مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

سلام . هرچند می دونم این چزوه ها زیاد کمکتون نمی کنه، ولی سعی می کنم سه دفتر اولش رو تا آخر هفته روی سایت قرار برم.
ولی باور کنید با اینکه مطالب دستنویس در داخلش هست، بازم خیلی جاهاش نامفهومه.
چون از روش های غیر فرمول استفاده می کنه برای حل مسایل.
خیلییییی لطف میکنید اگه این کارو بکنید مخصوصا بعد این سه دفتر که دیگه از حالت محاسباتی خارج میشه خیلی کمک میکنه
بازم ممنون

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یعنی کسی اطلاعاتی در مورد این کتاب نداره؟!!!!بچه های تکنولوژی!
منم کتاب طراحی مفهومی ساختمانهای بلند گلابچی رو خریدم برای معماری اما بچه ها گفتند که کتاب اصول و مبانی طراحی ساختمانهای بلند مهمه.ولی نمی دونم واقعا اینجوریه؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جونم دوباره سلللللللااااااااااام....کسی کلاس های سروش نیا رو میره یا رفنه که جزوه هاس غیرخامشو در اختیارم بزاره ه ه ه...راستی یادم رفت خودمو معرفی کنکم...مهسام...توروخدا اگه دارید کمکم کنییییییییییییییییییییییییییییییین
اینو ببین تو تاپیک جزوات پست #1193
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ن-ارشد-معماری**/page120?p=7766839#post7766839

dreaamlaand

عضو جدید
بچه ها سلام.من با یکی از دوستام که دانشگاه سراسری میخونه باهاش مشاوره کردم برام گفت اگه جزوه های متدین-نشریه 55-خوشنویس-گلابچی-سروشنیا-قبادیان-تست سالهای قبل رو بخونم رتبه خیلی خوبی میگیرم.نظر شما چی هست؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_smile.gif
کسی نظری برام نداره؟:confused::cry::weirdsmiley::wallbash::crying2:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . هرچند می دونم این چزوه ها زیاد کمکتون نمی کنه، ولی سعی می کنم سه دفتر اولش رو تا آخر هفته روی سایت قرار برم.
ولی باور کنید با اینکه مطالب دستنویس در داخلش هست، بازم خیلی جاهاش نامفهومه.
چون از روش های غیر فرمول استفاده می کنه برای حل مسایل.
بچه ها این نوشته منو نگران میکنه...
ینی ما باید با خوندنو ی عالمه سرو کله زدن بفهمیم چی ب چیه...بعد اینا با جمبل و جادو..:redface::surprised::D
امید جان میشه بگی چ سحری بهتون می آموزد.:w18:

کمک:
کتاب طراحی مفهومی ساختمانهای بلند گلابچی با
کتاب اصول و مبانی طراحی ساختمانهای بلند فرق داره.؟
باید هردو خونده بشه؟

آخرین ویرایش:

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها این نوشته منو نگران میکنه...
ینی ما باید با خوندنو ی عالمه سرو کله زدن بفهمیم چی ب چیه...بعد اینا با جمبل و جادو..:redface::surprised::D
امید جان میشه بگی چ سحری بهتون می آموزد.:w18:

کمک:
کتاب طراحی مفهومی ساختمانهای بلند گلابچی با
کتاب اصول و مبانی طراحی ساختمانهای بلند فرق داره.؟
باید هردو خونده بشه؟

نمی دونم چرا فکر می کنید این استاد معجزه می کنه !
اول باید روش های معمول رو یاد گرفت، بعد رفت سروقت این کارا، که اون هم خیلی تمرین نیاز داره تا بهش مسلط شد.
جزوه رو که قراردادم، شما مسله هاش رو کار کنید و به صورت معمولی حل کنید، به موقعش اون راه حل ها رو هم می گم.
ولی یه جیزو مطمئنم. اونم این که من با خوندن کتابا بیشتر لذت می بردم تا سرکلاس بودن. فقط چون شاغل هستم، نمی تونم خوب رو درسا تمرکز کنم. به خاطر همین نیاز داشتم که کسی برام این مباحث رو جمع بندی کنه.
تا قبل این که جزوه رو بزارم، خواهشا مباحث تجزیه بردار و تعادل رو از روی ایستایی به زبان ساده یا هرمنبع دیگه مطالعه کنید. چون غیر از این باشه، جزوه هیچ کمکی نمی کنه.
مخلص همتونم هستم.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

اول باید روش های معمول رو یاد گرفت، بعد رفت سروقت این کارا، که اون هم خیلی تمرین نیاز داره تا بهش مسلط شد.
جزوه رو که قراردادم، شما مسله هاش رو کار کنید و به صرت معمولی حل کنید، به موقعش اون راه حل ها رو هم می گم.
ولی یه جیزو مطمئنم. اونم این که من با خوندن کتابا بیشتر لذت می بردم تا سرکلاس بودن. فقط چون شاغل هستم، نمی تونم خوب رو درسا تمرکز کنم. به خاطر همین نیاز داشتم که کسی برام این مباحث رو جمع بندی کنه.
تا قبل این که جزوه بزارم، خواهشا مباحث تجزیه بردار و تعادل رو از روی ایستایی به زبان ساده یا هرمنبع دیگه مطالعه کنید. چون غیر از این باشه، جزوه هیچ کمکی نمی کنه.
مخلص همتونم هستم.
یه دنیا ممنون اقا امید کاش بشه ما هم جبران کنیم

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه رو که قراردادم، شما مسله هاش رو کار کنید و به صورت معمولی حل کنید، به موقعش اون راه حل ها رو هم می گم.
تا قبل این که جزوه رو بزارم، خواهشا مباحث تجزیه بردار و تعادل رو از روی ایستایی به زبان ساده یا هرمنبع دیگه مطالعه کنید. چون غیر از این باشه، جزوه هیچ کمکی نمی کنه.
مخلص همتونم هستم.
من فک نمیکنم این استاد معجزه میکنه.چون هیچ تصوری هم از درس دادنش هم ندارم و گفتی با روش ها ی معمول حل نمیکنه برام جالب شد.
دفتراشم هنو از باشگاه دانلود نکردم.ن اینکه نخام نتونستم ..
من خودم دارم سازه در مع و درکو میخونم اتفاقن ازین بردارا و مسایل خیلی هم مشکل دارم..همینم بتونم حل کنم برا خودم معجزه کردم...
ممنون برا گذاشتن جزوه.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
معماری جهان هم فک کنم برومینی است و زیر عکس اشتباه کرده . این سایت اسم معمار بنا اورده
http://en.wikipedia.org/wiki/Sant'Ivo_alla_Sapienza
کاخ مدیچی تو عکس نوشته michelozzo که تو سایت هم همینو نوشته
http://en.wikipedia.org/wiki/Palazzo_Medici_Riccardi
این بناها اکثرا چند تا معمار براشون ذکر می شه، مثلا یکی از کلیساها (الان اسمش یادم نیست) طرح اولیه ش با برامانته بوده، میکلانژ مراحل بعدی شو کار کرده (تازه فک کنم بین این دو نفر یه معمار دیگه هم رو اون کلیسا کار کرده بود) خلاصه اینکه این تناقضات به خاطر این موضوع پیش میاد و مسئله ی عجیبی نیست و اگه تو کتابای معتبری برا یه بنا معمارای مختلفی خوندین شک نکنین کدومش درسته.

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
این بناها اکثرا چند تا معمار براشون ذکر می شه، مثلا یکی از کلیساها (الان اسمش یادم نیست) طرح اولیه ش با برامانته بوده، میکلانژ مراحل بعدی شو کار کرده (تازه فک کنم بین این دو نفر یه معمار دیگه هم رو اون کلیسا کار کرده بود) خلاصه اینکه این تناقضات به خاطر این موضوع پیش میاد و مسئله ی عجیبی نیست و اگه تو کتابای معتبری برا یه بنا معمارای مختلفی خوندین شک نکنین کدومش درسته.
درسته ولی این سایتا که ترجمه شده نیستن خود اونا این ساختمونو با اون معمار میشناسن. البته من کل متنو نخوندم ولی تا اونجا که اسم معمار بنا رو بگه فقط اسم یه معمارو اورده ...:)

mahmoudz

کاربر فعال
سلام.
من نمی دونم چرا بعضی دنباله این هستند که منابع کمی رو برای ارشد بخونن......دوستان منابع ارشد معماری زیاده و برای کسب بهرترین موفقیت باید بهترین منابع رو خوند و از تنبل بازی دست برداشت...
اکثر کتاب هایی که بعضیا دارن می خونن و می گن همینا رو می خونیم، اکثرش مربوط به دروس کارشناسیه...در حالی که هر فرد که کارشناسیه معماری رو می گیره باید به همه ی این مواردی که عرض می کنم مسلط باشه، وگرنه حق نداره به خودش بگه مهندس..
مثلا من که کارشناسی ناپیوسته گرفتم هم در دوره کاردانیم و هم کارشناسیم، زبان تخصصی رو داشیتم... پس باید تا حدودی به زبان تخصصی مسلط باشیم).....نه اینکه زبان تخصصی رو فول فول باشیم....
در دوران کاردانی آشنایی با بناهای جهان رو خوندیم.... و خیلی افت داره کسی که کارشناسی می گیره به درسی که مربوط به کاردانیه، مسلط نباشه...
در دوران کاردانی درک و بیان معماری 1 رو خوندیم، ک حالا یکی از دروس مهم کنکور ارشد می باشد...که هر معماری اینو هم باید تا حدودی بلد باشه...
ایستایی 1 و ایستایی 2 هم در دوران کاردانی خونده شده....اصلا همه ی درسایی که دارم بهتون میگم همشون ماله کاردانیه....خیلی خیلی افت داره کسی ار آدمی که کارشناسی معماری داره، در رابطه با مثلا معماری جهان بپرسه، و طرف نتونه ج بده ( در حالی درس دوره کاردانیه)...
پرسپکتیو ...تمرین های معماری 1....درک و بیان معماری 2 ....عناصر و جزئیات.... که اکثر این موارد باز در ارشد وجود داره...
آشنایی با معماری اسلامی1.....تمرین های معماری 2....تنیظم شرایط..... که این موارد هم ماله کاردانیه . و در کنکور ارشد هم سوالاتی از آنها وجود دارد...
طراحی فنی ساختمان و طراحی معماری 1 هم که هر کدومشون ضریب 4 در کاردانی داشت...حساب کنید که چه درس های مهمی هستند...و هر دو هم تا حدودی در کنکور ارشد هستند و می توان در بخش درک عمومی معماری کنکور ارشد سوالاتی از این موارد طرح کرد...
خب دروس مهم تخصصی کاردانی رو در بالا عرض کردم...تا اینجا هر فرد باید موارد بالا رو تا حدودی یاد گرفته باشه...

حالا دروس کارشناسی
ببینید که پرسپکتیو در معماری چقدر مهمه که در دوره کارشناسی ناپیوسته هم باز این درس رو داریم....
تمرین های معماری، عناصر و جزئیات، طراحی با دست آزاد، طراحی معماری 2، مربوط به کارشناسیه و اینجا دیگه در دوران کارشناسیه درسایی که تکرار شده و مثل همون عنوان در کاردانی بوده می دونی یعنی چی؟ یعنی دیگه اینجا باید این درس ها رو فول بشی....که در پایان درس های مشترک کاردانی و کارشناسی رو عرض می کنم....
آشنایی با معماری معاصر، آشنایی با معماری اسلامی 2، تحلیل سازه ها، طراح های معماری 3 و 4 و 5 و طرح نهایی، مبانی نظری معماری، زبان تخصصی، سازه های فولادی، تاسیسات، سازه های بتنی، تنظیم شرایط معماری 2.....
خب این هم درس های معماری کارشناسیه...
دروسی که عنوان مشترکی در کاردانی و کارشناسی دارند و بسیار مهم می باشد و هر فردی باید تسلط بسیار خوبی بر این دروس داشته باشد...
پرسپکتیو، تمرین های معماری، عناصر و جزئیات، تمرین های معماری، آشنایی با معماری اسلامی، معماری جهان که در دوره ی کارشناسیه تکرار نشده(یعنی همون دوره کاردانی باید این درس رو یاد می گرفتیم و یکی از دروس مهم ارشد می باشد)...و تنظیم شرایط محیطی
این دروس فقط دروسی می باشد که در این 2 دوره باید هر فرد تسلط خ خوبی روی این موارد داشته باشه و دروسی هم که در دوره کارشناسی اضافه شده یعنی تا حدودی هر فردی که مدرک کارشناسی رو می گیره باید بر این دروس تسلط داشته باشه و در اصل فرد پشت کنکوری داره درس های دوره کارشناسی و کاردانیش رو می خونه....
برای همه ی دوستان آرزوی موفقیت دارم.
پیروز باشید.

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
بچه ها سلام.من با یکی از دوستام که دانشگاه سراسری میخونه باهاش مشاوره کردم برام گفت اگه جزوه های متدین-نشریه 55-خوشنویس-گلابچی-سروشنیا-قبادیان-تست سالهای قبل رو بخونم رتبه خیلی خوبی میگیرم.نظر شما چی هست؟:):smile:

یعنی فقط همینا؟!
یا منابع اصلی رو بخونی اینا تکمیلی منابع اصلی باشند؟
اگه منظورت اینه که فقط همینا رو بخونی به نظرم بهتره یهو نپری پله ی دهم از کتابای پایه شروع کنی کم کم بری جلو البته بستگی به اطلاعات خودتم داره
اگه منابع اصلی رو می خوای بخونی اینا تکمیلین ، می تونه گزینه های خوبی باشه البته انتخاب منابع اصلی مهم تره
در هر صورت موفق باشی دوست عزیز :);)

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من نمی دونم چرا بعضی دنباله این هستند که منابع کمی رو برای ارشد بخونن......دوستان منابع ارشد معماری زیاده و برای کسب بهرترین موفقیت باید بهترین منابع رو خوند و از تنبل بازی دست برداشت...
اکثر کتاب هایی که بعضیا دارن می خونن و می گن همینا رو می خونیم، اکثرش مربوط به دروس کارشناسیه...در حالی که هر فرد که کارشناسیه معماری رو می گیره باید به همه ی این مواردی که عرض می کنم مسلط باشه، وگرنه حق نداره به خودش بگه مهندس..
مثلا من که کارشناسی ناپیوسته گرفتم هم در دوره کاردانیم و هم کارشناسیم، زبان تخصصی رو داشیتم... پس باید تا حدودی به زبان تخصصی مسلط باشیم).....نه اینکه زبان تخصصی رو فول فول باشیم....
در دوران کاردانی آشنایی با بناهای جهان رو خوندیم.... و خیلی افت داره کسی که کارشناسی می گیره به درسی که مربوط به کاردانیه، مسلط نباشه...
در دوران کاردانی درک و بیان معماری 1 رو خوندیم، ک حالا یکی از دروس مهم کنکور ارشد می باشد...که هر معماری اینو هم باید تا حدودی بلد باشه...
ایستایی 1 و ایستایی 2 هم در دوران کاردانی خونده شده....اصلا همه ی درسایی که دارم بهتون میگم همشون ماله کاردانیه....خیلی خیلی افت داره کسی ار آدمی که کارشناسی معماری داره، در رابطه با مثلا معماری جهان بپرسه، و طرف نتونه ج بده ( در حالی درس دوره کاردانیه)...
پرسپکتیو ...تمرین های معماری 1....درک و بیان معماری 2 ....عناصر و جزئیات.... که اکثر این موارد باز در ارشد وجود داره...
آشنایی با معماری اسلامی1.....تمرین های معماری 2....تنیظم شرایط..... که این موارد هم ماله کاردانیه . و در کنکور ارشد هم سوالاتی از آنها وجود دارد...
طراحی فنی ساختمان و طراحی معماری 1 هم که هر کدومشون ضریب 4 در کاردانی داشت...حساب کنید که چه درس های مهمی هستند...و هر دو هم تا حدودی در کنکور ارشد هستند و می توان در بخش درک عمومی معماری کنکور ارشد سوالاتی از این موارد طرح کرد...
خب دروس مهم تخصصی کاردانی رو در بالا عرض کردم...تا اینجا هر فرد باید موارد بالا رو تا حدودی یاد گرفته باشه...

حالا دروس کارشناسی
ببینید که پرسپکتیو در معماری چقدر مهمه که در دوره کارشناسی ناپیوسته هم باز این درس رو داریم....
تمرین های معماری، عناصر و جزئیات، طراحی با دست آزاد، طراحی معماری 2، مربوط به کارشناسیه و اینجا دیگه در دوران کارشناسیه درسایی که تکرار شده و مثل همون عنوان در کاردانی بوده می دونی یعنی چی؟ یعنی دیگه اینجا باید این درس ها رو فول بشی....که در پایان درس های مشترک کاردانی و کارشناسی رو عرض می کنم....
آشنایی با معماری معاصر، آشنایی با معماری اسلامی 2، تحلیل سازه ها، طراح های معماری 3 و 4 و 5 و طرح نهایی، مبانی نظری معماری، زبان تخصصی، سازه های فولادی، تاسیسات، سازه های بتنی، تنظیم شرایط معماری 2.....
خب این هم درس های معماری کارشناسیه...
دروسی که عنوان مشترکی در کاردانی و کارشناسی دارند و بسیار مهم می باشد و هر فردی باید تسلط بسیار خوبی بر این دروس داشته باشد...
پرسپکتیو، تمرین های معماری، عناصر و جزئیات، تمرین های معماری، آشنایی با معماری اسلامی، معماری جهان که در دوره ی کارشناسیه تکرار نشده(یعنی همون دوره کاردانی باید این درس رو یاد می گرفتیم و یکی از دروس مهم ارشد می باشد)...و تنظیم شرایط محیطی
این دروس فقط دروسی می باشد که در این 2 دوره باید هر فرد تسلط خ خوبی روی این موارد داشته باشه و دروسی هم که در دوره کارشناسی اضافه شده یعنی تا حدودی هر فردی که مدرک کارشناسی رو می گیره باید بر این دروس تسلط داشته باشه و در اصل فرد پشت کنکوری داره درس های دوره کارشناسی و کاردانیش رو می خونه....
برای همه ی دوستان آرزوی موفقیت دارم.
پیروز باشید.

میشه منابعی که شما برا ارشد انتخاب کردین بخونین رو بگین؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
سلام.

شما دارین مطالعه رو با برا کنکور خوندن مقایسه می کنین! :confused: بله مثلا من دوران کارشناسی کل کتابای تاریخ (سبک شناسی/ جهان زارعی/ قرن 20 اعتضادی + 5-6 تا کتاب دیگه که هیچ ربطی به کنکورم ندارن و اتفاقا خیلی هم سنگین ترن) خواسته یا ناخواسته به خاطر امتحانای دانشگاه خوندم، و هر سه شاخه ی تاریخ (اسلامی/جهان/معاصر غرب) رو در حد روند تکاملی شونو ویژگی ها و تقسیم بندی ها و تفاوت ها و ... خیلی هم خوب بلدم -یه سری اطلاعات کلی- ولی کنکور فقط 12 درصد تاریخ زدم!!!! فکر می کنم شما موشکافی و بررسی دقیق کتابها و حفظ و تکرار نکته ها برا کنکورو مساوی با یه مطالعه ی عمومی در نظر می گیرین که به این راحتی می تونین حرف از منابع گسترده بزنین، اون طوری که برا کنکور باید زیر و بم کتابا رو فول شد همین تعداد کم از نظر شما رم فقط یه عده که واقعا تلاش می کنن می تونن از عهده ش بربیان!

درسته ولی این سایتا که ترجمه شده نیستن خود اونا این ساختمونو با اون معمار میشناسن. البته من کل متنو نخوندم ولی تا اونجا که اسم معمار بنا رو بگه فقط اسم یه معمارو اورده ...:)
من یه مورد خاص رو نگفتم، چون این پستو دیدم و قبلا خودمم از این سوالا برام زیاد پیش میومد تجربه مو گفتم، کلا منظورم این بود که اگه برای یه بنا چن تا اسم خوندین که هر دو از کتابای مرجع (و نه جزوه و کتابای آبکی کنکوری) باشه زیاد جای نگرانی نیست...

mahmoudz

کاربر فعال
شما دارین مطالعه رو با برا کنکور خوندن مقایسه می کنین! :confused: بله مثلا من دوران کارشناسی کل کتابای تاریخ (سبک شناسی/ جهان زارعی/ قرن 20 اعتضادی + 5-6 تا کتاب دیگه که هیچ ربطی به کنکورم ندارن و اتفاقا خیلی هم سنگین ترن) خواسته یا ناخواسته به خاطر امتحانای دانشگاه خوندم، و هر سه شاخه ی تاریخ (اسلامی/جهان/معاصر غرب) رو در حد روند تکاملی شونو ویژگی ها و تقسیم بندی ها و تفاوت ها و ... خیلی هم خوب بلدم -یه سری اطلاعات کلی- ولی کنکور فقط 12 درصد تاریخ زدم!!!! فکر می کنم شما موشکافی و بررسی دقیق کتابها و حفظ و تکرار نکته ها برا کنکورو مساوی با یه مطالعه ی عمومی در نظر می گیرین که به این راحتی می تونین حرف از منابع گسترده بزنین، اون طوری که برا کنکور باید زیر و بم کتابا رو فول شد همین تعداد کم از نظر شما رم فقط یه عده که واقعا تلاش می کنن می تونن از عهده ش بربیان!

من یه مورد خاص رو نگفتم، چون این پستو دیدم و قبلا خودمم از این سوالا برام زیاد پیش میومد تجربه مو گفتم، کلا منظورم این بود که اگه برای یه بنا چن تا اسم خوندین که هر دو از کتابای مرجع (و نه جزوه و کتابای آبکی کنکوری) باشه زیاد جای نگرانی نیست...

می دونید برای کنکور باید چطوری انسان بخونی؟
اینقدر مسلط باشه که مثله حافظ های قرآن که بهشون می گن صفحه ی مثلا 440، سریع سوره ی مربوطه را شروع کنند.
از دیدگاه من هم کسی که می خواد کنکور ارشد شرکت کنه باید این چنین تسلطی داشته باشه، و اگر نداره بهتره شرکت نکنه، چون احتمالش زیاده که بعد از کنکور مطالبی رو که خونده رو فراموش کنه...چرا؟ چون تسلط بسیار عالی نداره.
شما که میگید تاریخ کنکور ارشد رو 12 درصد زدید، به نظر من به احتمال خ زیاد تسلط در کتاب هایی که فرمودید خونده بودید را نداشته اید...برای من فردی که به مثلا 5 تا کتاب تسلط کامل و خیلی خوبی داره، از کسی که 30 ، 40 تا کتاب خونده، ارزشش بیشتره...چون کسی که 5 تا کتاب رو فول فول شده باشه، دیگه هر سوالی از اون کتابا ارزش بپرسی باید بتونه ج بده...
بعد هم اینکه مقطع ارشد، به نظر من مقطع خیلی مهمیه... چون یه پله مونده به دکتری می باشد، و به نظر من کسی که برای ارشد بخواد بخونه و تسلط فوق العاده زیادی نداشته باشه...بدرد نمی خوره...خب پس اگه اینطوریه، ما اصلا برای چی درس می خونیم؟ اکثر افراد شاید بگن برای اینکه اطلاعاتمون زیاد بشه و شاید هم بعضیا که سر کار هستند برای افزایش حقوقشون و ...
کنکوری که اطلاعات انسان رو بالا نبره هیچ بدرد نمی خوره....
به نظر شخصی من که خیلی برام مهمه اینه که اگه از یه نفر که مدرک ارشد گرفته سوالی متوسط( نه خیلی سخت و جواب های متفاوت)( مثلا ساده ترین سوال اینه که فلان ساختمان رو کی ساخته... یه تاریخی ساخته شده...چرا ساخته شده و ... رو نتونه یه فرد در مقطع ارشد جواب بده) به نظرم باید بره دوباره کنار یه فرد هنرستانی بشینه....چون مدرک از دیدگاه من اصلا مهم نیست (مثلا معماران معروف هم اصلا مدرک خواستی نداشتن، ولی ببینین مثلا آقای حسین امانت چه ساختمانی طراحی کرده (برج آزادی) که هنوز هم که آدم نگاش می کنه، کیف می کنه...

آخرین ویرایش:

memar_71

عضو جدید
ممنون میشم که بزارید جزوه هارو.......خیلی پیگیر بودم واسه گیراوردنشون

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
اینقدر مسلط باشه که مثله حافظ های قرآن که بهشون می گن صفحه ی مثلا 440، سریع سوره ی مربوطه را شروع کنند.
از دیدگاه من هم کسی که می خواد کنکور ارشد شرکت کنه باید این چنین تسلطی داشته باشه، و اگر نداره بهتره شرکت نکنه، چون احتمالش زیاده که بعد از کنکور مطالبی رو که خونده رو فراموش کنه...چرا؟ چون تسلط بسیار عالی نداره.
شما که میگید تاریخ کنکور ارشد رو 12 درصد زدید، به نظر من به احتمال خ زیاد تسلط در کتاب هایی که فرمودید خونده بودید را نداشته اید...برای من فردی که به مثلا 5 تا کتاب تسلط کامل و خیلی خوبی داره، از کسی که 30 ، 40 تا کتاب خونده، ارزشش بیشتره...چون کسی که 5 تا کتاب رو فول فول شده باشه، دیگه هر سوالی از اون کتابا ارزش بپرسی باید بتونه ج بده...

...
پس شما هم علت کم کردن کتابا و محدود کردن منابع رو قبول دارید...
در ضمن منم ادعا نکردم دقیق خوندم، اتفاقا به همین دلیل مثال زدم که بگم 10 تا کتاب خوندن فایده نداره باید دقیق خوند و با دقیق خوندن هم فقط یه تعداد محدودی کتاب رو می شه خوند!! مگر اینکه کسی بخواد دیگه 2-3 سال "برا کنکور" بخونه ... البته من شخصا به این کار نمی گم خوب خوندن، می گم برا کنکور خوندن... چون لزومی نداره این روش خوندن از نظر همه بهترین و ارزشمند ترین نوع مطالعه باشه برا بعضیا فقط یه ضرورت چند ماهه ست تا از سد کنکور رد شن، بعدش دیگه هر کس با دیدگاه خودش تصمیم می گیره چه طوری مطالعه کنه ...

mahmoudz

کاربر فعال
پس شما هم علت کم کردن کتابا و محدود کردن منابع رو قبول دارید...
در ضمن منم ادعا نکردم دقیق خوندم، اتفاقا به همین دلیل مثال زدم که بگم 10 تا کتاب خوندن فایده نداره باید دقیق خوند و با دقیق خوندن هم فقط یه تعداد محدودی کتاب رو می شه خوند!! مگر اینکه کسی بخواد دیگه 2-3 سال "برا کنکور" بخونه ... البته من شخصا به این کار نمی گم خوب خوندن، می گم برا کنکور خوندن... چون لزومی نداره این روش خوندن از نظر همه بهترین و ارزشمند ترین نوع مطالعه باشه برا بعضیا فقط یه ضرورت چند ماهه ست تا از سد کنکور رد شن، بعدش دیگه هر کس با دیدگاه خودش تصمیم می گیره چه طوری مطالعه کنه ...

مغز انسان یه خوبی که داره اینه که باقی قسمت های بدن انسان بر اثر کار زیاد به مرور زمان فعالیتشون کمتر میشه، ولی مغز انسان هر چقدر بیشتر کار ارش بکشی، قوی تر میشه...
خوب خوندن خ مهمتره، چون اگه خوب نخونیم ما هم به جمع اساتید حاظر بعضی دانشگاه ها که فقط مدرک گرفتن می پیوندیم...

memar_71

عضو جدید
اخه به هرکسی که باش کلاس داشته میگم میگه اگه کلاسهای سروش نیارو برید یا جزوه های غیرخامشو داشته باشید نیازی نیست کله کتاب های گلابچیو بخونید و حتما بالای 80 میزنید...ما که نمیتونیم کلاس هاشو بریم چی پس؟؟؟؟؟من اعتماد به نفسمو از دست دادم...شما راه حل های بدون فرمول رو داخل جزوتون یاددداشت نکردید؟؟؟؟؟؟منتظره جزوه هاتون هستیم

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

اخه به هرکسی که باش کلاس داشته میگم میگه اگه کلاسهای سروش نیارو برید یا جزوه های غیرخامشو داشته باشید نیازی نیست کله کتاب های گلابچیو بخونید و حتما بالای 80 میزنید...ما که نمیتونیم کلاس هاشو بریم چی پس؟؟؟؟؟من اعتماد به نفسمو از دست دادم...شما راه حل های بدون فرمول رو داخل جزوتون یاددداشت نکردید؟؟؟؟؟؟منتظره جزوه هاتون هستیم
واقعیت اینه که غیر اینم نیست اما بدون جزوم غیر ممکن نیست اما یه مساله دیگه اینه که حالا اون مسائل حلی انقدر هم مهم نیست که ذهنتون رو درگیر کرده بخش اساسی مهم این جزوه ها بخش های حفظی و مفهومی،نمونه موردیاو...هست که عالی جمع بندی شده

sara 262

عضو جدید
سلام دوستان چطور پیش میرید؟
من بالاخره امورز بدون هیچ بهونه ای درس خوندم .یه درس 504واژه و تا الان 20صفحه درک رفتار سازه.مفید 5ساعت و تا شب بیشترش میکنم. شماها چه کردید؟

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدا قوت دوستایِ خوبم
بالاخره امروز شروع کردم 6 ساعت مفید زبان خوندم فن ترجمه ...
:)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد هم اینکه مقطع ارشد، به نظر من مقطع خیلی مهمیه... چون یه پله مونده به دکتری می باشد، و به نظر من کسی که برای ارشد بخواد بخونه و تسلط فوق العاده زیادی نداشته باشه...بدرد نمی خوره...خب پس اگه اینطوریه، ما اصلا برای چی درس می خونیم؟ اکثر افراد شاید بگن برای اینکه اطلاعاتمون زیاد بشه و شاید هم بعضیا که سر کار هستند برای افزایش حقوقشون و ...
کنکوری که اطلاعات انسان رو بالا نبره هیچ بدرد نمی خوره....
به نظر شخصی من که خیلی برام مهمه اینه که اگه از یه نفر که مدرک ارشد گرفته سوالی متوسط( نه خیلی سخت و جواب های متفاوت)( مثلا ساده ترین سوال اینه که فلان ساختمان رو کی ساخته... یه تاریخی ساخته شده...چرا ساخته شده و ... رو نتونه یه فرد در مقطع ارشد جواب بده) به نظرم باید بره دوباره کنار یه فرد هنرستانی بشینه....چون مدرک از دیدگاه من اصلا مهم نیست (مثلا معماران معروف هم اصلا مدرک خواستی نداشتن، ولی ببینین مثلا آقای حسین امانت چه ساختمانی طراحی کرده (برج آزادی) که هنوز هم که آدم نگاش می کنه، کیف می کنه...

ببین دوست عزیز من با یک سری از حرات با یک سری هم مخالف هستم قصد بحث کردن و بالا بردن یا زیر بردن کسی هم ندارم فقط نظر خودم میگم ببیند بعضی از حرفاتون ارمانیه این که ما یان قدر تاریخ معماری را خوب بلد باشیم که بعد ارشد هر کی پرسید فلان بنا را کجا کی ساخته ما یک جوری بگیم که تعداد اجراشا هم بلد باشیم نهبه نظرم نیازی نیس چون که بعد یک مدت که مرور نکنیم از یادمون میره تازه کلی چیزای مهمتر هست که ذهنمون براش بزاریم کلیت هم یادمون باشه اون وقت زیاد بر زیاده الان مجبوریم داریم حفظ میکنیم حالا اگه کسی تونست یادش باشه که دیگه دمش گرم ،بزار همون مثال حافظ های قران که گفتی با همون برات میگم یک حافظ قران اگه طبق برنامه مرور نداشته باشه به خدا بعد یک مدت یادش میره ،خود من از اونایی بودم که شماره ایه صفحه جاش لغات توی هر سطر هر هر صفحه را میدونستم اون موقع که کار میکردم جز بهترین های کلاسمون بودم وقتی مجبور شدم ول کنم بعد یک مدت دیگه فراموش میکنی فقط یک کلیت های تو ذهنت می مونه و افسوسش اینه که من و شما هم بعد ارشد کم کم تاریخ فراموش میکنیم

واقعیت اینه که غیر اینم نیست اما بدون جزوم غیر ممکن نیست اما یه مساله دیگه اینه که حالا اون مسائل حلی انقدر هم مهم نیست که ذهنتون رو درگیر کرده بخش اساسی مهم این جزوه ها بخش های حفظی و مفهومی،نمونه موردیاو...هست که عالی جمع بندی شده

من هم موافقم بخش محاسباتش را میشه بالاخره با یک کتاب دیگه یاد گرفت ولی جمع بندیش عالیه اگه جزوه اش گیرمون بیاد

اره متاسفانه ادم تو دلش خالی میشه ولی من همچنان دسترسی به هیچ کلاسی ندارم ولی تصمیم گرفتم که با همین امکاناتی که دارم تلاشم کنم و از خدا بخوام که بشه، اگه بچه ها جزوه هاشون هم بزارن که خیلی مردونگی کردن و دمشون هم گرم

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به شخصه کلاس ایشون را رفتم و 60 درصد زدم... و خیلی از کلاس ایشون راضی بودم و دلیلش این بود که دید من را نسبت به سازه خیلی خیلی خوب عوض کرد. ولی یه سوال?? سالی چند نفر کلاس ایشون را می روند؟؟؟ فکر کنم حداقل 200 نفر ؟؟ آیا ما 200 نفر 80 درصد به بالا داریم ... قطعا نداریم... این را با نگاه کردن به جداول درصد های خوب می بینید .. سالی که من کنکور دادم که راحت ترین فن را داشت فکر کنم 20 نفر بالای 80 زده باشند. اما برای 80 درصد به بالا باید به این نکته توجه کنی که 30 درصد سوالات فن از تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات هست که تخصص آقای سروش نیا نیست و ایشون 70 درصد فن را درس می دهند.... از کسایی که با ایشون کلاس می روند آن عده ای که جزوه ایشون و چند تا کتاب مهم دکتر را که می خونند، موفق به زدن درصد خوب می شوند (شیوه درس دادنشان خیلی خوبه ولی با نرفتن به کلاس ایشون نا امید نشوید) ... پس اگر توان رفتن به کلاس ایشون را ندارید بشینید و خودتون با خوندن کتاب به نتیجه خوب برسید... الان دوست من 5 منظر شدن امسال و حتی یه بارم یه کلاس کنکور نرفتند ( نه فن نه تاریخ و نه حتی درک ) . و اگر به لیست قبولی موسسات نگاه کنید و ان عده ای که صرفا ازمون را شرکت کردن را حذف کنید می بییند که حداقل نیمی از رتبه های زیر 100 با اتکا بر تلاش خودشان موفق شده، و به کلاس های هیچ یک از موسسات نرفته اند. پس بشینید و با اتکا بر توانایی خودتون درس بخونید. از مسائلی که باعث استرس می شوند دوری کنید. و هیچ کس را با خودتون مقایسه نکنید.

تذکر برای تمام دوستان:
یه درخواست و خواهش یک بار از اول تاپیک تا اینجا را بخوانید. چون 90 درصد دوستان این کار را نمی کنند و بار ها سوال تکراری می پرسند. واقعا یه بار خوندن این تاپیک زمان نمی برد. و یک درخواست دیگه این قدر سریع شروع به خوندن نکنید ... الان خیلی خیلی نرم نرم بخونید و حتی شاید هفته ای 20 ساعت بخونید. دومین تذکر: متعادل باشید. واقعا خوندن یک کتاب مثل جزئیات ارتقا دهنده زمانی در حدود یک هفته می برد یا کتابی مثل طبیعت منبع الهام در حدود 2 روز. پس زیاد به مسائل حاشیه ای یه کتاب بها ندید. اگر سوالات کنکور چند سال اخیر را ببینید می بینید که چقدر سوالات سطحی بیان شدند... و تذکر آخر: همیشه در هفته یک روز استراحت داشته باشید و با بی انگیزگی درس نخونید.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
تذکر برای تمام دوستان:
یه درخواست و خواهش یک بار از اول تاپیک تا اینجا را بخوانید. چون 90 درصد دوستان این کار را نمی کنند و بار ها سوال تکراری می پرسند.:w16: واقعا یه بار خوندن این تاپیک زمان نمی برد.:eek: :confused:و یک درخواست دیگه این قدر سریع شروع به خوندن نکنید ... الان خیلی خیلی نرم نرم بخونید و حتی شاید هفته ای 20 ساعت بخونید. :book::w04:دومین تذکر: متعادل باشید. واقعا خوندن یک کتاب مثل جزئیات ارتقا دهنده زمانی در حدود یک هفته می برد یا کتابی مثل طبیعت منبع الهام در حدود 2 روز. پس زیاد به مسائل حاشیه ای یه کتاب بها ندید. اگر سوالات کنکور چند سال اخیر را ببینید می بینید که چقدر سوالات سطحی بیان شدند:w16::w12:... و تذکر آخر: همیشه در هفته یک روز استراحت داشته باشید و با بی انگیزگی درس نخونید.
موفق باشید.[/QUOTE]
ببین نشد دیگه..خداییش این بود 2 روز...اسناد باقیست..بابا من با تمام بی برنامگیم این اصل رو خیلی خوب رعایت میکنم..
کاش بقیه ی برنامه ها هم عین این شیرین بوود.
ممنون ب خاطر راهنمایی هات..من واقعن ب هر بار تکرار شدن اینها نیازدارم. و واقن معجزه میکنه.
بیشتر بهمون سر بزن و مارو از حرفای انرژی زات بی بهره نزار..
ی کلام مارو رها نکن...و حواستون ب ما باشد
صمیمانه ممنون.

NegR.s

عضو جدید

کلیسای سن پیترو...
نه خب اون بخاطر اینکه بازسازی شده و یکبار هم معمار اولش فوت کرده قبل از اتمام کار فکر میکنم،معماراش چندتا بودن...
اما اون 2تا بنا اشتباه تایپی کتاب بود که رفع شد :)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
تذکر برای تمام دوستان:
یه درخواست و خواهش یک بار از اول تاپیک تا اینجا را بخوانید. چون 90 درصد دوستان این کار را نمی کنند و بار ها سوال تکراری می پرسند.:w16: واقعا یه بار خوندن این تاپیک زمان نمی برد.:eek: :confused:و یک درخواست دیگه این قدر سریع شروع به خوندن نکنید ... الان خیلی خیلی نرم نرم بخونید و حتی شاید هفته ای 20 ساعت بخونید. :book::w04:دومین تذکر: متعادل باشید. واقعا خوندن یک کتاب مثل جزئیات ارتقا دهنده زمانی در حدود یک هفته می برد یا کتابی مثل طبیعت منبع الهام در حدود 2 روز. پس زیاد به مسائل حاشیه ای یه کتاب بها ندید. اگر سوالات کنکور چند سال اخیر را ببینید می بینید که چقدر سوالات سطحی بیان شدند:w16::w12:... و تذکر آخر: همیشه در هفته یک روز استراحت داشته باشید و با بی انگیزگی درس نخونید.
موفق باشید.
ببین نشد دیگه..خداییش این بود 2 روز...اسناد باقیست..بابا من با تمام بی برنامگیم این اصل رو خیلی خوب رعایت میکنم..
کاش بقیه ی برنامه ها هم عین این شیرین بوود.
ممنون ب خاطر راهنمایی هات..من واقعن ب هر بار تکرار شدن اینها نیازدارم. و واقن معجزه میکنه.
بیشتر بهمون سر بزن و مارو از حرفای انرژی زات بی بهره نزار..
ی کلام مارو رها نکن...و حواستون ب ما باشد
صمیمانه ممنون.[/QUOTE]
خواهش می کنم خانم مهندس. شما به من لطف دارید. من تا انجا که در توانم باشه سر می زنم و امیدوارم مفید واقع بشود.
بذار من خیال همه را راحت کنم. بی برنامگی خیلی طبیعیه بخصوص برای شروع... ولی با شروع آبان و نزدیک شدن به کنکور دیگه با برنامه می شید (چون چندین شیوه را بکار گرفتید و به جو کنکور عادت کردید).... این دو روز و یا یه روز استراحت زیاد تفاوت نداره . ولی برای شروع که الان باشه دو روز خوبه و اون اواخر که کمی فشرده تر می شه یک روز ... من متاسفانه درگیری مقاله و پایان نامه شدم و خودم هم ناراحت هستم که نمی تونم زیاد بیام . حظور ظاهری دارم ولی کمتر پست می دم. البته از طرفی ناراحت می شم از این سوالات تکراری و نحوندن تاپیک. یه بار خوندن تاپیک شاید 2 روز زمان بگیره ولی بعدش ادم با خیال راحت می خونه درس بخونه... زمان ما از این امکانات نبود و من به شخصه مدیون مشاوران و اساتیدم هستم و گرنه راه رو بیراهه می رفتم... بذارید یه سخن بگم از دوستم که هیچ وقت خودم عملی نکردم ولی شما عملی کنید ( این واقعی ترین تصویر از کنکور معماری برای من است ) . کنکور معماری 3 ماه خوندن (که البته من می گم 4 یا 5 ماه) و یه جلسه کنکور خیلی مهم .. هر چقدر خوب باشید ولی سر جلسه ریلکس و راحت نباشید تمام داشته هاتون نابود می شه. واقعا سره جلسه کسی موفقه که اروم باشه. از همین امروز این ارامش را به کار بگیرید. واقعا ارشد چیزه مهمی نیست این را بعد از قبولی کاملا درک می کنید. پس سعی کننید درس بخونید و لذت های کوچیک زندیگیتون را فدای درس نکنید.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان چطور پیش میرید؟
من بالاخره امورز بدون هیچ بهونه ای درس خوندم .یه درس 504واژه و تا الان 20صفحه درک رفتار سازه.مفید 5ساعت و تا شب بیشترش میکنم. شماها چه کردید؟
خیلی خوبه .. برای الان که خییلی ها هنوز شروع نکردن خیلی خوبه.. امیدوارم روند را بهتر و بهتر کنی ... ;)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خوبه .. برای الان که خییلی ها هنوز شروع نکردن خیلی خوبه.. امیدوارم روند را بهتر و بهتر کنی ... ;)

سلام.خوبین؟ببخشید جسارته می تونین بگین منابعی که واسه ارشد خوندین چیا بودن؟شما ارشد قبول شدین؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا