معرفی کتاب

مطهره محسنی

عضو جدید
دوستان سلام.
کتاب لاتین که صرفا در مورد خواص حرارتی مواد (خصوصا سرامیکها) باشه، میشناسید؟

آخرین ویرایش:

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
دوستان سلام.
کتاب لاتین که صرفا در مورد خواص حرارتی مواد (خصوصا سرامیکها) باشه، میشناسید؟

سلام
اميدوارم دير نشده باشه
راستش به غير از دوكتابي كه مهندس حميد گفتن، تو سراميك ديگه چيزي سراغ ندارم، ولي از مجموعه كتابهاي ASM ، كتابي دارم كه فقط در مورد خواص حرارتي فلزات صحبت كرده
4 صفحه اولشو كه روي جلد و فهرستشو شامل ميشه براتون ميذارم، ولي حجمش زياده(نزديك 36 MB)؛ اگه همينو خواستيد بگيد تا بعدا يه جوري به دستتون برسونم
موفق باشيد

مشاهده پیوست Thermal properties of metals.pdf

مطهره محسنی

عضو جدید
سلام
اميدوارم دير نشده باشه
راستش به غير از دوكتابي كه مهندس حميد گفتن، تو سراميك ديگه چيزي سراغ ندارم، ولي از مجموعه كتابهاي ASM ، كتابي دارم كه فقط در مورد خواص حرارتي فلزات صحبت كرده
4 صفحه اولشو كه روي جلد و فهرستشو شامل ميشه براتون ميذارم، ولي حجمش زياده(نزديك 36 MB)؛ اگه همينو خواستيد بگيد تا بعدا يه جوري به دستتون برسونم
موفق باشيد

مشاهده پیوست 119490

سلام. از لطف شما سپاس گزارم.
به نظر کتاب خوبی میاد ولی خب من Thermal Property of Ceramics رو میخواستم.
باز هم از لطفتون ممنونم. منتظر کمک های بیشتر هستم!

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام. از لطف شما سپاس گزارم.
به نظر کتاب خوبی میاد ولی خب من Thermal Property of Ceramics رو میخواستم.
باز هم از لطفتون ممنونم. منتظر کمک های بیشتر هستم!

با توجه به پست اولتون فكر كردم كلا در مورد مواد ميخواين(با اشاره بيشتر بر روي سراميكها)
راستش يهو يادم افتاد؛ دكتر افتخاري سر درس خواص پيشرفته مواد كتاب زير رو معرفي كردند:
[h=3]Mechanical and Thermal Properties of Ceramics by J. B. Wachtman Jr.[/h]احساس ميكنم اين كتاب رو جايي ديدم، حالا يا تو pdf هام بوده يا تو كتابخونه يا جاي ديگه، ولي فكر كنم پيدا ميشه
اگه احيانا دكتر افتخاري اين ماموريت رو بهتون ندادن، فكر كنم بتونيد از خودشون بگيريد!
حالا من باز بيشتر ميگردم، شايد تونستم pdf شو پيدا كنم
موفق باشيد

khodaparasti

عضو جدید
درود

این کتاب 1800 صفحه ای را بیابید. با اینکه عنوانش فلزی است اما در فصل 27 آن در جداولی خواص مکانیکی و فیزیکی (از جمله حرارتی) سرامیکهای مهندسی داده شده است.
Smithells_Metals_Reference_Book

پاینده باشید.