مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز

تنش یا مقاومت هم میگن تو بعضی تست ها همیشه میشه نیرو تقسیم بر سطح مقطع درگیر... تو سوال اول سطح درگیر یعنی سطح چسب خورده..
وقتی میگه ضریب اطمینان دو یعنی میتونی نیرو رو دو برابر کنی یا اینکه مقاومت رو نصف کنی فرقی نمیکنه...من نیرو رو دو برابر میکنم... و در ۱۰۰۰ ضرب میکنم که ton به kg تبدیل بشه:
(1000*2*1) تقسیم بر X (سطح همپوشانی) میشه ۲۰ ..............X میشه ۱۰۰ سانتی متر مربع...طولش که ۴۰ سانت پس عرضش میشه ۲.۵ سانت...
تو سوال بعدی هم سطح درگیر میشه مساحت مقطع همه ی میخ ها!!
خودت حل من ببینم بلد شدی یا نه!!!

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سایت دانشگاه آزاد چیه؟
این آدرسی که دادید page not found میگه.
تا اونجایی که من یادمه سایتش www.azmoon.net بود....
تو سایت بالا که میرم و ثبت نام آزمون و انتخاب میکنم و تایید و ادامه میزنم بعد از اونجا لینک دادم (منظورم لینک زیر هست که در مورد مهلت تاریخ ثبت نام که یکی از بچه ها پرسیده بود)میره تو سایت afronet بعد اونجا نوشته که :

کاربر گرامی، این سایت مجاز به ثبت نام آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی نمی باشد. :eek:

لطفا جهت ثبت نام در آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس www.azmoon.org مراجعه نمایید.

http://78.109.199.197/Home/245586629/Agreement

خوب میدونه قراره سراسری با رتبه خیلی خوب قبول بشی میگه بذار من ثبت نام نکنم 60تومن ضررش بشه خخ;)

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
تنش یا مقاومت هم میگن تو بعضی تست ها همیشه میشه نیرو تقسیم بر سطح مقطع درگیر... تو سوال اول سطح درگیر یعنی سطح چسب خورده..
وقتی میگه ضریب اطمینان دو یعنی میتونی نیرو رو دو برابر کنی یا اینکه مقاومت رو نصف کنی فرقی نمیکنه...من نیرو رو دو برابر میکنم... و در ۱۰۰۰ ضرب میکنم که ton به kg تبدیل بشه:
(1000*2*1) تقسیم بر X (سطح همپوشانی) میشه ۲۰ ..............X میشه ۱۰۰ سانتی متر مربع...طولش که ۴۰ سانت پس عرضش میشه ۲.۵ سانت...
تو سوال بعدی هم سطح درگیر میشه مساحت مقطع همه ی میخ ها!!
خودت حل من ببینم بلد شدی یا نه!!!

امیدوارم دومی درست باشه

آخرین ویرایش:

veritaaa

عضو جدید

تسلیم شدن اولین و راحت ترین راهی هست که همیشه به نظر میرسه!!!!!
فکر کردی همه با اب پرتقال بقلدست و کاملا وقت خالی میرن قبول میشن؟؟؟
ببخشید رک گفتم!!!!

تلاش کن نهایت نرسیدن مگه نیست!! ولی اونموقع وجدانت راحته... الان نه!!

انتظار نداشتم اینجور بتوپین بهم ..!!!
من تا الان خیلی چیزارو خوندم از تابستون شروع کردم .. ولی الان ۱۸ واحد دارم غیر طرح ، مرمت و طراحی فنی هم دارم و کلی از وقتم رو میگیرن .. و جسمی توانایی ندارم زیاد از خودم کار بکشم
خیلی از اونایی که اینجان یه سال موندن ..
منم واسه یه ۳۰ روز مفید مشاوره خواستم ..
بغضم گرفت گرچه اصن نمیدونین من کیم ..
ولی بازم ممنون که جوابمو دادین .. !!
از همون الویت بندی منابع آکادمی استفاده میکنم

آخرین ویرایش:

mina mina22

عضو جدید
من تا الان خیلی چیزارو خوندم از تابستون شروع کردم .. ولی الان ۱۸ واحد دارم غیر طرح ، مرمت و طراحی فنی هم دارم و کلی از وقتم رو میگیرن .. و جسمی توانایی ندارم زیاد از خودم کار بکشم
به نظر من کلی انرژی + توش نهفتس

veritaaa

عضو جدید

به نظر من کلی انرژی + توش نهفتس

بله درسته ..
مخصوصا آخرش حق با ایشونه .. حداقل تلاشمو میکنم
فقط میخواستم بدونم این وقت کمی که دارم رو چجوری مدیریت کنم که پشیمون نشم ..
مرسی :)

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بله درسته ..
مخصوصا آخرش حق با ایشونه .. حداقل تلاشمو میکنم
فقط میخواستم بدونم این وقت کمی که دارم رو چجوری مدیریت کنم که پشیمون نشم ..
مرسی :)
سلام بچه ها یکم جا باز کنید منم بیام وسط بحثتون...
بنظر من (سال دوم دارم امتحان میدم) واقعا از وقتت استفاده کن
خودتو اصلا نباز و قوی باش اگه ادم یکم بجمبه میشه من شاید اگه سال قبل یکم تلاشمو میکردم و کارای دانشگاه بهونه نمیکردم شاید موفق بودم
مخصوصا که تو تابستون خوندی ...

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبلا هم گفتم درک هفته ا ی ۴ ساعت دیگه زیادشم هست...
شما نمیتونی رو درصد خاصی حساب باز کنی.. پس حتما شروع کن فن ساختمان رو...
میتونی عناصر و مصالح رو حذف کنی...
البته اون قسمت از عناصر که گلابچی هست رو بخون مثل فناوری نوین..
تنظیم و تاسیساتم در حد جزوه..

میتونی الانا تو هفته این درصد رو داشته باشی از ۱۰۰درصد

۴۰ فن
۲۰ تاریخ
۲۰ زبان
۲۰ دوتا درک

بعد که رسیدی میشه این

۲۵ فن
۳۰ تاریخ
۲۵ زبان
۲۰ دو تا درک...

تاریخ کمتر از ۳ ساعت تو روز نباشه!!!

تو که مشهدی جزوه دکتر طباطبایی رو بگیر از دوستات دیگه.... اونجا موسسه مهراز که خیلی داره خوب کار مینه...

خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون .
من جزوه های طباطبایی رو دارم . فقط نخوندم تا حالا . یعنی وقت گذاشتن روی همونها به نظرتون کافیه ؟! یا جزوه و کتاب تکمیلی هم پیشنهاد می کنید ؟! البته یکی از دوستام هم کلاسش رو میره و قرار شده در ازای تدریس تاریخ برام اشکالای جزوه رو رفع کنه :D

باز هم خیلی ممنون از راهنمایی و وقتی که میذارید

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز

من دقیقا یک ماه پیش با رییسم دعوام شد و از دفتری که کار می کردم زدم بیرون :D و دقیقا همون روز یه دوستی بهم زنگ زد و گفت دنبال پایه واسه خوندن ارشد می گرده . حالا اصلا همو نمی بینیم ها ولی داریم همزمان می خونیم .
تصور کن منی که یک ماهه دارم می خونم چنان اعتماد به نفسی دارم که جلوم لنگ میندازن .
تو که از تابستون خوندی عزیزم و هزار قدم از من جلویی .
همیشه وقتی آخر راه می رسه همه چیز خیلی سخت میشه . روحیه ی آدم ضعیف میشه استرس بالا میره ولی من شک ندارم که تو موفق میشی :w23:

veritaaa

عضو جدید

من دقیقا یک ماه پیش با رییسم دعوام شد و از دفتری که کار می کردم زدم بیرون :D و دقیقا همون روز یه دوستی بهم زنگ زد و گفت دنبال پایه واسه خوندن ارشد می گرده . حالا اصلا همو نمی بینیم ها ولی داریم همزمان می خونیم .
تصور کن منی که یک ماهه دارم می خونم چنان اعتماد به نفسی دارم که جلوم لنگ میندازن .
تو که از تابستون خوندی عزیزم و هزار قدم از من جلویی .
همیشه وقتی آخر راه می رسه همه چیز خیلی سخت میشه . روحیه ی آدم ضعیف میشه استرس بالا میره ولی من شک ندارم که تو موفق میشی :w23:

مرسی ممنون بله درسته

دوستان سو تفاهم نشه
من آقای ایرانشاهی رو مثل یه برادر بزرگتر و با تجربه میبینم که خواسته به من تلنگر وارد کنه
و وارد شد ممنون
من خودم بین همکلاسیهام مدام از ایشون تعریف میکنم
فقط حرفشون یکم باعث شد احساس بازنده بودن کنم ناراحت شدم آخه فقط کمک خواستم

امیدوارم خودشون هم به دل نگیرن :) و همچنان ما رو از راهنمایی هاشون بهره مند کنن
من دیگه تماشاچی میشم :) مرسی

servaa

عضو جدید
بچه هاااا جزوه درک طباطبایی رو کسی نداره؟؟؟؟؟؟؟
اگه کسی داره ولطف کنه بزاره اینجا خیلی ثواب داره به خداااااا

sara 262

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید و براتون بهترین ها رو آرزو میکنم
صفحه ای هست برای رفع اشکال فن و ایستایی؟

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز

mona nadi

عضو جدید
سلام اقای ایرانشاهی من تا الان کتاب علی عسگری و خوندم...:(....ممنون میشم راهنماییم کنید ک دقیا از حالا به بعد چکار کنم چی بخونم و روزی چقد واسه درک وقت بذارم؟؟
سوال قبلیمم جواب ندادین که با این زمان باقی مانده چه منبعی واسه منظربهتره؟؟واسه معماری میخونم.....

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
آزیتاااااااا
مهماتو وردارو بیارررررررر
ب پااااا
از تو نخلستونا بیاااا:Ph34r:

حامد ایرانشاهی منم از کتابش بیزارمم....

ولی انقد بچه ها گفتن ک....
کاش شوما زودتر بودی برادر
اونوقت ب جا اینکه تو 2 جبهه روبرو هم باشیم ...کنار هم بودیم...:D

عه...تفنگتو بگیر اونور...:w43:

ی سوال.؟
برا جمو جور بودن مطالب هم خوب نیس.منظورم همون درسای اولشه؟
الان من چیکار کنم کلن این کتابو بزارمش کنار(آخ/جون)
ی سوال دیگه..اینو قبلنم پرسیدم جواب ندادین...شاید هم قبل هت گفته بودید...تخصصی برا منظر چی بخونم؟؟؟خیلی مهممه ها...حتمن جواب بدید لطفن.
با تشکر.
شمال نخلستون نداره :confused: نخل درخت بومی خوزستانو بمه:D الان میخاسم بگم من منظر خوندم:cool:
اول منظر اکادمی نوشته خلاصه پارادایمو نعیما و غزاله روحانیو حکمتی و متدینو منصوری و عظمتی نوروزیانو دیگر مقاله ها منظر..............
با جزوه اقا ایرانشاهی مقایسه کردم تقریبا شبیه هم بودن کمو بیش....اونوقت ادم با خوندن همچین خلاصه ای میگن 30 40 درصد نهایت میزنی.....تو دلم خالی شد:cry:
راستی من عناصرو مصالحو تاسیساتو صوتو اکوستیکو گرامر زبانو حذف کردم:sweatdrop::Ph34r::Ph34r::Ph34r::Ph34r:
میخام فقط زبان و فن ایستایی (مسعله هاشو نمیخونم) تنظیم و تاریخو و منظر بخونم................:(:crying2::rambo:همینام وقت نمیشه ب خدا:razz:
ب نظرتون امیدی ب قبولیم هس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب درک عسگری همون کتاب درک کنکاشه ؟؟؟؟ چه فرقی با این 1600 تست تو باشگاه داره؟؟؟؟؟
:lol::love:چرا هیجکی جوابمو نمیده...حتما باید اشک بریزم ج بدید...................................................................................................................................
این سوالا درک تو باشگاه چیه ....... اخه جواب تشریحیم داشت دیدم.....

آخرین ویرایش:

azi sadeghi

عضو جدید
بچه ها یه کتاب تست خوب بهم معرفی می کنین؟
منتظر کتاب تست آکادمی بودم که خبری ازش نیست

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
:cry::(چرا هیجکی جوابمو نمیده...حتما باید اشک بریزم ج بدید...................................................................................................................................
این سوالا درک تو باشگاه چیه ....... اخه جواب تشریحیم داشت دیدم.....

بله یکیه
کتاب درک ، نوشته علی عسگری ، انتشارات عصر کنکاش

فرقش رو با 1600 تست تو باشگاه نمی دونم چیه

حالا اشکاتون رو پاک کنین :D

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقای ایرانشاهی من تا الان کتاب علی عسگری و خوندم...:(....ممنون میشم راهنماییم کنید ک دقیا از حالا به بعد چکار کنم چی بخونم و روزی چقد واسه درک وقت بذارم؟؟
سوال قبلیمم جواب ندادین که با این زمان باقی مانده چه منبعی واسه منظربهتره؟؟واسه معماری میخونم.....

آقای ایرانشاهی برای منظر یه جزوه دادن به بچه ها

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...رشد-معماری**?p=7992020&viewfull=1#post7992020

astronomygirl66

عضو جدید
آقای ایرانشاهی عزیز بی نهایت ممنون و سپاسگذار از جزوه منظرتون که انقد کامل هستش و با کیفیت،خدا سایتونو از سرمون کم نکنه الهی :)

pzeinali

عضو جدید
شمال نخلستون نداره :confused: نخل درخت بومی خوزستانو بمه:D الان میخاسم بگم من منظر خوندم:cool:
اول منظر اکادمی نوشته خلاصه پارادایمو نعیما و غزاله روحانیو حکمتی و متدینو منصوری و عظمتی نوروزیانو دیگر مقاله ها منظر..............
با جزوه اقا ایرانشاهی مقایسه کردم تقریبا شبیه هم بودن کمو بیش....اونوقت ادم با خوندن همچین خلاصه ای میگن 30 40 درصد نهایت میزنی.....تو دلم خالی شد:cry:
راستی من عناصرو مصالحو تاسیساتو صوتو اکوستیکو گرامر زبانو حذف کردم:sweatdrop::Ph34r::Ph34r::Ph34r::Ph34r:
میخام فقط زبان و فن ایستایی (مسعله هاشو نمیخونم) تنظیم و تاریخو و منظر بخونم................:(:crying2::rambo:همینام وقت نمیشه ب خدا:razz:
ب نظرتون امیدی ب قبولیم هس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///

معلومه که هست ! خوب بخون . با دقت . من کتاب درک عسگری رو ندارم اما نویسنده ی درک عصر کنکاش عسگریه . تو سایت عصر کنکاش برو

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره کتاب درک عمومی معماری عصر کنکاش از علی عسکری هستش که هشتا فصل داره که یه سری چیزارو چسپونده کنار هم و در اخر هر فصل تستای مربوط به اون فصل رو داده ولیییییییییییییییییییییی بدون جواب تشریحی
راستی بچه ها من یه چیزی فهمیدم میگن مرکز معماری یه کتاب تست از فراهانی داره با جواب تشریحی

کاملا درست فهمیدین
بله یه همچین کتابی هست
هم تستای درک و هم تستای منظر کنکور رو داره

:D

آخرین ویرایش:

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه ایااا؟؟؟

من نرسیدم همشو بررسی کنم مخصوصا منظرش رو
ولی به طور کلی میشه گفت که
قشنگ سوالات رو به صورت طبقه بندی شده تو کتاب آورده
برای درک 6 فصل داره
برای منظر 7 فصل
تو هر فصل سوالات کنکوری رو که به اون فصل مربوط میشه
به ترتیب از قدیم به جدید آورده با پاسخ تشریحی

تست تالیفی برای منظر هم داره راستی

sr.sh

عضو جدید
سلام بچه ها
.برای ترسیم سایه کدوم فیلم های آقای ایرانشاهی،با توجه به وقت کم الان،در الویته که ببینم؟؟؟؟؟

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های آقای ایرانشاهی عزیز جزوه تست های تالیفیشون رو فرستادن؟!
تو باشگاه گذاشتند بچه ها؟
من پیدا نمی کنم:cry:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی.خوبین بچه ها؟................آقای ایرانشاهی کسی که نه دسترسی به کلاس ایستائی (متوسط به بالا) داره نه جزوه خوب، میتونه تو برنامش برای کنکور خوندن قسمت حلیات فن رو حذف کنه و بیخیالش بشه؟(چه برا امسال چه برا سال بعد منظورم اینه که چه وقت کافی داشته باشه و چه نداشته باشه)
البته می تونم خودم بخونم و تفهیم شم!اما طول می کشه کلیم وقت صرف میشه.
پ.ن: خفن سرما خوردم نتونستم متن درست و حسابی بنویسم.....شرمنده:sweatdrop:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا