مهديه 1:حركت به سمت ظهور

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحيم

به نام او كه بي نامش هر كار ابتر است...

سلام به دوستان عزيزم
امروز جمعه بود ، امروز هم با ندبه شروع كرديم و با دلتنگي نيامدنش به پايان برديم . ولي تا كي انتظار .... اصلا مگر انتظار نشستن و نگاه كردن است ؟ شايد همين نشستن ها مانع ظهور باشد. به قول يكي از كاربران داريم آرام آرام به اين نيامدن ها و جمعه هاي انتظار به پايان بردن ،‌عادت مي كنيم .... نكند روزي رسد كه همين انتظار هم فراموش شود! يادمان هست همين دو ماه پيش در محرم بر نداي هل من ناصر ينصرني امام حسين ع كه بي جواب ماند عزا گرفتيم. نكند باز اين ندا بي جواب بماند و ولي خدا را تنها بگذاريم !
توي اين تاپيك قراره يه كاروان درست كنيم به خواست امام ع ،‌تا با هم به سمت ظهور حركت كنيم تا اگه اذن دادند كاروانمون به كاروان ظهور وصل بشه. قصد بر اينه هر هفته چنان حركت كنيم تا جمعه به عنوان منتظر واقعي آقا پرونده مون بررسي بشه. بيايد هر هفته هر مقدار كه در توانيم و عزم به ظهور داريم قرآن بخونيم ،‌صلوات نذر سلامتي و ظهور امام كنيم . با هم هر روز دعاي عهد بخونيم و يه تعهد هفتگي به امام بديم و سعي كنيم بهش عمل كنيم و اون رو در وجودمون نهادينه كنيم ،‌ در ضمن مطالب جانبي رو هم مطرح خواهيم كرد ...

البته همانطور كه مي دونيد اين اصلاح شخصي يك بعد انتظاره ،‌ در كنارش سعي مي كنيم در تاپيك جداگانه اي كه توسط آقاي m4material ايجاد مي شه ،‌روي بحث مهدويت مطالعه كنيم .

اگه پيشنهادي براي بهتر شدن تاپيك داريد ممنون مي شم به دوستمون sabahat اطلاع بديد.

در صورتي كه صحبت هام رو تائيد مي كنيد، و مي خوايد كه با اين كاروان همراه بشيد يا علي.اميدوارم از اين طريق مورد تائيد امام ع قرار بگيريم ان شا الله :gol:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من هم پایه ام. انشاءالله ادامه دار و با برکت باشه.

یک چشم زدن غافل از آن ماه نباشید
شاید نگهی کرده و آگاه نباشید

یا علی

ان شا الله ،‌ممنونم و حضورتون رو خير مقدم مي گم .

دوستان لطفا در صورت تمايل يك جز از قرآن كريم و تعداد صلوات براي سلامتي و تعجيل در ظهور آقا رو اعلام بفرماييد.

ان شا الله حضور دوستان رو در دعاي عهد فردا صبح داشته باشيم ....

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از طرح خوبتان
اما درباره صلوات و قران دو تا تاپیک هستند که بچه ها صلواتها و سوره ها را انجا ثبت میکنند
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/168147-هزارن-ایه-برای-سلامتی-وفرج-مولا.../page15.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/86628-هزاران-گل-برای-گل-نرگس-....

سلام بزرگوار ممنون از حضورتون
اگر صبر كنيد قراره ما در تاپيك كار مطالعاتي و تذهيب نفس را با هم داشته باشيم و در ضمن ما در اينجا هدفمون اينه كه زمينه ساز ظهور باشيم و هر هفته نتيجه تلاشها را با ظهور حضرت ببينيم ! نه اينكه صرفا صلوات داشته باشيم ....

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
بسم الله الرحمن الرحيم

سلام به دوستان عزيزم
امروز جمعه بود ، امروز هم با ندبه شروع كرديم و با دلتنگي نيامدنش به پايان برديم . ولي تا كي انتظار .... اصلا مگر انتظار نشستن و نگاه كردن است ؟ شايد همين نشستن ها مانع ظهور باشد. به قول يكي از كاربران داريم آرام آرام به اين نيامدن ها و جمعه هاي انتظار به پايان بردن ،‌عادت مي كنيم .... نكند روزي رسد كه همين انتظار هم فراموش شود! يادمان هست همين دو ماه پيش در محرم بر نداي هل من ناصر ينصرني امام حسين ع كه بي جواب ماند عزا گرفتيم. نكند باز اين ندا بي جواب بماند و ولي خدا را تنها بگذاريم !
توي اين تاپيك قراره يه كاروان درست كنيم به خواست امام ع ،‌تا با هم به سمت ظهور حركت كنيم تا اگه اذن دادند كاروانمون به كاروان ظهور وصل بشه. قصد بر اينه هر هفته چنان حركت كنيم تا جمعه به عنوان منتظر واقعي آقا پرونده مون بررسي بشه. بيايد هر هفته هر مقدار كه در توانيم و عزم به ظهور داريم قرآن بخونيم ،‌صلوات نذر سلامتي و ظهور امام كنيم . با هم هر روز دعاي عهد بخونيم و يه تعهد هفتگي به امام بديم و سعي كنيم بهش عمل كنيم و اون رو در وجودمون نهادينه كنيم ،‌ در ضمن مطالب جانبي رو هم مطرح خواهيم كرد ...

البته همانطور كه مي دونيد اين اصلاح شخصي يك بعد انتظاره ،‌ در كنارش سعي مي كنيم در تاپيك جداگانه اي كه توسط آقاي m4material ايجاد مي شه ،‌روي بحث مهدويت مطالعه كنيم .

اگه پيشنهادي براي بهتر شدن تاپيك داريد ممنون مي شم به دوستمون sabahat اطلاع بديد.

در صورتي كه صحبت هام رو تائيد مي كنيد، و مي خوايد كه با اين كاروان همراه بشيد يا علي.اميدوارم از اين طريق مورد تائيد امام ع قرار بگيريم ان شا الله :gol:
سلام عليكم
بالاخره قيام تالاري صورت گرفت:smile:
ولي جداي از شوخي، اميدوارم اين كار مورد قبول امام زمان(عج) قرار بگيره و به خوبي پيش بره و باعث تحولي نو بشه.:redface:
منتظر حضور تمام دوستان هستيم:gol:
به زودي كار را شروع ميكنيم( ان شاءا...)

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعای عهد

دعای عهد

از امام صادق، علیه السلام، روایت شده که فرمودند: هر کس چهل روز صبح هنگام، دعاى عهد را بخواند از یاران قائم ما است و اگر قبل از ظهور آن حضرت از دنیا برود خداوند او را در زمان ظهور از قبر بیرون مى آورد که در خدمت حضرت باشد. خداوند به هر کلمه اى از این دعا هزار حسنه عطا فرماید و هزار گناه محو مى نماید. دعاى عهد ابتدا خداوند را به اسامى و صفات مى خواند و بعد صلوات بر امام زمان علیه السلام است . سپس دعاهایى در مورد آن حضرت و فرج او و نیز حضور ما در زمان حضرت و دیدار روى حضرت دارد

بسم الله الرحمن الرحیم

اَللّهُمَّ رَبَّ النُّورِ الْعَظیمِ، وَ رَبَّ الْکُرْسِىِّ الرَّفیعِ، وَ رَبَّ الْبَحْرِ الْمَسْجُورِ، وَ مُنْزِلَ التَّوْراةِ وَالْإِنْجیلِ وَالزَّبُورِ، وَ رَبَّ الظِّلِّ وَالْحَرُورِ، وَ مُنْزِلَ الْقُرْآنِ الْعَظیمِ، وَ رَبَّ الْمَلائِکَةِ الْمُقَرَّبینَ، وَالْأَنْبِیاءِ وَالْمُرْسَلینَ اَللّهُمَّ إِنّى أَسْأَلُکَ بوَجْهِکَ الْکَریمِ، وَ بِنُورِ وَجْهِکَ الْمُنیرِ، وَ مُلْکِکَ الْقَدیمِ، یا حَىُّ یا قَیُّومُ، أَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذى أَشْرَقَتْ بِهِ السَّمواتُ وَالْأَرَضُونَ، وَ بِاسْمِکَ الَّذى یَصْلَحُ بِهِ الْأَوَّلُونَ وَالْآخِرُونَ، یا حَیّاً قَبْلَ کُلِّ حَىٍّ، وَ یا حَیّاً بَعْدَ کُلِّ حَىٍّ، وَ یا حَیّاً حینَ لا حَىَّ، یا مُحْیِىَ الْمَوْتى، وَ مُمیتَ الْأَحْیاءِ، یا حَىُّ لا إِلهَ إِلّا أَنْتَ.
اَللّهُمَّ بَلِّغْ مَوْلانَا الْإِمامَ الْهادِىَ الْمَهْدِىَّ الْقائِمَ بِأَمْرِکَ، صَلَواتُ اللَّهِ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ الطّاهِرینَ، عَنْ جَمیعِ الْمُؤْمِنینَ وَالْمُؤْمِناتِ فى مَشارِقِ الْأَرْضِ وَ مَغارِبِها، سَهْلِها وَ جَبَلِها، وَ بَرِّها وَ بَحْرِها، وَ عَنّى وَ عَنْ والِدَىَّ مِنَ الصَّلَواتِ زِنَةَ عَرْشِ اللَّهِ، وَ مِدادَ کَلِماتِهِ، وَ ما أَحْصاهُ عِلْمُهُ، وَ أَحاطَ بِهِ کِتابُهُ. أَللّهُمِّ إِنّى أُجَدِّدُ لَهُ فى صَبیحَةِ یَوْمى هذا، وَ ما عِشْتُ مِنْ أَیّامى عَهْداً وَ عَقْداً وَ بَیْعَةً لَهُ فى عُنُقى، لا أَحُولُ عَنْها، وَ لا أَزُولُ أَبَداً. اَللّهُمَّ اجْعَلْنى مِنْ أَنْصارِهِ وَ أَعَوانِهِ، وَالذّابّینَ عَنْهُ، وَالْمُسارِعینَ إِلَیْهِ فى قَضاءِ حَوائِجِهِ، وَالْمُمْتَثِلینَ لِأَوامِرِهِ، وَالْمُحامینَ عَنْهُ، وَالسّابِقینَ إِلى إِرادَتِهِ، وَالْمُسْتَشْهَدینَ بَیْنَ یَدَیْهِ.
اَللّهُمَّ إِنْ حالَ بَیْنى وَ بَیْنَهُ الْمَوْتُ الَّذى جَعَلْتَهُ عَلى عِبادِکَ حَتْماً مَقْضِیّاً، فَأَخْرِجْنى مِنْ قَبْرى مُؤْتَزِراً کَفَنى، شاهِراً سَیْفى، مُجَرِّداً قَناتى، مُلَبِّیاً دَعْوَةَ الدّاعى فِى الْحاضِرِ وَالْبادى. اَللّهُمَّ أَرِنِى الطَّلْعَةَ الرَّشیدَةَ وَالْغُرَّةَ الْحَمیدَةَ، وَاکْحَُلْ ناظِرى بِنَظْرَةٍ مِنّى إِلَیْهِ، وَ عَجِّلْ فَرَجَهُ، وَ سَهِّلْ مَخْرَجَهُ، وَ أَوْسِعْ مَنْهَجَهُ، وَاسْلُکْ بى مَحَجَّتَهُ، وَ أَنْفِذْ أَمْرَهُ، وَاشْدُدْ أَزْرَهُ، وَاعْمُرِ اللّهُمَّ بِهِ بِلادَکَ ، وَ أَحْىِ بِهِ عِبادَکَ، فَإِنَّکَ قُلْتَ وَ قَوْلُکَ الْحَقُّ: ظَهَرَ الْفَسادُ فِى الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِما کَسَبَتْ أَیْدِى النّاسِ، فَأَظْهِرِ اللّهُمَّ لَنا وَلِیَّکَ وَابْنَ بِنْتِ نَبِیِّکَ الْمُسَمّى بِاسْمِ رَسُولِکَ
حَتّى لا یَظْفَرَ بِشَىْءٍ مِنَ الْباطِلِ إِلّا مَزَّقَهُ، وَ یُحِقَّ الْحَقَّ وَ یُحَقِّقَهُ، وَاجْعَلْهُ اللّهُمَّ مَفْزَعاً لِمَظْلُومِ عِبادِکَ وَ ناصِراً لِمَنْ لا یَجِدُ لَهُ ناصِراً غَیْرَکَ، وَ مُجَدِّداً لِما عُطِّلَ مِنْ أَحْکامِ کِتابِکَ، وَ مُشَیِّداً لِما وَرَدَ مِنْ أَعْلامِ دینِکَ، وَ سُنَنِ نَبِیِّکَ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ، وَاجْعَلْهُ اللّهُمَّ مِمَّنْ حَصَّنْتَهُ مِنْ بَأْسِ الْمُعْتَدینَ، اَللّهُمَّ وَ سُرَّ نَبِیَّکَ مُحَمَّداً صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ بِرُؤْیَتِهِ، وَ مَنْ تَبِعَهُ عَلى دَعْوَتِهِ، وَارْحَمِ اسْتِکانَتَنا بَعْدَهُ ، اللّهُمَّ اکْشِفْ هذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هذِهِ الْأُمَّةِ بِحُضُورِهِ، وَ عَجِّلْ لَنا ظُهُورَهُ، إِنَّهُمْ یَرَوْنَهُ بَعیداً وَ نَراهُ قَریباً، بِرَحْمَتِکَ یا أَرْحَمَ الرّاحِمینَ.

اَلْعَجَلَ، اَلْعَجَلَ؛ یا مَولای یا صاحِبَ الزَّمانِ

m4material

مدیر تالار
ترجمه دعاي عهد

ترجمه دعاي عهد

با سلامي دورباره به همگي دوستان عزيزم.
با تشكر فراوان از خانم محمديان.
گفتم شايد گذاشتن متن فارسي دعاي عهد الان به موقع باشه، با اجازه از خانم محمديان:

:gol:به نام خدای بخشنده مهربان:gol:
ای خداوند!
نیازم را به درگاه تو می آورم،
به سیمای بزرگوارت،
و به روشنایی آن سیمای نور افشانت،
و به فرمانروائی دیرینه ات،
ای همیشه زنده،
ای صاحب اختیار همه چیز،
به نامی که آسمان ها و زمین ها به آن تابش دارند،
و به آن نامی که آغازها و انجم ها به آن سامان می گیرد،
ای زنده ی پیش از هر زنده!
ای زنده ی پس از هر زنده!

ای زنده، در آن حال که هیچ زنده ای نبود!
ای حیات بخش مردگان!
و ای آن که زنده ها را می میرانی!
ای همیشه زنده!
هیچ الاهی جز تو نیست.
ای خداوند!
برسان به مولای ما،
امام راهنمای
راه یافته
آن به پا خاسته امر تو
( که درودهایت بر او و بر نیاکان پاک او باد)
از سوی تمامی ایمان آورندگان در کوه و دشت
در سرزمین های شرقی،
و نواحی غربی آن،
از جانب من
و پدر ومادرم،
درودهائی همسنگ با عرش خدا،
برابر با مرکب کلمات او،
آنچه که تنها خدا می شماردش
و کتاب او آن را در بر می گیرد.
ای خداوند!
صبح امروز
و هر روز که زنده باشم،
با ولی تو، مهدی، پیمان دوباره می بندم،
قرار، تعهد و بیعت او
همچنان بر گردن من است
و از آن باز نمی گردم،
این میثاق تغییر نخواهد یافت،
و تا باد نابودی نگیرد، هرگز!
ای خدای من!
مرا یار و یاور او قرارده،
و پشتیبان مولی،
در شمار فدائیان سوی او،
برای روای نیاز او شتابانم کن،
می خواهم،
فرمانش،
فرمانبر،
حامی بی چون او،
سوی اراده اش مشتاق،
پیش تر از همه باشم،
پیش روی او شهیدم کن،
ای خداوند!
اگر آن مرگ قطعی و حتمی ،
برای بندگان میان او و من فاصله شد،
از قبر بیرونم آر،
کفن پوشیده باشم،
لبیک گویان،
به ندای آن دعوتگر بزرگ،
هر جا باشم،
صحرا یا شهر،
ای خدای من،
آن فروزان رعنا قامت،
آن نورانی بسیار ستوده را بنمایانم،
به نیم نگاه من به او،
دیده ام را سرمه کش،
فرج او نزدیک،
خروجش آسان،
و برنامه اش، فراگیر گردان،
و مرا پوینده ی راه راست او قرار ده،
فرمانش نافذ،
پشت او را نیرومند،
سرزمین هایت، به او آبادان،
و بندگان خود را با او جانی دوباره بخش،
ای خدای من!
زیرا تو گفته بودی:
(و تو حق می گوئی)
" به سبب دستآورد مردم، در تری و خشکی،
تباهی پدیدار شده است".
پس، حال که چنین است، ولی خودت را،
برای ما، هویدا ساز،
همو که فرزند دخت پیامبر توست،
و هم نام رسول توست،
تا بر تمامی باطل پیروز شود،
آن را در هم کوبد و نابود سازد،
حق را احقاق،
و آن را تحقق بخشد.
ای خدای من!
او را برای بندگان مظلوم،
پناه،
و برای آن که جز تو یاوری ندارد،
یاور،
و برای همه احکام تعطیل شده کتابت،
مجدد، (تجدید کننده)
و برای تمامی نشانه های دین و سنت رسولت،
برافرازنده،
قرار ده،
ای خدای من!
او را در زمره ی کسانی قرار ده،
که تو آنان را از سختی تجاوزکاران
در امان داشته ای،
خداوندا!
با دیدار او،
پیامبر خود،
(درود تو بر او و خاندان او باد)
و همه ی پیروان دعوت محمدی را مسرور گردان،
و در نبود او بر پریشان حالی ما رحم کن، رحم،
ای خدای من!
مهربان ترین مهربانان!
به مهربانی ات،
با آمدنش، این اندوه انباشته را،
از این امت بزدای،
و برای ما، در ظهور او،
شتاب کن، شتاب کن،
آنان این ظهور را بعید می دانند،
و ما آن را نزدیک می بینیم،
ای صاحب زمان!
شتاب کن، شتاب کن،

m4material

مدیر تالار
با سلام ممنون از تاپیک خوبتون
به نظرم اگر فراز هایی از دعای ندبه به همراه معنی اینجا بزاریم خیلی خوبه
دعای بسیار زیبایی در روز جمعه هست یا زیارت امام زمان در روز جمعه
با سلام
دعاهاي مربوط به امام زمان(عج) همگي ان شاءا... در اينجا قرار داده خواهد شد:redface:
ممنون از شركتتون:gol:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر تو ای امام حاضر من... :heart::gol:

غبار از خانه های دل بشویید
که بر این خانه مهمان خواهد آمد
سلام به همه دوستانی که سر زدند و نظرات زیباشون رو ارایه دادند.... خیلی ممنونم از خواهر گلم که زحمت تاپیک رو قبول کردند.

امیدوارم به لطف خدای مهربون و با نظر آقامون امام مهدی (عج) بتونیم کاروانمون رو پربار کنیم...:gol::gol:

قدمهای مبارک همه دوستان رو عزیز می شماریم و همه با هم یا مهدی ادرکنی

m4material

مدیر تالار
شروع

شروع

با سلام دوباره خدمت تمام دوستان
و به خصوص صباحت خانم، اميدوارم در سفرتون ما رو هم از دعاي خيرتون بي نصيب نذاشته باشيد:redface:
با اجازه خانم محمديان و صباحت خانم استارت اصلي تاپيك رو ميزنيم.

در اين تاپيك قصد بر اين شده است كه به تعالي جنبه معنوي خودمون بپردازيم. براي اينكار هر هفته به بررسي يكي از فضايل يا رذايل مي پردازيم و در راستاي آن به بيان آيات و روايت معتبر مي پردازيم و در آخر هر هفته با خودمون در كنار دعاي عهد ،‌عهد مي بنديم كه ان رذيلت را از خودمون براي ابد دور كنيم و يا آن فضيلت را سرلوحه كارهامون قرار بديم.
به دليل اهميت نماز و جايگاه ويژه آن و همچنين روزه،‌3هفته آخر سال را استثنائا به اين موضوعات مي پردازيم و ان شاءا... از هفته هاي بعد از آن بحث را به مباحث ديگر ميكشانيم.

در ضمن در خلال بحثها سخنرانيهاي مهم اخلاقي يا مهدوي رو به صورت سلسله وار قرار ميديم.
براي ادامه كار به نظرم بهتره هر كدام از بخشها رو يكي از دوستان به عهده بگيرن، سرفصلهايي كه به ذهنه اين حقير ميرسه به شرح زير است:
1- بررسي آيات مربوط به بحث هفتگي
2- استخراج روايات از اصول كافي
3-استخراج روايات از كتب ديگر
4- قرار دادن سخنرانيها
5- قرار دادن دعاهاي مرتبط با امام زمان(عج) و آخرالزمان و شرح و ترجمه آنها

(اگر گزينه هاي ديگري به ذهنتون ميرسه خوشحال ميشيم مطلع بشيم:redface:)
بنده ميتونم گزينه هاي 2 و 4 رو به عهده بگيرم، باز به نظر دوستان احترام ميگذاريم و هر چي جمع موافق باشه.
منتظر حضور گرمتون هستيم:gol:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از طرح خوبتان
اما درباره صلوات و قران دو تا تاپیک هستند که بچه ها صلواتها و سوره ها را انجا ثبت میکنند
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/168147-هزارن-ایه-برای-سلامتی-وفرج-مولا.../page15.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/86628-هزاران-گل-برای-گل-نرگس-....

سلام به شما....

ممنونم از یادآوریتون ... در تکمیل پست خواهرم محمدیان باید بگم که همونطور که در جریان هستید این تاپیک در واقع یه کاروان به سمت ظهوره و ما باید سعی کنیم کامل حرکت کنیم....

این دو تا تاپیک که فرمودید واسه ما قابل احترام و ارزشمندند اما ما هم در تاپیک کاروان ظهور ختم قرآن و صلوات رو هم داریم....:gol:

منتظرتون هستم...

یا مهدی

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام دوباره خدمت تمام دوستان
و به خصوص صباحت خانم، اميدوارم در سفرتون ما رو هم از دعاي خيرتون بي نصيب نذاشته باشيد:redface:
با اجازه خانم محمديان و صباحت خانم استارت اصلي تاپيك رو ميزنيم.

در اين تاپيك قصد بر اين شده است كه به تعالي جنبه معنوي خودمون بپردازيم. براي اينكار هر هفته به بررسي يكي از فضايل يا رذايل مي پردازيم و در راستاي آن به بيان آيات و روايت معتبر مي پردازيم و در آخر هر هفته با خودمون در كنار دعاي عهد ،‌عهد مي بنديم كه ان رذيلت را از خودمون براي ابد دور كنيم و يا آن فضيلت را سرلوحه كارهامون قرار بديم.
به دليل اهميت نماز و جايگاه ويژه آن و همچنين روزه،‌3هفته آخر سال را استثنائا به اين موضوعات مي پردازيم و ان شاءا... از هفته هاي بعد از آن بحث را به مباحث ديگر ميكشانيم.

در ضمن در خلال بحثها سخنرانيهاي مهم اخلاقي يا مهدوي رو به صورت سلسله وار قرار ميديم.
براي ادامه كار به نظرم بهتره هر كدام از بخشها رو يكي از دوستان به عهده بگيرن، سرفصلهايي كه به ذهنه اين حقير ميرسه به شرح زير است:
1- بررسي آيات مربوط به بحث هفتگي
2- استخراج روايات از اصول كافي
3-استخراج روايات از كتب ديگر
4- قرار دادن سخنرانيها
5- قرار دادن دعاهاي مرتبط با امام زمان(عج) و آخرالزمان و شرح و ترجمه آنها

(اگر گزينه هاي ديگري به ذهنتون ميرسه خوشحال ميشيم مطلع بشيم:redface:)
بنده ميتونم گزينه هاي 2 و 4 رو به عهده بگيرم، باز به نظر دوستان احترام ميگذاريم و هر چي جمع موافق باشه.
منتظر حضور گرمتون هستيم:gol:
سلام .... ان شاءالله روزی همون بشه زیارت ائمه...

منم روی گزینه اول کار می کنم....

یامهدی.

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به منتظران عزيز ،
درباره مطالبي كه برادر بزرگوار فرمودند بنده سعي مي كنم در قسمت هاي يك و سه فعاليت داشته باشم . علاوه بر مواردي كه ايشان ذكر كردند

مواردي را كه در اين تاپيك قرار است دنبال شود خدمتتان عرض مي كنم ، در صورت تمايل در هر مورد تمايل داشتيد خوشحال مي شيم همراهيتون رو داشته باشيم

ان شا الله برنامه تلاوت و ختم قرآن رو خواهيم داشت كه اگر دوستان مايل باشيد اگر مايل باشيد تا عيد يك بار قرآن را براي آقا ختم كنيم . شايد ايشان نور قرآن رو به قلبمون تابوندند.

بنده در اين هفته جز يك را ختم مي كنم ....

در ضمن ختم صلوات را داريم ،‌اگر دوستان محبت كنند اول هر پست را با صلوات و دعا براي تعجيل حضرت آغاز كنند بسيار خوب خواهد بود. در ضمن ختم چهل روزه دعاي عهد و زيارت آل ياسين و دعاي ندبه در صبح هاي جمعه را دنبال مي كنيم ....

در هر قسمت كه مايل بوديد با كاروان همراه شويد تا به خواست خدا صراط مستقيم را پيدا كنيم ....

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من مورد 3 رو تا حدی که بتونم انجام میدم ..فقط یه هفته نیستم ..

البته اگه بقیه دوستان هم بیان عالی میشه ..

در مورد ختم قرآن هم فکر کنم اگه بصورت حزب جلو بریم بهتره ..جزء حجم زیادیه ..

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مورد 3 رو تا حدی که بتونم انجام میدم ..فقط یه هفته نیستم ..

البته اگه بقیه دوستان هم بیان عالی میشه ..

در مورد ختم قرآن هم فکر کنم اگه بصورت حزب جلو بریم بهتره ..جزء حجم زیادیه ..

ممنونم از مشاركتت
در باره ختم قرآن مشكلي نيست ، هر طور كه دوستان مايلند فقط قسمت هايي كه تقبل مي كنيد لطفا از حزب كمتر نباشه چون هماهنگيش مشكل مي شه

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم از مشاركتت
در باره ختم قرآن مشكلي نيست ، هر طور كه دوستان مايلند فقط قسمت هايي كه تقبل مي كنيد لطفا از حزب كمتر نباشه چون هماهنگيش مشكل مي شه

:gol::gol:
یه نفر باید حساب کتاب حزب ها دستش باشه..

m4material

مدیر تالار
:gol::gol:
یه نفر باید حساب کتاب حزب ها دستش باشه..

ممنونم از مشاركتت

سلام به منتظران عزيز ،
درباره مطالبي كه برادر بزرگوار فرمودند بنده سعي مي كنم در قسمت هاي يك و سه فعاليت داشته باشم . علاوه بر مواردي كه ايشان ذكر كردند

مواردي را كه در اين تاپيك قرار است دنبال شود خدمتتان عرض مي كنم ، در صورت تمايل در هر مورد تمايل داشتيد خوشحال مي شيم همراهيتون رو داشته باشيم

ان شا الله برنامه تلاوت و ختم قرآن رو خواهيم داشت كه اگر دوستان مايل باشيد اگر مايل باشيد تا عيد يك بار قرآن را براي آقا ختم كنيم . شايد ايشان نور قرآن رو به قلبمون تابوندند.

بنده در اين هفته جز يك را ختم مي كنم ....

در ضمن ختم صلوات را داريم ،‌اگر دوستان محبت كنند اول هر پست را با صلوات و دعا براي تعجيل حضرت آغاز كنند بسيار خوب خواهد بود. در ضمن ختم چهل روزه دعاي عهد و زيارت آل ياسين و دعاي ندبه در صبح هاي جمعه را دنبال مي كنيم ....

در هر قسمت كه مايل بوديد با كاروان همراه شويد تا به خواست خدا صراط مستقيم را پيدا كنيم ....
اللهم صل علي محمد و آل محمد- و عجل فرجهم
با سلام به تمامي دوستان
خانم محمديان از طرحتون بسيار ممنونم، اميدوارم تعداد كاربران زيادي اينجا رو پر كنند و مورد عنايات امام زمان(عج) قرار بگيريم.
اگر موافق باشيد و مطابق با نظر Eshragh-Archi حساب كتاب حزبها و جزءهاي خوانده شده رو خود خانم محمديان به عهده بگيرند. اگه خداوند قبول كنه جزء 2و3 رو هم تا آخر هفته من ميخونم.

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
عهد روز دوم

عهد روز دوم

اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم

امروز خواستم عهد روز دوم را به منتظران ياد آور شوم مطلب زير را ديدم .....

به ياد دارم يك روز پدرم، مرا كه حدود بيست سال داشتم فراخواند و گفت: اين شمشير را بگير، دور سرت جولان بده و يك ضربه محكم فرود آور.‌ اين كار را كردم، گفت تكرار كن، ‌اين بار تا آن را چرخاندم، دستم ياري نكرد و نتوانستم، پدرم به خشم آمد و با لحن تندي گفت: اين‌طور مي‌خواهي امام زمانت را ياري كني! آنگاه مرا وادار ساخت به ورزش‌خانه بروم.
حسين هراتي

«اَللّهُمَّ اِنّى‏ اُجَدِّدُ لَهُ فى‏ صَبيحَةِ يَوْمى‏ هذا وَما عِشْتُ مِنْ اَيَّامى‏، عَهْداً وَعَقْداً وَبَيْعَةً لَهُ فى‏ عُنُقى‏، لا اَحُولُ عَنْها وَلا اَزُولُ اَبَداً .... اَللّهُمَّ اِنْ حالَ بَيْنى‏ وَبَيْنَهُ الْمَوْتُ الَّذى‏ جَعَلْتَهُ عَلى‏ عِبادِكَ حَتْماً مَقْضِيّاً، فَاَخْرِجْنى‏ مِنْ قَبْرى‏ مُؤْتَزِراً كَفَنى‏، شاهِراً سَيْفى‏، مُجَرِّداً قَناتى‏، مُلَبِّياً دَعْوَةَ الدَّاعى‏ فِى الْحاضِرِ وَالْبادى...؛

خدايا به راستي من تجديد عهد مي‌كنم براي او در بامداد امروز و هر روز كه زنده باشم، به گونه‌اي كه از آن برنگردم و براي ابد دست برندارم.

خدايا! اگر فاصله شد بين من و او به وسيلة مرگ، همان كه به‌طور قطع و يقين بر بندگانت مقرّر فرمودي، پس بيرون آر از قبرم، در حالي كه كفن به كمر بسته باشم و شمشير كشيده باشم و نيزه‌ام را افراشته باشم و لبيك بگويم فراخوان (بزرگ و نجات‌بخش) او را.»

هر صبحگاهان كه انسان از خواب برمي‌خيزد، معمولاً به آيينه نگاه مي‌كند تا وضعيّت ظاهري خود را ببيند، وضعيّت صورت، چشم، مو و خلاصه جسم و بدن را كه در چه حالتي قرار دارد، اين آيينه يك آيينة مادّي و ظاهري است و هر مسلمان شيعة منتظر نيز، يك آيينة معنوي و باطني دارد كه در آن ويژگي‌ها و خصوصيّات رواني، عاطفي،‌ فكري و رفتاري خود را بايد ببيند و نظاره نمايد.

آيينه‌اي كه بايد در آن برنامة «روزانه»، «هفتگي»، «ماهانه» و «سالانه» مبتني بر «استراتژي» (راهبرد) و فراتر از همة اينها، برنامة تمام عمر و هستي خود را در آن ژرف‌انديشي و عمل نمايد!

آيا تصوّر مي‌كنيد جز دعاي معروف و معتبر «عهد» كه پيمان‌نامة الهي و جاودانه با موعود عصر(عج) مي‌باشد، آيينة ديگري، توان پاسخگويي به امروز، فردا و چشم‌انداز شيعة راستين و منتظر در آيندة بشريّت را دارد؟!

قطعاً پاسخ منفي است، ‌چرا كه رسالت سترگ مكتب تشيّع در دوران حسّاس و سرنوشت‌ساز، جز زمينه‌سازي و بسترآفريني براي رؤيت خورشيد انتظار چيز ديگري نيست.

چنانچه پيامبر عاليقدر اسلام(ص) فرمود: «يَخرُجُ ناسٌ مِنَ المَشرِقِ فَيُطوّئونَ لِلمهدي سَُلطانه؛ گروهي از مشرق زمين (ايران) بپا خاسته و زمينه‌ساز حكومت امام مهدي(ع) مي‌شوند.»

نيكوست به ذكر خاطره‌اي روح‌بخش و شورانگيز از يك دوست قديمي در مورد فراز دعاي ياد شده مبتني بر روحية با صفا، خالص و انتظارگونه بپردازم:

پدر من، مردي بود به ظاهر ساده و عامّي كه دلي پاك، پرصفا و آكنده از محبّت خاندان پيامبر(ص)‌ داشت، شيفته و علاقه‌مند به امام زمان(ع) بود و به راستي در انتظار به سر مي‌برد، شمشيري بزرگ و سنگين از پولاد آبديده مهيّا ساخته و در خانه نهاده بود، بامداد جمعه، پسرخالة پدرم كه در شور و اشتياق نسبت به حضرت مهدي(ع) هم‌درد بود، با شمشيري مشابه به خانة ما مي‌آمد، دو پسر خاله با عشق و اشتياق نسبت به تيز كردن، پاك ساختن و برق انداختن سلاح‌هاي خود مي‌پرداختند و در همان حال دعاي پر سوز «ندبه» را زمزمه مي‌كردند و اشك مي‌ريختند، آنگاه برخاسته، ‌زماني دراز، گرم شمشيربازي مي‌شدند و با زدن هر ضربه فرياد «عجّل علي ظهورك يا صاحب‌الزّمان» از دل برمي‌كشيدند، سپس خسته از تلاش و افسرده از اينكه آن روز هم ظهور واقع نشده، سلاح در نيام كرده، مهيّاي نماز ظهر مي‌شدند. به ياد دارم يك روز پدرم، مرا كه حدود بيست سال داشتم فراخواند و گفت: اين شمشير را بگير، دور سرت جولان بده و يك ضربه محكم فرود آور.‌ اين كار را كردم، گفت تكرار كن، ‌اين بار تا آن را چرخاندم، دستم ياري نكرد و نتوانستم، پدرم به خشم آمد و با لحن تندي گفت: اين‌طور مي‌خواهي امام زمانت را ياري كني! آنگاه مرا وادار ساخت به ورزش‌خانه بروم.

سال‌ها گذشت و پدرم پير و فرسوده گشت، بيمار و ناتوان در بستر افتاد، غروب يك روز مرا صدا زد و گفت: مرا هر طور هست بنشان؛ به كمك چند بالش او را نشاندم، دستور داد شمشير را بياور، در شگفت شدم كه در اين شدّت كسالت، سلاح براي چه مي‌خواهد؟ آن را آوردم، اشاره كرد تا آن را از غلاف بيرون بكشم، پس دستي به قبضه و دستي به تيغة شمشير گرفت و تمام نيرويش را در بازوانش جمع كرد تا آن را از روي زانوانش بلند كند، دست‌هايش لرزيد، عرق بر رخسارش نشست ولي بيش از چند بند انگشت نتوانست آن را از روي زانوانش بلند كند، دست از تلاش برداشت، اشك در ديدگانش موج زد و بر گونه‌هايش ريخت، نگاهي اندوهبار و دل‌گداز به سوي قبله افكند و اينگونه زير لب با محبوبش ناليد: اي فرزند امام حسن عسكري(ع) يك عمر چشم به راهت بودم و قلبم در انتظارت، از ته دل آرزو مي‌كردم، بيايي و با اين شمشير در ركابت جانفشاني كنم، ولي ... افسوس... اكنون دريافته‌ام كه اين سعادت نصيب من نيست، زيرا نمي‌توانم آن را از زمين بردارم، چه رسد به اينكه با ضرباتش ياريت كنم، پس از اين، زندگي مي‌گذرم و سرم را روي همين شمشير مي‌گذارم و جان مي‌دهم تا بداني كه تا آخرين نفس به يادت بوده و در انتظارت زيسته‌ام، پس همچون سربازي وفادار و وظيفه‌شناس سلاحش را زير سرش نهاد، به توحيد خدا، نبوّت پيامبر(ص) و ولايت امامان(ع) شهادت داد و جان به جان آفرين تسليم كرد.
رحمت خداوند بر او باد.

ماهنامه موعود شماره 119

پي‌نوشت‌ها:

1. بحارالانوار، ج 53، ص 9؛ ج 86، ص 285؛ مصباح الزائر، ص 455.
2. سنن ابن ماجه، ج 2، ص 1368، ح 4088.

در دعاي عهد امروز ساير منتظران را از دعاي خير فراموش نفرماييد

آذرمهر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان ولایی و عاشق امام عصر (عج):gol::gol:
حوادث جاری در منطقه بخصوص حوادث یمن را بدقت پیگیری کنید که می تواند نشانه هایی برای نزدیکی ظهور باشد.
دوستان آماده باشید :gol:شاید این جمعه بیاید شاید....:gol:

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحيم

سلام به دوستان عزيزم

یاعلی

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از کار قشنگتون
ان شا الله خدا اجرتون بده و این کار دسته جمعی زیبا مورد قبول خدا و ولی خدا قرار بگیره
منم ان شا الله در خدمت دوستان خواهم بود
البته (بدلیل کمبود وقت) علی رغم میل باطنیم، نمی تونم وارد گروه بندی بشم
اما حتما هر کجا که لازم باشه و این دو کلاس سوادمون اجازه بده، آماده خدمت گذاری در خونه عزیز زهرا (س) خواهم بود
خدا ان شا الله به همه توفیق بده
یا علی

z.alavi

کاربر فعال
سلام به همه دوستان.:gol::gol::gol:
اجر همه با فاطمه زهرا سلام الله علیها.
من آدم منظمی نیستم ، زیاد هم تو نت نیستم، واسه همین وارد گروه بندی ها نمیشم اما اگر تونستم تکه ای از کار رو انجام بدم، حتما میام و اینجا میذارم.
خدا به هممون کمک کنه تا تندتر گام برداریم در این مسیر طولانی.

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به تمام دوستان.
خیلی خوشحالم که تو این جمع قرار گرفتم.امیدوارم که بتونم پا به پای شما بیام.
فقط اگر یه توضیح کوچیک درمورد کارایی که باید انجام بدیم رو به من بگید ممنون میشم.
علی (ع) یاور همتون باشه انشاالله.

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که تمایل به ختم قرآن به صورت جزء دارند می تونن از این پست استفاده کنند.

جزء 1 .... ( سوره حمد الی 141 بقره) محمدیان
جزء2.......(142 بقره الی 252 بقره ) m4material
جزء3 ..........(253 بقره الی الی 92 آل عمران)m4material
جزء4........(93 آل عمران الی 23 نساء )
جزء5.......24 نساء الی 147 نساء)
جزء6......148 نساء الی81 مائده )
جزء7........82 مائده الی 110 انعام)
جزء8 .......111 انعام الی 87 اعراف)
جزء9......88 اعراف الی40 انفال )

جزء10 .......41 انفال الی 92 توبه )
جزء11......93 توبه الی 5 هود )
جزء12.......6 هود الی 52 يوسف )
جزء13......(53 يوسف آخر ابراهيم)

جزء14......1 حجر الی آخر نحل )
جزء15......1 اسرا الی 74 کهف )
جزء16.......75 کهف الی آخر طه)

جزء17......1 انبيا الی آخر حج)
جزء.18...1 مومنون الی22 فرقان)
جزء19......21 فرقان الی55 نمل )
جزء20.......56 نمل الی 45 عنکبوت )
جزء21.......46 عنکبوت الی30 احزاب)

جزء22.......31 احزاب الی27 يس )
جزء23 ......(28 يس الی 31 زمر )
جزء24.......32 زمر الی 46 فصلت)
جزء25......47 فصلت الی 26 آخر جاثیه )
جزء26 ......1 احقاف الی 30 ذاريات )
جزء27 ......31 ذاريات الی آخر حدید)

جزء28.....1 مجادله الی آخر تحریم )
جزء29.......1 ملک الی آخر مرسلات)
جزء30 ......(1 نبا الی آخر ناس )

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
حزب بندی

حزب بندی

دوستانی که تمایل به ختم قرآن به صورت حزب دارن از این پست لطفا استفاده کنن.

حزب 1 .... ( سوره حمد الی 43 سوره بقره) sabahat
حزب2 .....(44 بقره الی 74 بقره )

حزب 3 ......(75 بقره الی 105 بقره )
حزب 4 .....(106 بقره الی 141 بقره)
حزب 5 .......(142 بقره الی 176 بقره)
حزب 6 .......(177 بقره الی 202 بقره)
حرب 7 ........(203 بقره الی 232 بقره)
حزب 8 ........(233 بقره الی 252 بقره )
حزب9 ..........(253 بقره الی 271 بقره )
حزب 10 .......(272 بقره الی 14 آل عمران)
حزب 11 .......(15 آل عمران الی 51 آل عمران)
حزب 12 .......(52 آل عمران الی 92 آل عمران)
حزب 13 ........93 آل عمران الی 132 آل عمران
(
جزب14 ........133 آل عمران الی 170 آل عمران)
حزب 15 .......171 آل عمران الی آخر آل عمران )
حزب16 ........(1 نساء الی 23 نساء )
حزب17 .......24 نساء الی 58 نساء )
حزب 18 ......58 نساء الی 87 نساء )
حزب 19 ......88 نساء الی 113 نساء)
حزب 20 ......114 نساء الی 147 نساء)
rحزب 21 ......148 نساء الی آخر نساء )
حزب 22 ......1 مائده الی 26 مائده )
حزب 23 ......27 مائده الی 50 مائده)
حزب24 ........51 مائده الی 81 مائده)
حزب25 ........82 مائده الی 108 مائده) )
حزب26 .......109 مائده الی 35 انعام )
حزب27 .......36 انعام الی 73 انعام )
حزب28 .......74 انعام الی 110 انعام )
حزب29 .......111 انعام الی 140 انعام )
حزب30 ........141 انعام الی آخر انعام)
حزب 31 .......(1 اعراف الی 46 اعراف )

حزب 32 .......47 اعراف الی 87 اعراف)
حزب 33 ......88 اعراف الی 141 اعراف)
حزب 34 ......142 اعراف الی 170 اعراف)
حزب 35...... 171 اعراف الی آخر اعراف)
حزب 36 .......1 انفال الی 40 انفال )

حزب37 .......41 انفال الی آخر انفال )
حزب38 .......(1 توبه الی 33 توبه )
حزب39 ......34( توبه الی 59 توبه)
حزب 40 .....(60 توبه الی 92 توبه )
حزب41 ......93 توبه الی 121 توبه
حزب 42 .....122 توبه الی 25 يونس)
حزب 43 ......26 يونس الی 70 يونس)
حزب 44...... 71 يونس الی 5 هود )

حزب45 .......6 هود الی 40 هود )
حزب46 ......41 هود الی 83 هود)
حزب 47 .....84 هود الی 6 يوسف)
حزب 48 .....7 يوسف الی 52 يوسف )
حزب49 ......(53 يوسف الی 100 يوسف)

حزب 50 .....101 يوسف الی 18 رعد)حزب 51 .....19 رعد الی 9 ابراهيم )
حزب52 ......10( ابراهيم الی آخر ابراهيم)

حزب 53 ......1 حجر الی آخر حجر)
حزب54 .....1 نحل الی 50 نحل )
حزب55 ......51 نحل الی 89 نحل)
حزب 56 .....90 نحل الی آخر نحل )
حزب57 ......1 اسرا الی 50 اسرا)
حزب 58 ......51 اسرا الی 98 اسرا)
حزب59 .......99 اسرا الی 31 کهف)
حزب 60 ......32 کهف الی 74 کهف
)
حزب61 .......75 کهف الی 21 مريم )
حزب 62 ......22 مريم الی آخر مريم )
حزب 63 .....1 طه الی 82 طه)