مقایسه نطام آموزشی با 10سال گذشته

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام هم باشگاهی های عزیز
هدف از زدن این تاپیک یافتن سوالات در ذهن همه شماست
یکی از سیاست های دولت ها اشتغال زایی هستش اونم با توسعه صنعت و توریست و [SUB]نظام آموزشی هر کشوری متناسب با این فرمت پیش میره
حال کشور ایران چه راهکاری برای مقابله با بیکاری انجام داده
1
[/SUB]
[SUB].بازکردن در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی به روی جوانان بدون در نظر گرفتن عواقب آن
2.دادن وام بیکاری به افراد و حساب کردن این قشر به عنوان شاغل
3.اعلان آمار بی دقیق که خبر از کاهش نرخ بیکاری دارد
در سال1382 در سازمان انرزی نو ایران طرحی تصویب شد که برق ایران برای 10سال بعد 1392باید 1.8برابر شود به این رقم نرسیده که هیچ بلکه برق اضافی هم الان داریم چرا چون صنعت خوابیده
حالا جالبه بدونین نطام آموزشی به چه شیوه ای شده
کارشناسی جای دیپلم10سال پیشو گرفته
و دکترا جای لیسانس 10 سال پیشو
یعنی الان کسی جا بیوفته از بقییه حداقل لیسانسو داره
اما همش مدرک گرایی و بحث سطح علمی نیست عملا چی یاد گرفتید؟
خلاصه بگم این وضیعت تا کی می خواد ادامه پیدا کنه به نطر شما ایران ارزش موندن داره؟اگه داره دلیلشو بگین!
[/SUB]

آخرین ویرایش:

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم...ولی متن بالا نیاز ب ویرایش داره من خیلی چیزاشو متوجه نشدم...

ممنون میشم...خیلی دوس دارم نظر بدم...منتظرم....

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این نظام آموزشس چه پوستی که از ما نکند :دی

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام هم باشگاهی های عزیز
یکی از سیاست های دولت ها اشتغال زایی هستش اونم با توسعه صنعت و توریست و [SUB]نظام آموزشی هر کشوری متناسب با این فرمت پیش میره
1
[/SUB]
[SUB].بازکردن در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی به روی جوانان بدون در نظر گرفتن عواقب آن
در سال1382 در سازمان انرزی نو ایران طرحی تصویب شد که برق ایران برای 10سال بعد 1392باید 1.8برابر شود به این رقم نرسیده که هیچ بلکه برق اضافی هم الان داریم چرا چون صنعت خوابیده
(کارشناسی جای دیپلم10سال پیشو گرفته
یعنی الان کسی جا بیوفته از بقییه حداقل لیسانسو داره)
خلاصه بگم این وضیعت تا کی میخواد ادامه پیدا کنه به نطر شما ایران ارزش موندن داره؟اگه داره دلیلشو بگین!
[/SUB]

اونا ک تو پرانتزن....

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من كاملا با حرفاي شما موافقم دوست عزيز متاسفانه براي بحث علمي تو مملكت ما خوب كار نشده وهم بحث اشتغال الان متاسفانه جونارو مشغول ميكنن به درس و اميدي در دلشون ايجاد ميكنن اما هيچي به هيچي بعد چار سال درس خوندن يا حتي بيشتر طرف معلوم نيست بره سركار .واز طرفي دانشگاه شده فقط مدرك اصلا از نظر علمي بعد عملي نداره طرف خودشو بكشه درسو باس كنه اونم با حداقل نمره ...اما ما نبايد بشينيم ومنتظر بمونيم دست روي دست بذاريم حقيقتش من با جمله آخرتون كاملا مخالفم كه ايران ارزش موندن دار ه يا نه؟؟خوب اين فقط باك كردن صورت مساله است و مابايد خودمون خوب درس بخونيم به جايي برسيم اين مشكلاتو حل كنيم يا يه كاري كنيم مسئولين يك فكري بكنن

بله ايران ارزش موندن داره اين ماها هستيم كه بايد مملكتو درس كنيم شعار نيست واقعيته ...خود ماها هم مقصريم خوب درس نميخونيم

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران ارزش موندن داره چون هنوز هستن کسایی ک از نظر سطح علمی خیلی بالان...با وجود این سیستم اموزشی غلط...ایرانیا خیلی باهوشن پس باید سیستم اموزشی درست بشه... در اون صورت ایران رتبه اول جهانیو میاره از نظرسطح علمی....قول میدم....

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام هم باشگاهی های عزیز
1
[/SUB]
کارشناسی جای دیپلم10سال پیشو گرفته
یعنی الان کسی جا بیوفته از بقییه حداقل لیسانسو داره
خلاصه بگم این وضیعت تا کی می خواد ادامه پیدا کنه به نطر شما ایران ارزش موندن داره؟اگه داره دلیلشو بگین!
[/SUB]
بستگی داره ک چقدر خودخواه باشی یا فداکار
چون یا ایران باید تغییرات اساسی بکنه ک ارزش موندنو پیدا کنه ک خب اون ی تلاش همگانی و سختو میخواد
یا هم ک بری و پشت سرتو نگا نکنی
من ب شخصه خودخواهم و اگه شرایطش جور شه و بتونم حتما میرم
البته با خونواده:|

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون یا ایران باید تغییرات اساسی بکنه ک ارزش موندنو پیدا کنه ک خب اون ی تلاش همگانی و سختو میخواد
البته با خونواده:|[/QUOT

خوب خود خواه بون يك نوع رضيله اس كه خوب نيست كه اين خودش مقدمه اينه كه آدم درست تصميم نگيره و دودش تو چشم خودش ميره...

lord of darkness

عضو جدید
اخه این ایران لعنتی چی داشت برا ما
چار سال دانشگاهو که عرف جامعه مثل دبیرستان کرده دوره اجباریه تحصیلی و نری انگار اکابرم نرفتی و هیچیم اونجا بارت نمیشه
دوسالم که باید زوری و مفتی بریم حمالی مفتی واسه نظام:)

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه این ایران لعنتی چی داشت برا ما
چار سال دانشگاهو که عرف جامعه مثل دبیرستان کرده دوره اجباریه تحصیلی و نری انگار اکابرم نرفتی و هیچیم اونجا بارت نمیشه
دوسالم که باید زوری و مفتی بریم حمالی مفتی واسه نظام:)

زنم بهت نمیدن
هدف اصلیونگفتی داداش:D

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
البته با خونواده:|[/QUOT

خوب خود خواه بون يك نوع رضيله اس كه خوب نيست كه اين خودش مقدمه اينه كه آدم درست تصميم نگيره و دودش تو چشم خودش ميره...

کاملا مخالفم:D
هرچی ک خدا تو وجودمون قرار داده خوبه و چیزی ب اسم رذالت محض وجود نداره،افراط و تفریط خصائل اخلاقی رو تبدیل ب ردائل یا فضائل میکنه:)

saghar*20*

عضو جدید
اووووووو......بله تاحدودی حق دارین..البته شماغلظتشوزیادکردین.....
اگه فکرمیکنی نداره برو.....البته من موافق نیستم...توی خارجم چندان خبرخاصی نیس.........

majid@bnd

عضو جدید
امیدوار بودم در این بحث به تولید تکنولوژی و کالاهای متنوع با کمک علمی که داریم ازش صحبت می کنیم هم اشاره میشد... یکی از دوستان اشاره کرد که ما افرادی داریم که علم زیادی دارند اما بهتره ببینیم چند درصدشون عالم بی عمل هستند... چون علمی که فقط در حد تئوری باقی بمونه و باعث نشه زندگی جامعه بهتر بشه..... خودتون قضاوت کنید... اگه همه ی جامعه هم نخبه باشن اما حاصلش رو نتونیم تو زندگی مشاهده کنیم...؟؟ نه کمکی به دنیا شده و نه آخرت...

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه یه چیز نیس که... به قولی ما شکر خدا همه چیزمون به همه چیزمون میاد! الان ذکر همه شده اینکه تو فوقتو بگیر اصن اهمیتی نداره از کجا باشه... دکترا تو بگیر... تخصصتو بگیر... بابا ایران این همه دکتر و مهندس و وکیل می خواد چیکار آخه؟ نگاه می کنم می بینم تقریبا هر خونواده ای دو سه تایی مهندس داره... طرف جدول ضرب ابتدایی رو زور می زدیم بش یاد بدیم یاد نمی گرفت الان شده کارشناس ارشد تو رشته فنی... به خدا هم به مملکت ظلم شد هم به نخبه های مملکت.... بعد هم همینا می شینن دین و زندگی می خونن می شن استخدام دولت... نخبه ها هم باید برن کارآموزی پیش پیمانکارا و دلالا... بعد هم دولتی ها و دلالا باهم تصمیم بگیرن نخبه ها چیکار کنن....
حرف دوستمون majid@bnd کاملا بجاست باید دید خروجی علم چیه.. ولی من اصلا شک دارم تو دانشگاههای ما چیزی به اسم علم رد و بدل بشه... حتی تو بهترین دانشگاهها سودای مدرکه و رقابت قدرت... حتی گاها اساتید با دانشجو رقابت دارن... تو این بلبشو چه خروجی ای؟
دست آخر هم همه ی ما 4 سال - 6سال- 8سال همیینجوری سرگرمیم که یادمون نیاد دوروز دیگه 30 سالمون می شه و هنوز آسمون جلیم...
اینو یادم رفت بگم یکی از مهمترین معیارها برای پیشرفت علم در یه جامعه جایگاه علوم پایه در اون کشور هست... و خب فکر نمی کنم نیازی به توضیح باشه...!!!!