مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها شما رو نمی دونم ولی من تو این گرما دارم بخار پز می شم...بیشتر از 5،6 ساعت تو روز نمی تونم بخونم:cry:

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم این کتابو هفته پیش گرفتم ولی کتاب جالبی نبود مجموعه تستی که تو باشگاه بچه ها گذاشتن خیلی بهتر از این کتابه

• Like
واکنش ها: 4lii

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم این کتابو هفته پیش گرفتم ولی کتاب جالبی نبود مجموعه تستی که تو باشگاه بچه ها گذاشتن خیلی بهتر از این کتابه

این کتابیه ک بچه ها معرفی کردن
بنظرم درکنارش تستای کنکورارو هم بزنیم کفایت میکنه
البته استادم راهیان ارشدو معرفی کرد اما من نخریدمش نمیدونم چجوریاس

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نکنم خوندن این موارد لازم باشه.... چون اولا خواندن مقاله واقعا زمان گیر و طاقت فرسا هست و نیاز به انرژی هست ثانیا سوالات درک ربطی به این مقاله و حتی کتب نداره.. سوالات درک را باید درکی و از روی دانش معماریتون بزنید.... در مورد اسکیسم بهتره بعد تئوری شروع به کار کنی ... الان خیلی خیلی خسته می شوی .
سلام ... اقا ابراهیم از راهنمایی شما خیلی ممنونم ...
کتاب فرم فضا نظم دوستم که رتیه امسال 40 خورده ای شد به من پیشنهاد کرد و هم استاد درکمون اقای علی مدد و هم استاد اسکیسم خانم علی محمد زاده ...
دوستم درک عمومی معماری 60 خورده ای زده بود امسال ...
فرم فضا نظم عکس + زیرنویس ... هایلات ها - عنوان ها مهم است .
اقای حجت چند تا مقاله بیشتر نداره که اموزشی ها در گفتار اول تا سوم مشق معماری اورده است ( مشق معماری حداکثر خوندنش 3 ساعت است ) ... از نظر من مقاله روستا و هویت ایشون جای سوال دارد و مهم است . جزوه مبانی نظری بخاطر مثال هاش میخونم ... دلیل خوندن این منابع برای درک هم بالا بردن سواد و درک عمومی معماری است .
هرچند من منابع همینطوری انتخاب نکردم ... یکبار با مشاور ایوانخانه و مرکز مشاوره کردم ... سوالات کنکور 92 و 93 بررسی کردم ... تمام منابعی که ازشون سوال اومد بررسی کردم و براساس شناخت خودم و کنکور منابع انتخاب کردم ...
با توجه به شناخت خودم ... اسکیسم ضعیفه ... نمی تونم از اسفند ماه جمعش کنم ... بخاطر همین حتما مبانی میخواهم در تابستان یاد بگیرم و تمرین کنم ... حداکثر روزی 2 ساعت ... روز هایی که کلاس دارم... فقط جزوه و تکالیف کلاس هامو انجام میدهم ...

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب فرم فضا نظم دوستم که رتیه امسال 40 خورده ای شد به من پیشنهاد کرد و هم استاد درکمون اقای علی مدد و هم استاد اسکیسم خانم علی محمد زاده ...
اقای حجت چند تا مقاله بیشتر نداره که اموزشی ها در گفتار اول تا سوم مشق معماری اورده است ( مشق معماری حداکثر خوندنش 3 ساعت است ) ... از نظر من مقاله روستا و هویت ایشون جای سوال دارد و مهم است . جزوه مبانی نظری بخاطر مثال هاش میخونم ... دلیل خوندن این منابع برای درک هم بالا بردن سواد و درک عمومی معماری است .
هرچند من منابع همینطوری انتخاب نکردم ... یکبار با مشاور ایوانخانه و مرکز مشاوره کردم ... سوالات کنکور 92 و 93 بررسی کردم ... تمام منابعی که ازشون سوال اومد بررسی کردم و براساس شناخت خودم و کنکور منابع انتخاب کردم ...

با توجه به شناخت خودم ... اسکیسم ضعیفه ... نمی تونم از اسفند ماه جمعش کنم ... بخاطر همین حتما مبانی میخواهم در تابستان یاد بگیرم و تمرین کنم ... حداکثر روزی 2 ساعت ... روز هایی که کلاس دارم... فقط جزوه و تکالیف کلاس هامو انجام میدهم ...

خوش باحالت موفق باشی ولی دلم سوزوندی:biggrin:

moeinz

کاربر بیش فعال

اصلن درک داستان خودشو داره...دست خداست....
منبع اینا نداره
من خودم 56 زدمش بدون هیچ کتاب خوندنی چیزی
بودن بچه هایی ک کلاسم میرفتنو کمتر زدن
فقط تست زده بودم
ولی چ عیبی داره
اگه وقتو فرصتشو داری ی سری منابعو ک پیشنهاد میدن خونده بشه

ولی اینو میشه گفت ک هیچ تضمینی برای درک نیست...
در مورد اسکیسم من خودمم ضعیف بودم و هستم....ولی اینم ب نظرم جواب نخواهد داد ک از الآن بشینین کتاب بخونین براش چون اصلن کتاب بدرد نخوره برا اسکیس ...فقط تمرین دست و تمرین سرعت...اگرم میخاین از الآن وقت بزارین حداقل تمرین خط بکنین ک دستتون قوی ش

داش ابی ببخش ک بجا تو ج دادم

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز

میشه منابع خودتونو اینجا بگید ما هم آشنا بشیم؟البته اگه ناراحت نمیشی.....

NegR.s

عضو جدید
شب خوش..
آغا من بالاخره بدنم گرم شد واسه خوندن..
درک سازه فصل 12 رو امروز خوندم.....1سری سوال هم از این 12 فصل دارم که نمیدونم کجا باید بپرسمشون..4-5تاس
جهان زاعی آمریکای میانه تموم شد که بر خلاف بقیه فصلا خیلی گیج زدم ...کلا فقط خوندمش این فصلو .. :)))))
زبان درس 12 504
عناصرجزئیات فنی حرفه ای هم دارم سریع میخونم که هم واسم یادآوری ش و هم با 1پیش زمینه ذهنی جزوه ی آقای شریفی رو شروع کنم...
شایدم اول تاسیسات سلطاندوستو بخونم بعد برم سراغ عناصر..
همچنان برای تست درک تنبلی میکنم :D
انشاله که از این بهتر بتونم تلاش کنم...
هرچند هرموفع میام اینجا فقط استرس میگیرم :D
بدبختی هرچی لیگ و جام و بازیه رسمی و غیر رسمی جذابه افتاده تو کنکوره ما :)))

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
شب خوش..
آغا من بالاخره بدنم گرم شد واسه خوندن..
درک سازه فصل 12 رو امروز خوندم.....1سری سوال هم از این 12 فصل دارم که نمیدونم کجا باید بپرسمشون..4-5تاس
جهان زاعی آمریکای میانه تموم شد که بر خلاف بقیه فصلا خیلی گیج زدم ...کلا فقط خوندمش این فصلو .. :)))))
زبان درس 12 504
عناصرجزئیات فنی حرفه ای هم دارم سریع میخونم که هم واسم یادآوری ش و هم با 1پیش زمینه ذهنی جزوه ی آقای شریفی رو شروع کنم...
شایدم اول تاسیسات سلطاندوستو بخونم بعد برم سراغ عناصر..
همچنان برای تست درک تنبلی میکنم :D
انشاله که از این بهتر بتونم تلاش کنم...
هرچند هرموفع میام اینجا فقط استرس میگیرم :D

خدا قوت!!
اوضاعت خیلی خوبه!!!!
من درک رفتار فصل5م
جهان هنو تو ایران گیرکردم
زبانم هنو 504م اونم فقط لعات
عناصرم هیچچی!!!
موفق باشی

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من میخوام بسته آموزشی بگیرم بین عصر کنکاش و راهیان ارشد گیر کردم....شما کدومو پیشنهاد میکنین؟؟؟

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خسته نباشید.
دوستان کتاب تست برای تاریخ ( جهان،معاصر،اسلامی) چی پیشنهاد میدید؟!

اینطور که من تحقیق کردم و شنیدم میگن بسته راهین ارشد از همه بهتره...ولی بچه ها اینجا عصر کنکاشم خیلی تعریف میکنن بین دوتا گیر کردم

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سلام
من پیشرفتی نداشتم این چند روز...
یه سوال برام پیش اومده، نه 2تا سواله:D
یکیش اینه کسی میدونه از عناصر جزئیات حدودا چنتا سوال میاد؟ من راستش سوالارو چک کردم ولی چیزی دست گیرم نشد آمار مطمئن میخوام.
سوال دومم عین همین سوال در مورده تاسیسات الکتریکی و مکانیکی هست،اونا حدودا چنتا سوال داره؟
آهان راستی واسه تنظیم شرایط چی بخونم؟ شما ها چی بخونید؟

NegR.s

عضو جدید
خدا قوت!!
اوضاعت خیلی خوبه!!!!
من درک رفتار فصل5م
جهان هنو تو ایران گیرکردم
زبانم هنو 504م اونم فقط لعات
عناصرم هیچچی!!!
موفق باشی

ممنون مارال جان ...همچنین شما :)
مطمئنا برای کنکور کیفیت خودن خیلی بهتر از کمیته عجله نداشته باش :) اینو یکی نیس ب خودم بگه...
من همچنان دارم با زبان میجنگم...دوستان گفتن زبان میانبر نداره :| :D

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها من میخوام بسته آموزشی بگیرم بین عصر کنکاش و راهیان ارشد گیر کردم....شما کدومو پیشنهاد میکنین؟؟؟

به نظر من کنکاش خیلی بهتره....اما اماااا...هر کدومشون اینم بگم یه سری نکاتی داره که توی اون یکی نی....من خودم راهیان رو خوندم و عصر کنکاش هم خوندم به نظرم اگر اونقدر تایم اضافی داری که بتونی هردو رو بگیر سریع بخون و یکی از کتب رو برای خودت تکمیل کن....اینجوری موقع مرور هیچ استرسی نداری که نکنه اینهایی که خوندم کم باشه....تازه پارسه هم یه سری جملات و پاراگراف توی هر فصلش اضافه داره...همینطور جزوات بعضی اساتید...مثل تاریخ نسیم عسگری یا مانا قابوسی....دیگه حالا خود دانی ....بستگی به تلاش و زمانت خودت تصمیم بگیر

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
به نظر من کنکاش خیلی بهتره....اما اماااا...هر کدومشون اینم بگم یه سری نکاتی داره که توی اون یکی نی....من خودم راهیان رو خوندم و عصر کنکاش هم خوندم به نظرم اگر اونقدر تایم اضافی داری که بتونی هردو رو بگیر سریع بخون و یکی از کتب رو برای خودت تکمیل کن....اینجوری موقع مرور هیچ استرسی نداری که نکنه اینهایی که خوندم کم باشه....تازه پارسه هم یه سری جملات و پاراگراف توی هر فصلش اضافه داره...همینطور جزوات بعضی اساتید...مثل تاریخ نسیم عسگری یا مانا قابوسی....دیگه حالا خود دانی ....بستگی به تلاش و زمانت خودت تصمیم بگیر

عارفه جونم جیبو جا انداختی:|

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتابیه ک بچه ها معرفی کردن
بنظرم درکنارش تستای کنکورارو هم بزنیم کفایت میکنه
البته استادم راهیان ارشدو معرفی کرد اما من نخریدمش نمیدونم چجوریاس
من کل کتابای راهیانوو دارم اصلا توصیشون نمیکنم واقعا ضعیفه هم تستاش هم متناش از خریدشونم پشیمونم:(

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مسلما تنها به این بسته ها اکتفا نمیکنم و خود منابع رو هم میخونم....تست دارن دیگه نه؟؟؟؟قیمت بستشون چنده حالا؟؟؟

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
عصر کنکاش بهتره ولی بسته اموزشی نگیر منابع رو جدا بگیر اینجوری بهتر و دقبقتر میتونی انتخاب کنی راهیان نگیر که اعصابتو میریزه به هم اخرش مثل من ترجیح میدی بسوزونیشون اعصابت راحت شه!
بهتره منابع اصلی رو بگیری و از هدر دادن وقت و انرژیت جلوگیری کنی رتبه های برترم همیشه توصیه کردن که از منابع خیلی زیاد مثل خوندن کتابای چند موسسه باهم اجتناب کنید.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عصر کنکاش بهتره ولی بسته اموزشی نگیر منابع رو جدا بگیر اینجوری بهتر و دقبقتر میتونی انتخاب کنی راهیان نگیر که اعصابتو میریزه به هم اخرش مثل من ترجیح میدی بسوزونیشون اعصابت راحت شه!
بهتره منابع اصلی رو بگیری و از هدر دادن وقت و انرژیت جلوگیری کنی رتبه های برترم همیشه توصیه کردن که از منابع خیلی زیاد مثل خوندن کتابای چند موسسه باهم اجتناب کنید.

من اصصصلا کتاب تست ندارم...میخواستم کتابی بخرم که هم طبق درسنامه اون پیش برم هم تستاشو بزنم...
منابع عصر کنکاش با بستش چه فرقی داره مگه؟؟؟:redface:

arefeh

کاربر ممتاز
عارفه جونم جیبو جا انداختی:|

مارال جان درست میکی من الان دو ساله دارم کتاب میخرم....و فکر کنم راحت 1 تومن شده....و الان که نیگاه میکنم میبینم اوووووو چقدر کتابه که هنوز نخریم....چیکار کنم عشق کتاب دارم دیگه.....و البته لباس هم زیاد دوست میدارم:D

دقیقا درست میگی....ولی فراموش نکن که حتما خلاصه نویسی توی کارت باشه.....حتما نکات مهم رو بنویس...
از عصر کنکاش من این کتابهایی که ازش خریدم راضی ام...نمیگم کافیه ولی به عنوان جمع بندی خیلی خوبن...
منظر-91-11000
-تنظیم شرایط--91-12500
-تستهای 10 سال کنکور معماری 89-14000
10 سال کنکور و هنر و ساختش(هنر و ساختشو که حتما بخرید چون توی پاسخنامه تشریحیش خیلی نکات خوبی رو گفته....) سال 90---20000
درک عمومی معماری--91-22000
سیستم های ساختمانی آینده سال 91-12500
قیمتهاشم حدودی زدم که راحت تصمیم بگیری

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سلام
من پیشرفتی نداشتم این چند روز...
یه سوال برام پیش اومده، نه 2تا سواله:D
یکیش اینه کسی میدونه از عناصر جزئیات حدودا چنتا سوال میاد؟ من راستش سوالارو چک کردم ولی چیزی دست گیرم نشد آمار مطمئن میخوام. خود طراح کنکورم این را نمی دونه.. این و واقعا جدی جدی می گم.. یه سالی 10 تا (مثل 90) یه سالی هم مثل 93 در حدود 5 تا ... پس نشون می ده باید کتب آقای گلابچی را بخونید...
سوال دومم عین همین سوال در مورده تاسیسات الکتریکی و مکانیکی هست،اونا حدودا چنتا سوال داره؟ از الکتریکی که شامل صوت و نور هست بین 3 تا 4 سوال و مکانیکی هم بین 1 تا 2 سوال... مکانیکی آخرین بخش مهم قسمت فن را شامل می شود...
آهان راستی واسه تنظیم شرایط چی بخونم؟ شما ها چی بخونید؟
منبع پیشنهادی من برای تنظیم شرایط محیطی فیزیک ساختمان2 هست.... برای تست هم کتب زیر خیلی مهم و خوبند:
1. مجموعه تست معماری عصر کنکاش
2. مجموعه تست هنر های ساخت عصر کنکاش (بچه های معماری این را نیز بخونند.. البته صرفا تست هاشو بزننند)
3. زبان عمومی مدرسان شریف برای زدن تست های لغت چند سال اخیر ....

موفق باشید ...:gol:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
تذکر مهم: لطفا منابع موسسات را به طور مثال عصر کنکاش، پارسه، راهیان ارشد و ... را نشینید و بخوننید... من که ندیدم کسی این جوری قبول بشه ... خود اصل منابع و یا اگه جزوه استاد خوبی دارید را بخونید.. کنارش بیایید و کتاب تستون مثللا مجموعه 10 سال کنکور معماری عصر کنکاش را داشته باشید و تست بزنید. دیگه نرید تنظیم و تاسیسات و عناصر و جزئیات و هزاران کتاب دیگه این موسسات را بخونید، قاطی می کنید. وقتتون هدر می ره. مهم نیست چقدر می خونید مهم اینه چیزی که می خونید ارزش خوندن داره یا نه.مهم اینه شما به دانش متوسطی از همه مباحث برسید. پس منابع مهم را بخونید و جزوات مهم را و اصلا دنبال چیز های وقت گیر نباشید. البته درک منظر و درک عمومی عصر کنکاش خوبه ولی اصلا بقیه کتاب های این موسسات ارزش خریدن ندارند. درک عمومی هم چند فصل مهم بیشتر نداره...
موفق باشید...:gol:

4lii

عضو جدید
منبع پیشنهادی من برای تنظیم شرایط محیطی فیزیک ساختمان2 هست.... برای تست هم کتب زیر خیلی مهم و خوبند:
1. مجموعه تست معماری عصر کنکاش
2. مجموعه تست هنر های ساخت عصر کنکاش (بچه های معماری این را نیز بخونند.. البته صرفا تست هاشو بزننند)
3. زبان عمومی مدرسان شریف برای زدن تست های لغت چند سال اخیر ....

موفق باشید ...:gol:

در ادامه صحبت دوستمون برای درس تنظیم شرایط به نظر من اگه کتاب آسایش در پناه معماری همساز با اقلیم – دکتر محمود رازجویان – انتشارات دانشگاه شهیدبهشتی و برنامه ریزی انرژی در ایران – دکتر شاهین حیدری – انتشارات دانشگاه تهران رو به لیست منابع اضافه کنید میتونه مفید باشه.

برای تاریخ هم ممنون از همگی پس نتیجه شد کتاب تست کنکاش

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصصصلا کتاب تست ندارم...میخواستم کتابی بخرم که هم طبق درسنامه اون پیش برم هم تستاشو بزنم...
منابع عصر کنکاش با بستش چه فرقی داره مگه؟؟؟:redface:
خب کتابای موسسات خلاصه هستن ولی درک عمومی عصر کنکاش خیلی خوبه
واسه تستا هم منم دنبال کتاب خوبم هنوز نتونستم پیدا کنم مجموعه تستای مرکز معماری رو که گرفتم اصلا خوب نبود یه سری تست ها بچه ها گذاشتن تو تاپیک جزوه ها باز اونا مناسبتر
دوستان اگه کسی این کتابارو گرفتن یا مطالعه کردن بگن چه جورین به درد میخورن بگیریم و روشون وقت بزاریم:
کتاب مجموعه تست تنظیم شرایط محیطی مرکز معماری مجموع تست درک معماری و مجموعه تست ایستایی و فن

پیوست ها

• thum-2177ef4311147cd307d-Istaee-Fane-Sakhteman-1.jpg
    thum-2177ef4311147cd307d-Istaee-Fane-Sakhteman-1.jpg
    8.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • thum-63144c9c716d1430d17-Tanzim-Sharayet-Mohiti-1_1439.jpg
    thum-63144c9c716d1430d17-Tanzim-Sharayet-Mohiti-1_1439.jpg
    6.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ba.sa

عضو جدید
بچه ها کلاسای استاد سروش نیا کسی میدونه چه تاریخی اولین جلسه اش بوده؟؟؟؟؟؟روزای 5ش و جمعه رو میگم،کسی مودونه از کی شروع شده؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا