معرفی ، آشنایی و گفتگوی مهندسان نساجی

aramm_00

عضو جدید
سلام .ملیکا دانشجوی سال سوم نساجی-مهندسی پوشاک هستم .:cap:

من با نظر برخی که رشته ام را دسته کم می گیرند مخالفم . فکر میکنم توجه بیشتر به این رشته مثل دو

گرایش دیگه ی نساجی ، درشرایط حاضر که بحث مد مطرحه و در ایران هم با قاچاق کالاهای نساجی

بخصوص البسه رو در رو هستیم لازم است.نظر شما چیه؟:w26:

منم با نظر شما موافقم اما باید دید که واقعا عزم جدی برای اینکار وجود داره باور کنید نه من توی یه شهره مرزی زندگی میکنم اما میبینم که پوشاک قاچاق مثل آب خوردن وارد میشه
حالا بماند بحث واردات با مجوز راستش الان پول کشور فقط صرف واردات میشه اگه همین سرمایه بیاد تو صنعت ایران واقعا پیشرفت میکنه
راستش هر چند ایران مملکت اسلامیه اما در اصل دست سرمایه دارهاست :cool:

aramm_00

عضو جدید
سلام به همه دوستان مخصوصا اونهای که عاشق رشته نساجی هستند
من بهمن خزائی وبا عشق این رشته را انتخاب کردم و الان 10 ساله که در صنعت نساجی هستم
هر کسی از دوستان سوالی دارد یا اینکه کمک یا راهنمای لازم داره من در خدمتش هستم.
موفق و پیروز باشید.

سلام بهمن خان من با اینکه توی امیر کبیرم که یه دانشگاه معتبره(نمیگم معتبرترین) بازم نا امیدم نمی دونم که این رشته بهتره یا اینکه برم یه رشته ی دیگه واقعا بدون رو در بایستی با اعضا می خوام بدونم نساجی سوخته یا نه؟
:cry:

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
ستایش خانوم مام دیگه بوقیم به همه خوشامد گفتید جز بنده والله بچه های پلی تکنیکی هم گلن :cry:

سلام ارام جان.خوبی عزیزم؟
نبودی چند وقت؟
الهی.شرمنده.ولی مطمئنم یه جای دیگه خوش امد گفتم به شما گلم.فکر کنم تاپیک درددل باشه.:love:
بازم خیلی خیلی خوش اومدی.اینجا همه گلن.:w30:

به آقا مهدی گلی به گوشه ی جمالت هر چند من شیمی هستم اما بچه های پوشاک رو خیلی فعال میبینم
;)
البته بچه های پوشاک اینجا خیلی فعال نیستند...نمیدونم چرا نمیان.
اگه شما به دوستان پوشاکیت اطلاع بدی خیلی عالی میشه.:victory:

سلام بهمن خان من با اینکه توی امیر کبیرم که یه دانشگاه معتبره(نمیگم معتبرترین) بازم نا امیدم نمی دونم که این رشته بهتره یا اینکه برم یه رشته ی دیگه واقعا بدون رو در بایستی با اعضا می خوام بدونم نساجی سوخته یا نه؟
:cry:
بهتره بریم توی درددل حرف بزنیم...:w05:

aramm_00

عضو جدید
سلام ارام جان.خوبی عزیزم؟
نبودی چند وقت؟
الهی.شرمنده.ولی مطمئنم یه جای دیگه خوش امد گفتم به شما گلم.فکر کنم تاپیک درددل باشه.:love:
بازم خیلی خیلی خوش اومدی.اینجا همه گلن.:w30:

البته بچه های پوشاک اینجا خیلی فعال نیستند...نمیدونم چرا نمیان.
اگه شما به دوستان پوشاکیت اطلاع بدی خیلی عالی میشه.:victory:

بهتره بریم توی درددل حرف بزنیم...:w05:

در مورد:1. خوشامد شوخی کردم ستایش عزیز
2.برو بکس پوشاک حتما میان من همین امروز باهاشون حرف میزنم کجا از اینجا بهتر!
3.حتما اما نمیدونم درد دل چرا بیکار شده کسی دیگه نمیاد :cry:

Setayesh

مدیر تالار
در مورد:1. خوشامد شوخی کردم ستایش عزیز
2.برو بکس پوشاک حتما میان من همین امروز باهاشون حرف میزنم کجا از اینجا بهتر!
3.حتما اما نمیدونم درد دل چرا بیکار شده کسی دیگه نمیاد :cry:

چه عالی.پس ما منتظر بچه ها هستیم.
راستش الان نتایج ارشد اعلام شده شاید درگیر اون هستن.
حتما میان اونجا.شما هم که باشی خودش غنیمته.:w40:

علی وفسی

عضو جدید
سلام به همه ی دوستای خوبم
اولا از همتون گله دارم که خیلی کم پیدا شدین ..من تعجب میکنم این اسم کاربر فعال رو چه جوری گرفتین پس.....پست ها و تاپیک ها همه تاریخی شدن دیگه باید بجای یاد گاری خوندشون !!:confused:......... هان !!! بد میگم ؟؟
من هم با اجازه دوستان میخوام یه چند کلمه در رابطه با این رکود مجازی صحبت کنم...بله دوستای من مجازی ....صنعت نساجی افت کرد نزول داشت در زمانی که مدیریت دولتی بود البته به علت سوء مدیریت و تموم شد ....الان کمه کمه کمه کم 40 % از این صنعت خصوصی داره اداره میشه با علم روز با ماشین الات مدرن حجم تولید بالا.....

چند نکته هست من ضمن اینکه عذر میخوام از پر حرفیم میگم اولا در نساجی تکنولوژی داره در جهت کاهش نیروی انسانی پیش میره شما همه در جریان هستید و نیاز به نیروی متخصص بیشتر میشه یعتی شما دوستان یعنی ما در اون مینیمم 40 % سهم داریم (دلایلی داره که مفصله) ...
دوما" من یه راز ی به شما بگم اون هم این که این کلک سرمایه گذاران خصوصی نساجی که اقا بله این صنعت مرده ست رکود جهانی شده و ...
چرا چون کسی سراغش نیاد من به شما ثابت میکنم و خودتون هم میدونید این صنعت چقدر گستردست و چقدر پر سوده و در این قسمت هم دلایل مفصله و یه حساب سر انگشتی میخاد که مثلا" فلان نخ کیلو چند ؟؟ فقط همین !!...
مورد سوم حواس پرت من و شماست ...مندس نفتی که در تهران در منزلش بشینه مسلما" از رشته اش دلسرد میشه به قول دوستمون فلاکت باره !! نفت جایگاهش جنوب کشوره ..

شما میدونید جایگاه نساجی ایران کجاست ؟! خب باید اونجا فعالیت کرد باید تو میدون بود دید که کیا از کجاها میان سرمایه گذاری میکن و کارخانه ای من سراغ دارم که 90 مهندس نساج استخدام شدن ببینین حجم سرمایه گذاری چقدره!!! ....عذز میخوام که اینو صریح میگم ولی خیلی تحت تاثیر صحبت های اسا تیدتون نباشید ...فاصله بین صنعت و دانشگاه بسیار زیاده !!.....در اخر صحبتهام یه خواهش از دوستان نا امیدم دارم ...با ایمانی که به خودشون دارن در جایگاه مناسب نه در تهران نه در کمترین فاصله از محل زندگی و مامان و بابا وارد عرصه صنعت بشن توانایی علمی خودشون رو بسنجن توانایی تکنو لوژیکی دنیا رو ببینن سرعت پیشرفت در جزیی ترین مسائل ببینن تا یک جمع بندی دقیقی داشته باشن........من شدیدا" عذر خواهی میکنم از همتون و خیلی کوچیکترم که خدای نکرده نصیحتی کرده باشم فقط انگشت اشاره ام رو به سمت دیگه ای گرفتم و خواهش کردم توجه کنید ...موفق باشید

pooh_69

عضو جدید
پس باید چیکار کنه؟
من که تا الان فقط ریاضی خوندم و فیزیک و مشتقای اینارو . کاری نیست که بقیه نتونن انجام بدن من بتونم همون گونی بافتن هم یاد ندادن به ما.

مهدیه دشتی

عضو جدید
من دانشجوی ارشد شیمی نساجی هستم. به رشته ام علاقه دارم و قراره ادامه بدم. بچه های سال پایینی کارشناسی هدفشون رو مشخص کنند تا ببینن باید ادامه بدن یا نه.
امیدوارم همگی موفق بشین.

Setayesh

مدیر تالار
پس باید چیکار کنه؟
من که تا الان فقط ریاضی خوندم و فیزیک و مشتقای اینارو . کاری نیست که بقیه نتونن انجام بدن من بتونم همون گونی بافتن هم یاد ندادن به ما.

شما اول خودتو معرفی کن و بگو ترم چند هستی.
اینطور که پیداست هنوز ترم های اولی.
دانشجویان مهندسی معمولا دو ترم اول درس های عمومی دارن و بعد وارد دروس تخصصی میشن.
خیلی زود داری قضاوت میکنی.
:w30:

من دانشجوی ارشد شیمی نساجی هستم. به رشته ام علاقه دارم و قراره ادامه بدم. بچه های سال پایینی کارشناسی هدفشون رو مشخص کنند تا ببینن باید ادامه بدن یا نه.
امیدوارم همگی موفق بشین.

سلام دوست عزیز.
بسیار خوش اومدید.:w30:
راستش ما قراره واسه ارشد امسال با بچه ها برنامه ای داشته باشیم.
خوشحال میشم شما هم کمکمون کنید.:w27:

Setayesh

مدیر تالار

pooh_69

عضو جدید

Setayesh

مدیر تالار
شاید باورت نشه ولی ترم چهارمم. از این چیزا نداریم ولی:D

چه گرایشی هستی؟
من یادمه ترم اول دوم همش عمومی داشتیم ولی ترم 3 علوم الیاف گرفتم.
عجیبه هنوز به شما ندادن!

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
چه گرایشی هستی؟
من یادمه ترم اول دوم همش عمومی داشتیم ولی ترم 3 علوم الیاف گرفتم.
عجیبه هنوز به شما ندادن!

سلام دوستان
جالبه بگم من خودم ترم 5 علوم الیاف داشتم ولی از ترم یک یا دو با درسای رشتمون تقریبا آشنایی داشتم
یعنی چارتی که هر رشته واسه خودش داره
بالاخره هممون میدونستیم همچین درسی به اسم علوم الیاف داریم

خوب هر دانشگاه هم سخت گیری ها و قوانین خودشو داره
دانشگاه ما که حق هم نیاز کردن درس پلیمر رو با علوم الیاف نمی دادن
تازه درس پلیمر رو هم ترم 4 ارائه دادن
چطوری به شما ترم 3 درس علوم الیاف رو اجازه دادن که بردارین؟:surprised:
یعنی ترم یک شیمی عمومی ، ترم 2 شیمی آلی ، ترم سه پلیمر و علوم الیاف ؟
چه دانشگاه خوبی دازین

Setayesh

مدیر تالار
سلام دوستان
جالبه بگم من خودم ترم 5 علوم الیاف داشتم ولی از ترم یک یا دو با درسای رشتمون تقریبا آشنایی داشتم
یعنی چارتی که هر رشته واسه خودش داره
بالاخره هممون میدونستیم همچین درسی به اسم علوم الیاف داریم

خوب هر دانشگاه هم سخت گیری ها و قوانین خودشو داره
دانشگاه ما که حق هم نیاز کردن درس پلیمر رو با علوم الیاف نمی دادن
تازه درس پلیمر رو هم ترم 4 ارائه دادن
چطوری به شما ترم 3 درس علوم الیاف رو اجازه دادن که بردارین؟:surprised:
یعنی ترم یک شیمی عمومی ، ترم 2 شیمی آلی ، ترم سه پلیمر و علوم الیاف ؟
چه دانشگاه خوبی دازین

خب ما گرایشمون فرق میکنه هادی جان.
شاید به خاطر این باشه.
ولی اینکه یه مهندس نساجی هنوز ندونه لیف چیه یه خرده عجیبه.
پستارو انتقال میدم گپ و گفت نساجان که اینجا از موضوع اصلی تاپیک دور نشیم.

pooh_69

عضو جدید
گرایش علوم الیاف ولی باید بعد از پاس کردن 100 واحد بر داریم علوم الیافو

nyaz89

عضو جدید
سلام منم دانشجوی سال سوم (البته الان میشه سال آخر) شیمی نساجی گیلانم. چند وقتی هس تو این سایتم ولی چون قبلاً کمتر سر می زدم این تاپیکو ندیده بودم الان خودمو معرفی کردم.

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار

سلام
درسی که باید بعد از پاس کردن 100 واحد گرفت ، زبان تخصصی و کارآموزیه
شما مطمئنی که رشتتون نساجیه ؟؟؟؟

Setayesh

مدیر تالار

شیمی و علوم الیاف؟؟؟
گرایشت علوم الیافه اونوقت بعد 100 واحد تازه میرسی به علوم الیاف؟؟
عجب!

سلام
درسی که باید بعد از پاس کردن 100 واحد گرفت ، زبان تخصصی و کارآموزیه
شما مطمئنی که رشتتون نساجیه ؟؟؟؟

دیگه منم دارم شک میکنم...