من نماز نمی خونم ،روزه نمی گیرم....

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من نماز نمی خونم ،روزه نمی گیرم، چون....
چون را نمی گم شمایی که هم نماز می خونی هم روزه میگیری هم .... دلیلش را بگو

water.87

کاربر بیش فعال
سلام. ممنون از نوشته هاتون خیلی خوشگل بودن.
همین که نماز میخونی البته نمازی که حواست باشه جلوی کی واستادی وچی داری میگی ،خدا خیلی تو زندگی کمکت میکنه ،نه اینکه نیازی داشته باشه که تو نماز بخونی بعد دستتو بگیره ،نه،وقتی نماز میخونی رابطه ای با خدا برقرار میکنی که باعث میشه تا یه مدتی حداقل تا موقع نماز بعدی از خدا شرم داشته باشی که گناه کنی چون تو نماز به این باور رسیدی که اون از حال تو اگاهه،دوباره سر نماز بعدی همین طور،مثل وقتی که مریضی و انتی بیوتیکت رو سر وقت میخوری که خوب شی.........:gol:

x-nik

عضو جدید
کاملا با نظرت موافقم...پروین
من هم اینو واقعا حس کردم که وقتی ادم نماز میخونه (با خلوص نیت) هم از لحاظ روانی ارامش بیشتری داره و هم تو زندگی خدا بیشتر کمکش میکنه...:redface:

مهرا

عضو جدید
همین که نماز میخونی البته نمازی که حواست باشه جلوی کی واستادی وچی داری میگی ،خدا خیلی تو زندگی کمکت میکنه ،نه اینکه نیازی داشته باشه که تو نماز بخونی بعد دستتو بگیره ،نه،وقتی نماز میخونی رابطه ای با خدا برقرار میکنی که باعث میشه تا یه مدتی حداقل تا موقع نماز بعدی از خدا شرم داشته باشی که گناه کنی چون تو نماز به این باور رسیدی که اون از حال تو اگاهه،دوباره سر نماز بعدی همین طور،مثل وقتی که مریضی و انتی بیوتیکت رو سر وقت میخوری که خوب شی.........:gol:
عزیزم تفسیرت از نماز معرکست
آفرین

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نماز ، ورد نیست

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نماز یه راز و نیاز عاشقانه ست
هر انسانی در خلوتگهش دوست داره با پروردگارش صحبت کنه
اما نماز یه تفاوت داره
اینکه جملاتش معلومه
و این معلوم بودنش باعث شده که جماعت و پروردگارمون مطرح کنه
یعنی صحبتی عاشقانه به طور جمعی
برای یکدلی
برای وحدت
برای با هم بودن و یک صدا شدن
نماز به ستون دین تعبیر شده اما به نظرم به جماعت خوندنش"خودش میشه ستون های ایمان
ستونهایی که در کنار هم قرار گرفتند
برای یه هدف
هدفی چون حمد و سپاس پروردگار

MATIN61

عضو جدید
ف

ف

چون روش دیگه ایبرای تشکر از خدا بلد نیستم
اگه همین نمازم نبود کلا خدا را فراموش میکردمhttp://www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من توی کشور ما این اموزش داداه نشده
شما هم کاملا حق دارین اگه نماز نخونید یا روزه نگیرید
اخه برای این کهبخوایم یه کاری رو انجام بدین باید درباره ی اون موضوع اطلاعات کامل و درستی رو داشته باشیم(که نداریم)
بعد باید مرحله ی تفکر صورت بگیره
حالا تازه یادگیری
بعد هم عمل به اون کار
ولی خیلی مواقع هیچ کدوم از این کار ها صورت نمی گیره

asrar1900

عضو جدید
باور کن

باور کن

و آنگاه که تو تنها ترین آدم روی زمین می شوی امید داری که کسی هست که صدایت را بشنود .
پس تو حالا صدای او را بشنو که تو را به سوی خود صدا می کند و نماز را فقط برای در کنار او بودن بخوان نه برای این که تکلیف تو است و باید بخوانی .

فدكي

عضو جدید
آيا ميدانيد كه نماز خواندن يا روزه گرفتن براي خود فرد است ونه براي خدا ونه براي مردم است
شما نمي خوانيد ....چرا به ديگران ميگويد ؟

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol::gol::gol:
کاملا با نظرت موافقم...پروین
من هم اینو واقعا حس کردم که وقتی ادم نماز میخونه (با خلوص نیت) هم از لحاظ روانی ارامش بیشتری داره و هم تو زندگی خدا بیشتر کمکش میکنه...:redface:
:gol::gol::gol:

نماز یه راز و نیاز عاشقانه ست
هر انسانی در خلوتگهش دوست داره با پروردگارش صحبت کنه
اما نماز یه تفاوت داره
اینکه جملاتش معلومه
و این معلوم بودنش باعث شده که جماعت و پروردگارمون مطرح کنه
یعنی صحبتی عاشقانه به طور جمعی
برای یکدلی
برای وحدت
برای با هم بودن و یک صدا شدن
نماز به ستون دین تعبیر شده اما به نظرم به جماعت خوندنش"خودش میشه ستون های ایمان
ستونهایی که در کنار هم قرار گرفتند
برای یه هدف
هدفی چون حمد و سپاس پروردگار
:w27:

در شگفتم که سلامآغاز هرديداريست ، ولي در نماز پايان است . شايد اين بدين معناست که پايان نماز آغاز ديداراست
:w27:

دوستان عجب تفاسیر زیبایی
تبریک تبریک

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز

من نماز می خونم چون:

(کاملا حقیقت داره).
من تا سال اول دانشگاه نماز نمیخوندم.
تو دانشگاهمون یه دفتر فرهنگ اسلامی بود. من مدتی بود که به خاطر مراسم های روز معلم و ... وارد اونجا شده بودم. شعر می گفتم و مقاله می نوشتم و بعدشم اجرا می کردم.

یه روز که تو خونه خوابیده بودم، وقت نماز صبح از خواب بیدار شدم. فهمیدم موقع نمازه. حالا من زیر لحاف دارم با خودم فکر می کنم." فلانی! موقع نمازه ها! نمی خوای بخونی؟ :surprised: آخه دختر تو که تو عمرت نماز نخوندی! اون وقت می خوای صبح کله ی سحر پاشی نماز بخونی؟ :weirdsmiley: کلی با خودم کلنجار رفتم. به خودم گفتم این وسوسه ی شیطانه. می خوای تسلیم شی؟ گفتم اون دنیا باید جواب این لحظه رو پس بدی ها!" این رو که گفتم به زور پاشدم!:weirdsmiley:

خودم باورم نمیشد! نماز و خوندم و چند ساعت بعد رفتم دانشگاه. مجبور بودم از جلوی دفتر اسلامی رد شم. درشون باز بود. می دونستم الانه که کارمند اونجا صدام کنه که برای همکاری برم تو دفترش!
پاورچین پاورچین رفتم. از 6، 7 تا پله هم رد شدم یه دفعه دیدم طرف دوان دوان افتاده دنبالم و داد وبیداد که خانوم فلانی صبر کن. :eek: طرف داشت میدویید! کلی دور شده بودم و اونم که من رو دیده بود افتاده بود دنبالم. گفتم این دیگه کیــــــه؟! :lol:

بهم گفت می خوان تبلیغ نماز رو کنن. برای همکاری برم تو دفترش. من رو می گی شرمنده که من که خودم نماز نمی خونم چه جوری تبلیغ نماز خوندن رو کنم :w05:

رفتم و یه مدت شروع کردم به جمع آوری احادیث نماز. نمی دونی چه قدر زیبا بود. به واسطه ی همون احادیث شروع کردم به نماز خوندن و الان 3، 4 ساله که نماز می خونم. خیلی خوشمزه:w12: هست. باور کن.

محسن جعفر

عضو جدید
عزیزم اگر نماز نخونی و روزه نگیری اون دنیا چوب تو ..........استینت میکنن.
وعده عذاب حتمیه

بالا