موضوعات پیشنهادی پروژه پایانی (کارشناسی و ارشد)

r.m.d

عضو جدید
سلام. دوستان ممنون میشم تمامیه موضوعات موجود و مد نظرتون در رابطه با پروژه پایانی را در این تاپیک قرار دهید. دستو پا شکسته تاپیکهایی با این عنوان تو انجمن هست اما اگر همه یه جا باشه خیلی بهتره. من این ترم پروژه دارم اما موضوع جالت پیدا نکردم:):cry::confused:
پیشاپیش تشکر:gol::gol::gol::gol::gol::heart::heart::heart:;)

r.m.d

عضو جدید
واقعا ممنون . بچه ها الکترونیک معمولا خیلی چیزا تو ذهنشونه بریزین بیرون بابا. خودم اول میگم. کنترلر سی ان سی با میکرو. هر کس مایل بود بگه تا جزئیاتشم بگم.اما برای من هم گرون تموم میشه هم اطلاعاتم برا ساختش کمه. حالا اگه کسی بتونه بسازه خودم براش میفروشم به قیمت بالا. نظر بدین یا علی

• Like
واکنش ها: henn

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام عزیز
پیشنهاد من ساخت عمود پرواز با ژیلوپلنه
که البته صرف طراحی درست با نرم افزار ادامز خودش پروزه ارشده اما اگه بتونی درست اجراش کنی صنایع هوایی و..... رو هوا بردنت البته اگه مکاترونیک میخونی خیلی راحتر باشه برات
خوشحال میشم راجع به موضوعی که بالا مطرح کردی بیشتر توضیح بدین

r.m.d

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
ممنون از موضوعی که دادی. راجع بهش یکم سرچ کنم نتایجو تو همین تاپیک میزارم.
راجع به کنترلر سی ان سی سعی میکنم خیلی خلاصه و ساده بگم.همون طور که میدونین دستگاه برای تراش و ساخت قطعه در صنایع مربوطه استفاده میشه. به این شکل که طراح در نرم افزارهای مربوطه قطعه رو طراحی میکنه و مختصات میده و میده به دستگاه. نمونه مشابه ایرانی وجود نداره. ما میخوایم یه سری داده از یه فایل مثلا دی اکس اف در اتوکد یا ساده تر مثل پینت یا نقاشی در ویندوز بگیریم و کاملا بفهمیمش (نرم افزار ما خطوط رو بشناسه و مختصات رو بفهمه و دستوراتو با توجه به نقشه بده به میکروها) و با توجه به اونها حرکات و عملهای بازوهامون رو برای تراش قطعه هماهنگ کنیم. اما بقیش کاره راحتیه مثلا 4 تا موتور سروو که در 3 بعد حرکت عمودی و گردشی داشته باشند و کلا سخت افزار سختی نداره و از نظر نرم افزاری یکم به نظر من سخته. . هزینه ساخت اگر در حدود 3 میلیون تومان بشه کاملا مقرون به صرفه و عالی خواهد بود

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام عزیز
من پسر عموم فوق جامدات 5تا دستگاه سی ان سی داره تقریبا با نحوه کار کردش اشنا هستم
اما ساخت و نحوه کنترل اون با میکرو خیلی مهمه
اینکه ما بتونیم نرم افزاری به دقت اون بسازیم شرطه و به نظره من کاره خیلی سختیه
روش خاصی مد نظرت هست یا صرفا یه ایده هست و پیشنهاد
از نظر مالی همکه گفتی خیلی پایین گفتی به نظرم
تا 30میلیون هم براحتی مخوان
چون نیاز به بروز سازی سیستم ها و راحت تر کار کردن با اونا لازمه هر شرکتیه
اما دقت بالا سرعت کافی رو میطلبه

r.m.d

عضو جدید
سلام. اقا مخلصیم
هزینه که من گفتم هزینه ساخته و گمان نکنم . اگه مثلا من خودم برنامه نویس حرفه ا ی بودم و نرم افزارشو میساختم برام هزینه زیادی داشت و سخت افزارم بالا 3 تومن نمیشه. شایدم اشتباه کنم اما برای فروش هر مبلغی میشه گفت حتی بالاتر. اما طرحشو که روش کار کردم و تنها یه نظر نیست و عملیه. اما تو قسمت نرم افزار واقعا فعلا گیجم اگر کسی خبره باشه و دید فنی داشته باشه میتونه انجامش بده اما من نه. مثلا من نمیدونم فایل کد که الان به دستگاه میدن جصور خونده میشه و یا ... الان سی ان سی با پی ال سی طراحی میشه و برنامه نویسی خاص خودشو داره. اما با میکرو دستت خیلی باز تره در ثانی پی ال سی و اچ ام ای 4 میلیونی کجا و میکرو و ال سی دی 20 هزار تومنی. در کل چیزه خوبیه یکی روش کار کنه خوب جواب میده

r.m.d

عضو جدید
سلام. الکترونیک
کسی موضوع خوبی نداد . بدجوری کارم لنگه

pero

عضو جدید
سلام عزیز
پیشنهاد من ساخت عمود پرواز با ژیلوپلنه
که البته صرف طراحی درست با نرم افزار ادامز خودش پروزه ارشده اما اگه بتونی درست اجراش کنی صنایع هوایی و..... رو هوا بردنت البته اگه مکاترونیک میخونی خیلی راحتر باشه برات
خوشحال میشم راجع به موضوعی که بالا مطرح کردی بیشتر توضیح بدین

دوست عزیز اگه راجع به ژیلوپلن یه توضیحاتی بدی ممنون میشم چو اصلا حتی انگلیسیشو نمیدونم که بخوام راجع بهش سرچ کنم!
خیلی ممنون ;)

pero

عضو جدید
دوست عزیز اگه راجع به ژیلوپلن یه توضیحاتی بدی ممنون میشم چو اصلا حتی انگلیسیشو نمیدونم که بخوام راجع بهش سرچ کنم!
خیلی ممنون ;)
واقعا ممنون که جواب دادین. حداقل درست تلفظ میکردین که دچار مشکل نشم!! [ GeoPlane = ژئوپلن ]