معما

heroo

عضو جدید
بچا موافقین براتون سخت ترین معما دنیا رو بزارم فقط 3%مردم دنیا میتونن جواب بدن

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
پدر شوهر و عروس نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی آقایه پدر شوهر خانوم باشن؟؟؟
چرا هستن.

مهندسان گرامي اگه يه فلوچارت ميكشيدين راحت حل ميشد!اون آقا با زن دايي زنش بوده.يكم فكر كنيد ببينيد درست ميشه

این معما رو چند سال پیش تو خوابگاه شنیدم . مسابقه گذاشتیم هر کسی تونست زودتر جوابو بدست بیاره. منم با ذوق و شوق سریع جواب شما رو بدست اوردم .!7 دقیقه! ولی اشتباها به خانوم داستان یه خواهر اضافه کرده بودم و این جواب شد.

نگا:
فرض کنید مامان من و آجی شونگیل من مادر و دخترن
شونگیل یه پسری داره به نام مهدی که مهدی یه زنی داره به نام خوخو
ازون ور من یه مادری دارم که یه دختر به نام شونگیل داره که اون یه شوهر داره به نام شوشو
شوشو میشه پدر شوهر زن مهدی
درسته؟
پس پدرو عروس با هم بودن!:ی
بله بله . سعی کن تو واسه بچت اسم انتخاب نکنی باشه . ؟!

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا هستن.

این معما رو چند سال پیش تو خوابگاه شنیدم . مسابقه گذاشتیم هر کسی تونست زودتر جوابو بدست بیاره. منم با ذوق و شوق سریع جواب شما رو بدست اوردم .!7 دقیقه! ولی اشتباها به خانوم داستان یه خواهر اضافه کرده بودم و این جواب شد.

بله بله . سعی کن تو واسه بچت اسم انتخاب کنی ی=باشه . ؟!
سلام عشقوم
خوبی؟
کی اومدی؟
غذات رو گاز بود لمبوندی؟:ی
معما بگو دوس میدارم:ی

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام عشقوم
خوبی؟
کی اومدی؟
غذات رو گاز بود لمبوندی؟:ی
معما بگو دوس میدارم:ی
سلام زندگی
ها خوبوم
فردا:d
ها جات خالی. ماهی غزل زدوم تو رگ:d
معما ؟؟!! تو خو مونو دوست میداشتی :d
بیماری به دکتر مراجعه میکند . دکتر به او سه قرص میدهد و میگوید قرص ها را با فاصله نیم ساعت به نیم ساعت میل کن. به نظر شما چ مدت طول میکشه بیمار سه قرص رو بخوره.؟

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام زندگی
ها خوبوم
بیماری به دکتر مراجعه میکند . دکتر به او سه قرص میدهد و میگوید قرص ها را با فاصله نیم ساعت به نیم ساعت میل کن. به نظر شما چ مدت طول میکشه بیمار سه قرص رو بخوره.؟

1 ساعت

heroo

عضو جدید
سلام زندگی
ها خوبوم

منم فک میکنم 1ساعت ولی یه حسی بهم میگه اشتباس

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
nvsji درسته درسته. این بیشتر جنبه پیام بازرگانی داشت.

منم فک میکنم 1ساعت ولی یه حسی بهم میگه اشتباس
حسو بنداز دور :d

....

...

به یک زندانی میگن شما میتونی بری بیرون.میگه چطور ؟ میگن که دو در جلوی تو است. یکی در اعدام و دیگری در ازادی ! دو نگهبان که یکی از ان ها راستگو و یکی دروغگو است نگهبانان این دو در هستند .و خود نگهبانان همدیگر را میشناسند که کدامشان راستگو و کدام دروغگو است. شما بگویید این زندانی چگونه میتواند از در ازادی بیرون رود؟.

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز

....

...

به یک زندانی میگن شما میتونی بری بیرون.میگه چطور ؟ میگن که دو در جلوی تو است. یکی در اعدام و دیگری در ازادی ! دو نگهبان که یکی از ان ها راستگو و یکی دروغگو است نگهبانان این دو در هستند .و خود نگهبانان همدیگر را میشناسند که کدامشان راستگو و کدام دروغگو است. شما بگویید این زندانی چگونه میتواند از در ازادی بیرون رود؟.
به دروغگوئه دروغ بگه

heroo

عضو جدید

....

...

این که خیلی ضایع بود که من فک کردم حتما یه نکته ای داره:razz:

heroo

عضو جدید

....

...

کاری نداره که از اون که راست میگه بپرسه در آزادی کدومه چون که دروغ نمیگه

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
به دروغگوئه دروغ بگه
چی بگه مهمه !

کاری نداره که از اون که راست میگه بپرسه در آزادی کدومه چون که دروغ نمیگه

نه دیگه به این راحتی نیست . الکی نشده معروفترین معمای جهان.
نکته داره عزیزم.
نگهبان جواب نمیده. خو اگه بخواد جواب بده که دیگه نگهبان نیست.:d

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی بگه مهمه !

نه دیگه به این راحتی نیست . الکی نشده معروفترین معمای جهان.
نکته داره عزیزم.
نگهبان جواب نمیده. خو اگه بخواد جواب بده که دیگه نگهبان نیست.:d

به یکیشون بگه اگه راستگویی در آزادی رو مشخص کن اگه راستگو باشه مشخص میکنه اگرم دروغگو باشه هیچکار نمیکنه چون میخواد بگه راسگوام
بعد اینجاس که میره سراغ اون یکی و میگه در آرادی مشخص کن

yasi810

عضو جدید
یک راننده داشته با 25تا کمک راننده:biggrin:

سلام بچه ها
من یه معما دارم بینم کی بلده؟

اتوبوسی با 14 نفر مسافر از اهواز(مبدا) به سمت
تهران بدون توقف حرکت میکند زمانی که اتوبوس به
مقصد میرسد 40 نفر پیاده میشود این چگونه امکان دارد؟

pari khano0m

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام زندگی
ها خوبوم
3 ساعت :دییییییی

pari khano0m

عضو جدید
کاربر ممتاز

....

...

خب..... من فک کنم بهتره یه راست نره سر اصل مطلب! بره به یکی از نگهبانا بگه اگه از اون یکی نگهبان بپرسم در آرادی کدومه به نظرت چی میگه کلک؟؟؟؟
خب بعد اون نگهبانه در فرعی و نشون میده. چون اگه دروغگو باشه، طرف مقابلش راستگوئه، راستگوئه در آزادیو نشون میده ولی دروغگوئه دروغ میگه
اگه هم نگهبانه راستگو باشه، خب اون یکی نگهبان دروغگوئه، پس در فرعی و نشون میده. پس در دیگه میشه در آزادی!!

بیخیال خودم نفهمیدم چی گفتم :D

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
منم همینو میگم میگه نه:razz:

چرا اینقد ناز میکنی حالا :d
خب اگر راستگو باشه و هیچ کاری نکنه اونوقت در ازادی کدومه؟! تازه نگهبان به طور مستقیم نمیتونه بگه این در ازادیه.:d

خب..... من فک کنم بهتره یه راست نره سر اصل مطلب! بره به یکی از نگهبانا بگه اگه از اون یکی نگهبان بپرسم در آرادی کدومه به نظرت چی میگه کلک؟؟؟؟
خب بعد اون نگهبانه در فرعی و نشون میده. چون اگه دروغگو باشه، طرف مقابلش راستگوئه، راستگوئه در آزادیو نشون میده ولی دروغگوئه دروغ میگه
اگه هم نگهبانه راستگو باشه، خب اون یکی نگهبان دروغگوئه، پس در فرعی و نشون میده. پس در دیگه میشه در آزادی!!

بیخیال خودم نفهمیدم چی گفتم :D

افرین افرین.

m110h110s

عضو جدید
:que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que:
نام کدوم شهر است
که اگه حرف اولش رو برداریم میشه اسم پسر؟
اگه دوباره حرف اولش رو برداریم میشه یک صفت؟
اگه دوباره حرف اولش رو برداریم میشه یک ابزار جنگی؟
اگه دوباره حرف اولش رو برداریم میشه واحد پول یک کشور؟
اگه دوباره حرف اولش رو برداریم میشه چیزی که معمولا هر روز میخوریم؟

بالا