معرفی گرایش برق قدرت

Smart Grid

عضو جدید
تووی دنیای امروز برای مهندس برق قدرت حتی در جزایر دور افتاده ای مثل ماداگاسکار هم کار خوب پیدا میشه!!!!! چه برسه به ایران..

Smart Grid

عضو جدید
زیر گرایش خودم توو ارشد سیستم های قدرته! این زیر گرایش فوق العاده وسیعه!! از لحاظ موضوعی هم که آخرشه..

Smart Grid

عضو جدید
به شرکت زیمنس قسمت Press یه سری بزنید، خالی از لطف نیست! یادتون نره که موضوع Energy رو تیک بزنید تا گیج نشید ;)

Smart Grid

عضو جدید
کار خوب؟؟؟ما که پیدا نکردیم!!!
اگه دنبال این هستید که زودتر به نتیجه برسید بهتون توصیه میکنم برید به اربیل عراق!! من به احتمال زیاد واسه دکتری برم خارج وگرنه حتماً میرفتم اربیل!
توو هر کجا هم که باشید سواد و سابقه کار حرف اول رو میزنه! من به تجربه این موضوع بهم اثبات شده.. سعی کنید خیلی به حرف این و اون گوش ندید و به خودتون ایمان داشته باشید:smile:

helen.j

کاربر فعال
قدرت،سیستم
بدون معیار کار نیست،به فرض 2 تا معیارم بذاری کنارش،کلا باید قیدشو زد!!!!!!!!

Smart Grid

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
تصمیم گرفتم تعدادی از پیوندهای وبلاگم که متأسفانه چندی پیش به دلایلی حذفش کردم رو واستون توو این پست بذارم! وبلاگ بسیار جامع و مفیدی بود... به امید روزی که دوباره راه اندازیش کنم..

1. بانک مقالات مهندسی برق
www.ewa.ir
2. انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران
www.iaeee-iran.org
3. سایت تخصصی برق و الکترونیک
www.eca.ir
4. وبسایت مهندسی برق و رباتیک
www.barghdl.ir
5. مهندسی برق قدرت
www.alieimany.blogfa.com
6. وبلاگ یک مهندس...
www.spowpowerplant.blogfa.com
7. فقط مهندسی برق
www.sadeghkhani.ir
8. وبلاگ تخصصی مهندسی برق قدرت
www.foodaji.blogfa.com
9. بانک اطلاعات مهندسی برق
www.electricalbank.com
10. وبلاگ جامع مهندسی برق
www.mhm20.blogfa.com
11. سایت تخصصی MATLAB
www.mathworks.ir
12. سایت آموزش SIMULINK و PSCAD
www.simpowersystem.ir
13. نخستین ماهنامه تخصصی مهندسی برق ایران
www.amvaj-e-bartar.com
14. سایت تخصصی برق قدرت
www.pezeshkian.ir
15. دنیای قدرت برق
www.kochacksaraei.blogfa.com
16. مهندسی شبکه های انتقال و توزیع برق
www.shabakeha.blogfa.com
17. مهندسی برق - قدرت
www.power-electricity.blogfa.com
18. مرکز تحقیقات استراتژیک
www.csr.ir
19. شرکت توانیر
www.tavanir.org.ir
20. تعالی سازمانی صنعت برق - شرکت توانیر
productivity.tavanir.org.ir
21. شرکت مدیریت شبکه برق ایران
www.igmc.ir
22. کنفرانس بین المللی برق PSC
www.psc-ir.com
23. کنفرانس شبکه های توزیع برق
www.epdc.ir
24. وزارت نیرو
www.moe.gov.ir
25. انجمن علمی انرژی خورشیدی ایران
www.irses.ir
26. سازمان انرژی های نو ایران (سانا)
www.suna.org.ir
27. سازمان توسعه برق ایران
www.ipdc.ir
28. سازمان انرژی اتمی ایران
www.aeoi.org.ir
29. پژوهشگاه نیرو
www.nri.ac.ir
30. مرجع مقالات برق
www.p-electric.ir
31. اتحادیه انرژی ایران
www.ireu.ir
32. انجمن مهندسی بهره وری صنعت برق ایران
www.iranipa.com
33. جدیدترین اخبار و رویدادهای انرژی های نو
www.renewableenergyworld.com
34. دپارتمان انرژی های تجدید پذیر و بهینه سازی آمریکا
www.eere.energy.gov
35. جدیدترین اخبار انرژی های نو
www.renewableenergyfocus.com
36. انجمن بین المللی انرژی خورشیدی
www.ises.org
37. انجمن انرژی زمین گرمایی
www.geo-energy.org
38. انجمن جهانی انرژی بادی
www.wwindea.org
39. انجمن تحقیقاتی انرژی زیست توده
www.beraonline.org
40. سایتی درباره انرژی های نو
www.re-energy.ca
41. وبلاگ تخصصی شبکه های انتقال و توزیع
www.mehdiesmaeili64.blogfa.com
42. سایت پروژه - بزرگترین مرجع دانلود رایگان
www.prozhe.com
43. سایت مهندس یار
www.mohandesyar.com
44. کالج مجازی برق
www.eeeil.blogfa.com
45. ویکی برق - آموزش مهندسین برق قدرت
www.wikibargh.com
46. سایت تخصصی ترانسفورماتور
www.irantransformer.com
47. تاسیسات الکتریکی
www.edepardazan.blogfa.com
48. تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق
www.btmco.ir
49. سایت مهندسی برق و انرژی های تجدید پذیر
www.rashidi1363.blogfa.com
50. سازمان نظام مهندسی ساختمان
www.irceo.net
51. دایرة المعارف ویکی پدیا انگلیسی
www.en.wikipedia.org
52. دایرة المعارف ویکی پدیا فارسی
www.fa.wikipedia.org
53. شبکه فیزیک هوپا
www.hupaa.com
54. سایت تخصصی برق
www.power2.ir
55. باشگاه مهندسان ایران
www.www.www.iran-eng.ir
56. اکوگیک (محیط زیست و انرژی های نو)
www.ecogeek.ir
57. سایت تخصصی برق
www.power2.ir
58. شرکت SIEMENS
www.siemens.com
59. شرکت E.ON
www.eon.com
60. شرکت RWE
www.rwe.com
61. شرکت ABB
www.abb.com
62. پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب ، برق و انرژی
www.sabainfo.ir
63. مؤسسه جهانی مهندسان برق و الکترونیک IEEE
www.ieee.org
64. دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف
ee.sharif.ir
65. دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران
ece.ut.ac.ir
66. دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر
ee.aut.ac.ir
67. دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس
www.modares.ac.ir/Schools/ece
68. دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران
ee.iust.ac.ir
69. دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز
www.ece.tabrizu.ac.ir
70. دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان
www.ece.iut.ac.ir

آخرین ویرایش:

Smart Grid

عضو جدید
سلام:smile:
سؤالت رو خیلی ساده از پایه جواب میدم! مهندسی برق قدرت چند زیرگرایش داره که یکیشون سیستم های قدرته! یک سیستم قدرت (سیستم انرژی الکتریکی) به سیستمی گفته میشه که وظیفه تولید کردن انرژی الکتریکی و درنهایت تحویل دادن این انرژی به دست مصرف کننده ها رو بر عهده داره! در حالت کلی این سیستم شامل چهار بخش اصلی تولید، انتقال، توزیع و مصرفه! حالا چون موضوع شبکه های انتقال و توزیع بسیار وسیع و گستردست، در بعضی از دانشگاه ها تحت رشته ای با نام مهندسی برق قدرت - شبکه های انتقال و توزیع به این مباحث پرداخته میشه!

آخرین ویرایش:

Smart Grid

عضو جدید
دوستان خوبم، احتمال این قضیه وجود داره که شما در نگاه اول یک متخصص حوزه برق قدرت رو یک مهندس مانند بقیه مهندسان شاغل و فعال در رشته های دیگه (مانند مکانیک، عمران، حتی الکترونیک و...) بدونید!! ولی وقتیکه با غول های برق قدرت طرف شدید، تازه اون موقعه که میفهمید مهندسین برق قدرت واقعی چه کسانی هستند... خدمت تموم چنین مهندسین گرانقدری عذرمیخوام که از یه همچین واژه ای برای توصیفشون استفاده میکنم، آخه هرچی گشتم واژه ای بهتر از این رو پیدا نکردم که برای توصیف بزرگیشون به کار ببرم! یک مهندس واقعی برق قدرت در حین بزرگی، بسیار متواضع، صبور و همچنین بسیار متفکر و آینده نگره.. درسته رشته های دیگه هم در سطوح بالا تا حدودی چنین خصوصیاتی رو توو آدم به وجود میارن ولی مهندسی برق قدرت با اون ابهتش کجا، رشته های دیگه کجا!؟!؟!؟!؟!؟!؟ دوستان اگه شما هم به دنبال پیشرفت و ترقی هستید و میخواید که به یک مهندس برق قدرت واقعی تبدیل بشید، برید این بزرگان رو پیدا کنید و از علم بالا و انگیزه وصف نشدنیشون نهایت استفاده رو ببرید;)

آخرین ویرایش:

Smart Grid

عضو جدید
سلام عزیزان:gol:
چند وقتی میشه که کار تألیف یک کتابچه بسیار دقیق و جامع در رابطه با معرفی مهندسی برق قدرت به زبان ساده رو شروع کردم! این کتابچه هر اونچه که شما مهندسان برق قدرت عزیز واسه ادامه دادن راه بهش احتیاج دارید رو توو خودش جای داده!! نوشتن این کتاب نتیجه سال ها تجربه، تفکر عمیق و مطالعه پیگیرانه خودم در حوزه جذاب مهندسی برق قدرت بوده! این کتاب به عنوان اولین کتاب در دنیا، شما رو با فلسفه کاری و موضوعی مهندسی برق قدرت آشنا میکنه، بعدش تاریخچه شکل گیری این رشته و پیشرفت های تدریجی اون تا به امروز رو توضیح میده و در نهایت آینده صنعت برق رو واستون ترسیم میکنه! اگه این کتابچه رو مطالعه کنید به علت انگیزه بالایی که در شما به وجود میاره، مطمئن باشید که آخرش یا سر از دانشگاه شریف در میارید یا MIT!! این حرف رو کاملا جدی گفتم و در آخر هم بهتون میگم که خوشحال و امیدوار باشید، من با رشته های بسیار زیادی آشنایی دارم (از علوم انسانی بگیرید تا علوم پایه و فنی مهندسی) ولی مهندسی برق قدرت از همشون یه سروگردن بالاتره و شخصیت و کلاس دیگه ای داره!!! فقط به شما دوستان گلم توصیه میکنم واسه ارشد و دکتری زیرگرایش سیستم های قدرت رو انتخاب کنید که یه چیز دیگست!
به امید روزی که این کتاب رو تموم و چاپ کنم، تا با دونستن این حقایق ناگفته مهم شما هم بتونید مثل من از مهندس برق قدرت بودن نهایت لذت رو ببرید.. موفق باشید:)

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام عزیزان:gol:
چند وقتی میشه که کار تألیف یک کتابچه بسیار دقیق و جامع در رابطه با معرفی مهندسی برق قدرت به زبان ساده رو شروع کردم! این کتابچه هر اونچه که شما مهندسان برق قدرت عزیز واسه ادامه دادن راه بهش احتیاج دارید رو توو خودش جای داده!! نوشتن این کتاب نتیجه سال ها تجربه، تفکر عمیق و مطالعه پیگیرانه خودم در حوزه جذاب مهندسی برق قدرت بوده! این کتاب به عنوان اولین کتاب در دنیا، شما رو با فلسفه کاری و موضوعی مهندسی برق قدرت آشنا میکنه، بعدش تاریخچه شکل گیری این رشته و پیشرفت های تدریجی اون تا به امروز رو توضیح میده و در نهایت آینده صنعت برق رو واستون ترسیم میکنه! اگه این کتابچه رو مطالعه کنید به علت انگیزه بالایی که در شما به وجود میاره، مطمئن باشید که آخرش یا سر از دانشگاه شریف در میارید یا MIT!! این حرف رو کاملا جدی گفتم و در آخر هم بهتون میگم که خوشحال و امیدوار باشید، من با رشته های بسیار زیادی آشنایی دارم (از علوم انسانی بگیرید تا علوم پایه و فنی مهندسی) ولی مهندسی برق قدرت از همشون یه سروگردن بالاتره و شخصیت و کلاس دیگه ای داره!!! فقط به شما دوستان گلم توصیه میکنم واسه ارشد و دکتری زیرگرایش سیستم های قدرت رو انتخاب کنید که یه چیز دیگست!
به امید روزی که این کتاب رو تموم و چاپ کنم، تا با دونستن این حقایق ناگفته مهم شما هم بتونید مثل من از مهندس برق قدرت بودن نهایت لذت رو ببرید.. موفق باشید:)

سلام
مهندس میشه برای آشنایی بیشتر بفرمائید چند سالتونه و برامون از سوابق کاریتون بگید؟
ممنونم

Smart Grid

عضو جدید
سلام دوستان:smile:
من متولد هفتادم و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت در دانشگاه شریف هستم! سابقه کاری آنچنانی ندارم ولی توو حل مسایل و انجام تحقیقات قوی هستم!
هدف من از عضویت کوتاه مدتم در این باشگاه این بود که بچه ها رو با مهندسی برق قدرت آشناتر کنم..
به امید دیدار:gol:

• Like
واکنش ها: EECi

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
من متولد هفتادم و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت در دانشگاه شریف هستم! سابقه کاری آنچنانی ندارم ولی توو حل مسایل و انجام تحقیقات قوی هستم!
هدف من از عضویت کوتاه مدتم در این باشگاه این بود که بچه ها رو با مهندسی برق قدرت آشناتر کنم..
سلام
خوشبخت شدم از آشناییتون
حل مسائل؟! میشه دقیقتر بفرمائید منظورتون چی هست؟!

من از محتوی پست هایی که تو تاپیک های مختلف دادید فکر کردم که رزومه کاری درخشان و خاصی دارید و میخواستم پیشنهاد همکاری بدم ولی...!!

حالا چرا کوتاه مدت؟ با عضویت در اینجا میتونید موارد تخصصی و عملی زیادی رو از مهندسین با تجربه یاد بگیرید و اطلاعاتتون رو بالا ببرید چون معمولا در دوران دانشجویی ضعف های زیادی مخصوصا در زمینه تخصص های عملی وجود داره ...
موفق باشید

Smart Grid

عضو جدید
سلام
خوشبخت شدم از آشناییتون
حل مسائل؟! میشه دقیقتر بفرمائید منظورتون چی هست؟!

من از محتوی پست هایی که تو تاپیک های مختلف دادید فکر کردم که رزومه کاری درخشان و خاصی دارید و میخواستم پیشنهاد همکاری بدم ولی...!!

حالا چرا کوتاه مدت؟ با عضویت در اینجا میتونید موارد تخصصی و عملی زیادی رو از مهندسین با تجربه یاد بگیرید و اطلاعاتتون رو بالا ببرید چون معمولا در دوران دانشجویی ضعف های زیادی مخصوصا در زمینه تخصص های عملی وجود داره ...
موفق باشید
سلام مهندس:smile:همچنین!
من یه تفاوت خیلی بزرگ با بقیه دارم (البته نه شریفی ها!!!!!) و اون اینه که با زیر و بم رشتم و موضوعات مورد بحثش کاملا آشنام! همین موضوع باعث میشه که مسایل رو از راه های خیلی دقیقی حل کنم..
کوتاه مدت بخاطر اینکه به زودی از ایران میرم و دیگه نمیتونم در این باشگاه حضور داشته باشم...

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
لطفا در مورد smart grid و ارتباطش با تئوری کنترل هوشمند یا کلاسیک توضیح دهید
ارشد کنترل هستم و علاقه مندم در مورد smart grid بیشتر بدونم
ممنون