مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.خوبین؟ببخشید جسارته می تونین بگین منابعی که واسه ارشد خوندین چیا بودن؟شما ارشد قبول شدین؟
سلام خانم مهندس:gol:
بله من الان دارم ارشد می خونم ...
منابع و نحوه خوندن را من در این پست قرار دادم که البته هنوز منابع قطعی من نیست ولی یه نکته اضاف کنم که من از نانو و ساختمان ها چگونه عمل می کنند بحثی نکردم ولی خوب اگه بخوام در الویت بندیم قرار بدهم دو کتاب نسبتا مهمی هستند ولی نانو را نخونید و تنها به یک جزوه خلاصه اکتفا کنید و ساختمان ها چگونه عمل می کنند را در الویت نذارید و به عنوان کتب آخر به آن نگاه کنید. (کتاب هایی مثل ساختمان های فولادی، بتنی و ایستایی کاربردی و مقاومت کاربری هم اصلا ارزش خواندن ندارند چون سوالاتی که از این کتب می یاد معمولا تکراری کنکور های اخیره..) پس به همون 12 کتاب اصلی و حدود 5 کتاب فرعی دکتر گلابچی بسنده کنید....
در پست زیر من به طور مبسوط صحبت کردم.
موفق باشید.

sara 262

عضو جدید
خیلی خوبه .. برای الان که خییلی ها هنوز شروع نکردن خیلی خوبه.. امیدوارم روند را بهتر و بهتر کنی ... ;)

ممنونم امیدوارم چون انگیزه شو واقعا دارم و میخوام بهترین نتیجه ممکن رو بگیرم.
حضور شما تو باشگاه و حرفاتون خیلی انرژی مثبت میده . موفق و پیروز باشید

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش می کنم خانم مهندس. شما به من لطف دارید. من تا انجا که در توانم باشه سر می زنم و امیدوارم مفید واقع بشود.
بذار من خیال همه را راحت کنم. بی برنامگی خیلی طبیعیه بخصوص برای شروع... 1.ولی با شروع آبان و نزدیک شدن به کنکور دیگه با برنامه می شید (چون چندین شیوه را بکار گرفتید و به جو کنکور عادت کردید).... این دو روز و یا یه روز استراحت زیاد تفاوت نداره . ولی برای شروع که الان باشه دو روز خوبه و اون اواخر که کمی فشرده تر می شه یک روز ... 2.من متاسفانه درگیری مقاله (خوبه...دوس دارم:w11:) و پایان نامه شدمو خودم هم ناراحت هستم که نمی تونم زیاد بیام .:w05: حظور ظاهری دارم ولی کمتر پست می دم. البته از طرفی
ناراحت می شم:w24: از این سوالات تکراری و نحوندن تاپیک.یه بار خوندن تاپیک شاید 2 روز زمان بگیره ولی بعدش ادم با خیال راحت می خونه درس بخونه...(ینی میشه ای خدااااا):w06: زمان ما از این امکانات نبود و من به شخصه مدیون مشاوران و اساتیدم هستم و گرنه راه رو بیراهه می رفتم... بذارید یه سخن بگم از دوستم که هیچ وقت خودم عملی نکردم ولی شما عملی کنید ( این واقعی ترین تصویر از کنکور معماری برای من است ) . کنکور معماری 3 ماه خوندن (که البته من می گم 4 یا 5 ماه) و یه جلسه کنکور خیلی مهم ..​
هر چقدر خوب باشید ولی سر جلسه ریلکس و راحت نباشید (وااای من اینو با ااعماق وجودم میفهمم)​
تمام داشته هاتون نابود می شه. واقعا سره جلسه کسی موفقه که اروم باشه.:w16::w17: از همین امروز این ارامش را به کار بگیرید. واقعا ارشد چیزه مهمی نیست این را بعد از قبولی کاملا درک می کنید. پس سعی کننید درس بخونید و لذت های کوچیک زندیگیتون را فدای درس نکنید.:w27:
موفق باشید.[/QUOTE]
1.خدا کنه چون من یکی خیلی بی برنامم..میخونما البت ن زیاد ولی فقط هر شب برا فردام برنامه مینویسم
ولی دلم میخاد بدونم مثلن ی کتابو کی باید تموم کنم...
یا تا آخره هفته چ کتابیو تموم کنم یا چ بخشهاییشو تموم کنم...
یا برنامه بلند مدت...
وااای من چقد وضم خرابه...
ولی اینو کاملن قبول دارم..نزدیکای کنکور اسن نمیدونم چی میشه اسن یهو همه چی خوب میشه میخونی تو روز هر چقد دلت میخاد میتونی بخونی ولی دیگه اون زمان وقت کمه...و اینجاست ک اون برنامه بلند مدته ...میان مدته کمک های پنهانیشون شرو میشه...

