مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام....حال شما خوبه؟؟؟؟میشه کمی درمورد سمینار توضیح بدییین؟؟؟راستش من تا حالا تو سمینار شرکت نکردم نمیدونم اونجا چیکار میکنن:redface::D

در مورد سمینار؟
خوب والا قرار مدعوین که میان (مهندس شقاقی و رستمی) در مورد اینکه چی بخونین اصلا چجوری بخونین توضحاتی بدن
درضمن کلاس های آقای دکتر سروشنیا(در تبریز) هم از روز سمینار تکمیل ظرفیت میشه
تو این سمینار که سخنران اصلیمون آقای رستمی هستن در مورد زبان تخصصی هم توضیحاتی خواهند داد
حتما دفتر و قلم هم بیارید که یادداشت بردارید نکات خیلی مهمی گفته میشه

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد سمینار؟
خوب والا قرار مدعوین که میان (مهندس شقاقی و رستمی) در مورد اینکه چی بخونین اصلا چجوری بخونین توضحاتی بدن
درضمن کلاس های آقای دکتر سروشنیا(در تبریز) هم از روز سمینار تکمیل ظرفیت میشه
تو این سمینار که سخنران اصلیمون آقای رستمی هستن در مورد زبان تخصصی هم توضیحاتی خواهند داد
حتما دفتر و قلم هم بیارید که یادداشت بردارید نکات خیلی مهمی گفته میشه

چه خوووب!!!!اووووککککی ممنون ایشالا که فرصت کنم و بیام.....خیییلی دوس دارم بیام ببینم چی میگن و نت برداری کنم:)

muli_7

عضو جدید
حرفهای خودمونی مثل سلام چطوری؟ چند ساعت خوندی؟ و این حرفا رو با تایپ معمولی قرار بدید و مسائل مهم به رنگ بنفش و سایز 4

مثل این: بنظر من برای موفق شدن باید از پایه کارو قوی کنیم. من از کتابای هنرستان شروع میکنم, بعد کتب مرجع ,بعد جزوات موجود در سایت و در انتها تست میزنم.

لینک کتابهای رشته معماری هنرستان: http://www.hd4.ir/Major_architecture_Books.aspx

اگر دوستان نظری دارن ممنون میشم در اختیارمون بذارن:gol:

ابداً همچین کاری نکنین! کنکور کارشناسی ارشد یه سری منابع نسبتاً مشخصی داره و لازمه که اونا رو با اولویت بندی بخونین...اگه هم وقت داشتین همونا رو مرور کنین.الکی پراکنده خوانی نکنین
شما هر درسی رو که میخوای بخونی یه نگاهی رو مذل سوالاس سالای قبل بکنین متوجه میشین که اوضاع چه جوره و چه مدلی باید خوند

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
////
راستی چون اسپم نشه یک چیزی هم بگم من که از قواعد متنرم دوستم از دیروز شروع کرده که بهم قواعد زبان یاد بده تا کم کم برای شروع هم بعدش برم سراغ لغات و درس و درک مطلب الان در واقع قاطی اوقات مرده ام میخواد قواعد بگه واییییییییییییییییییییییییی سخته

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahdiyar.memar

عضو جدید
چه خوووب!!!!اووووککککی ممنون ایشالا که فرصت کنم و بیام.....خیییلی دوس دارم بیام ببینم چی میگن و نت برداری کنم:)

انشالا ما در خدمت هستیم

دوستان کسانی که ثبت نام نکردن فرصت ثبت نام تا 28 ام این ماه یعنی جمعه هستش
ثبت نام هم رایگانه
ثبت نام رایگان در سایت رسمی اگروه معماری بُعد (نمایندگی ایوان خانه معمار شعبه تبریز)
www.boed.ir

fzgnj

عضو جدید
بچه ها میدونم چن دفه این سوال مطرح شده ها اما جوابای درستی نگرفتم
گیج شدم
اقا یکی بگه ایوان خانه بهتره یا مرکز معماری واسه ازمون؟؟
ببینید ایوان بجز رایگاناش 8مرحلس 320تومن ولی مرکز اونم بدون رایگاناش 10مرحلس 540تومن
به نظر شما فرقی داره یا برم هموم ایوان؟پولم ندارم :)کلی تولد دوروبریام بوده خالی شدم:)))

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

گیج شدم
ببینید ایوان بجز رایگاناش 8مرحلس 320تومن ولی مرکز اونم بدون رایگاناش 10مرحلس 540تومن
به نظر شما فرقی داره یا برم هموم ایوان؟پولم ندارم :)کلی تولد دوروبریام بوده خالی شدم:)))
به نظر من(برای معماری مرکز و برای هنرهای ساخت ایوان بهتره)
اما من جای شما باشم هر کدوم ارزونتره رو ثبت نام میکنم چون انچنان تفاوتی با هم نداره سطح سوالاتشون و فقط قراره خودتون رو بسنجید

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
گیج شدم
مرکز رو میشه قسطی بدی بهشون مثلا اول 200 بدی مابلقیشو دو سه ماه دیگه
مشاهده پیوست معماری.pdf اینم سیلابس مرکز امسال فک کنم قبلیه که گذاشتن مال پارسال بود

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
مرکز رو میشه قسطی بدی بهشون مثلا اول 200 بدی مابلقیشو دو سه ماه دیگه
مشاهده پیوست 221114 اینم سیلابس مرکز امسال فک کنم قبلیه که گذاشتن مال پارسال بود

مرسی بیتا جان خیلی وقت بود دنیال سیلابس جدید بودم ;)

مثل اینکه منابعو کمی تغییر دادن نسبت به پارسال :confused:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
گیج شدم

بالا سیلابس مرکز رو گذاشتن
منم واسه ایوان خانه رو براتون میزارم
شما سیلابس ها رو نگاه کن قیمت ها رو هم در نظر بگیر بعد هر کدوم رو که دوست داشتی ثبت نام کن
به قول دوستمون خیلی تفاوتی ندارن، شما این آزمون ها رو میدی که ببینی چطور خوندی و کجا ها ضعف داری

پیوست ها

• Memari-Eivankhane.rar
    788.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Honarhaye Sakht-EivanKhane.rar
    222.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

alionel92

عضو جدید
بالا سیلابس مرکز رو گذاشتن
منم واسه ایوان خانه رو براتون میزارم
شما سیلابس ها رو نگاه کن قیمت ها رو هم در نظر بگیر بعد هر کدوم رو که دوست داشتی ثبت نام کن
به قول دوستمون خیلی تفاوتی ندارن، شما این آزمون ها رو میدی که ببینی چطور خوندی و کجا ها ضعف داری

دوست عزیز سیلابس که از ایوان خانه قرار دادید مربوط به آزمون های پارسال میشه (پاییز 92) - اگه دیگر دوستان بودجه بندی امسال را دارند لطفا قرار بدند تا ما ارزیابی بهتری داشته باشیم ...

SunYar Architect

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقا من میخوام شروع کنم دیگه
خیلی وقتمو به بطالت گذروندم
فقط موندم از کجا شروع کنم ؟؟؟
هنوز منابع رو تفکیک نکردم
کسی هست منابع دست اول رو معرفی کنه ؟؟
کدوم کتابا خیلی مهمترن و باید بیشتر خونده بشن؟؟

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه. خسته نباشید دوستان. من نمیدونم برای زبان تخصصی بهترین منبع چیه... ممنون میشم راهنماییم کنید

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
دوست عزیز سیلابس که از ایوان خانه قرار دادید مربوط به آزمون های پارسال میشه (پاییز 92) - اگه دیگر دوستان بودجه بندی امسال را دارند لطفا قرار بدند تا ما ارزیابی بهتری داشته باشیم ...

می دونم دوست عزیز :D
تو سایتش سیلابس های پارسال بود
امسال رو هنوز نذاشتن کلیات سیلابس هر سال که فرقی نمی کنه ممکنه در حد چند کتاب تغییر کنه
به هر حال موفق باشید ;)

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
بچه ها جونم سلام.خسسسستته نباشین.کسی جزوه های آکادمی تخصصی رو نداره؟

یک سری جزوه ها از سایت آکادمی تخصصی معماری توی تاپیک جزوه ها هست

سلام به همه. خسته نباشید دوستان. من نمیدونم برای زبان تخصصی بهترین منبع چیه... ممنون میشم راهنماییم کنید

من نظر خودمو میگم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.gif :
برای لغت باید زبان عمومیتونو قوی کنید
زیان تخصصی در واقع میشه درک مطلب های تخصصی که تو کنکور ازش سوال می یاد
برای جواب دادن به اونها باید درک مطلب و ریدینگتون رو قوی کنید
برای درک مطلب لازم نیست همه ی لغات متن رو بلد باشید بلکه باید کلیاتش رو متوجه بشید توصیم اینه که متن های معماری زبان انگلیسی بخونید
چه در سایت های مختلف چه در کتابهایی مثل زبان انگلیسی برای دانشجویان معماری فرهادی، رستگارپور و ...

آخرین ویرایش:

Mahdis & Hamid

عضو جدید
سلام دوستان، به نظرتون بسته آموزشی ارشد پارسه بهتره یا مدرسان شریف؟
آخه مدرسان 450 میده، زورم میاد....
اصلا کلا خووندن اینا میارزه؟ (برای قبولی آزاد تهران مرکز)
:(

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوستان، به نظرتون بسته آموزشی ارشد پارسه بهتره یا مدرسان شریف؟
آخه مدرسان 450 میده، زورم میاد....
اصلا کلا خووندن اینا میارزه؟ (برای قبولی آزاد تهران مرکز)
:(
تا اونجا که من میدونم عصر کنکاش خوبه

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

عصر کنکاش مگه بیشتر برای سراسری نیست؟ آخه من اصلا نمیخوام برای سراسری انرژی بذارم. حتی شاید کنکورشم ندم.
اها شما ازاد میخواین والله برای ازاد نمیدونم
نظر شخصیمم اینه که جز دو سه تا دانشگاه سراسری شناخته شده کلا باقی دانشگاه ها برای ارشد وقت تلف کردنه
هنوز وقت هست به نظرم از حالا گزینه سراسریو نزارین کنار

Mahdis & Hamid

عضو جدید
اها شما ازاد میخواین والله برای ازاد نمیدونم
نظر شخصیمم اینه که جز دو سه تا دانشگاه سراسری شناخته شده کلا باقی دانشگاه ها برای ارشد وقت تلف کردنه
هنوز وقت هست به نظرم از حالا گزینه سراسریو نزارین کنار
راستش کاردانی و کارشناسیمو جفتشو رتبه تک رقمی سراسری بودم دیگه از جو و محیط دانشگاه سراسری داره حالم بهم میخوره!
کلاسای کنکورم که ماشاا...نزدیک 4 تومن، خب آدم یهو بی دردسر و خستگی آزاد بره پول دو ترمشم میشه
:biggrin:...تو ارشد دیگه مدرک اونقد مهم نیست، تحصیلات تکمیلیه...بیشتر مدرک دوره کارشناسی اهمیت داره.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

راستش کاردانی و کارشناسیمو جفتشو رتبه تک رقمی سراسری بودم دیگه از جو و محیط دانشگاه سراسری داره حالم بهم میخوره!
کلاسای کنکورم که ماشاا...نزدیک 4 تومن، خب آدم یهو بی دردسر و خستگی آزاد بره پول دو ترمشم میشه
:biggrin:...تو ارشد دیگه مدرک اونقد مهم نیست، تحصیلات تکمیلیه...بیشتر مدرک دوره کارشناسی اهمیت داره.
والله باز نظر خودتونه اما با پیش زمینه ای که از خودتون گفتین برای غیر دانشگاه تهران یا شهید بهشتی تلاش کنی بد میخوره تو ذوقت چون اتفاقا مدرک ارشد خیلی مهمتره تو سن بالا و چشم باز داریم انتخابش میکنیم نه مثل کارشناسی که اکثرا تحمیلی بود مثلا خانواده انتخاب میکرد چون کوچیک بودیم،مدرک خالی اونم از هر جایی اخه به چه درد میخوره!!!جاش میشه رفت 4تا نرم افزار یاد گرفت اقلا اخر عاقبت داره

memar_lahijani

عضو جدید
دوستای گلم من خیلی کم میخونم ولی الان اومدم یه خواهش کنم ازتون . خواهش می کنم برام دعا کنید که بازم بتونم مادربزرگم رو ببینم و اونم منو ببینه . تو آی سی یو هست و تقریبا بیهوشه . دعا کنید برگرده خونه مطمئنم اگه هر کدومتون یه لحظه ته دلتون از خدا بخواین کلی تاثیر داره رو حال مادر بزرگم . ممنونتون میشم که با تشکر هاتون بهم دلگرمی بدین . اینجوری میفهمم که دعامون کردین . ببخشید اسپم کردم . :cry:

مغز متفکر

عضو جدید
دوستای گلم من خیلی کم میخونم ولی الان اومدم یه خواهش کنم ازتون . خواهش می کنم برام دعا کنید که بازم بتونم مادربزرگم رو ببینم و اونم منو ببینه . تو آی سی یو هست و تقریبا بیهوشه . دعا کنید برگرده خونه مطمئنم اگه هر کدومتون یه لحظه ته دلتون از خدا بخواین کلی تاثیر داره رو حال مادر بزرگم . ممنونتون میشم که با تشکر هاتون بهم دلگرمی بدین . اینجوری میفهمم که دعامون کردین . ببخشید اسپم کردم . :cry:

حتما خوب میشن.نگران نباش.ایشاالله خودتم با قدرت جلو میری

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از دوستان بخاطر راهنماییشون. راستش در رابطه با زبان تخصصی برای این پرسیدم که من سیلابسهای مرکز مالپارسال و امسالو که دانلود و مقایسه کردم دیدم امسال رستگارپور خیلی خیلی کمتر توش هست... من فقط رستگارپورو دارم. ینی به نظرتون برم فرهادی رو بخرم یا مهدوی نژادو؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از دوستان بخاطر راهنماییشون. راستش در رابطه با زبان تخصصی برای این پرسیدم که من سیلابسهای مرکز مالپارسال و امسالو که دانلود و مقایسه کردم دیدم امسال رستگارپور خیلی خیلی کمتر توش هست... من فقط رستگارپورو دارم. ینی به نظرتون برم فرهادی رو بخرم یا مهدوی نژادو؟

ببین اگه نظر من می خوای نه یکار بهتر کن که از همه اش بهتر جواب میده ، راستش من زبانم خوب نبود در حدی که داشتم قید زبان می زدم قواعد که اصلا نخوندم چون اومدم یک دو مبحث خوندم دیدم کار ن نیست گذاشتم کنار بعد نشسته بودم لغت می خوندم ولی متاسفانه موقع تست نمی تونستم بزنم یا منفی می شد ،برا همین لغت می خونم ولی امید به تست زدنش نداشتم تا اینکه متاسفانه دیر شروع کردم دو هفته اخر نشستم و روی درک مطلب وقت گذاشتم و باور کن از همون هم تو یکنکور زدم یعنی حالم خوب نبود نرسیدم که درست و کامل بخونم زبان را وگرنه بیشتر میزدم من 23 درصد یا یکی دو درصد بالا و پایین زبان زدم و همین طور بگم منفی نزدم ادم شکاکی هستم خیلی وقتها برا همین ریسک نکردم هم البته اگه حالم خوب نبود ،می تونم بگم راحت می تونستم از درک مطلب40تا بزنم برا منی که زبانم داغون بود از طرفی من 1 لغت تخصصی هم نخوندم فک کنم بد نبودهههههه
حالا خودت تصمیم بگیر

_ali__

عضو جدید

Mahdavi nejad ro k niyaz nist bekharid az matnhash ax begirid AMA farhadi khoobe bekharid.
Baraye zaban takhasosi kheyli mohem nist matn az che ketabiye bayad Ravesh barkhord ba test ro yad begirid. Soale matn ro kheyli rahat mishe jb dad ba ye damane loghate motevaset.
be nazare man azmoonhaye mokhtalef ro k sale pish bargozar shode ghesmate zaban takhasosi ro jb bedid va Ravesh ro yad begiri. Baraye test zadanam bedid ye nafar dg check kone bare aval jb ro negah nakonid bad az 10-20 bar yad migirid chejoori bayad matn ro jb bedid.​

آخرین ویرایش:

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
شیرین جان ص 60 تا 64 درک عمومی عصر کنکاش توی کتاب پیرنبا هم هستش ، فقط یک دور روزنامه وار بخون اونجاهایی که حس میکنی که خیلی مهم نیست، یکی از مزایای این کتاب این بود که کتابهای مختلف رو نکات مهم رو جمع اوری شده(نکاتی که تو کنکور این چند ساله ازش سوال اومده) ؛ کل کتاب رو بخون
در مورد ازمون دوم رایگان مرکز معماری تا جایی که میدونم 3 مهرماه هست.
در مورد زبان هم عمومی که خیلی مهمتر هست چون تخصصی بالاخره توی ذوران دانشگاه یه سری چیزا رو تو ذهنمون گذاشتن، بهتره که کتاب Essential for toefl متنهاشو بخون و واسه خودتون معنی کنید بعد چک کنید که کجاها رو غلط معنی کردین و در کنار تست ها و متون کنکوری زیر ذره بین که 90 درصد با کنکور سراسری تطلبق داره رو هم بزنید.
موضوع دیگر این که ما تقریبا الان میدونیم قراره چی بخونیم اما اینکه بر حسب عادت و حسی که اون لحظه دوست دارید درس مورد نظر رو انتخاب کنید و کلی بگید که به فرض تا اهر هفته درک عمومی رو تموم میکنم و اینکه دقیقا ساعت فلان چه درسی بخونم همیشه جور درنمیاد مخصوصا مهر که دیگه دانشگاه بریم.
اما دوستان عزیزی که تازه میخوان شروع کنند نگران نباشید توی برنامه هر روزتون زبان رو قرار بدین و از قسمت منابع خودتون منابعی رو که دوستان زحمت کشیدن گذاشتند تا این چند روز باقیمانده شهریور انتخاب کنید بعد منابع مورد نظرتون رو بگذارید توی تاپیک ،دوستان زحمت میکشن و بهتون میگن انتخاباتون درست هست یا نه.
یا علی

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای مصالح تنظیم عناصر
اگه فقط بخوام برای هر کدوم ی کتاب یا جزوه بخونم پیشنهادتون چیه......
اگه جزوه ای سراغ دارید چطوری میتونم تهیه اش کنم.....:redface:

Mahdis & Hamid

عضو جدید
برای مصالح تنظیم عناصر
اگه فقط بخوام برای هر کدوم ی کتاب یا جزوه بخونم پیشنهادتون چیه......
اگه جزوه ای سراغ دارید چطوری میتونم تهیه اش کنم.....:redface:
به نظر من تنظیم ارزش خووندن نداره، مگه چندتا تست میاد؟ اینجور درسا رو باید گذاشت آخر سر که همه چی تموم شد، اگه وقت اضافی اومد خوندشون.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا