معرفی ، آشنایی و گفتگوی مهندسان نساجی

parichehr16

عضو جدید
منم که بازم خودمو معرفي ميکنم!!!
پريچهر..دانشجوي سال3الکترونيک...

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
منم مثل همه ی شما رشته ام نساجیه همون احساساتی رو که شما دارید منم دارم اما درد صنعت نساجی ایران به این راحتی که بعضی از دوستان میگن حل نمیشه من ورودی 88 دانشگاه امیر کبیرم اما وقتی وارد دانشگاه شدم شاخ در آوردم دیدم یه دانشکده ی 9 طبقه دادن به نساجی اما وقتی رفتم تو دیدم این ساختمون که در روزگار اوج نساجی و با بودجه ی بخش خصوصی ساخته شده بود الان 3 طبقه ش شده انیستیتو زبان 2 طبقه ش شده کمیته انظباتی عملا چیزی برای ما نمونده واقعا خورد تو ذوقم من درس نخوندم که بیام اینجا کوچک شم به همین خاطر تصمیم گرفتم همین که این ترم تموم بشه از اینجا برم و یه رشته ی دیگه توی یه دانشگاه دیگه بخونم:(

سلام دوست عزیز.
یعنی شما الان ترم دو هستی و میخوای انصراف بدی؟
میشه بیشتر توضیح بدی چرا؟

aramm_00

عضو جدید
پاسخ به دوست خوبم

پاسخ به دوست خوبم

نه من ترم دو هستم اما می تونم با همون رتبه ی کنکوریم برم یه رشته ی بهتر بخونم هر چند برام سخته بعد از دو ترم که عادت کردم از اینجا برم اما اینجور که بوش میاد مجبورم :cry:

Setayesh

مدیر تالار
نه من ترم دو هستم اما می تونم با همون رتبه ی کنکوریم برم یه رشته ی بهتر بخونم هر چند برام سخته بعد از دو ترم که عادت کردم از اینجا برم اما اینجور که بوش میاد مجبورم :cry:

سلام آرام جان.
یعنی فقط به خاطر وضعیت دانشکده میخوای انصراف بدی؟
فکر کنم تاپ ترین دانشکده ی نساجی امیرکبیر باشه،خیلی خوب میشه اگه بیشتر توضیح بدی و از مشکلات و مزایاش بگی و اینکه چرا مجبوری؟
راستی واسه پاسخ به پست هر کسی میتونی از گزینه ی نقل قول
http://www.www.iran-eng.ir/images/buttons/quote.gif استفاده کنی.:)

aramm_00

عضو جدید
mrs setayesh: shoma rast migid in sakhtemone boland bala ke migid ye zamani baraye khodesh boro biayi dashte albate in mozoe male zamani bood ke sanate nassajie iran be dast in nesfe adamaye chini nabood nasode bood oon moghe ba poole bakhshe khososi in obohat be vojod omad ama baad az inke sherkata hemayate khodeshono az daneshkade ghat kardan riasate mohtarame daneshgah ham az ma ro gardan shodan va alan faghat ye sakhtemon monde ke hata baraye kadre nezafat ham mohtaj daneshkade haye digas be har sorat shayad rotbeye konkori daneshjoo ha baham fargh dashte bashe ama be har soorat in ham bakhshi az daneshgah mahsoob mishe:mad:
age shoma ejaze bedid man mitonam ba riasate daneshkade dr.nosraty ya har kodom az masolan daneshkade harf bezanam va on haro ham be in bahs biaram

aramm_00

عضو جدید
rasti az in tarigh az hameye kasaei ke ro facebook ozvan mikham ke be gourohe (nassaji) bian va ozv beshan ta az in tarigh hadeaghal sabet konim ke baba harchand pazireshe nassaji kame ama bazam ma vojod darim albate bayad begam ke gourohe textile ham vojod dare ke be sorate rasmi kar mikone:redface:

Setayesh

مدیر تالار
mrs setayesh: shoma rast migid in sakhtemone boland bala ke migid ye zamani baraye khodesh boro biayi dashte albate in mozoe male zamani bood ke sanate nassajie iran be dast in nesfe adamaye chini nabood nasode bood oon moghe ba poole bakhshe khososi in obohat be vojod omad ama baad az inke sherkata hemayate khodeshono az daneshkade ghat kardan riasate mohtarame daneshgah ham az ma ro gardan shodan va alan faghat ye sakhtemon monde ke hata baraye kadre nezafat ham mohtaj daneshkade haye digas be har sorat shayad rotbeye konkori daneshjoo ha baham fargh dashte bashe ama be har soorat in ham bakhshi az daneshgah mahsoob mishe:mad:
age shoma ejaze bedid man mitonam ba riasate daneshkade dr.nosraty ya har kodom az masolan daneshkade harf bezanam va on haro ham be in bahs biaram

rasti az in tarigh az hameye kasaei ke ro facebook ozvan mikham ke be gourohe (nassaji) bian va ozv beshan ta az in tarigh hadeaghal sabet konim ke baba harchand pazireshe nassaji kame ama bazam ma vojod darim albate bayad begam ke gourohe textile ham vojod dare ke be sorate rasmi kar mikone:redface:

سلام آرام جان.:)
دوست عزیز اگه لطف کنی و فارسی تایپ کنی خیلی بهتر و راحت تر قابل خوندن هستش.;)
ممنون ارام جان،خیلی باعث امیدواری وقتی بچه هایی میبینم که دغدغه هاشون اوضاع نساجیه.
ما همه دوست داریم که اوضاع و صنعت نساجی خیلی بهتر بشه و اگه بتونی واقعا مسئولی رو در این زمینه به اینجا بیاری که واقعا عالی میشه هرچند که بعید به نظر میرسه.
خیلی خوبه که افراد مسئول تو این زمینه به اینجاها بیان و با مشکلات و انتقادات نساج ها آشنا بشن.
ممنون:gol:

aramm_00

عضو جدید
سلام آرام جان.:)
دوست عزیز اگه لطف کنی و فارسی تایپ کنی خیلی بهتر و راحت تر قابل خوندن هستش.;)
ممنون ارام جان،خیلی باعث امیدواری وقتی بچه هایی میبینم که دغدغه هاشون اوضاع نساجیه.
ما همه دوست داریم که اوضاع و صنعت نساجی خیلی بهتر بشه و اگه بتونی واقعا مسئولی رو در این زمینه به اینجا بیاری که واقعا عالی میشه هرچند که بعید به نظر میرسه.
خیلی خوبه که افراد مسئول تو این زمینه به اینجاها بیان و با مشکلات و انتقادات نساج ها آشنا بشن.
ممنون:gol:
اگه قرار باشه که هیچکس جواب نده که نمیشه من از همه ی بچه های نساجی می خوام که سوالات خودشون رو بنویسن تا در وقت مناسب با همکاری بچه های دانشکده این سوالات از ریاست دانشکده پرسیده بشه و جواب سوالات از طریق همین سایت پخش بشه :)

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام به شما که انقد به فکر آینده خودتونو کسایی مثل ما هستی همچنین به فکر آینده صنعت نساجی در حال سقوط کشورمون
میخواستم بگم رئیس دانشکده شاید تمام سوالات مارو جواب بده ولی فکر میکنید مشکلی رو حل بکنه ؟

Setayesh

مدیر تالار
سلام به شما که انقد به فکر آینده خودتونو کسایی مثل ما هستی همچنین به فکر آینده صنعت نساجی در حال سقوط کشورمون
میخواستم بگم رئیس دانشکده شاید تمام سوالات مارو جواب بده ولی فکر میکنید مشکلی رو حل بکنه ؟

سلام هادی جان.
در هر حال باید امیدوار بود.نمیشه گفت واقعا هیچ تاثیری نمیذاره.
همینکه مشکلاتو ببینن،حتی اگه فکرشونو هم مشغول کنه غنیمته.
باید از یه جایی شروع کرد...;)

weaver

عضو جدید
سلام ، من دانشجوی سال دوم این رشته تساجی ام .اگه این آقا خسرو پس از فارغ التحصیلی به این نتیجه رسیده که نساجی رشته ی فلاکت باریه ،من تو سال اولم این نظر و داشتم. ولی وقتی آشنایی ام با کاربرد های این رشته بیشتر شد و یه سری اتفاقات دیگه این نظرو ندارم و واقعا تعجب می کنم که ایشون با این همه علاقه که یه یه زمانی به این رشته داشتن( بنا به گفته ی خودشون!) چطور الان پس گذشت شش ماه اعتقاد دارن که چهار سال داشتن اصول کاموا بافی رو یاد می گرفتن!!!!فقط می تونم بگم متاسفم.

Setayesh

مدیر تالار
سلام ، من دانشجوی سال دوم این رشته تساجی ام .اگه این آقا خسرو پس از فارغ التحصیلی به این نتیجه رسیده که نساجی رشته ی فلاکت باریه ،من تو سال اولم این نظر و داشتم. ولی وقتی آشنایی ام با کاربرد های این رشته بیشتر شد و یه سری اتفاقات دیگه این نظرو ندارم و واقعا تعجب می کنم که ایشون با این همه علاقه که یه یه زمانی به این رشته داشتن( بنا به گفته ی خودشون!) چطور الان پس گذشت شش ماه اعتقاد دارن که چهار سال داشتن اصول کاموا بافی رو یاد می گرفتن!!!!فقط می تونم بگم متاسفم.

سلام دوست عزیز
منم دقیقا همین حسو داشتم اوایل.احساس میکردم رشته ی بدردنخوریه.
اما حالا با نظر شما موافقم.
ممنون;)

ترمه جون

عضو جدید
خوبه که به رشتمون افتخار کنیم.خوبه که حرمتشو نگه داریم.اما کافیه؟واقیتو نمیشه پنهان کرد.همتون بهتر از من میدونین که یه روزی بافت آزادی کارخونه ای بود واسه خودش اما الان رسمن چاپ پرچم و آگهی های تبلیغاتی و سفارشی دارن.یه روزی کارخونه ی الیاف 3 فازه فعال داشت اما الان کلی بدهکاره.یه فازش رسمن تعطیل شده و خیلی جاهای دیگه.با همهی عشقی که به رشتم داشتم.با همه ی تعصبی که بهش دارم اما خودمو نمیتونم گول بزنم خیلی پشیمونم.ای کاش یه رشته ی دیگه میخوندم.

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام هادی جان.
در هر حال باید امیدوار بود.نمیشه گفت واقعا هیچ تاثیری نمیذاره.
همینکه مشکلاتو ببینن،حتی اگه فکرشونو هم مشغول کنه غنیمته.
باید از یه جایی شروع کرد...;)

سلام
بله ستایش خانوم حرف شما درسته هیچ چیزی بی تأثیر نیست
من هم مثل شما امیدوارم
فقط میخواستم نظر ایشونو بدونم

مشکل ما انقدر پیچیده و مبهم که به این سادگی ها حل بشو نیست
واسه این که تو این 10 15 سال خیلی لطمه به صنعت زدن
خیلی واردات مازاد داشتیم
هیچکس هم به فکر رفع این معضل نبود
چون یه جورایی خودشون هم ذی النفع این سود مازاد بودن
الان که پشت همشون گرم شده و کاسشون پر شده به فکر افتادن که چیکار کنن
نمیبینی میشینن باهاشون مصاحبه میکنن دو ساعت صحبت میکنن ، مشاوره میکنن ، راهکار نشون میدن ولی خودشون کاری نمیکنن
راضی هستن که وضع همینجور بمونه
من و شما و امثال ما شدیم بازیچشون

خدا خودش کمک کنه

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
خوبه که به رشتمون افتخار کنیم.خوبه که حرمتشو نگه داریم.اما کافیه؟واقیتو نمیشه پنهان کرد.همتون بهتر از من میدونین که یه روزی بافت آزادی کارخونه ای بود واسه خودش اما الان رسمن چاپ پرچم و آگهی های تبلیغاتی و سفارشی دارن.یه روزی کارخونه ی الیاف 3 فازه فعال داشت اما الان کلی بدهکاره.یه فازش رسمن تعطیل شده و خیلی جاهای دیگه.با همهی عشقی که به رشتم داشتم.با همه ی تعصبی که بهش دارم اما خودمو نمیتونم گول بزنم خیلی پشیمونم.ای کاش یه رشته ی دیگه میخوندم.

ترمه خانوم هنوزم دیر نشده
من نمیدونم تو چه مقطعی هستی
اما واسه ادامه تحصیل میتونی گرایش یا حتی رشتتو تغیی بدی
زیادم سخت نیست
مثلا مدیریت نساجی ، یا نانو ، یا شیمی رنگ

Setayesh

مدیر تالار
سلام به همه ی عزیزان
بچه ها یه لطف کنین به صفحه ی زیر برید!
!!!خواهشا یه سر بیاین!!!

کم کم اینجا داره میشه تابلوی اعلانات!!هی گفتم بیاین گپ و گفت کنید...:D:D
یا پیغمبر بچه ها در رین که ایشون عصبی ان فقط خدا رحم کنه :D

کی عصبیه؟:surprised:

Setayesh

مدیر تالار
ترمه خانوم هنوزم دیر نشده
من نمیدونم تو چه مقطعی هستی
اما واسه ادامه تحصیل میتونی گرایش یا حتی رشتتو تغیی بدی
زیادم سخت نیست
مثلا مدیریت نساجی ، یا نانو ، یا شیمی رنگ

مدیریت نساجی که فکر میکنم وضعش بدتر باشه نسبت به گرایشات دیگه.ولی پلیمر و نانو خیلی خوبه.

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
مدیریت نساجی که فکر میکنم وضعش بدتر باشه نسبت به گرایشات دیگه.ولی پلیمر و نانو خیلی خوبه.

نه مهندس جان هرچی باشه بالاخره مدیریته
میتونه سری تو سره مدیرا دربیاره
البته اونقدرا هم بهتر نیست
بسته به علاقه خودشم هست

aramm_00

عضو جدید
سلام منم آرام هستم ورودی 88 امیرکبیر گرایش شیمی نساجی و علوم الیاف در مورد رشته هم بچه ها برن رو درد دل یک نساج تا اطلاعاتشون بره بالا