موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد طراحی کاربردی و تبدیل انرژی

yohanblack43

عضو جدید
سلام بچه ها تو این تایپیک می خواییم در مورد موضوع پایان نامه ها بحث کنیم.به نظرتون چه موضوعاتی باید انتخاب کنیم که هم جدید باشه .هم کاربردی باشه؟؟؟؟؟؟

anishtain4

عضو جدید
به نظر من دانشجوها باید اول تعریف درستی از جدید بودن برای خودشون پیدا کنن، خیلی ها رو دیدم که علی رغم استعداد خیلی زیادشون موضوعاتی خیلی بیشتر از حد توانشون در ۲ سال ارشد برداشتن و آخرش فقط یه کار ناقص داشتن برای دفاع، فکر می کنم تو این مورد بهتره برای انتخاب به اساتید اعتماد کنیم، بعد خودمون بررسی کنیم و اگه نخواستیم موضوع رو عوض کنیم، ایده های خیلی جدید خودمون انتخاب نکنیم. به شخصه بدجوری از این قضیه زخم خوردم

alireza15711

عضو جدید
با سلام به بروبچ گل مکانیک
من دانشجو ارشد طراحی کاربردی ( یکی از دانشگاه های تهران ) هستم. ترم سه هستم . و منم دقیقه نمیدونم واسه پروژه چه موضوعی انتخاب کنم.
مطمنم که اگه یه پروژه سنگینی رو انتخاب کنم توش میمونم.
لطفا اگه کسی اطلاعات داره و یا این مرحله رو پشت سر گذاشته بیاد به کمک فکری با ماا بکنه

NASTOH

عضو جدید
سلام بچه ها تو این تایپیک می خواییم در مورد موضوع پایان نامه ها بحث کنیم.به نظرتون چه موضوعاتی باید انتخاب کنیم که هم جدید باشه .هم کاربردی باشه؟؟؟؟؟؟

به نظرم هر پروژه ای که انتخاب میکنیم باید بتونیم اولن ی مقاله بکشیم بیرون وثانیا نرم افزار مربوطه به اونو یادبگیریم. منم کموندم چی بردارم ولب به cfd و انتقال حرارت علاقه دارم

si136718

عضو جدید
سلام و.ختتون بخیر عنوانای تحقیقی که به ما گفتن ایناست:
الف) زمينه تحليل تنش
1) تئوري شكست
2) تئوري خزش
3) تئوري خستگي
ب) زمينه ديناميك و كنترل:
1) تئوري كنترل مقاوم، بهينه يا تطبيقي
2) تئوري روش اولر يا اولر – لاگرانژ در مدل سازي ديناميكي
3) تئوري روش لاگرانژ در مدل سازي ديناميكي
ج) ساير زمينه ها:
1) تئوري دادهآمائي و كاربردها در مهندسي مكانيك
2) سيستمهاي هوشمند نظير سيستمهاي فازي، شبكههاي عصبي و تركيبي و كاربردها در مهندسي مكانيك
بنظر خودم تحلیل تنش راحت تره برام
حالا چنتا سوال داشتم
1)این تئوری که میگن رو باید عینشو کپ بزنیم بنویسیم تو تحقیق؟
2)مقاله هایی که تو این زمینه هستن رو از کجا گیر بیاریم؟چون باید حد اقل 20مقاله خونده باشیم بعد باید زمینه ای که توی تحلیل تنش میخایم روش تحقیق کنیم رو تعیین کنیم تا جدید باشه و کسی دنبالش نرفته باشه
من تازه قبول شدم یکم هنگیدم میشه راهنماییم کنید ایا؟

recolor

عضو جدید
سلام و.ختتون بخیر عنوانای تحقیقی که به ما گفتن ایناست:
الف) زمينه تحليل تنش
1) تئوري شكست
2) تئوري خزش
3) تئوري خستگي
ب) زمينه ديناميك و كنترل:
1) تئوري كنترل مقاوم، بهينه يا تطبيقي
2) تئوري روش اولر يا اولر – لاگرانژ در مدل سازي ديناميكي
3) تئوري روش لاگرانژ در مدل سازي ديناميكي
ج) ساير زمينه ها:
1) تئوري دادهآمائي و كاربردها در مهندسي مكانيك
2) سيستمهاي هوشمند نظير سيستمهاي فازي، شبكههاي عصبي و تركيبي و كاربردها در مهندسي مكانيك
بنظر خودم تحلیل تنش راحت تره برام
حالا چنتا سوال داشتم
1)این تئوری که میگن رو باید عینشو کپ بزنیم بنویسیم تو تحقیق؟
2)مقاله هایی که تو این زمینه هستن رو از کجا گیر بیاریم؟چون باید حد اقل 20مقاله خونده باشیم بعد باید زمینه ای که توی تحلیل تنش میخایم روش تحقیق کنیم رو تعیین کنیم تا جدید باشه و کسی دنبالش نرفته باشه
من تازه قبول شدم یکم هنگیدم میشه راهنماییم کنید ایا؟

1. پایان نامه چندین بخش داره که بخش اولش (بعد از چکیده) آوردن تحقیقات انجام شده در زمینه پایان نامتون تا به امروز هست. که معمولا تحت عنوان "مروری بر ادبیات موضوع" "مروری بر کارهای انجام شده" و یا به زبان انگلیسی میشه Literature Review.
برای مسلط شدن به این قسمت هست که درس دو واحدی سمینار به شما عرضه میشه. شما تو درس سمینار باید به جمع آوری همه تحقیقات انجام شده تو این موضوع بپردازین. و بعد اسلایدش کنین و ارائه بدین. اینجوری حالا میتونین با تسلط به موضوع، تلاش کنین که کار "جدیدی" انجام بدین.

2. معمولا دانشگاه ها token‌ یا دسترسی هایی برای دانشجویان ارشد/دکتراشون به سایت های عرضه مقاله فراهم میکنن. مثلا دانشگاه ما با سایت edupaper.ir قرارداد داره و ما در حالت پیش فرض سهمیه دانلود 15 مقاله در ماه رو داریم که میتونیم ارتقاش بدیم. شما باید به بخش مربوطه (معمولا بخش انفورماتیک) دانشگاتون برین یا ایمیل بزنین و در رابطه با این قضیه ازشون بپرسین.

امیدوارم مفید بوده باشه. موفق باشین

بالا