مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

faezeh fazi

عضو جدید
سلام دوستان جزوه سیمین عسگری منظر که یکی ازدوستان گذاشت میشه با این لینک برادانلود من مشکل دارم

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چندتا سوال درک دارم میتونید راهنماییم کنید؟
اطلاقی به ابعاد 3.20*4.20 متر درون اطاق یک میز کار یک صندلی و یک تخت خواب به ابعاد 90*90*200 سانتی متر وجود دارید پرده های اتاق نیز به رنگ کرم روشن هست و کف سرامیک دارد این اطاق چیست؟!
1-اطاق سرایدار 2-مطب دکتر ؟
یک دیوار 35 سانتی متری در یک رج به طول 2.5 متر چند عدد اجرلازم دارد؟

از کتاب تست های طبقه بندی شده درک معماری - مرکز معماری ایران

s1.jpg

s2.jpg

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید
شروع ایوان از دوره پارتی واشکانیان بوده .. حالا میخوام بدونم اولین ظهور ایوان در کدوم بنا بوده ؟؟
کاخ آشور یا هترا یا نسا ؟؟

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه سوالی دارم!
تو کتاب و جزوه نسیم عسگری در بخش ابداعات هخامنشیان
1)استفاده از صفه
2)استفاده از آسمانه تخت و تالار ستون دار
ذکر شده
در صورتی که اولین بار اورارتو ها از هر دوی اینا استفاده کردند!!!
حالا تکلیف چیه؟

دوم اینکه نسیم میگه سقف شیب دار آرامگاه کورش برگرفته از معماری اورارتویی است
در صورتی که توی کتاب گفته اونها از آسمانه تخت استفاده می کردند!
:(

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم نمینویسه ثبت نام قطعی. مرحله اول که شماره سریال کارتو میزنی و وارد میشی. مرحله دوم عکستو میزنی. مرحله آخرم تمام مشخصاتتو وارد میکنی تو یه صفحه. تایید که کنی میره تو صفحه بعدی که همون مشخصاتو با عکست زده، بالاشم کد رهگیری زده. اسمش دقیقاً همینه. اگه کد رهگیری نداده پس ثبت نام نشدی.
واسه من پریروز که ثبت نام کردم کلی ارور داد. از صبح تا ظهر حداقل 30 دفه عکسمو میفرستادم آپلود نمیشد. یه بارم صفحه مشخصات نصفه اومد و اصلاً از بند 20 به بعدش نمیومد. تایید هم نداشت! شاید واسه تو هم اینجوری شده. شب رفتم درست شده بود. راحت ثبت نام کردم.
بچه ها اسمش دقیقا همینه!؟
واسه من زده کد پیگیری ثبت نام
اگر ثبت نام نشدم پس چجوری می تونم ویرایش کنم! من امکان ویرایش دارم

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من یه سوالی دارم!
1)استفاده از صفه
ذکر شده
حالا تکلیف چیه؟

توو کتاب اشاره کرده بهره گیری از تالار ستون دار به شیوه اورارتوها و ساخت ساختمان روی سکو ....... > الهام از اورارتوها
و استفاده از آسمانه ( سقف ) تخت چوبی و شیبدار .... که یکیش همن آراگاه کوروش کبیر و خود کتاب مستقیم نوشته آسمانه تخت و شیبدار ...

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره خودشه . برای منم نوشته کد پیگیری . مهم تعداد ارقامشه که باید 16 تا باشه .

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز

برای ویرایش شماره پرونده می خوای و کد رهگیری
خوب اگه اینا رو داری ثبت نام شدی دیگه!!!

در واقع دقیقا وقتی امکان ویرایش داری که ثبت نام شده باشی;)

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
توو کتاب اشاره کرده بهره گیری از تالار ستون دار به شیوه اورارتوها و ساخت ساختمان روی سکو ....... > الهام از اورارتوها
و استفاده از آسمانه ( سقف ) تخت چوبی و شیبدار .... که یکیش همن آراگاه کوروش کبیر و خود کتاب مستقیم نوشته آسمانه تخت و شیبدار ...
توی جزوه نسیم نوشته که سقف شیب دار آرامگاه کورش برگرفته از معماری اورارتو هاست!
اونا مگه اصلا سقف شیب دار داشتند؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای ویرایش شماره پرونده می خوای و کد رهگیری
خوب اگه اینا رو داری ثبت نام شدی دیگه!!!

در واقع دقیقا وقتی امکان ویرایش داری که ثبت نام شده باشی;)
آخه میدونی مشکل چیه؟
تاکید کردند که عنوانش دقیقا کد رهگیری ثبت نام نوشته :twisted:
در صورتی که مال من نوشته کد پیگیری ثبت نام
برای همین شک کردم.

یه سوال دیگه مگه نسیم عسگری کتاب هم داره!؟

آخرین ویرایش:

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی جزوه نسیم نوشته که سقف شیب دار آرامگاه کورش برگرفته از معماری اورارتو هاست!
اونا مگه اصلا سقف شیب دار داشتند؟

اصلاح میکنم داشتند
شیوه نیارشی اورارتو رو نوشته تیر و ستون و با آسمانه تخت و گاهی شیب دار
چیزی ک توو جزوه هم هست

cna12

عضو جدید
حتما بخونید

امروز صبح رفته بودم یه اموزشگاهی دیدم ادعا میکنن جدیدترین جزوه هارو دارن و اصن با خود اساتید در ارتباطن...خیلی حال کردم گفتم بابا ایول میتونم ببینم جزوه ها رو...بادی به غب غب انداختو چشاشو نازک کرد و با نگاهی از بالا (با شیب 23 درجه رو پایین) بهم گفت بله حتما...رفت چن تا پوشه اورد گفت فعلا این چنتارو داریم جزوه اقای طباطبایی - نسیم هسگری - قابوسی و...کاملا جا خوردم ...جزوه ها مو به مو کپی برابر اصل بود با جزوه های اینجا تو باشگاه...تا اینجای قضیه واسم قابل هضم بود...فاجعه از اونجا شروع شد که پرسیدم:حاجی چند؟؟...فرمودند به عنوان مثال این جزوه ی معماری جهان خانم مانا قابوسی 40هراز تومان و کلا ارزونترین جزوه که مثلا 12 صفحه باشه 8هزار تومن...تا اینجای کار سکته ی اوّلو زدم...در ادامه گفتم میشه بجای جزوه ی چاپی فایل اصلیشو بدین تا بتونم داشته باشم و تو گوشی بخونم...گفت:نه متاسفانه بخاطر مسایل کپی رایت معذوریم....به نظرتون چی شد...بله...بله اینجا بود که سکته ی کاملو زدم....دِ آخه لامصب خودت مفت از باشگا دانلود میکنی و میفروشی بعد دلت بحال کپی رایت میسوزه...تازه از اینم میترسی من برم فایلشو بدم به یکی دیگه........میدونم خیلی تو باشگاه میری و میای این پیام منه به توئه : اااااااااااااااای تو روحت...
1-هدف از نقل این ماجرا اینه که بیایم یه فکری بحال تاپیک جزوه ها بکنیم...یه جوری سطح دسترسی برای هرکی اسون نباشه که مثلا بتونه با یه عضویت ساده دانلود کنه(در حد دانشم عرض کردم...دوستات اهل فن بهتر میدونن)
2-یه پیشنهاد دارم: این تاپیک جزوه هارم به عنوان منبع کلی درنظر بگیریم ولی موازی با اون یه تاپیک را بندازیم به اسم (تاپیک جزوه های94)وهرسال به روزترین جزوه هارو توش قرار بدیم تا مطمئن بشیم جدیدترین جزوه ها همونجاس و سال دیگه همه اون جزوه ها برن تو تاپیک مرجع و تاپیک جزوه های 95 راه بیفته و به همین ترتیب ادامه پیدا کنه...

elham khansari

عضو جدید
سلام میشه اگه جزوه ایستایی سروش نیارو دارین توی تاپیکه بزارین یا برام ایمیل کنید.ممنون میشم

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما بخونید

امروز صبح رفته بودم یه اموزشگاهی دیدم ادعا میکنن جدیدترین جزوه هارو دارن و اصن با خود اساتید در ارتباطن...خیلی حال کردم گفتم بابا ایول میتونم ببینم جزوه ها رو...بادی به غب غب انداختو چشاشو نازک کرد و با نگاهی از بالا (با شیب 23 درجه رو پایین) بهم گفت بله حتما...رفت چن تا پوشه اورد گفت فعلا این چنتارو داریم جزوه اقای طباطبایی - نسیم هسگری - قابوسی و...کاملا جا خوردم ...جزوه ها مو به مو کپی برابر اصل بود با جزوه های اینجا تو باشگاه...تا اینجای قضیه واسم قابل هضم بود...فاجعه از اونجا شروع شد که پرسیدم:حاجی چند؟؟...فرمودند به عنوان مثال این جزوه ی معماری جهان خانم مانا قابوسی 40هراز تومان و کلا ارزونترین جزوه که مثلا 12 صفحه باشه 8هزار تومن...تا اینجای کار سکته ی اوّلو زدم...در ادامه گفتم میشه بجای جزوه ی چاپی فایل اصلیشو بدین تا بتونم داشته باشم و تو گوشی بخونم...گفت:نه متاسفانه بخاطر مسایل کپی رایت معذوریم....به نظرتون چی شد...بله...بله اینجا بود که سکته ی کاملو زدم....دِ آخه لامصب خودت مفت از باشگا دانلود میکنی و میفروشی بعد دلت بحال کپی رایت میسوزه...تازه از اینم میترسی من برم فایلشو بدم به یکی دیگه........میدونم خیلی تو باشگاه میری و میای این پیام منه به توئه : اااااااااااااااای تو روحت...
1-هدف از نقل این ماجرا اینه که بیایم یه فکری بحال تاپیک جزوه ها بکنیم...یه جوری سطح دسترسی برای هرکی اسون نباشه که مثلا بتونه با یه عضویت ساده دانلود کنه(در حد دانشم عرض کردم...دوستات اهل فن بهتر میدونن)
2-یه پیشنهاد دارم: این تاپیک جزوه هارم به عنوان منبع کلی درنظر بگیریم ولی موازی با اون یه تاپیک را بندازیم به اسم (تاپیک جزوه های94)وهرسال به روزترین جزوه هارو توش قرار بدیم تا مطمئن بشیم جدیدترین جزوه ها همونجاس و سال دیگه همه اون جزوه ها برن تو تاپیک مرجع و تاپیک جزوه های 95 راه بیفته و به همین ترتیب ادامه پیدا کنه...
کاملا موافقم
من یه سایتی بود چند وقت پیش دیدم جزوات اینجارو به قیمت 19 هزار تومن میفروشه روی سی دی میزنن و ارسال میکنن ! همچنین آزمونهای آزمایشی موجود در همین سایت
مدیران عزیز خواهش میکنیم عنوان باشگاه را روی جزوات موجود در سایت درج کنین

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید
شروع ایوان از دوره پارتی واشکانیان بوده .. حالا میخوام بدونم اولین ظهور ایوان در کدوم بنا بوده ؟؟
کاخ آشور یا هترا یا نسا ؟؟
ابداع ایوان سبک پارتی دوره اشکانی
start ایوان از کاخ هترا ... تک ایوانی
کاخ اشور اولین 4 ایوانی قبل از اسلام کاربری غیرمذهبی و کاخ
کاخ نسا سه ایوانی

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه سوالی دارم!
1)استفاده از صفه
ذکر شده
حالا تکلیف چیه؟

من شاگرد نسیم بودم اصلا چنین چیزی نگفت !!! .
ابداع هخامنشیان چهارباغ ایرانی در پاسارگارد + اوج تالار ستوندار
تالارستوندار صفه کلاوه ابداع اورارتو
اوج تالارستوندار در معماری هخامنشی که نمونه ان کاخ اپادانا
ارامگاه کوروش از معماری اورارتو و مصر الهام گرفته شده است نه فقط اورارتو !

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها از کجا میتونم مقالات منظر " ماهنامه معماری و فرهنگ " دانلود کنم ؟

fzgnj

عضو جدید
بچه ها يه سوال فني؟؟
من كتاب نعيمارو خريدم اما عصر كنكاشم دارم منظرو ولي ميبينم همه چيش تقريبا تو كنكاش هس
از طرفيم زير ذره بين ارشدو خريدم گرامرشو مزخرف توضيح داده!!!ولي رستميو دست يكي ديدم خ خوب بود
به نظرتون برم نعيمارو پس بدم رستميو بخرم!!؟؟😷

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها يه سوال فني؟؟
من كتاب نعيمارو خريدم اما عصر كنكاشم دارم منظرو ولي ميبينم همه چيش تقريبا تو كنكاش هس
از طرفيم زير ذره بين ارشدو خريدم گرامرشو مزخرف توضيح داده!!!ولي رستميو دست يكي ديدم خ خوب بود
به نظرتون برم نعيمارو پس بدم رستميو بخرم!!؟؟������
آره حتما همین کارو کن. نعیما قسمتای مهمش تو جزوات هست. توضیحات اضافه زیاد داره. فقط قسمت باغ های تهرانشو عکس بگیر بعد پس بده. :D فقط همون فصلشو بخون.

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید..یه سوال دارم..به نظرتون کدوم کتابای عصر کنکاش خوبه؟جز درک معماری..من کتاب از ایستایی فقط سازه در معماری دارم.زبان هم تخصصی اصلا ندارم.میشه راهنماییم کنید که چیکار کنم؟اصلا کل مجموعه معماری کنکاش رو بگیرم چی؟خوبه به نظرتون؟

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
اگه برای منظر وقت مقاله خوندن دارین مقالات مجله منظر و سایت باغ نظر رو بخونید که برای دکتر منصوری هست و ایشون طراح سوال اصلی منظر هستن هر سال از این
دو نشریه سوال داریم
سایتی هست که مقالات ایشون بشه از اونجا خوند؟

m3631

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید : )
بچه ها کسی در رابطه با رسم دیاگرام برش و خمش میتونه منو راهنمایی کنه؟فایلی جزوه ای چیزی معرفی کنه واسه این مبحث.ممنون میشم
سلام
دوست عزیز سروش نیا خیلی خوب اینارو توضیح داده، از جزوه اون بخون... اگرم مشکلی داشتی هر کاری از دستم بربیاد انجام میدم;)

elham_er

عضو جدید
سلام بچه ها جزوات تاسیسات تو باشگاه هیچکدوم کامل نیس..برای ایزدی و میخواستم..
برای منظر و درک وه کتابی بگیرم
راهنمایی کنید لطفا..

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید..یه سوال دارم..به نظرتون کدوم کتابای عصر کنکاش خوبه؟جز درک معماری..من کتاب از ایستایی فقط سازه در معماری دارم.زبان هم تخصصی اصلا ندارم.میشه راهنماییم کنید که چیکار کنم؟اصلا کل مجموعه معماری کنکاش رو بگیرم چی؟خوبه به نظرتون؟
بچه هاااا جون...میشه یکی راهنماییم کنه؟؟؟لطفااا:cry:

fzgnj

عضو جدید
آره حتما همین کارو کن. نعیما قسمتای مهمش تو جزوات هست. توضیحات اضافه زیاد داره. فقط قسمت باغ های تهرانشو عکس بگیر بعد پس بده. :D فقط همون فصلشو بخون.

مرسييييييييييييي از جوابت دوستم 😉😋

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا