مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ی سوال ضروری : بنظرتون چطوره که کلن بیخیال کتاب شیم و بسته آموزسی موسسات رو بخونیم؟
اصــــــــــــلاً این کارو نکنین. این روش شاید واسه قبولی آزاد به درد بخوره. اما سراسری نه!
ببینید یه سری کتابا مث تاریخ مهمه چون از همونا سوال میاد. یه سری جزوات هم واسه این مهمه که یا طرف استاد خود دانشگاه تهرانه: مث متدین. یا طراح سواله: مث قیابکلو. یا ریز و درشت کنکورو مو به مو میدونه: مث قابوسی و عسکری.
جزوات موسسات اکثراً به دست آدمای خیلی کاربلد جمع آوری نشدن. اما واسه ماهای آخر که وقت نیست و میخواین مطالب رو ببندین شاید جزوه موسساتی مث ایوانخانه یا مرکز خوب باشه. بقیه رو که حرفشم نزنید.:D
شما اگه میخواین با جزوه شروع کنین واسه هر درس یه سری جزوات مهم هست. مث: جزوات قابوسی و عسکری و متدین برای تاریخ. جزوات تنظیم ، آکوستیک و نور قیابکلو. جزوه ایستایی سروش نیا و جزوات منظر اعتضادی و عظمتی و شاهچراغی. دیگه چرا برید کتابای موسساتو بخرید؟؟؟ این جزوات بهترینن تا الان.

گل گندمک

عضو جدید
سلام بچه ها من تصمیم گرفتم از نمایشگاه کتاب این کتاب هارو بخرم. کسی می دونه قیمت این کتاب ها چنده؟؟؟

مبانی فیزیک ساختمان 1 آکوستیک زهرا قیابکلو
مبانی فیزیک ساختمان 2 تنظیم شرایط محیطی زهرا قیابکلو
مبانی فیزیک ساختمان 3 نور و روشنایی زهرا قیابکلو
تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری محمدرضا سلطاندوست
درک و رفتار سازه ها گلابچی
سازه در معماری گلابچی
مبانی سازه برای معماران گلابچی
جزییات ارتقا دهنده معماری محمود گلابچی
درک عمومی معماری علی عسکری
آشنایی با معماری جهان زارعی
مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب قبادیان
معماری غرب و ریشه ها و مفاهیم امیربانی مسعود
سبک شناسی پیرنیا
برا زبان عمومی هم 504 و تافل و زبان ارشد بابک رستمی و زبان تخصصی معماری عصر کنکاش

برای زبان تخصصی و منظر هنوز مطمئن نیستم منتظر نظر شما دوستان هستم.
به نظرتون کتاب هارو درست انتخاب کردم؟؟؟

آخرین ویرایش:

mahmoudz

کاربر فعال
سلام...اگه اشتباه نکنم حدودا آخرین قیمت هاش به قرار زیر بود:(قیمت های کتاب رو می تونید به روز این سایت هم سرچ کنید چون قیمت های زیر مربوط به سال قبل است)
انتشارات دانشگاه تهران و سایت آدینه بوک
موفق باشید.

مبانی فیزیک ساختمان 1 آکوستیک زهرا قیابکلو...7500ت
مبانی فیزیک ساختمان 2 تنظیم شرایط محیطی زهرا قیابکلو...8000ت
مبانی فیزیک ساختمان 3 نور و روشنایی زهرا قیابکلو
تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری محمدرضا سلطاندوست...14000ت
درک و رفتار سازه ها گلابچی...18000
سازه در معماری گلابچی...9500
مبانی سازه برای معماران گلابچی...15000
جزییات ارتقا دهنده معماری محمود گلابچی
درک عمومی معماری علی عسکری...30000
آشنایی با معماری جهان زارعی
مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب قبادیان
معماری غرب و ریشه ها و مفاهیم امیربانی مسعود
سبک شناسی پیرنیا

برا زبان عمومی هم 504 و تافل
برای زبان تخصصی و منظر هنوز کتابی انتخاب نکردم منتظر نظر شما دوستان هستم.[/QUOTE]

nazi6232

عضو جدید
دوست خوبم اینایی که میگم از واجباته. بقیه رو یا نخر یا حداقل الان نخر. تو لیستت منبع قدیمی زیاد هست.
زبان: 504 ، تافل ، زبان ارشد بابک رستمی ، زبان تخصصی عصر کنکاش. این 4تا کتاب کامله.
منظر: منظر عصر کنکاش و یه سری جزوات که تو باشگاه هست. از کتابا هر کدومو بگم خیییلی واجبه دروغ گفتم چون تو واسه منظر نمیخوای بخونی. جزوه ی خوب هم تو باشگاه زیاده.
درک معماری: درک معماری عصر کنکاش که علی عسگری نوشته. در کنارش تست درک باید بزنی که تو باشگاه هم هست.
تاریخ: سبک شناسی ، معماری غرب (ریشه ها و مفاهیم) بانی مسعود ، معماری غرب قبادیان ، معماری جهان زارعی. جزوات نسیم عسکری و مانا قابوسی هم که تو باشگاه هست دانلود کن. از واجباته و در کنار اینا معماری و شهرسازی قرن 20 اعتضادی , از زمان و معماری مزینی هم بگیری خوبه. سال های اخیر ازشون سوال اومده. اگه میخوای دیگه تاریخ رو بترکونی 2تای آخرو بخر. وگرنه در حد نرمال قبلی ها کفایت می کنن.
یه کتاب تست جامع هم واسه روزای آخر بگیری خوبه. کتاب تست تاریخ انتشارات مرکز معماری هم خوبه واسه تست زدن.
تنظیم شرایط: کتاب قیابکلو . صوت: کتاب قیابکلو که جزو شم هست. نخریدی عیب نداره. نور هم که کتابش لازم نیست و جزوه ش هست. خواستی فقط تنظیم و صوت (آکوستیک ) رو بگیر. من اگه باشم فقط تنظیم قیابکلو رو میخرم. نور و صوت رو از جزوه میخونم. اما در کنار این کتاب تاسیسات و تنظیم عصر کنکاش رو هم بگیر. هردوش تو یه کتابه. تست هم داره. حتی میتونی فعلاً تنظیم قیابکلو رو هم نخری. چون اونم باز جزوه ش هست تو باشگاه.
واسه تاسیسات هم که تاسیسات مکانیکی برای معماران نوشته سلطاندوست.
عناصر هم جزوه شریفی که بهترینه ، تو باشگاه هست. کتاب نخر.
واسه ایستایی میگن ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش خوبه. در کنار اون به جای همه ی کتابای گلابچی ، جزوه سروش نیا رو بخون. بهترینه. کتاب ایستایی کنکاشو اگه بتونی جزوه سروش رو گیر بیاری لازم نیست بخری. من نمیخرم.
13 تا کتاب میشه فک کنم. باقیش جزوه س.
واسه خریدن کتاب اصلاً عجله نکن. فقط مهما رو بگیر. دور خودتو شلوغ کنی نمیرسی بخونی همه رو. کار اشتباهیه. موفق باشی.

سلاااااام به همه.....عزیزم این کتاب اعتضادی هم خلاصه شده اش هست تو سایت....فکر کنم کافی باشه ونیازی به کتابش نباشه....در ضمن میخاستم بدونم کتاب زبان رستمی واقعا واجبه؟؟؟؟ من کتابای زبان عمومی امیری (پوران پژوهش) رو خریدم......:wallbash:

O . P . O . S

عضو جدید
سلامم....من تحویل دادم اومدم...:)

من تایپیک تجربیات رو خوندم ولی اشکال داشت:
-همه توش نظر دادن وخالص نیس

پس با پشتوانه ی شما همکنکوری های عزیز تایپیک جدید رو باز میکنم.:gol:
به پیشنهاد یکی از دوستان از روی کارنامه ی رتبه های برتر باشگاه افراد رو دعوت میکنم.رتبه های زیر ۲۰۰ فکر کنم خوب باشه.
شما هم اگر کسی رو میشناسید دعوتش کنید یا به خودم بگید دعوتش کنم.

اگرهم پیشنهادی دارید بفرمایید....:gol:

کی به من توی اماده کردن سوالات مفید ومختصری که باید از سرکاران ارشد بپرسیم کمک میکنه؟؟؟

آخرین ویرایش:

m.a24

عضو جدید
سلام دوستم خ.بی؟
یه پیشنهاد دیگه هم دارم برات میتونی از رتبه های برتر دکتری هم استفاده کنی چون خیلیاشون رتبه های خوب ارشدم بودن.:twisted:
درمورد سوالات هم خب هرکسی یسری سوال براش مهمه مثلا من خودم سرعت خوندنشون زمان شروع مطالعه روندشون وچگونگی و زمان شروع جمع بندی و میزان ساعت مطالعه در روز وچگونگی تمرین اسکیس و...
برام مهمه میشه هرکسی سوالاشو بده شما خودت بررسی کنی و انتخاب؟:w34:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلاااااام به همه.....عزیزم این کتاب اعتضادی هم خلاصه شده اش هست تو سایت....فکر کنم کافی باشه ونیازی به کتابش نباشه....در ضمن میخاستم بدونم کتاب زبان رستمی واقعا واجبه؟؟؟؟ من کتابای زبان عمومی امیری (پوران پژوهش) رو خریدم......:wallbash:
اگه خلاصه ش هست که چه بهتر. آخه چون از شهرسازی هم تو کتاب گفته ، مطالب غیرمهم زیاد داره. پس همون خلاصه رو بخونین اگه خوبه. کتاب زبان رستمی یه کم زیاده اما چون کامل بود من خریدم. حالا وحی منزل نیست که از رو اون بخونیم :biggrin: خودتو ناراحت نکن. اگه پوران پژوهش کامله و خوب گرامرو گفته و لغات سالای قبلو داره همونو بخون. من به خاطر لغات و درک مطلب و تستاش میگم. همه چی رو داره. البته گرامر رستمی هم خیلی زیاده. زبان کلاً باید زیاد خوند. 504 و تافل هم که هستن. تست بزنی دستت میاد خوب پیش میری یا نه. البته تو زبان همـــــــــــه بســـــــــــــــیار کند پیش میرن.:D اینو گفتم اول کار بدونین و انتظار پیشرفت سریع از خودتون نداشته باشین. کم کم راه میافتین.

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه خلاصه ش هست که چه بهتر. آخه چون از شهرسازی هم تو کتاب گفته ، مطالب غیرمهم زیاد داره. پس همون خلاصه رو بخونین اگه خوبه. کتاب زبان رستمی یه کم زیاده اما چون کامل بود من خریدم. حالا وحی منزل نیست که از رو اون بخونیم :biggrin: خودتو ناراحت نکن. اگه پوران پژوهش کامله و خوب گرامرو گفته و لغات سالای قبلو داره همونو بخون. من به خاطر لغات و درک مطلب و تستاش میگم. همه چی رو داره. البته گرامر رستمی هم خیلی زیاده. زبان کلاً باید زیاد خوند. 504 و تافل هم که هستن. تست بزنی دستت میاد خوب پیش میری یا نه. البته تو زبان همـــــــــــه بســـــــــــــــیار کند پیش میرن.:D اینو گفتم اول کار بدونین و انتظار پیشرفت سریع از خودتون نداشته باشین. کم کم راه میافتین.
لغات کنکور سال 93 را هم دارید ؟

O . P . O . S

عضو جدید
:gol::gol:
سلام دوستم خ.بی؟
یه پیشنهاد دیگه هم دارم برات میتونی از رتبه های برتر دکتری هم استفاده کنی چون خیلیاشون رتبه های خوب ارشدم بودن.:twisted:
درمورد سوالات هم خب هرکسی یسری سوال براش مهمه مثلا من خودم سرعت خوندنشون زمان شروع مطالعه روندشون وچگونگی و زمان شروع جمع بندی و میزان ساعت مطالعه در روز وچگونگی تمرین اسکیس و...
برام مهمه میشه هرکسی سوالاشو بده شما خودت بررسی کنی و انتخاب؟:w34:
سلام عزیزم..مرسی
خودمم ی همچین چیزی تو ذهنم بود ک یه سری سوال اماده کنیم شسته رفته و طبقه بندی....که مثل بقیه تایپیکااشفته نشه وخوندنش وقت گیر نباشه.
اونم چشم خودم سوالارو مرتب میکنم...ولی..یکی کمکم کنه چون خیلی سرم شلوغه ودرعین حال چنین تایپیکی به نظرم خیلی میتونه مفید باشه.
خب حالا برای شروع هرکس سوالی داره ک فک میکنه کمک میکنه برا من بفرسه...هرکسم داوطلب کمک هس مشتاقانه استقبال میشه

nazi6232

عضو جدید
مرسی عزیزم از راهنماییت......:D

nazi6232

عضو جدید
بچه هاااااااااااااااا......من از حالا استرس اسکیس دارم....آخه اوضاع دست آزادم خیلی خرابه........راهنماییم کنید لطفا.....کلاس، کتاب، جزوه.....اصلا لازمه از الان شروع کنم....

بچه هاااااااااااااااا......من از حالا استرس اسکیس دارم....آخه اوضاع دست آزادم خیلی خرابه........راهنماییم کنید لطفا.....کلاس، کتاب، جزوه.....اصلا لازمه از الان شروع کنم....

سلام نازی جان کتاب در مورد اسکیس زیاده توی بازار . از نظر من برای شروع از کتاب های اسکیس آقای طایفه و صدیق و مهدی نژاد شروع کنی خیلی خوبه از الان که به این نتیجه رسیدی دستت ضعیفه . خوب زمانی است تا که از الان شروع کنی چون بعد آزمون مرحله اول ارشد فرصتی نیست که همزمان بخوای هم دستت رو قوی کنی و هم اسکیس های خاص رو کار کنی .

nazi6232

عضو جدید
سلام نازی جان کتاب در مورد اسکیس زیاده توی بازار . از نظر من برای شروع از کتاب های اسکیس آقای طایفه و صدیق و مهدی نژاد شروع کنی خیلی خوبه از الان که به این نتیجه رسیدی دستت ضعیفه . خوب زمانی است تا که از الان شروع کنی چون بعد آزمون مرحله اول ارشد فرصتی نیست که همزمان بخوای هم دستت رو قوی کنی و هم اسکیس های خاص رو کار کنی .
مرسی از راهنماییت.....ولی خیلی میترسم ..... به نظرت میتونم با کتاب خوب پیش برم یا باید حتما کلاس برم؟ کلاس چه استادی خوبه برای سطح من؟

مرسی از راهنماییت.....ولی خیلی میترسم ..... به نظرت میتونم با کتاب خوب پیش برم یا باید حتما کلاس برم؟ کلاس چه استادی خوبه برای سطح من؟

لازم نیست از این الان خودتو با کلاس درگیر کنی . به نظر من تمرین های کتاب اسکیس آقای طایفه و صدیق رو خوب کار کنی از این کلاس ها بهتر باشه . در وهله اول اینه که شما دستت قوی بشه . پس اگه با تمرین این دو کتاب پیش بری . عالیه . و اگر به کلاس اسکیس هم لازم بود به نظر من از اواخر تابستان . برای رفتن به کلاس اسکیس خوب باشه . فقط تا می تونی دستت رو با خط کشیدن و ذهنت رو با ترکیب و تداخل احجام درگیر کن . به قول آقای عماد الدین زند ذهن یک معمار باید مانند یک نرم افزار 3D MAX باشه . که هر چی خط می کشه بتونه در جهات مختلف فضای سه بعدی و دو بعدی اون رو درک بکنه . پیروز باشی

m.a24

عضو جدید
اصلا نگران نباش دوست عزیزم شاید خیلی ها وضعیت من و شمارو داشته باشن
به نظرمن کتاب اولش خیلی ذوق داری که بخونیش اما بعدا که حس میکنی خیلی عقبی ولش میکنی
من که اینطور بودم اما الان میرم تو تاپیک تمرین گروهی اسکیس93اونجا هم تمرین میگیری برای قوت دستت هم کارای بچه ها رو که میبینی به رفتن راه علاقمن میشی.امتحانش کن.
راستی کتاب اقای صدیق برای دانلود تو سایت هست;)
بیا باهم پیش بریم تا از موفقیت هم لذت ببریم:gol:

nazi6232

عضو جدید
اصلا نگران نباش دوست عزیزم شاید خیلی ها وضعیت من و شمارو داشته باشن
به نظرمن کتاب اولش خیلی ذوق داری که بخونیش اما بعدا که حس میکنی خیلی عقبی ولش میکنی
من که اینطور بودم اما الان میرم تو تاپیک تمرین گروهی اسکیس93اونجا هم تمرین میگیری برای قوت دستت هم کارای بچه ها رو که میبینی به رفتن راه علاقمن میشی.امتحانش کن.
راستی کتاب اقای صدیق برای دانلود تو سایت هست;)
بیا باهم پیش بریم تا از موفقیت هم لذت ببریم:gol:
مرسی دوست جونم...........ایشالا دانشگاه تهران میبینمتون ;)

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام کلاس های سروش نیا کی شروع میشه؟

من دیروز زنگ زدم پرسیدم گفت عزیییییزمممم شما زود تماس گرفتین خرداد ماه تماس بگیرین تا بتونم کمکتوووون کنم:D
بعد هم شمارمو گرفت که با اس ام اس بهم خبر بده، خبر داد بهت خبر میدم

گل گندمک

عضو جدید
من دیروز زنگ زدم پرسیدم گفت عزیییییزمممم شما زود تماس گرفتین خرداد ماه تماس بگیرین تا بتونم کمکتوووون کنم:D
بعد هم شمارمو گرفت که با اس ام اس بهم خبر بده، خبر داد بهت خبر میدم
خوش به حالتون که می تونید کلاس های اساتید برتر رو برید.

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوش به حالتون که می تونید کلاس های اساتید برتر رو برید.

منم خیلی دلم میخواد برم ولی فک نمیکنم بتونم برم، چون میوفته تو ماه رمضون رفت و آمدش خیلی سخت میشه تو این هوا، تو مهرم که من درگیره دانشگاه هستم مطمئنن نمیتونم برم... :|

nazi6232

عضو جدید
وااااااااااااای بچه ها...ایستایی به زبان ساده رو شروع کردم.......چقدر این قسمت گشتاور رو بد توضیح داده.......مجبور شدم به کتاب استاتیک کاربردی مراجعه کنم تا بفهمم چه اتفاقی داره میفته که مساله یهو حل میشه.......الان داغونم.....کلی وقتمو گرفت.....:surprised::confused:

neda...

عضو جدید
همگی خسته نباشید... یه راهنمایی می خواستم ...یکی از دوستانم می خواد برای ارشد سال بعد منابع جمع کنه و از نمایشگاه کتاب خرید کنه می خواد یه پکیج کامل بخره...به نظرتون مال کدوم انتشارات رو بگیره؟؟؟خودش بین راهیان ارشد و عصر کنکاش دو دله!!!شما چی پیشنهاد می کنید؟؟؟

samanehshah

عضو جدید
وااااااااااااای بچه ها...ایستایی به زبان ساده رو شروع کردم.......چقدر این قسمت گشتاور رو بد توضیح داده.......مجبور شدم به کتاب استاتیک کاربردی مراجعه کنم تا بفهمم چه اتفاقی داره میفته که مساله یهو حل میشه.......الان داغونم.....کلی وقتمو گرفت.....:surprised::confused:

منم تازه خریدمش و فصل 1 رو که خوندم متوجه شدم بیانش اصلا هم ساده نیست. منم مجبور شدم به جزوه های دیگه رجوع کنم. :razz:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا