مهمترين انتظارتون از همسر آينده يا همسر فعليتون چيه؟

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
بیشتر پسرا اینجوری فکر میکنند .
پسرا دوست دارند که اینجوری باشند اما این خرجای زندگی نمیزاره !
آخي اما اگه كسي تلاش داشته باشه و اهل زندگي باشه اينطوري نيست
خب هميشه خوب ها كمياب هستن ديگه ...نگران نباشيد

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول از همه ادم باشه یک انسان باشه اخلاق ایمان صداقت خصوصیات یک انسان رو داشته باشه

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
یک نکته ای تا به الآن بهش توجه نکردیم اینکه همش می گیم اون چطور باشه !
در صورتی که باید از خودمون شروع کنیم .
خودمون صادق هستیم . خودمون تکیه گاهی برای اون هستیم ! و......
به نظر اگر ما انتظاراتی که خودمون از همسرمون داریم را برآورده کنیم حتما اون هم اینکار رو می کنه !

engineer.sh

عضو جدید
واقعا
من دیروز از امضاتون لینکشو برداشتم واقعا عالی بودن
واقعا مرسی دوست عزیز
ولی از ازدواج خیلی ترسیدم
خییییلی سخته
کوچکترین اشتباه یه رابطه عاشقانه رو میتونه خراب کنه
بازم مرسی

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
واقعا

ولی از ازدواج خیلی ترسیدم
خییییلی سخته
کوچکترین اشتباه یه رابطه عاشقانه رو میتونه خراب کنه
بازم مرسی

اگر از روی فقط از روی شور و عشق باشه آره اما اگر از روی عقل و منطق و عشق باشه نه !

بقول پیامبر که با مومن ازدواج کن .
البته مومن فقط به نماز و روزه و ..... نیست . چون مومن خدا ترس است به همسرش ازار نمیرساند . چون مومن خوش رو و مهربان هست همسرش از او متنفر نمی شود .
در کل سعی دارد همه جور هوای همسرشو نگه دارد .

اما مومن چی کسی است ؟
خود پیامبر همسرانی داشت که شاید ازشان زاضی نبود ولی بهشون بد رفتاری نمی کرد هیچ بلکه خوش رفتاری هم میکرد .
یا امام حسن (ع) که زنش ......

البته نیمی خواستم ارزش زن رو پایین بیاورم ها ما زنان نمونه کم نداریم مانند حضرت زهرا مه به خاطر شوهرش پشت در ماند و جانش رو داد ! ( لعنت بر کسی که به در لگد زد )

همه رو گفتم که به این نکته برسم معیار های دینی خیلی کامل هستند ! همراه با مثال .

shimnoo

عضو جدید
اجازه هست؟
اولین باری هست که در تاپیک غیرعلمی در این انجمن پستی را ارسال خواهم کرد
مهمترین که خیلی هست راستش!
اما باز مهمترین ترینش صداقت هست.راستش بنظرم عشق باشه ال باشه بل باشه همه چیز هم که باشه اما صداقت نباشه واسه من یکی غیرقابل تحمله!
دوست دارم عین حقیقت رو بدونم حتی اگه تلخ باشه مثه زهر

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
بچه رو مادر بیشتر تربیت می کنه تا پدر.
اگه بچه بدردنخور شه تقصیر مادرشه
اي بابا
دوستم
بچه به اقتدار پدر هم لازم داره
آخه مامانا بيشتر دلسوزن ...اما باباها اقتدار دارن ... البته بيشتر بچه ها با مادرشون هستن اما پدر هم نقش داره خب ... بايد خيلي چيزا رو پدر به بچه ياد بده خب

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
باتقوا ... صادق....با وفا.....با وقار.....عاشق....منطقی....خوش اخلاق و با پشتکار

و.......

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
داستانک (واسه تنوع)

داستانک (واسه تنوع)

جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شد و با لحنی موأدبانه گفت : ببخشید آقا! من می تونم یه کم به خانوم شما نگاه کنم و لذت ببرم؟

مرد که اصلا توقع چنین حرفی را نداشت و حسابی جا خورده بود، مثل آتشفشان از جا در رفت و میان بازار و جمعیت، یقه جوان را گرفت و عصبانی، طوری که رگ گردنش بیرون زده بود، او را به دیوار کوفت و فریاد زد

مردیکه عوضی، مگه خودت ناموس نداری ... گه می خوری تو و هفت جد آبادت ... خجالت نمی کشی؟ ...

جوان امّا، خیلی آرام، بدون اینکه از رفتار و فحش های مرد عصبی شود و عکس العملی نشان دهد، همانطور موأدبانه و متین ادامه داد

خیلی عذر می خوام فکر نمی کردم این همه عصبی و غیرتی شین، دیدم همه بازار دارن بدون اجازه نگاه میکنن و لذت می برن، من گفتم حداقل از شما اجازه بگیرم که نامردی نکرده باشم ... حالا هم یقمو ول کنین، از خیرش گذشتم

مرد خشکش زد ... همانطور که یقه جوان را گرفته بود، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد ...
زن بسان گل بود در باغ گلزار جهان

مرد او اندر مثل باشد چو مرد باغبان

باغبان باید که دیواری کشد بر دور باغ

تا گلشن ایمن شود از دستبرد این وآن

مرد هم باید بپوشاند به زن زیب حجاب

تا که باشد همسرش همواره در امن و امان

ور نه باید ببیند با دوچشم خویشتن

غنچه ی ناموس خود را در کف بیگانگان