده سالم بود نباید از کنار آن زن با بی تفاوتی عبور می کردم و از خودم هم متنفر شدم.
[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[/B][/RIGHT]

آخرین باری که معنی ناموس را فهمیدم پنجشنبه 13 آبان سال 89 در میدان کاج تهران بود.باز هم پای ناموس در میان بود ولی این بار زنی کتک نخورد، این بار جوانی بر روی آسفالت در برابر چشم همان مردم جان داد.

همان مردمی که در مسایل ناموسی دخالت نمی کنند و ته دلشان این را جزو فضایل خود می دانند. همان مردمی که معنی ناموس را خیلی بهتر از من می دانند و می پذیرند که بخاطرش جانی فدا شود. همان مردمی که شب تخمه می شکنند و داستان را برای هم تعریف می کنند و می خندند.

[/QUOTE]کدووووووووووووووووم ناموووووووووووووووس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی معذرت میخوام از همه زن شوهردار واسه رفیقش ناموس حساب میشه ؟؟؟؟؟ :eek::surprised::surprised:
دو نفر میخواستن با یه زن شوهر دار دوست بشن حالا دو تاشون مردند در حالیکه مقصر اصلی ازاد و رهاست
ریشه این مشکلات و این ناهنجاریها جای دیگست

mamila

عضو جدید
من این بار با نظر خانما موافقم این مردا کثیفن و کثیف تر کسانی که سکوت می کنند

Miss Nini

عضو جدید
که شنیدم ، فهمیدم که مردم در امور ناموسی دخالت نمی کنند. بعد ها فهمیدم که چقدر از این مردم متنفرم. بعد ها فهمیدم که وقتی هجده سالم بود نباید از کنار آن زن با بی تفاوتی عبور می کردم و از خودم هم متنفر شدم.
[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[/B][/RIGHT]

کدووووووووووووووووم ناموووووووووووووووس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی معذرت میخوام از همه زن شوهردار واسه رفیقش ناموس حساب میشه ؟؟؟؟؟ :eek::surprised::surprised:
دو نفر میخواستن با یه زن شوهر دار دوست بشن حالا دو تاشون مردند در حالیکه مقصر اصلی ازاد و رهاست
ریشه این مشکلات و این ناهنجاریها جای دیگست[/QUOTE]
جدی هردوتاشون میخواستن با یه زن شوهردار دوست بشن من اطلاعی در این باره نداشتم

usef.key

عضو جدید
یاد قضیه میدون کاج میفتم! عجب مردای دیوانه ای پیدا میشن سر دختر همو می کشن! خاک تو سرتون!!
ناموس پرستی خوبه به شرطی که خودتم به ناموس مردم چشم نداشته باشی! نه اینکه به خواهرت بگی فلان کن بهمان کن بعد خودت بری جلو دختر مردم وایسی مخ بزنی! البته دخترام باید حیا داشته باشند که متاسفانه خیلیا ندارن و عقده ی جلب توجه دارن.
اگه واقعا اینطوری باشی که ناموس بقیه ناموس خودت باشن من فک می کنم که عالیه! اما اینکه فک کنی خودت ناموس داری که....
البته سخت گیریم نباید کرد به ناموست حالا هر کی هست. باید یه کم دیدگاهت باز باشه این که من بخوتم هر کاری کنم ، با دوستام برم و بیام ولی ناموسم این حق و نداشته باشه ام یه جاش میلنگه.
خب اگه نسبت به ناموست بی تفاوت باشی معلومه که نسبت به خودت بی تفاوتی...
و ناموس آدم به نظر من خواهر و مادر و همسر آدمه. بقیم به خودشون بابا و برادر دارن! آخه من دیدم طرف سر دوست دخترش دعوا می کنه! همچین دلم میخواد برم اینارو بزنم! عجب آدمای احمقی اندا! چجوری خودشون دوست دارن با دختر مردم باشن و ...(البته خود دخترام بیشتر از پسرا میخوان ...) ولی دوست ندارن خواهرشون سرشو تو خیابون بیاره بالا...
کلا من به این نتیجه میرسم که الان چیری به نام ناموس واقعا وجود نداره! چرا؟ چند درصد از دخترا یا پسرا هستند که دوست پسر یا دختر ندارن؟؟؟ این یعنی چشم داشتن به ناموس دیگران!! الان همه ماشالله 2 یا بیشتر و دارن! پس انتظار نمیره که ناموسی هم وجود داشته باشه! وقتی یه دختر با چندتا پسر دوسته و برعکس دیگه خودش خواسته که حیا نداشته باشه.

ناموسم ناموسای قدیم... الان چیه؟

• Like
واکنش ها: Sarp

Miss Nini

عضو جدید
یاد قضیه میدون کاج میفتم! عجب مردای دیوانه ای پیدا میشن سر دختر همو می کشن! خاک تو سرتون!!
ناموس پرستی خوبه به شرطی که خودتم به ناموس مردم چشم نداشته باشی! نه اینکه به خواهرت بگی فلان کن بهمان کن بعد خودت بری جلو دختر مردم وایسی مخ بزنی! البته دخترام باید حیا داشته باشند که متاسفانه خیلیا ندارن و عقده ی جلب توجه دارن.
اگه واقعا اینطوری باشی که ناموس بقیه ناموس خودت باشن من فک می کنم که عالیه! اما اینکه فک کنی خودت ناموس داری که....
البته سخت گیریم نباید کرد به ناموست حالا هر کی هست. باید یه کم دیدگاهت باز باشه این که من بخوتم هر کاری کنم ، با دوستام برم و بیام ولی ناموسم این حق و نداشته باشه ام یه جاش میلنگه.
خب اگه نسبت به ناموست بی تفاوت باشی معلومه که نسبت به خودت بی تفاوتی...
و ناموس آدم به نظر من خواهر و مادر و همسر آدمه. بقیم به خودشون بابا و برادر دارن! آخه من دیدم طرف سر دوست دخترش دعوا می کنه! همچین دلم میخواد برم اینارو بزنم! عجب آدمای احمقی اندا! چجوری خودشون دوست دارن با دختر مردم باشن و ...(البته خود دخترام بیشتر از پسرا میخوان ...) ولی دوست ندارن خواهرشون سرشو تو خیابون بیاره بالا...
کلا من به این نتیجه میرسم که الان چیری به نام ناموس واقعا وجود نداره! چرا؟ چند درصد از دخترا یا پسرا هستند که دوست پسر یا دختر ندارن؟؟؟ این یعنی چشم داشتن به ناموس دیگران!! الان همه ماشالله 2 یا بیشتر و دارن! پس انتظار نمیره که ناموسی هم وجود داشته باشه! وقتی یه دختر با چندتا پسر دوسته و برعکس دیگه خودش خواسته که حیا نداشته باشه.

ناموسم ناموسای قدیم... الان چیه؟
چه دل پری داشتی
من با بیشتر حرفات موافقم