mahmoudz

کاربر فعال
ببین دوست عزیز من با یک سری از حرات با یک سری هم مخالف هستم قصد بحث کردن و بالا بردن یا زیر بردن کسی هم ندارم فقط نظر خودم میگم ببیند بعضی از حرفاتون ارمانیه این که ما یان قدر تاریخ معماری را خوب بلد باشیم که بعد ارشد هر کی پرسید فلان بنا را کجا کی ساخته ما یک جوری بگیم که تعداد اجراشا هم بلد باشیم نهبه نظرم نیازی نیس چون که بعد یک مدت که مرور نکنیم از یادمون میره تازه کلی چیزای مهمتر هست که ذهنمون براش بزاریم کلیت هم یادمون باشه اون وقت زیاد بر زیاده الان مجبوریم داریم حفظ میکنیم حالا اگه کسی تونست یادش باشه که دیگه دمش گرم ،بزار همون مثال حافظ های قران که گفتی با همون برات میگم یک حافظ قران اگه طبق برنامه مرور نداشته باشه به خدا بعد یک مدت یادش میره ،خود من از اونایی بودم که شماره ایه صفحه جاش لغات توی هر سطر هر هر صفحه را میدونستم اون موقع که کار میکردم جز بهترین های کلاسمون بودم وقتی مجبور شدم ول کنم بعد یک مدت دیگه فراموش میکنی فقط یک کلیت های تو ذهنت می مونه و افسوسش اینه که من و شما هم بعد ارشد کم کم تاریخ فراموش میکنیم

نمی دونم شما آیا تا حالا قدرت مغز رو به چشم دیدی یا خیر؟
یه برنامه ی زنده رو چند سال پیش از tv دیدم که طرف تو ایران بهترین هوش رو تو ریاضی داشت...
شاید باورتان نشه و به هر کی هم که گفتم باورش نشد.......طرف اومد در برنامه ی زنده که 2 تا مجری داشت و یکی از مجری ها یه ماشین حساب دستش بود و مثلا جذر عدد 2659 رو ازش می خواست....و قبل از اینکه جواب رو با ماشین حساب ببینه، طرف جوابشو می داد...
حالا جالب می دونید کجاست، اینجاست که از همزمان هم با یه مجری دیگه هم صحبت می کرد...
.....
لین زیر رو پیشنهاد می کنم ببینید که در رابطه با قدرت مغز انسان است...
http://www.aparat.com/v/nXPph

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش می کنم خانم مهندس. شما به من لطف دارید. من تا انجا که در توانم باشه سر می زنم و امیدوارم مفید واقع بشود.
بذار من خیال همه را راحت کنم. بی برنامگی خیلی طبیعیه بخصوص برای شروع... 1.ولی با شروع آبان و نزدیک شدن به کنکور دیگه با برنامه می شید (چون چندین شیوه را بکار گرفتید و به جو کنکور عادت کردید).... این دو روز و یا یه روز استراحت زیاد تفاوت نداره . ولی برای شروع که الان باشه دو روز خوبه و اون اواخر که کمی فشرده تر می شه یک روز ... 2.من متاسفانه درگیری مقاله (خوبه...دوس دارم:w11:) و پایان نامه شدمو خودم هم ناراحت هستم که نمی تونم زیاد بیام .:w05: حظور ظاهری دارم ولی کمتر پست می دم. البته از طرفی
ناراحت می شم:w24: از این سوالات تکراری و نحوندن تاپیک.یه بار خوندن تاپیک شاید 2 روز زمان بگیره ولی بعدش ادم با خیال راحت می خونه درس بخونه...(ینی میشه ای خدااااا):w06: زمان ما از این امکانات نبود و من به شخصه مدیون مشاوران و اساتیدم هستم و گرنه راه رو بیراهه می رفتم... بذارید یه سخن بگم از دوستم که هیچ وقت خودم عملی نکردم ولی شما عملی کنید ( این واقعی ترین تصویر از کنکور معماری برای من است ) . کنکور معماری 3 ماه خوندن (که البته من می گم 4 یا 5 ماه) و یه جلسه کنکور خیلی مهم ..​
هر چقدر خوب باشید ولی سر جلسه ریلکس و راحت نباشید (وااای من اینو با ااعماق وجودم میفهمم)​
تمام داشته هاتون نابود می شه. واقعا سره جلسه کسی موفقه که اروم باشه.:w16::w17: از همین امروز این ارامش را به کار بگیرید. واقعا ارشد چیزه مهمی نیست این را بعد از قبولی کاملا درک می کنید. پس سعی کننید درس بخونید و لذت های کوچیک زندیگیتون را فدای درس نکنید.:w27:
موفق باشید.
1.خدا کنه چون من یکی خیلی بی برنامم..میخونما البت ن زیاد ولی فقط هر شب برا فردام برنامه مینویسم
ولی دلم میخاد بدونم مثلن ی کتابو کی باید تموم کنم...
یا تا آخره هفته چ کتابیو تموم کنم یا چ بخشهاییشو تموم کنم...
یا برنامه بلند مدت...
وااای من چقد وضم خرابه...
ولی اینو کاملن قبول دارم..نزدیکای کنکور اسن نمیدونم چی میشه اسن یهو همه چی خوب میشه میخونی تو روز هر چقد دلت میخاد میتونی بخونی ولی دیگه اون زمان وقت کمه...و اینجاست ک اون برنامه بلند مدته ...میان مدته کمک های پنهانیشون شرو میشه...[/QUOTE]
من قبلا روند برنامه ریزی گفتم ولی این دفعه کامل تر می گم... روزتو به 3 قسمت تقسیم کن و یه قسمت زبان (2 ساعت) و یه قسمت فن (3ساغت) و یه قسمت تاریخ (3 ساعت) (البته یه تذکر جدی بدهم.. ممکنه یه روز اصلا حس تاریخ نداشتید و 6 ساعت فن می خونید.. و یه روزم حس فن نداشتید و 6 ساعت تاریخ خوندید.. همیشه برنامه ای خوبه که انعطاف پذیر باشه .. پس همیشه برنامتون رو منعطف بچینید تا دچار استرس نشوید)... بعد بگو من در این هفته می خوام به طور مثال معماری جهان زارعی رو تموم کنم/ درک رفتار سازه ها نصفشو بخونم / 504 هم تا درس 6 ..... این می شه برنامه هفتگی بعد بگو تو ماه اول می خوام تاریخ جهان زارعی / معماری اسلامی پیرنیا و سبک شناسی پیر نیا تموم بشه..به همراه درک رفتار سازه ها/ سازه در معماری و کتاب طراحی لرزه ای.. و زبانم 504 را تا درس 24 بخونید ... این مثالی بود برای برنامه ریزی یه ماهه (البته ممکنه کسی بخواد فقط درک رفتار سازه ها و سازه در معماری تو یه ماه اول بخونه). هیچ وقت بیش از یه ماه برنامه نریزید. چون این جوری استرس براتون ایجاد می شه. بعد یه ماه برنامتون را برای ماه بعد بچینید.. ولی همیشه این را در نظر بگیرید که قراره یه ماه اخر مرور کنید و البته مرور تاریخ خیلی زود تر شروع می شود . تست زدن هم از اواسط ابان شروع کنید به طور کامل جدی .. البته الانم لابه لای خوندنتون تست برنید.
:gol:

آخرین ویرایش:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم...
حالا ک هستی بگم چیا خوندم تا حالا.
اول بگم ک برا تاسیسات و تنظیم و درک و عناصر و جزییات هیچ برنامه ای ندارم فعلن..
1.زبان.504 تا پایان درس 22.فقط لغات
تافل 5 درس.
2.تاریخ.سبک شناسی تا اول بخش 6 خوندم...و الان تو مرور بخش 2 هستم
ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود 2 فصل خوندم
میدونم گفته بودی جهان زارعی بخونیم ..ولی هنو نخریدمش.
3.فن.سازه در معماری فصل 2
درک رفتار هم 2 فصل.ولی فردا میخام دوباره مرورش کنم...(سازه در معماری رو بیشتر دوسش دارم...انقد از ابعاد این کتابه درک رفتار سازه ها بدم میاااااد...ایشششش)
البته ایستایی و فن مرکز معماری هم تا سر مدول مقطع رفتم ولی مساله اسن بلد نیستم..چون بهش دل نمیدم
4.منظر.1.باغ های ایرانی .تا اول باغهای شیراز خوندم...فک کنم تا اول بخش 4 میشه...البته دارم مرورش میکنم و بخش 1 رو تموم کردم...ولی احساس میکنم هیچی یادم نیس...ولی خیلی دوس دارم مرور کنم هی کم کم میره تو ذهنم..
2. پارادایم آزاده هم دیروز شرو کردم و فردا 1 را تمام میکنم.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم...
حالا ک هستی بگم چیا خوندم تا حالا.
اول بگم ک برا تاسیسات و تنظیم و درک و عناصر و جزییات هیچ برنامه ای ندارم فعلن..
1.زبان.504 تا پایان درس 22.فقط لغات
تافل 5 درس.
2.تاریخ.سبک شناسی تا اول بخش 6 خوندم...و الان تو مرور بخش 2 هستم
ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود 2 فصل خوندم
میدونم گفته بودی جهان زارعی بخونیم ..ولی هنو نخریدمش.
3.فن.سازه در معماری فصل 2
درک رفتار هم 2 فصل.ولی فردا میخام دوباره مرورش کنم...(سازه در معماری رو بیشتر دوسش دارم...انقد از ابعاد این کتابه درک رفتار سازه ها بدم میاااااد...ایشششش)
البته ایستایی و فن مرکز معماری هم تا سر مدول مقطع رفتم ولی مساله اسن بلد نیستم..چون بهش دل نمیدم
4.منظر.1.باغ های ایرانی .تا اول باغهای شیراز خوندم...فک کنم تا اول بخش 4 میشه...البته دارم مرورش میکنم و بخش 1 رو تموم کردم...ولی احساس میکنم هیچی یادم نیس...ولی خیلی دوس دارم مرور کنم هی کم کم میره تو ذهنم..
2. پارادایم آزاده هم دیروز شرو کردم و فردا 1 را تمام میکنم.
اینها خیلی خوبه ولی خیلی تنوعت بالاست... این سرعت را به شدت میاره پایین ... تو وقتی پرونده 3 مبحث را باز می کنی با تمرکز بهتری می تونی تمومش کنی ... من یه سوال کنم.. کی گفته درک رفتار سازه ها و سازه در معماری با هم بخونید.. من می بینم یک خط در میون دارید این کار رو می کنید. این را من از هیچ کس نشنیدم... منظر را فعلا شروع نکن از اول مهر بیار تو برنامت... تاریخ هم سبک شناسی تموم کن بعد برو سراغ بانی مسعود یا جهان زارعی. (تاریخ معاصر منابع کمی اضاف شده ولی فک کنم با این روند حتما تمومشون کنی ) الان خیلی خوب جلویی.. من تو این زمان ها اصلا نمی دونستم کنکور ارشد دقیقا به چه شکله واقعا گیج بودم... ولی خدا رو شکر همه دارید رو غلطک می افتید..;)

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w21: ولی خیلی تنوعت بالاست...:w05: این سرعت را به شدت میاره پایین ... تو وقتی پرونده 3 مبحث را باز می کنی با تمرکز بهتری می تونی تمومش کنی ..میدونی برا چی اینطوری شده آخه من سیلابس مرکزو فک کنم بدو دیدم برا آزموناا اینطوری برنامه ریخته بووود...من میگم من مشکل دارم تو این قضیه. من یه سوال کنم..2. کی گفته درک رفتار سازه ها و سازه در معماری با هم بخونید.. من می بینم یک خط در میون دارید این کار رو می کنید. این را من از هیچ کس نشنیدم... 3.منظر را فعلا شروع نکن از اول مهر بیار تو برنامت... تاریخ هم سبک شناسی تموم کن بعد برو سراغ بانی مسعود یا جهان زارعی. (تاریخ معاصر منابع کمی اضاف شده ولی فک کنم با این روند حتما تمومشون کنی ) الان خیلی خوب جلویی.. من تو این زمان ها اصلا نمی دونستم کنکور ارشد دقیقا به چه شکله واقعا گیج بودم... ولی خدا رو شکر همه دارید رو غلطک می افتید..;)
ن باباااا اینطوریم نی...میدونی من از کی مثلن میخام هی بخووونم بخوونم ب اینجا تازه رسیدم...وسطاش بی نظمی خیلی زیاد دارم...
من اسن میدونی ب چ نتیجه ای رسیدم ب این ک همه میرن کلاس کنکور من باید ب فکر کلاسی باشم برا برنامه هام:w04::w15:
من الان بهترین شرایط رو برا درس خوندن برا ارشد دورم فراهمه ولی ....
2. همه میگن...منظورم بچه های باشگاس..ولی جدای شوخی بعضی چیزاشون مکمل همن..مثلن من تو درک ی موضوعی رو نمیگیرم بعد سازه رو میخونم میگیرم...ب نظرت بده؟؟؟
3.آخیییی چرا...من گرایش منظر را دوست دارم...:redface:ینی حتی با اینکه این گرایشو بخام یا بیشتر بخام بازم نخووونم؟
2 تا کتاب هم میدونی خسته میشم و بدم میاد همش ی کتاب تاریخ دستم باشه.
ممنون.دوباره شارژ شدم...دلم میخاد همه کتابارو الان موشکافانه بخووونم.
ولی چشام داره کور میشه دیگه
شبت.ب.خیر و باز هم سپاسگذار

آخرین ویرایش:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
ن باباااا اینطوریم نی...میدونی من از کی مثلن میخام هی بخووونم بخوونم ب اینجا تازه رسیدم...وسطاش بی نظمی خیلی زیاد دارم...
من اسن میدونی ب چ نتیجه ای رسیدم ب این ک همه میرن کلاس کنکور من باید ب فکر کلاسی باشم برا برنامه هام:w04::w15:
من الان بهترین شرایط رو برا درس خوندن برا ارشد دورم فراهمه ولی ....
2. همه میگن...منظورم بچه های باشگاس..ولی جدای شوخی بعضی چیزاشون مکمل همن..مثلن من تو درک ی موضوعی رو نمیگیرم بعد سازه رو میخونم میگیرم...ب نظرت بده؟؟؟ می دونی بحث چیه. تو می تونی ابتدا درک رفتار سازه ها را خوب بخونی . بعد خوندن درک رفتار سازه ها می ری سراغ سازه در معماری ... یه بار دیگه مطالب در یه ادبیات دیگه تکرار می شه... البته دقیقا عین هم نه ولی مشترکات زیادی دو کتاب دارند. این باعث می شه هم سرعتت بره بالا و هم دست آخر 2 بار یه مطلبو خوب می خونی . و در کتاب های بعدی این مطالب به نوعی دیگه تکرار می شه و بعد خوندن چند تا کتاب به فن تسلط پیدا می کنی .. البته برای نمودار و محاسبات به دنبال کتاب خوب باشید. زمان ما نبود ولی الان فکر کنم چند تا کتاب زدند که به این مباحث مسلط می شوید... درصد بالای فن سخت هست ولی نشد نیست...
3.آخیییی چرا...من گرایش منظر را دوست دارم...:redface:ینی حتی با اینکه این گرایشو بخام یا بیشتر بخام بازم نخووونم؟ اگر دوست داری از شهریور چند تا جزوه را شروع کن. درک منظر چون کم و جمع و جوره، می شه زودتر از مباحث دیگه جمع و جورش کرد. نگران نباش :) .. همون شهریور شروع کن ...;)
2 تا کتاب هم میدونی خسته میشم و بدم میاد همش ی کتاب تاریخ دستم باشه. البته این به خود ادم بر می گرده اگه این جوری راحت تری همین جوری بخون و تننها زمانی که دیدی بد پیش می ری تغییره رویه بده ..
ممنون.دوباره شارژ شدم...دلم میخاد همه کتابارو الان موشکافانه بخووونم.
ولی چشام داره کور میشه دیگه
شبت.ب.خیر و باز هم سپاسگذار
شب تو هم بخیر:gol:

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها جونم.....

از امروز میخوام منظم تر درس بخونم .....

از اول شروع میکنم باید درک رفتار سازه بخونم با سبک شناسی و البته تا میتونم زبان....:redface:

mon-@-rchitect

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه فیزیک 2 قیابکلو کدوم فصل هاش مهمه که بیشتر وقت بذارم؟
ممنون میشم;)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانم مهندس:gol:
بله من الان دارم ارشد می خونم ...
منابع و نحوه خوندن را من در این پست قرار دادم که البته هنوز منابع قطعی من نیست ولی یه نکته اضاف کنم که من از نانو و ساختمان ها چگونه عمل می کنند بحثی نکردم ولی خوب اگه بخوام در الویت بندیم قرار بدهم دو کتاب نسبتا مهمی هستند ولی نانو را نخونید و تنها به یک جزوه خلاصه اکتفا کنید و ساختمان ها چگونه عمل می کنند را در الویت نذارید و به عنوان کتب آخر به آن نگاه کنید. (کتاب هایی مثل ساختمان های فولادی، بتنی و ایستایی کاربردی و مقاومت کاربری هم اصلا ارزش خواندن ندارند چون سوالاتی که از این کتب می یاد معمولا تکراری کنکور های اخیره..) پس به همون 12 کتاب اصلی و حدود 5 کتاب فرعی دکتر گلابچی بسنده کنید....
موفق باشید.
ازتون واقعا ممنونم.لطف کردین.:gol:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی درباره زبان تخصصی راهیان ارشد نظری نداره ؟
من دارمش عذرا..
ولی مال شاید 3 سال پیش باشه...
خیلی ازش خوشم نمیومد نمیدونم چراااا
بزا برم پیداش کنم بیام بهت بگم.
سلام.آوردمش..ببین اینی ک من دارم چاپ سوم.1388.
شامل:
فصل 1.تست هلی زبان عمومی.(شامل 186 سوال+پاسخ و توضیحات)
فصل 2.فرهنگ تصویری معماری و ساختمان(وازه های فنی)خیلی کمه البته این بخشش
فصل 3.تست های فرهنگ تصویری معماری و ساختمان(73 سوال+فقط پاسخ 4 گزینه ای)
فصل 4.دروس تخصصی شامل متن ها و ترجمه آن ها)شامل 8 درس...متن هاش فک کنم دوس داشتنی باشه..فک کنم بهترین بخش کتابش همین باشه..
قصل 5.؟آزممون های آزمایششی.(شامل 8 فصل-8 متن.همون درک مطلب)
فصل 6.آزمون های کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد.سراسری از 80 تا 85.آزاد از 81 تا 83.
فصل 7.واژه نامه( لغت ها)
آخرش هم سوالای کنکور سراسری 86-87-88. با پاسخ تشریحی.
فک کنم نظرم درباره کتاب عوض شد...
برا درک مطلب و ااینکه سوالهای سال قبل رو تا حدودی دازه..فک کنم بد نباشه
آخه من هیج کتاب زبانی ب غیر 405 را ندارم
شاید اگه نمیپرسیدی هیچ وقت این کتاب از گنجه در نمیآمد بیرون.
بچه ها من 25 تست از تست های زبان عمومی فصل اول را زدم.لغت ها برات یادآوری میشه...
اگهتمبلی نکردم درک مطلباشم میخونم...
حیفه کتاب خاک بخووره..واللللللاه...

آخرین ویرایش:

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی درباره زبان تخصصی راهیان ارشد نظری نداره ؟
من دارمش چاپ جدیدشو وقت تلف کردنه.متناش کلی ایراد داره یه جوری خواستن فقط یه کتاب بدن بیرون اصلا درمورد محتواش فک نکردن!بجاش کتاب تخصصی رستگارپور و تخصصی فرهادی و کتاب تست مرکز معماری رو بخون

4lii

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه فیزیک 2 قیابکلو کدوم فصل هاش مهمه که بیشتر وقت بذارم؟
ممنون میشم;)
فیزیک 2 ایشون تو دانشگاه درس میدن. جزوه جدیدش به ترتیب فصل های کتابش هست اگه از رو جزوه بخونی متوجه میشی کجاش مهمه.

memar_lahijani

عضو جدید
خدا منو بکشه.امروز هیچی نخوندم:cry::w04:

خدا نکنه دوستم ، آدمیه دیگه ، یه روز حال داره ، یه روز نه .
بچه ها من خیلی تو نظر گذاشتن تنبل هستم . حرفی هم واسه گفتن ندارم خدایی . بیان ساده و 504 رو فعلا خوندم . مبانی سازه و زبان 1 امیری رو دارم میخونم . برای بار صدم عرض می کنم ، سعی می کنم از این به بعد بخونم و بیام همیشه . :(

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من خیلی تو نظر گذاشتن تنبل هستم . حرفی هم واسه گفتن ندارم خدایی . بیان ساده و 504 رو فعلا خوندم . مبانی سازه و زبان 1 امیری رو دارم میخونم . برای بار صدم عرض می کنم ، سعی می کنم از این به بعد بخونم و بیام همیشه . :(

مرسی که دلداریم دادین.امروزم از لج یکی نخوندم.می ترسم روزا بیان و برن منم واسه خاطر بقیه آیندم رو خراب کنم

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دارمش عذرا..
ولی مال شاید 3 سال پیش باشه...
خیلی ازش خوشم نمیومد نمیدونم چراااا
بزا برم پیداش کنم بیام بهت بگم.
سلام.آوردمش..ببین اینی ک من دارم چاپ سوم.1388.
شامل:
فصل 1.تست هلی زبان عمومی.(شامل 186 سوال+پاسخ و توضیحات)
فصل 2.فرهنگ تصویری معماری و ساختمان(وازه های فنی)خیلی کمه البته این بخشش
فصل 3.تست های فرهنگ تصویری معماری و ساختمان(73 سوال+فقط پاسخ 4 گزینه ای)
فصل 4.دروس تخصصی شامل متن ها و ترجمه آن ها)شامل 8 درس...متن هاش فک کنم دوس داشتنی باشه..فک کنم بهترین بخش کتابش همین باشه..
قصل 5.؟آزممون های آزمایششی.(شامل 8 فصل-8 متن.همون درک مطلب)
فصل 6.آزمون های کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد.سراسری از 80 تا 85.آزاد از 81 تا 83.
فصل 7.واژه نامه( لغت ها)
آخرش هم سوالای کنکور سراسری 86-87-88. با پاسخ تشریحی.
فک کنم نظرم درباره کتاب عوض شد...
برا درک مطلب و ااینکه سوالهای سال قبل رو تا حدودی دازه..فک کنم بد نباشه
آخه من هیج کتاب زبانی ب غیر 405 را ندارم
شاید اگه نمیپرسیدی هیچ وقت این کتاب از گنجه در نمیآمد بیرون.
بچه ها من 25 تست از تست های زبان عمومی فصل اول را زدم.لغت ها برات یادآوری میشه...
اگهتمبلی نکردم درک مطلباشم میخونم...
حیفه کتاب خاک بخووره..واللللللاه...

والا من امروز تو کتاب خونهدیدم کتاب راهیان ارشد منظر و درک و جلد 1و 2 دروس فنی و ساختمان با زبان تخصصی به نظرتون ای ارزش خوندن داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز

شما کتاب زیان عمومی و تخصصی امیری رو می خونین؟
کتاباش چه جوریه ؟ می خواستم بخرم اما در شک بودم...

memar_lahijani

عضو جدید
شما کتاب زیان عمومی و تخصصی امیری رو می خونین؟
کتاباش چه جوریه ؟ می خواستم بخرم اما در شک بودم...

آره عزیزم . البته فعلا دو جلد عمومی رو خریدم . یک جلد گرامره ، یک جلد لغت و درک مطلب . اما تخصصی رو هم میخرم . به نظرم خوبه ، گرامر رو که دارم میخونم تمام نکات گرامری رو گفته .

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من خیلی تو نظر گذاشتن تنبل هستم . حرفی هم واسه گفتن ندارم خدایی . بیان ساده ؟؟و 504 رو فعلا خوندم . مبانی سازه و زبان 1 امیری رو دارم میخونم . برای بار صدم عرض می کنم ، سعی می کنم از این به بعد بخونم و بیام همیشه . :(
ازونجایی ک گفتی تنبل هستی امیدی ندارم ک جواب را بدهی.

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من امروز تو کتاب خونهدیدم کتاب راهیان ارشد منظر و درک و جلد 1و 2 دروس فنی و ساختمان با زبان تخصصی به نظرتون ای ارزش خوندن داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من همشونو دارم...
ولی ب نظرم اول کتب اصلی.
من خودم میخام اول کتب اصلی رو بخونم بعد برا یسری درسا کنکاشو میخام بخرم..شاید وقتی خیلی خوندمو مرور کردم بهشون ی نگاهی بکنم..نمیدونم میگن اینکارم اشتباست ک انقد کتب و منابع مختلف خوند...
فن 1و2و3 داره و کلی هم مطلب داره ...الان خیلی وقته بهشون نیگا نکردم...حالا نیگا میکنم بهت میگم...ولی من فک میکنم نظر هر کس فرق داره.
من خودم امرو زبانشو خوندم
تا وقتی کتاب زبان بخرم میخونمش از هیچی ک بتره...ضرر ک نمیکنم.

navid_nj7

عضو جدید
بچه ها من درک و رفتار سازه و سازه در معماری رو خوندم آیا لازمه بای سازه برای معماران بخونم ؟
آخه کتابشو ندارم ولی تو کتابفروشی که نگاه کردم مطالب هموناست

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
موفق باشید.

سلام به معمارای عزیز 2 منم همخون جدید 3 از کجا و چی شروکردین
این پستو
ebram0412 ایشون چن صفحه قبل هم گذاشته بودن.:evil:
لطفن مطالعه بفرمایید
همخون جدید شانس بیاری ebram0412 نبینه پست تکراریتو...:w15:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه نه اینقدررررر...:redface: ایستایی به بیان ساده انتشارات عصر کنکاش .:smile:
سلاام.
تو همونی هستی ک من میخاستم:w02::w04:
از اینکه این کتابو داری میخونی ها ن چیز دیگه
خب لطف میکنی بگی چ.جوریه کتابش؟من ک بلد نیستم اسن...یاد میگگیرم؟واقعن ب بیان ساده هس؟راضیی ازش.
خیلی حجیمه ؟باید همشو خوند یا فقط ی قسمتی از کتابش رو خوند؟بعد مسااه اینا فراووون داره؟
ببخشد دیگه تنبلم هستی سخته برات این همه سوالو ج دادن.شرمندم.تا اوونجایی ک توان بهت اجازه میده لطف کن و منو راهنمایی کن .:D
ممنون ازت.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا