معرفی راه انتخاب

apadana34

عضو جدید
برای انتخاب یک رشته باید چه کار کرد. باید در این سایت سوال گذاشت باید به دانشگاه معتبر سرزد
باید با فارغ التحصیل ان رشته صحبت کرد. باید چه کارکرد؟ من برای انتخاب رشته ام بین دو سه رشته
ماندم ونمی دانم چی کار باید بکنم . دراین پستها هم کسی نیست جواب بده یا حدقل جواب منطقی
و کار گشا بده. برای انتخاب باید چه کار کرد؟

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام

شما هر سه تا کاری رو که گفتید انجام بدید چون این جوری هم مطمئن تر میشی هم اطلاعات بیشتری میتونی بدست بیاری
اگه تو انجمن مربوط به رشته ای که میخوای در موردش بدونی سوال بپرسی دوستان بهت کمک میکنن
در مورد سر زدن به دانشگاه معتبر باید بگم تو اون رشته که میخوای انتخاب کنی باید چند تا استاد خوب در همون رشته رو پیدا کنی و بری کامل ازشون سوال کنی
اگه بتونی فارغ التحصیلای زرنگ اون رشته هایی که میخوای رو هم پیدا کنی خیلی میتونن بهت کمک کنن

apadana34

عضو جدید
در مورد اول خوب در اینجا می شه سوال پرسید ولی مورد استاد یا فارغ التحصیلان را نمی دانم باید چه کار کنم . ولی خوب خیلی می تونه راهگشا باشه . به فرض دانشگاههای تهران . اگه بتونم فارغ التحصیلی در این
انجمنها مربوط به این دانشگاهها پیدا کنم خوب کارم رو بهتر ه می کنه. اگه می تونید بیشتر راهنمایی کنید

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
من فقط میتونم بگم هر رشته ای که میخوای انتخاب کنی اول به توانایی های خودت و بعد به بازار کارش نگاه کن ... بقیه چیزا اصلا مهم نیست

apadana34

عضو جدید
خوب همین مشکل من است که در مورد بازار کار ان رشته مورد علاقه ام چطوری می تونم امار بگیرم ان هم از اطلاعات درست . این رو نمی تونم چطوری بگیرم از استاد از فارغ االتحصیل از چی و کی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
شما خودت به روزنامه هایی که آگهی استخدام داره مراجعه کن اونوقت میبینی کدوم رشته ها بازار کار بهتری داره
شما یه مدت که دنبال کار بگردی متوجه میشی الان تو بازار چه شغلایی مورد نیازه
مثلا من خودم فهمیدم رشته ای که خوندم به درد بخور نیست برای همین تغییر رشته دادم به رشته ای که باز یه امیدی درش هست

بالا