می دونستی که: زن می تواند ل خ ت مادر*** هم نماز بخونه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

میقات

عضو جدید
اگر هیچ کاره اند چرا انقدر مغز مارا در طول دوره ی تحصیل با شاهکار حرام کردن توتون و تنباکو خوردن
اگر هیچ کاره اند چرا انقدر مغز مارا با شاهکار روشنفکری خمینی مبنی بر حلال کردن شطرنج خوردند
اگر شطرنج حرام خداست خمینی چه کاره بود که آنرا حلال کرد؟
اگر توتون و تنباکو حلال خداست میرزای شیرازی چه کاره بود که آنرا حرام کرد؟
اصلا اگر مراجع هیچ کاره اند پس چه دلیلی داره که مقوله ای به نام مرجع وجود داشته باشه؟

یادته حرف از احکام ثانویه زدی؟
یادته ؟
حالا یه چیزی هم هست به عنوان احکام اولیه. برو درباره اش بخوان. بد نیست؟
برو بخوان و اصلاً ببین بر چه اساسی میگن شطرنج حلال هست یا حرام هست؟
برو ببین آیاحجاب جزو احکام اولیه و ثابت هست و یا ثانویه؟
ببین آیا میرزای شیرازی علیه الرحمة و امثال آن بزرگوار به عنوان حکم می توانند در چه مسائلی وارد شود بنا بر مجوز ائمه؟
من دارم میرم سر کار برگشتم در خدمت شما هستم.
ببخشید دوستان دیگر هم حوصله کنند در خدمتگزاری آماده ام.

میقات

عضو جدید
دوست عزيز اشكال دقيقا همينجاست !

از كجا ميدوني كه خدا چنين چيزهائي گفته ؟؟ كي نقل قول اورده ؟؟ هم اكنون اديان متعددي وجود دارن كه همگي از جانب خدا نقل قول ميكنند و خودشون رو بر حق ميدونند .

همين دين اسلام به مذاهب و فرقه هاي متعددي تقسيم شده كه هر كدوم خودشون رو بر حق و ديگري رو باطل ميدونند .

حالا شما از كجا ميدوني اون نقل قولهائي كه برا شما كردند درسته ؟؟ چرا فرض نگيريم كه نقل قولهاي مثلا فلان دين صحيح نيست ؟؟

اگر من و شما به جاي ايران در فرضا كشور اردن بدنيا اومده بوديم داراي مذهب تسنن بوديم و لابد شما بسختي از اون مذهب دفاع ميكرديد و مثلا تشيع رو بخاطر بدعتهاش سرزنش مي كرديد .

خلاصه : هر كس از ظن خود شد يار او ! :surprised:

چون من و شما از وقتي بدنيا اومديم هي مقدسات مذهب تشيع رو در گوشمون خواندند دليل نميشه كه اين مذهب رو حتي در فرض بالاتر دين اسلام رو بر حق بدونيم .

چقدر راجع مذاهب ديگه مطالعه داشتيد ؟؟ چقدر راجع اديان ديگه مطالعه داشتيد ؟؟

البته منظورم اين كتابها و تبليغات حكومتي در اين دوران نيست كه هر چه دروغ و تهمته راجع مذاهب و اديان ديگه سر هم كرده بلكه مطالب حقيقي راجع اونهاست .

دايره اطلاعات من و شما و اكثريت افراد در مورد اديان و مذاهب بسيار محدوده لذا اصلا نمي تونيد بگيد : چون خدا گفته فلان رو انجام نديد منم ميگم چشم
سلام
شما تمام نوشته های من رو خوندید در این تاپیک؟
اگر خوندید من برگشتم از سر کار در خدمتتان هستم. موفق باشید

میقات

عضو جدید
دوست من باز هم مساله ی حجاب مطرح کردید به فرض هم این تفاسیر درست اما همه ی این ها حجاب در مقابل مرد تاکید کرده اما نگفته حجاب در نماز
من یه کتاب دارم به نام احکام روابط زن و مرد از 4 مرجع البته هر 4 مرجعش فوت کردن و در اون کتاب نوشته مرد فقط می تونه دست تا آرنج و گردن و موی سر خودشو به زنان نشون بده اما موقع نماز می گن پوشاندن عورت کافیه این دیگه چه جورشه این احکام کاملا با هم تناقض دارن:surprised:
به زن که میرسه میگن تمرین کنه برای بیرونش به مرد که میرسه ایراد نداره:surprised: متاسفم که دین انقدر ملعبه ی دست یک سری افراد شده:razz:
اولا من حجاب زن را در نماز از یک جور دیگر اثبات کردم.
ثانیاً شما انتظار نداشته باشد خدا تو قرآن خودش بیاد یک رساله هم ضمیمه کنه و درونش فتوا بده.
خدا پیغمبر آورده پس برای چی؟
قرار نیست خدا در قرآن روش وضو گرفتن و .... توضیح بده .
درباره کلیات حجاب صحبت کرده و نص صریح کلام الله هم بر این تاکید داره (آیه بالا به عنوان مثال)
این دیگه از بنی اسرائیلیات شماست که می خواهید برای هر چیز جزئی خدا بیاد آیه بده.
درباره کتابی که فرمودید دارید لطف کنید دقیقاً متن فتوا و نام مرجع را ذکر بفرمایید. البته که اصل در تشیع بر تقلید از مرجع حی هست.
من در پست اولم هم گفتم این نوع دلیل ها ( که تمرن هست برای زن و...) حجت نیست بلکه امر خداست که حجت هست و لطف کنید پست اول من رو یک بار دیگر مطالعه نمایید

rana.7

عضو جدید
تو اتاق تاریک مگه خدا نمیبینه.چقدر فتواهای مسخره ای میدن که اصلا نه با کتاب مسلمونا میخوره نه با عقایدشون.متاسفم برای اینجور آدما

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادته حرف از احکام ثانویه زدی؟
یادته ؟
حالا یه چیزی هم هست به عنوان احکام اولیه. برو درباره اش بخوان. بد نیست؟
برو بخوان و اصلاً ببین بر چه اساسی میگن شطرنج حلال هست یا حرام هست؟
برو ببین آیاحجاب جزو احکام اولیه و ثابت هست و یا ثانویه؟
ببین آیا میرزای شیرازی علیه الرحمة و امثال آن بزرگوار به عنوان حکم می توانند در چه مسائلی وارد شود بنا بر مجوز ائمه؟
من دارم میرم سر کار برگشتم در خدمت شما هستم.
ببخشید دوستان دیگر هم حوصله کنند در خدمتگزاری آماده ام.
:surprised:
حجاب جز احکام اولیه است؟:surprised:
نمردیم احکام اولیه رو هم فهمیدیم چیه
اون کتاب هم صفحه و هم سال چاپشو براتون تا شب می ذارم

میقات

عضو جدید
:surprised:
حجاب جز احکام اولیه است؟:surprised:
نمردیم احکام اولیه رو هم فهمیدیم چیه
اون کتاب هم صفحه و هم سال چاپشو براتون تا شب می ذارم

محمد جواد مغنیه، صاحب کتاب «الفقه على المذاهب الخمسه» مى نویسد: تمام فقهاى مذاهب پنجگانه (جعفرى، شافعى، مالکى، حنفى و حنبلى) در این امر اتفاق نظر دارند که بر زن ها و مردها واجب است هنگام نماز، مواضع زینت و یا تمام بدن را بپوشانند. بر مردها فقط پوشاندن شرمگاه ها واجب است، گر چه پوشاندن تمام بدن در حال نماز مطلوب مى باشد. خانم ها باید اندام، موهاى سر و کلیه مواضع زینت را از نامحرمان پوشیده نگه دارند.

راستی دوست خوبم توجه داشته باشید ،تمام مراجع تقلید از عصر شیخ طوسى تاکنون، در مسئله اى که ذیلاً مى آورم، اتفاق نظر دارند:
حجاب از ضروریات اسلام است و منکران آن، مرتد هستند؛ ولى بى اعتنایى به آن با عدم انکار، موجب فسق است و گناه محسوب مى شود

آخرین ویرایش:

میقات

عضو جدید
اگر هیچ کاره اند چرا انقدر مغز مارا در طول دوره ی تحصیل با شاهکار حرام کردن توتون و تنباکو خوردن
اگر هیچ کاره اند چرا انقدر مغز مارا با شاهکار روشنفکری خمینی مبنی بر حلال کردن شطرنج خوردند
اگر شطرنج حرام خداست خمینی چه کاره بود که آنرا حلال کرد؟
اگر توتون و تنباکو حلال خداست میرزای شیرازی چه کاره بود که آنرا حرام کرد؟
اصلا اگر مراجع هیچ کاره اند پس چه دلیلی داره که مقوله ای به نام مرجع وجود داشته باشه؟

«یا ایها الذین آمنوا انما الخمر والمیسر والانصاب والازلام رجس من عمل الشیطان فاجتنبوه لعلکم تفلحون»(مائده، آیه 90)
«ای کسانی که ایمان آورده‌اید! بدانید که شراب, قمار, بت‌ها و چوب‌های مخصوص برد و باخت, به تمامی پلید و ناپاک و از کارهای شیطانی هستند؛ پس از این کارها بپرهیزید تا رستگار شوید»

«انما یرید الشیطان ان یوقع بینکم العداوه والبغضاء فی الخمر والمیسر و یصدکم عن ذکر الله و عن الصلوه فهل انتم منتهون».(مائده، آیه 91)
شيطان مى‏خواهد به وسيله شراب و قمار، در ميان شما عداوت و كينه ايجاد كند، و شما را از ياد خدا و از نماز بازدارد. آيا (با اين همه زيان و فساد، و با اين نهى اكيد،) خوددارى خواهيد كرد؟!

درباره بازی شطرنج و پاسور باید دانست که به طور کلی در اسلام بازی با آلات قمار، حرام است و حکم به حرمت بازی با پاسور از آن جهت است که به عنوان یکی از ابزارهای قمار شناخته می شود.
بنابراین، تا زمانی که به این عنوان شناخته می شود، حکم آن حرمت خواهد بود؛ البته اگر مرجع تقلیدی در صدق عنوان وسیله قمار بودن پاسور تردید کند، فتوا به حرمت نمی دهد؛ چنان که از فتوای مرحوم آیت‌ الله اراکی(ره) چنین به دست می آید.
در مورد شطرنج، یک دیدگاه این است که به طور کلى، امروزه در سطح جهان آن را وسیله قمار به حساب نمی‌آورند؛ بلکه نوعی وسیله بازی فکری می شناسند و بر این اساس، شطرنج از نظر موضوع حکم شرعى، تغییر ماهیت داده و به تبع آن، حکمش نیز دگرگون شده است.

امروزه فقهاي ما در مورد شطرنج دونظر وجود دارند : برخي مانند حضرت امام ( ره ) ، آیت الله خامنه ای و آيت الله فاضل گفته اند كه اگر شطرنج در عرف از آلت قمار خارج شده و به عنوان يك ورزش فكري در آمده باشد، اشكال ندارد و برخي نيز بازي با شطرنج را به طور مطلق حرام مي دانند.

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بپرسم خدا ما رو لخت می بینه یا با لباس ؟
خدا براش فرقی داره تو لخت ذکرشو بگی یا با لباس؟
شما با چه جراتی خدا رو با بابا و عموتون مقایسه می کنین؟ کسایی که امیال انسانی و شهوت دارنو با خدایی که ما رو لخت آفرید مقایسه میکنین؟
چرا مردا می تونن با یه دونه لباس زیر نماز بخونن ولی زنا نمیتونن ؟ خداشون فرق داره؟ یا اینکه شما تصمیم می گیرین که کی به خدا محرمه و کی نیست؟
چرا خدا رو اینقدر کوچیک می کنین و به حد بابا و عموتون میرسونین؟:eek::eek:

ايشون كاملا صحيح ميفرمايند مگه خدا بازيچه دست شماست كه ميگيد عموم داييم خان داييم شما راست ميگيد نماز بخونيد بدون چادر بخونيد ؟آخه بدبختي اينه كه شما نميخاوهيد نماز بخونيد ديگه چرا بهونه مياريد

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميگم شما ها تا يك سوال ميپرسيد ما ميگيم فلان مرجع اينجوري گفته يا فلان حديث اونجوري شما زودي ميپريد وسط ميگيد دليل عقلاني دليل منطقي يا نميدونم اين تحريف شده اونوقت حالا چسبيدي به اين فتوا كه معلوم نيست حقيقت داره نداره از چه منبعي بيان شده ويا................... يا اصلا همچين فردي تويي مصر وجود داره اصلا كي به اين يارو حكم اجتهاد داده و خيلي چيز هاي ديگه كه مجهوله

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ميگم شما ها تا يك سوال ميپرسيد ما ميگيم فلان مرجع اينجوري گفته يا فلان حديث اونجوري شما زودي ميپريد وسط ميگيد دليل عقلاني دليل منطقي يا نميدونم اين تحريف شده اونوقت حالا چسبيدي به اين فتوا كه معلوم نيست حقيقت داره نداره از چه منبعي بيان شده ويا................... يا اصلا همچين فردي تويي مصر وجود داره اصلا كي به اين يارو حكم اجتهاد داده و خيلي چيز هاي ديگه كه مجهوله
اولا اینکه اظهارات فضیلانه اهل الازهر برای هر خواهر و براری اظهر من الشمسه. باور نداری اولین شیخی که تو خیابون دیدی راجع به این حضرات ازشون بپرس
دوم اینکه ما به این جور بیانات گیریدیم نه به احادیث خودمون

میقات

عضو جدید
اولا اینکه اظهارات فضیلانه اهل الازهر برای هر خواهر و براری اظهر من الشمسه. باور نداری اولین شیخی که تو خیابون دیدی راجع به این حضرات ازشون بپرس
دوم اینکه ما به این جور بیانات گیریدیم نه به احادیث خودمون
سلام
دوست گرامی ؛ شما نه ولی دوستانتان در این تاپیک فقط قرآن را معتبر می دانند وکلام پیامبر و ائمه را حاضر به دلیل اینکه بعضی روایت جعلی وارد شده کلاً قبول ندارند برای طرح.
و می گویند اینا خیلیهاش کار جاعلین حدیث هست

jkhl

عضو جدید
اینجا مسئله ی اطاعت مطرحه ، خدا میخواد ببینه چند مرده حلاجی ...
خدا میخواد کسی که باهاش داره صحبت میکنه ظاهری آراسته و زیبا داشته باشه
بنظر من و خیلی های دیگه خانم ها هرچه حجابشون رو بیشتر حفظ می کنند زیباتر بنظر می رسند .
.... مروارید تا وقتی که درون صدف هست در امانه ولی وقتی خودشو نشون بده هزار جور بلا سرش میارن ....

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا مسئله ی اطاعت مطرحه ، خدا میخواد ببینه چند مرده حلاجی ...
خدا میخواد کسی که باهاش داره صحبت میکنه ظاهری آراسته و زیبا داشته باشه
بنظر من و خیلی های دیگه خانم ها هرچه حجابشون رو بیشتر حفظ می کنند زیباتر بنظر می رسند .
.... مروارید تا وقتی که درون صدف هست در امانه ولی وقتی خودشو نشون بده هزار جور بلا سرش میارن ....
این بلائه که باعث زینت یه گردن زیبا میشه؟ یا اینکه به عنوان یه گوشواره روی گوش قرار میگیره و روی یه دست زیبا میدرخشه؟؟؟؟؟

اون مروارید تا وقتی که توی صدفه ته دریا افتاده و کسی ارزشش رو نمیدونه

negarandish

عضو جدید
حالا این خوبه،
من چند مدت پیش خوندم یکی از این مفتی های مصری فتوا داده بود که توی محیط کار بخاطر اینکه خانومها با آقایون راحتتر بتونن کار بکنن و موردی از نظر اخلاقی نداشته باشن میتونن به آقایون شیر بدن که با آقای مورد نظر محرم بشن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا