منابع كارشناسي ارشد

salume

عضو جدید
salam man mikham arshad bimari sherkat konam che jozvehaiy bekhunam

salam man mikham arshad bimari sherkat konam che jozvehaiy bekhunam

:surprised::surprised::surprised:
[FONT=times new roman, times, serif]منابع کارشناسي ارشد گرايش هاي رشته ي گياه پزشکي[/FONT]​

[FONT=times new roman, times, serif]1- مهندسی کشاورزی – بيو تکنولوژی.[/FONT]

[FONT=times new roman, times, serif]مواد امتحانی و ضرايب:[/FONT]

[FONT=times new roman, times, serif] و تخصصی- (2)[/FONT]

[FONT=times new roman, times, serif]2- گياه شناسی ( سيستماتيک ، آناتومی، فيزيولوژی ) – (2)[/FONT]

[FONT=times new roman, times, serif]3- قارچ شناسی – (3) [/FONT]

[FONT=times new roman, times, serif]4- بيماريهای گياهی- (4)[/FONT]

[FONT=times new roman, times, serif]( قارچی،ويروسی،باکتريايی،نماتدهای انگل گياهی،بيماريهای فيزيولوژيک و انگلهای گلدار) [/FONT]

[FONT=times new roman, times, serif]5- اصول مبارزه و سم شناسی در آفات گياهی – (3)[/FONT]

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
#### مهمترين رشته دانشگاهي ####

#### مهمترين رشته دانشگاهي ####

درود به همه دوستان مهندس كشاورزي

شايد در اين دنيا بدون كامپيوتر ، مهندس عمران ، مواد ، شيمي .... بشه زندگي كرد ولي هيچ وقت بدون كشاورزي ( غذا ) ، آب ، دامداري ، جنگل ، محيط زيست نمي شه زندگي كرد ولي متاسفانه در مملكت ما ارزش زيادي براي اين رشته قائل نمي شن در صورتي كه به وسيله كشاورزي و پيشرفت در اين زمينه مي شه بدون صادر كردن نفت و گاز و ... اين مملكتو اداره كرد ولي متاسفانه ..................................

چقدر به رشته اي كه تحصيل مي كنيد علاقه داريد ؟ به چه علت اين رشته رو انتخاب كرديد ؟ به نظر شما چطوري مي شه تالار كشاورزي فعال كرد ؟ :w27:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.علوم باغبانی رو بدون اطلاعات و اتفاقی انتخاب کردم اول علاقه نداشتم ولی الان رشتمو خیلی دوست دارم چون خیلی تنوع داره و یکنواخت نیست مثل خیلی رشته های دیگه یا اینکه
رشته قشنگ و جالبیه کارهای عملیش همه چیزش.
نمیذارم کسی بهش توحین کنه!!!!!!

مهدي از تهران

عضو جدید
در تأييد اين بحث همين كافيه كه بگم :
سازمان خوار و بار كشاورزي سازمان ملل متحد اعلام كرده در قرن حاضر بشدت قيمت مواد غذايي و محصولات كشاورزي بالا خواهد رفت و اين امر بزرگترين معظل جهاني براي كشورهاي توسعه يافته و توسعه نيافته خواهد بود .
مي‌تونيد در اين مورد مطلب سرچ كنيد تا به واقعيت پي ببريد .

و در ادامه گفته شده كه كارشناسان اين امر يعني كشاورزي بايد هر چه سريعتر براي اين موضوع فكري بكنند .

و در آخر اينكه رشته مهندسي كشاورزي يكي از بهترين و سخت‌ترين رشته‌ها در كشورهاي پيشرفته از جمله آمريكا هست و كشوري مثل كانادا براي تدريس اين رشته به دانشجويانش از سراسر دنيا بهترين اساتيد رو انتخاب مي‌كنه .

azadeh1985

عضو جدید
من هم با اين نظر كاملا موافقم . كشاورزي و صنايع غذايي در زندگي نقش بسيار مهمي دارد
و بايد همه از اهميت آن در زندگي مطلع شوند .:w17::w30:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از اول به رشته هاي كشاورزي علاقه داشتم و خيلي دلم مي خواست مي تونستم جنگلداري بخونم تا بيشتر در طبيعت باشم ولي صنايع غذائي خوندم كه البته اين رشته رو هم دوست دارم ولي متاسفانه گاهي اوقات اين ما هستيم كه ارزش رشته خودمون رو پائين مياريم

ehsansepahi

عضو جدید
من جزوه های بیوشیمی و ژنتیک بیوتکنولوژی را دارم اما در مورد بیماری ها و فیزیولوژی اوضاعم خرابه ، یکی به من بگه جزوه از کجا پیدا کنم؟ اگر کسی داره ، بی زحمت من رو هم مورد لطف قرار بده . در ضمن جزوه هائی را هم که دارم اگه کسی خواست ، فقط کافیه بگه.
کتاب فیزیولوژی گیاهی دکتر کافی (ترجمه کتاب تایز و زایگر) خوب چیزیه
جزوه بیوشیمی شما مال کجاست؟
من بیوشیمی جزوه ندارم

رز سپيد

عضو جدید
من هم کاملا" با نظر شما موافقم اما متاسفانه شايد کم ارزش ترين رشته ها تو دانشگاههاي ما کشاورزي است.
در مورد علاقه به رشته ام در واقع مکمل ساير گرايش هاي کشاورزيه بسيار به آن علاقه دارم:)

mehrdad t

عضو جدید
كشاورزي يكي از رشته هاي مهم و اصلي دنياست.اما تو مملكت ما بدليل عدم حمايت برخي مسئولين از بخش توليد متاسفانه مهجور مونده بطوريكه فارغ التحصيلان اين رشته كه بايد سرمايه دارترين باشند دارند دربدر دنبال كار ميگردند!!!! آخه چرا؟ واقعا چرا؟ اگر مسايل مالي نبود كشاورزي يكي از با عشق ترين كارهاي اين سرزمين بود با اين همه منابع بالقوه!
خداوند به همه ما صبر دهد انشا...

zzz135

عضو جدید
با سلام من می خوام امسال ارشد مهندسی کشاورزی علوم باغبانی شرکت کنم منابع وجزوات این رشته اصلا در دسترسم نیست،به نظر شما چطوری می تونم اونهارو پیدا کنم؟؟؟؟؟

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام دوستان :gol:
من خودم دو سال زیست جهرم قبول شدم ولی به دلائل مختلف نشد که برم. ساله بعدش گفتم فقط شیراز و مرودشت بزنم که نزدیک باشه.همین جوری شانسی این رشته رو انتخاب کردم وگرنه خودم از مهندسی کشاورزی خوشم نمیومد.
اول یه برداشت دیگه از گیاهپزشکی داشتم.فکر می کردم در مورد گیاهان دارویی هست ولی تنها چیزی که ما توی این رشته نخوندیم این بود. :biggrin:
ولی بعدش که درسامو خوندم به خصوص از ساله سوم که دروس تخصصی شروع شد دیدم رشته جالبی هست.خیلی چیزای قشنگ هست که نمی دونستم.در کل دنیای گیاهان شناسایی آفات و بیماریها خیلی جالبه.
ولی حیف که این شاخه هم مثله بقیه تو ایران کاربرد نداره.
یکی از دلایلی که برای ارشد امتحان ندادم همین بود.بری کلی زحمت بکشی هیج جا نمی تونی کار کنی.
خلاصه برای همتون آرزوی سلامتی و موفقیت می کنم.

tfsrl

عضو جدید
ظرفیت پذیرش رشته های کارشناسی ارشد سال 87 (کشاورزی)

سلام لطفا يكي بگه امسال پذيرش رشته صنايع غذايي مقطع ارشد چند نفره وچه دانشگاههايي پذيرش داره (روزانه وشبانه )

vahid mahdavi

مدیر بازنشسته

رشته حشره شناسی کشاورزی :

دوره روزانه : 83 نفر
دوره شبانه : 57 نفر

مجموعا : 140 نفر

tfsrl

عضو جدید
درود به همه دوستان مهندس كشاورزي

شايد در اين دنيا بدون كامپيوتر ، مهندس عمران ، مواد ، شيمي .... بشه زندگي كرد ولي هيچ وقت بدون كشاورزي ( غذا ) ، آب ، دامداري ، جنگل ، محيط زيست نمي شه زندگي كرد ولي متاسفانه در مملكت ما ارزش زيادي براي اين رشته قائل نمي شن در صورتي كه به وسيله كشاورزي و پيشرفت در اين زمينه مي شه بدون صادر كردن نفت و گاز و ... اين مملكتو اداره كرد ولي متاسفانه .......................

چقدر به رشته اي كه تحصيل مي كنيد علاقه داريد ؟ به چه علت اين رشته رو انتخاب كرديد ؟ به نظر شما چطوري مي شه تالار كشاورزي فعال كرد ؟ :w27:
بانظرتون موافقم .متاسفانه ارزش اين رشته رو نمي دونن درحاليكه زندگي بدون كشاورزي غير ممكنه .برحسب علاقه اين رشته رو انتخاب كردم.

رز سپيد

عضو جدید
با تشكر اگه امكان پذيره دانشگاههايي كه پذيرش رشته صنايع غذايي دارن رو هم قيد كنيد.
با سلام دانشگاههاي مشهد- اروميه- تبريز- گرگان- شيراز- صنعتي اصفهان- علامه طباطبايي- تهران
براي اطلاعات بيشتر به سايت سازمان سنجش مراجعه کرده و دفترچه رو ببينيد

رز سپيد

عضو جدید
با سلام دانشگاههاي مشهد- اروميه- تبريز- گرگان- شيراز- صنعتي اصفهان- علامه طباطبايي- تهران
براي اطلاعات بيشتر به سايت سازمان سنجش مراجعه کرده و دفترچه رو ببينيد
ببخشيد تصحيح مي کنم دانشگاه علامه طباطبايي نه دانشگاه تربيت مدرس

f11691gh

عضو جدید
هو الحق
من هم موافقم اول هم از رشته ام خوشم نمی اومد ولی العان خدا رو شکر می کنم که توی این رشته قبول شدم چرا که مطابق روحیات منه ولی میدونید چرا کشاورزی در ایران رونق نداره چون ما تکیه کردیم به نفت ولی فکر این رو نمی کنیم که وقتی نفت تموم شد فکرشو نمی کنیم که دیگه بودجه نیست تا مواد غذایی رو وارد کنیم همین طور گوشت رو که وارد میکنیم مثلا اگه مراتع رو محافظت کنیم تا دوباره احیا بشه میتونیم صنعت دامداری رو هم احیا کنیم اما حیف حالا انشاالله اگه ما روزی کاره ای شدیم یادمون نره که به فکر خاک پاکمون باشیم نه فقط شعار انشاالله که این طور باشیم

saroni

عضو جدید
؟؟؟؟؟

؟؟؟؟؟

برای آزمون ارشد هرکدوم رو دارید می خوامزبان عمومی و تخصصی:redface:ژنتيک اصول اصلاح نباتات.;) بيوشيمی .فيزيولوژی گياهی .آفات و بيماري های گياهی

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود به همه دوستان متاسفانه همسنطور که شما می گید ولی واقعا چیکار می شه کرد

ferdous

عضو جدید
آزمون ارشد بيوتكنولوژي

آزمون ارشد بيوتكنولوژي

راهنمايي براي شركت در آزمون ارشد بيوتكنولوژي

eng.saeedsgk

عضو جدید
سلام.بابا چه خبرتونه؟امروز همه گیلکیا مشق بیوتک زده به سرشون؟
عزیز دل من،جونم واست بگه که درسایی که توی دفترچه واسه بیوتک ظریب دارن رو ،براشون از جزوه تهران بخون،یه 6000 تا هم تست بزن بعد هم به ما شیرینیه قبولیتو بده!
امر دیگه؟:biggrin::gol:

m_m

عضو جدید
من صنایع غذایی خوندم خیلی دوستش داشتم ولی اصلا کار نیست همه بازار یاب می خوان با حقوق 220000 تومن کاری که یه دیپلمه هم میتونه انجام بده رفتن دمه مغازه....من خیلی ناراحتم ...اگه نظری دارین پام خصوصی بدین

marzieh87

عضو جدید
ارشد بیوتکنولوژی

ارشد بیوتکنولوژی

دکتری بیو فقط مشهد
برا ارشدم برو سایت سازمان سنجش اونجا دقترچه شماره 2 هست
شما از موسسه ها نمیدونین کدومش بهتر؟///////
ماهان پارسهوجهش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا